PDA

View Full Version : Проучване сред учениците



EinGutesKind
11-12-2011, 23:09
Какво трябва да притежава един учител, за да го харесвате :oops: и какво за да го мразите :oops:

ledenakrasota
11-12-2011, 23:12
Да е приятел с децата и да ги мотивира, а не им насажда идиотщина. :)

yakuza_
11-12-2011, 23:13
Да е приятел с децата и да ги мотивира, а не им насажда идиотщина. :)
1-ва фаза на педофилия

EinGutesKind
11-12-2011, 23:14
Точно тва учим в учителския курс, че НЕ трябва учителя да е приятел с децата, защото така няма да бъде обективен в оценката. :-o

NqkfaNikakva21
11-12-2011, 23:15
да е забавен, а не темерут, дето не можеш да му кажеш 2 приказки ..

ledenakrasota
11-12-2011, 23:18
Точно тва учим в учителския курс, че НЕ трябва учителя да е приятел с децата, защото така няма да бъде обективен в оценката. :-o


Добре, а да говорят на един език? Защото, ако няма разбирателство стават фаловете. :)

lightcameraction
11-12-2011, 23:18
децата са лицемери
ако си добър с тях и правиш всичко,каквото искат,не ги изпитваш и така нататък ,те ще се радват в часовете ,но когато са зад гърба ти,ще казват,че си ужасен учител.
когато пък си строг и правиш всичко възможно те да научат нещата,които трябва ,те говорят зад гърба ти отново,но този път,че си идиот и т.н .
аз винаги съм харесвал учители,които искат да направят урока интересен,които карат децата да не мислят за нищо друго освен за урока.
учителката ни по история например ни разказва легенди за съкровища,разни изгубени острови,потънали кораби..не говори само за това,но го вмъква за 2 минути между разказите ѝ .. така хората имат някакъв интерес..когато само се придържаш към урока и на самият теб ти е скучно да го преподаваш,мисля че няма как на децата да им е интересно.

Soraq
11-12-2011, 23:20
Оооооо някакъв батко на 21 замества даскалката по английйййййски. 8) 8)

NomNomNom
11-12-2011, 23:20
Да е мъж, да е привлекателен, да е остроумен , да има алтернативна програма ...

ShtrudeL
11-12-2011, 23:21
Да е приятел.
Имах двама, които се държаха така и ми беше хубаво с тях.

EinGutesKind
11-12-2011, 23:22
На мен ми е направило впечатление че ако някой е строг да треперят от него, нищо не научих и само гледах да мине по-бързо, докато тия хаховците са много по-забавни и се запомнят повече неща :-D

EinGutesKind
11-12-2011, 23:22
Да е мъж, да е привлекателен, да е остроумен , да има алтернативна програма ...Ама мила, това е училище а не моден подиум :razz:

yakuza_
11-12-2011, 23:24
идеята не е да им е хубаво с теб, а да научат нещо... няма да ги ебеш, а ще ги учиш (надявам се)

ledenakrasota
11-12-2011, 23:25
На мен ми е направило впечатление че ако някой е строг да треперят от него, нищо не научих и само гледах да мине по-бързо, докато тия хаховците са много по-забавни и се запомнят повече неща :-D



Имах учител по физика, който говореше много тихо и спокойно. Никога не повишаваше тон. :) Точно той имаше най-голямото въздействие над диваците в класа. :lol:

NomNomNom
11-12-2011, 23:25
Да е мъж, да е привлекателен, да е остроумен , да има алтернативна програма ...Ама мила, това е училище а не моден подиум :razz:
Не съм казала да е строен, красив и мусколест, казах привлекателен.

Именно заради преподавателя ми по информатика , който ме привличаше сексуално, сега съм на това положение.
Получих стимул да уча и да се развивам.
Ама в последствие спрях да му се кефя толкова 8-)

EinGutesKind
11-12-2011, 23:26
На мен ми е направило впечатление че ако някой е строг да треперят от него, нищо не научих и само гледах да мине по-бързо, докато тия хаховците са много по-забавни и се запомнят повече неща :-D



Имах учител по физика, който говореше много тихо и спокойно. Никога не повишаваше тон. :) Точно той имаше най-голямото въздействие над диваците в класа. :lol: Виж това е интересно, аз по принцип си говоря тихо и спокойно .... трябва да го обсъдим в часа, да видим и доцентката какво мисли :oops:

ledenakrasota
11-12-2011, 23:27
Виж това е интересно, аз по принцип си говоря тихо и спокойно .... трябва да го обсъдим в часа, да видим и доцентката какво мисли :oops:


Излъчваше си респект с това.

EinGutesKind
11-12-2011, 23:27
Логично ми се вижда :-D

xxxbrokenhearthxxx
11-12-2011, 23:28
1. Да е забавен.
2. Да не дава много домашни.
3. Да не пише двойки.
4. Да поощрява.
5. Да ни предава материала така, че да го разбираме.
6. Да не диктува много.
7. Да ни пуска до кенефа 8-)
8. Да не провежда разговори по мобилния в час.
9. Да не си споделя проблемите. Нас не ни интересува директора за какво го/е викал.
10. Да уважава всеки един ученик по един и същи начин
8-)

EinGutesKind
11-12-2011, 23:31
Ъмх :-D няма да ми е лесно май :D

jghgh
11-13-2011, 04:18
изобщо няма да ти е лесно, днешните деца са пълни идиоти, които се смятат за много по-висши от учителите, разбииш ли.
каквото и да правиш и както и да го правиш, винаги ще има някакви подмятания от някои ученици
прави ми впечатление, че много се харесват учители, които те оставят да бърбориш, да правиш каквото си искаш и тн - ако си такъв обаче, не очаквай да те уважават. часовете ще представляват унизително бръщолевене и пълно несъобразяване, че си в стаята. сякаш са в кварталното кафе и няма да научат нищо

ако пък си строг, стриктен и държиш дисциплина, ще те уважават, ама пък няма да те харесват. нЕмаш си на идея ква омраза, кво чудо, кви обиди зад гърба ти. ама да не ти пука де

според мен добрият учител е от 2рия тип, а не унизен палячо, който прави всичко за говедата (учениците) и им позволява кво ли не
но имай предвид, че хора с моето мислене са малцинство - повечето искат да го карат през просото, да не правят никакви усилия за нищо и тнт

да си учител = най-неблагодарната професия