PDA

View Full Version : Oчила или лещи



akibaki
11-12-2011, 19:46
Кое от двете излиза по-изгодно и кое е най-добрият вариант за очите :)

kikidikiriki
11-12-2011, 19:57
ОЧИЛАТА са най-изгодни, всъщност като се замисля лещите са по-евтини вече зависи какъв цвят са и т.н. а и според мен лещите са по-вредни от очилата а и не знам да ли ще ги понасяш аз имам такива който не са с диоптер но немога да стоя с тях почвам да мигам... не ми понасят :)

Sintya
11-12-2011, 20:26
Аз нося лещи, попринцип са по удобни, но очилата са за предпочитане. Аз имам чувството, че си развалих очите още толкова от лещите, но знам ли. :(

teddybearMV
11-12-2011, 20:35
Лещи. По- удобни са и не променяш визията на лицето си. Очилата, дори и актуален модел, променят визията на човек, а околните трудно свикват. Ако не са цветни лещи, повечето са на обсолютно достъпни цени. Освен това на моделите очила бързо им минава модата и постоянно трябва да си купуваш нови, ако държиш да си в крак с модата. Често хората си ги забравят на разни места, а лещите няма как да ги забравиш на чина или на пейка в парка, примерно.

Vikencheto
11-12-2011, 20:54
Лещи за навън, очилата си ги нося вкъщи. С лещите ми е много по - удобно, а и лекарят ми каза, че за късогледството най -доброто решение са лещи.

vampire_girl_
11-12-2011, 22:00
Аз имам чувството, че си развалих очите още толкова от лещите, но знам ли. :(
И аз такова чувство имам,дори съм убедена :(

Очилата променят визията ти - ако си подбереш подходящи рамки,това е +
Лещите,като ги сложиш,стоят до края на деня,но трябва много много добра хигиена,а и вероятно ще ти е трудно да свикнеш.

ledenakrasota
11-12-2011, 22:06
Без лещи не мога да живея! Нищо, че беше цяло мъчение, докато се науча да ги слагам и да свикна с тях. :lol:

tItEufFf
11-12-2011, 22:24
Не мога без лещи. Толко са по-удобни. Изобщо не ги чувстваш. Можеш спокойно да спортуваш, не ти се изпотяват стъклата, не ти се хлъзгат по носа, не ти се завива свят като гледаш надолу и после през очилата...

shadow4e
11-12-2011, 23:36
И аз нося лещи. То с очилата особено зимно време е много досадно, а са ми се разширила рамките и само ми падат. Лещите поне не ги усещам като разход, защото са на малки суми, а за нови очила вече цяла година не мога да отделя 200 лв, все ги изхарчвам за друго. :Д

Понякога, обаче като не си доспя ми е кофти слагането сутрин, тежи ми. Бих се замислила за операция след три години.

biebs13
11-13-2011, 00:51
Еле,как не знам.. Според мен очилата са по-изгодни,но лещите са много по-добре!Не само,че не променят визията,но и са по удобни за носене,отначало е малко дразнещо,но се свиква!Но пък.. на някой наистина им отиват очила.

bet3to
11-13-2011, 05:59
Аз имам чувството, че си развалих очите още толкова от лещите, но знам ли. :(
И аз такова чувство имам,дори съм убедена :(

Очилата променят визията ти - ако си подбереш подходящи рамки,това е +
Лещите,като ги сложиш,стоят до края на деня,но трябва много много добра хигиена,а и вероятно ще ти е трудно да свикнеш.
Значи не съм единствена...
Та по темата - по принцип очилата може да си ги ползваш 1 година и да не ги сменяш, а лещите трябва да се сменят на около 3 месеца дори и да са едногодишни, демек около 30 лв на 3 месеца. На мен лично очилата са ми по-удобни и си ги нося вкъщи, обаче навън съм с лещи.

zlatit0o
11-13-2011, 07:55
Апък аз, все не мога да отида да си взема лещи.. спира ме това, че диоптъра ми ще се увеличи. Обаче пък очилата изобщо не обичам да ги нося с ежедневното си облекло, понеже се обличам по-спортно и очилата ИЗОБЩО не си ходят.
Притеснява ме да не си замърся лещите, да не ги забравя, като си легна.
Пф.. не е работа да имаш развалено зрение :|

rakiQ
11-13-2011, 08:29
очила ,по ме кефи

Maaggiiee
11-13-2011, 14:49
очила ,по ме кефи

taamara
11-13-2011, 16:09
И двете.
Ако диоптърът е +/- 0,5, +/- 0,75, няма особен смисъл от лещи.
Но като цяло и двете.
Без лещи не мога да живея, изключително удобно ми е. И с очила се харесвам. Затова и двете. :)

blondeVIP
11-13-2011, 16:17
Амии аз не нося очилата ми постоянно и за това може би съм повече ЗА тях.. а и две приятелки са с лещи и като ги гледам... :// едната постоянно си губи поне 1 лещаа, на другата мнг често и се разместваа и т.н. и това не си е работа :)

bloodymirror
11-13-2011, 17:17
А наистина ли от лещите зрението се оправяло по-бързо и по-добре? И каква е цената на диоптерните лещи?

XxInn0cencexX
11-13-2011, 17:53
^ моята едната струваше 25 лв. + 25 лв. за другата + 25 лв. за разтвора :)

bloodymirror
11-13-2011, 18:02
^ моята едната струваше 25 лв. + 25 лв. за другата + 25 лв. за разтвора :)

A за колко време?

babylofzz
11-14-2011, 14:10
Откакто съм с лещи направо се преродих.Очилата ми бяха много голям диоптър и тежаха,падаха,зимата като влезех някъде където беше по-топло и се запотяваха,лесно се цапаха стъклата,правеха ми ранички на носа,не можех да се тръшкам по легла :D като играех фвс се налагаше да ги свалям,а и не се вижда добре с очилата..с лещите сякаш ''проглеждаш'' вижда се много по-ясно.Само трябва да спазвате хигиена.Меките лещи не падат..така,че трудно ще ги изгубите. :)

SunT
11-14-2011, 14:37
И двете.
Ако диоптърът е +/- 0,5, +/- 0,75, няма особен смисъл от лещи.
Абсолютно същото, моето е късогледство.Лекарката ми забрани лещи, защото очите ми щели да се развалят още повече.
Още не сме ходили за очила, но категорично няма да ги нося навън, ако купим(положението засега не е толкова зле, а трябва да си взема очила от юни месец :D )

BreakingDawn
11-14-2011, 15:37
Почти всички тук казахте лещи и ,че е по-удобно с тях само,че докато свикнеш ,еми хора то и с очилата е същото.Не става отведнъж да ги сложиш и хоп-свикнал си.А това за запотяването-да досадно е ама за 5 минути да ги свалиш не е толкова трудно.Вече има толкова милиони рамки ,че не мисля,че поне ЕДНА няма да си харесате.Имаше мнения по-горе,"обличам се по-спортно и очила не вървят" аайде бе,не сте разгледали хубаво по оптиките.Имам прятелка която носи очила и се облича по-спортно и е изключително хубаво.

Айде сега изяжте ме,само ,че това си е моето мнение!

kitty02
11-14-2011, 18:47
Аз нося очила,но все още съм малка за да нося лещи.Мисля като стана по-голяма да нося лещи.Все пак това си е въпрос на личен избор..

Hayashi
11-15-2011, 11:57
Ползвам и двете. За компютър горещо препоръчвам очила, защото те са със защита, освен това с лещи се изсушава окото и е неприятно.
Но за навън е много по-удобно с лещи, защото не се притеснявам, че ще ми се изцапат очилата или, че ще ги забравя някъде.

Лещите са изключително лесни за ползване и ти трябва наистина елементарна хигиена. А ако намерите вашият тип лещи, изобщо няма да ги усещате.

Двете ми лещи струваха 30 лв, разтвора ми е 10 лв. Издържат около 4 месеца.

Supernaturalfan
11-15-2011, 13:21
Аз пък предпочитам да ходя с очила, свикнала съм си с тях, въобще не ми пречат.

Vikencheto
11-15-2011, 15:11
А наистина ли от лещите зрението се оправяло по-бързо и по-добре? И каква е цената на диоптерните лещи?

От четръти клас нося очила и винаги, когато ходех на контролерен преглед диоптерът ми се вдигаше с 0,25. От осми клас (т.с. миналата година) съм с лещи и когато преди няколко месеца отидох пак на преглед не ми вдигнаха диоптера, а си остана същия. :grin: за мен лещите са по-доброто решение; сменям ги на три месеца - една е по 8 лв., а разтвора 20 лв. стига ми за около 4-5 месеца

zlatit0o
11-15-2011, 16:16
Почти всички тук казахте лещи и ,че е по-удобно с тях само,че докато свикнеш ,еми хора то и с очилата е същото.Не става отведнъж да ги сложиш и хоп-свикнал си.А това за запотяването-да досадно е ама за 5 минути да ги свалиш не е толкова трудно.Вече има толкова милиони рамки ,че не мисля,че поне ЕДНА няма да си харесате.Имаше мнения по-горе,"обличам се по-спортно и очила не вървят" аайде бе,не сте разгледали хубаво по оптиките.Имам прятелка която носи очила и се облича по-спортно и е изключително хубаво.

Айде сега изяжте ме,само ,че това си е моето мнение!

Алооо? Ти къде се обаждаш, при положение че нямаш такъв проблем? Лесно е на думи ;)
Не съм разгледала оптиките? :lol: пф.

Hayashi
11-15-2011, 23:12
Всъщност, който успее да бяга с очила го признавам.... Освен ако не си ги върже с ластик за главата. При спорт си е трудничко и неудобно. Две мнения за това едва ли има.

VaMpiRKaTaaa
11-16-2011, 06:49
Ако здравето ти е по-важно определено очила.
Навирала съм си лещи в очите и не мога да ги търпя.
Очите ми кървястват .Нося очила от години.
А и вече има красиви очила,не е като едно време..грозните бабешки лупи :D

musS
11-16-2011, 07:21
kikidikiriki, лещите няма как да излизат по-изгодно като даваш най-малко 150 лв. на година, за очила даваш примерно 100 и ги носиш 5-6 години.. а има тоолкова много хора,които като решат,че ще носят лещи си поръчват цветни.. според мене очилата са за предпочитане, на мене просто прекалено много ми пука кво ще кажат хората, а тия в класа ми са като 2 годишни и кат почнат едни гаври.. ии така от 3-4 години си нося лещи, и съм имала всякакви видове зелени,сини.. и безцветни съм носила.. ма то и лещите си имат своите плюсове, не ти се запотяват стъкла, не се цапат, не се чупят, другото е,че няколко пъти съм си късала лещи на няколко дни, ама кво да се прави :o

VaMpiRKaTaaa
11-16-2011, 07:30
Muss,ако ти пука за всяко мнение на всеки човек за теб ще откачиш...
Да не ти пука,вече има толкова стилни и изискани очила,че ставаш по-красива с тях.Така,че да не ти пука какво мислят другите...
Лещи да се късат???? :shock:

musS
11-16-2011, 07:40
Muss,ако ти пука за всяко мнение на всеки човек за теб ще откачиш...
Да не ти пука,вече има толкова стилни и изискани очила,че ставаш по-красива с тях.Така,че да не ти пука какво мислят другите...
Лещи да се късат???? :shock:
еми да, знам ама кажат ли нещо, и после години наред едно и също се говори и ми е някво гаадно.. то е ясно,че няма цял живот да нося лещи, по някое време ще ми омръзнe, иначе да,късали са се. примерно една вечер си ги свалях на тъмно без огледал, направо ей така.. и на следващата сутрин гледам,че се е сгънала обаче пък нещо бързах и уж да я разтворя и я скъсах,после трябваше да тичам за нова :D :D

BreakingDawn
11-19-2011, 19:19
Почти всички тук казахте лещи и ,че е по-удобно с тях само,че докато свикнеш ,еми хора то и с очилата е същото.Не става отведнъж да ги сложиш и хоп-свикнал си.А това за запотяването-да досадно е ама за 5 минути да ги свалиш не е толкова трудно.Вече има толкова милиони рамки ,че не мисля,че поне ЕДНА няма да си харесате.Имаше мнения по-горе,"обличам се по-спортно и очила не вървят" аайде бе,не сте разгледали хубаво по оптиките.Имам прятелка която носи очила и се облича по-спортно и е изключително хубаво.

Айде сега изяжте ме,само ,че това си е моето мнение!

Алооо? Ти къде се обаждаш, при положение че нямаш такъв проблем? Лесно е на думи ;)
Не съм разгледала оптиките? :lol: пф.
Алооо нося очила от 4 годишна!

arsenalllbaby
11-19-2011, 21:46
Аз съм с очила, лещи не съм пробвала да нося.. Не мога да си бъркам в окото...

А за това, че околните бавно щели да ме възприемат с очила.. Че какво ме боли мене ?!

Очилата няма да те направят грозна, просто трябва да си избереш подходящ модел. На мен са ми казвали, че ми стоят секси пък. Никой не ми се е подигравал или нещо от сорта. Сама си прецени, и двете неща си имат плюсове и минуси.

friedpotato
11-20-2011, 16:52
Аз нося очила от 5 клас. Късогледа съм :D . Искам лещи, но имам астигматизъм и трябват специални, но са много скъпи към 170лв. и трябва да се направи специална поръчка. Има ли някой, който има астигматизъм да ми каже какви лещи носи? Защото вече ми писна да нося очила. Получавам ранички, запотяват ми се, страх ме е да влезна в часа в по ФВС и просто не мога да се възприема с тях.

musS
11-20-2011, 16:54
Аз нося очила от 5 клас. Късогледа съм :D . Искам лещи, но имам астигматизъм и трябват специални, но са много скъпи към 170лв. и трябва да се направи специална поръчка. Има ли някой, който има астигматизъм да ми каже какви лещи носи? Защото вече ми писна да нося очила. Получавам ранички, запотяват ми се, страх ме е да влезна в часа в по ФВС и просто не мога да се възприема с тях.
еми те лещите за астигматизъм са си едни и същи като структура, като цена може и да намериш с 20-30 лв. по евтини.. но най-добре питай в някоя оптика, на плиска има една откъдето си поръчвам аз, от там поне лещите не ми се късат ..

shadow4e
11-20-2011, 20:49
И аз скъсах леща от бързата, но вината е моя. Ако се е сгънала и е изсъхнала, трябва да се сложи разтвор и да се изчака половин минута, а не да се насилва.