PDA

View Full Version : Кой лап топ да избера?



titinkaa
11-13-2011, 08:51
Искам да си взема лап топ,защото искам да е с мен дори когато съм си на село или на морето,абе където и да ида.Спряла съм се на два и искам някой който повече разбира да ми каже кой от двата е по-добър и си заслужава да си взема.
Спряла съм се единствено на Toshiba и не искам друга марка.

1- http://technomarket.bg/products/09111381/toshiba-satellite-c660-1xt

2- http://technomarket.bg/products/09113676/toshiba-satellite-l755d-21k

Да отбележа,че искам повече памет 4гб на 500гб.Лап топа ще го ползвам най-вече за учене и да се ровя в нета,рядко за филми и игри.

IncendiaSanctus
11-13-2011, 08:55
За тия цени ми се струва, че и двата лаптопа предлагат малко... Защо си се ограничил/а само в тези 2 модела ?

NomNomNom
11-13-2011, 09:45
Лоло, първият е като на майка ми , и го взехме за 650лв , а после му взехме и ддсто. 8-)

titinkaa
11-13-2011, 09:51
За тия цени ми се струва, че и двата лаптопа предлагат малко... Защо си се ограничил/а само в тези 2 модела ?
Ми нз,просто те ми се виждат добри..предложи ми нещо ти. :)

titinkaa
11-13-2011, 09:53
Лоло, първият е като на майка ми , и го взехме за 650лв , а после му взехме и ддсто. 8-)

От къде го взехте,и беше ли напълно готов за употреба със всичките му салтанати?Между другото и аз го гледах преди 2 месеца пак в техномаркет за 650лв,сега нз защо е толкова.

naksdy
11-13-2011, 11:04
Защо не си харесаш някой от тук (http://laptop.bg/)? Аз лично поръчах на майка ми един acer и останах предоволна от покупката. Вече на тия големи магазини, почващи с "техно" не вярвам, 3 неща взех и трите ги карах на ремонт...

xJawz
11-13-2011, 11:36
Защо не си харесаш някой от тук (http://laptop.bg/)? Аз лично поръчах на майка ми един acer и останах предоволна от покупката. Вече на тия големи магазини, почващи с "техно" не вярвам, 3 неща взех и трите ги карах на ремонт...
Да особено за Техномаркет-там най-нагло ми продадоха развален плейстейшън и като отидох да го сменят те просто взеха друга кутия, размениха конзолите и върнаха развалената на щанда(поне можеха от учтивост да го занесат в "сервиз" и като си тръгна да го върнат на щанда). Също съм доволен от http://www.pcstore.bg

titinkaa
11-13-2011, 12:18
Страх ме е да поръчвам такива скъпи неща от интернет сайтове.

titinkaa
11-13-2011, 12:26
Този ми се вижда добър.
http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_L670-toshiba_satellite_c67014d_6g

badsector
11-13-2011, 12:56
Избий си долнопробната тошиба от главата и си вземи Acer и доплати до три години гаранция.

JuStIc3
11-13-2011, 12:58
Само може ли да ни споделиш защо си решила точно Тошиба ?!

xJawz
11-13-2011, 15:16
Аз бих избрал това
http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACER-Aspire-5742G-LX-RJ00C-005-LX-RLQ0C-002-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BA-4GB-2176

И това не е само онлайн магазин, а си имат и офис.

titinkaa
11-13-2011, 15:30
badsector
защо да е долнопробна?

JuStIc3 избрах тази марка,защото е издържлива техниката,и в нас имаме други уреди и сме доволни,дори ми препоръчаха да си взема или тошиба или hp.

xJawz
11-13-2011, 15:36
дори ми препоръчаха да си взема или тошиба или hp
Моля? Ся кажи кой те е избазикал да му стисна ръката(на бас че е баща ти). Някога е било така ама вече не е - като с телефоните, преди 3-4 години нокиа беше "дъ бест" ама вече не е.

badsector
11-13-2011, 16:07
Долнопробна е, защото са трошляци. Както и HP. Тоя, който те е посъветвал да си вземеш една от двете марки, трябва да го линчуваш.
Примерът с Нокиа е особено подходящ.

naksdy
11-13-2011, 16:08
Избий си долнопробната тошиба от главата и си вземи Acer и доплати до три години гаранция.

Ти хубаво я съветваш, ама като не слуша няма начин да я убедиш. И аз съм твърдо за Acer ама...

straus
11-13-2011, 16:10
Втория е перфектен, взимай го направо. С тоя процесор имаш дълъг живот на батерията ;)

Аз пък точно на acer не бих се хвърлил, виж Dell, Lenovo. А пък вие не знам какво имате против тошибата... дето да серете по HP...

JuStIc3
11-13-2011, 16:30
Точно пък HP са адските машинки.. Ще ми хвалите Acer.. Ае моля Ви се ;)

titinkaa
11-13-2011, 17:04
Ох,объркахте ме тотално,и сега вече нз коя марка е по-подходяща. :-o
За Asus кво ще кажете?

straus
11-13-2011, 17:15
Ох,объркахте ме тотално,и сега вече нз коя марка е по-подходяща. :-o
За Asus кво ще кажете?
Също става, читави машинки са :)
Аз ти го казвам като човек който се е занимавал с лаптопи. Разглобявал съм ги всичките, предимно идваха HP-та, Аcer-и и Sony Vaio. Не стига, че са некачествени, ами се е ремонтират трудно, следователно скъпо.
Последния път ми пратиха едно Сони вайо за смяна на вентилатор, от оторизирания сервиз искаха 285лв за тая малка пишка. Друг е въпроса, че намерих по-изгоден вариант. А ако се заговорим за HP и тяхните екологично чисти спойки, които след година ползване се разлепват и от сервиза ти казват да си купиш ново дъно(400-500лв.), което също ползваш 1 година. Та... добре си се ориентирала, аз по-рано ти писах за взимаш втората тошиба от първия пост, няма да сбъркаш ;)

titinkaa
11-13-2011, 17:56
straus
чесно казано най-много се насочвам към тошибата,дори мой познат който работи в магазин за компютри и е сервизаджия там,ми е казвал,че или Тошиба или Асус да си взема.Той имал Асус от 5г. и е нямал никакви проблеми.Чесно казано може би от него ще си купя лаптопа,защото ще ми го поддържа.Моя настолен компютър е от него и вече почти 5г. го имам и да чукна на дърво не е мръднал,идвал е до нас само заради вируси и когато се налага да го преинсталира.Да не говорим,че за 5г. работа с него всеки ден ми го е преинсталирвал 2-3пъти,и то единия път се наложи,заради някъв троянски вирус.

naksdy
11-13-2011, 23:06
На майка ми взех точно този (http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_5742G-acer_aspire_5742g_LX_RJ00C_005). Погледни го, може да ти хареса. Иначе няма нищо страшно в интернет пазаруването. Пускаш поръчката, обаждат ти се по телефона да я потвърдиш и няма и 24 часа ми го докараха в офис на Еконт. Всичко беше точно ;)

P.S. Само не се лъжи от Технополис, Техномаркет и другите "техно" боклукджийски магазини!

titinkaa
11-14-2011, 13:14
naksdy
добре де защо отричаш пазаруването от Техномаркет и т.н.,все пак има хора които попадат на сполучливи неща,не всичко е менте.И от интернет не е сигурно какво купуваш. :-o

naksdy
11-14-2011, 13:43
Купихме прахосмукачка - ремонт след 4 дена.
Купихме тонколони за компа - бас касата се развали на първата седмица.
Майка ми си купи сешоар - айде и той на ремонт.

Всичко това го държат по месец :shock:
После иди и хвали Техно боклуците :-x Колкото до интернет пазаруването - ако знаеш от къде да купиш качествена стока, няма да имаш проблеми ;)

IncendiaSanctus
11-14-2011, 23:09
Страшно са ми грозни Acer-ите, всичките... :|
Само да споделя де..
Иначе с HP не съм имал никога проблем досега... Отделен е въпроса, че в Източна Европа стигат някакви убити бройки понякога :D Но пък международната гаранция е ПОВЕЧЕ ОТ ПЕРФЕКТНА. Е, добре де, един проблем имах досега с HP - но в сервиза ми го върнаха точно след един час и половина, и не ми взеха нищо. Другия проблем беше, че ми откраднаха един :D Ама не се отказах, взех си друг..
По темата : Ами... не знам какво да те посъветвам. Един има едно мнение, друг - друго, трети си държи на своето... Поогледай параметрите ( съвсем лаически го погледни - повече RAM = по-добре, повече MHz на процесора е по-добре, по-нов е по-добре ) купи си този, който те накефи, остани доволна, разочаровай се, след 2 години пробвай друг и така си изгради мнение и ти, вместо да се чудиш на кого да вярваш ^_^

titinkaa
11-15-2011, 04:38
IncendiaSanctus
ами то така ще стане,че накрая ще си купя квото ми е на сърце.А колкото до RAM мисля,че тези GB към които съм се насочила са пределно достатъчни. :)

dami666
11-15-2011, 06:02
Недей да си купуваш Тошиба..От личен опит ти го казвам.Моя е от същата серия Сателайт и по-голям боклук просто нямаше как да си купя.Вярно,моя е от по старите,но 4 -5 пъти по ремонти за по 1 месец наистина не е добре.Имах проблеми с харда,с клавиатурата..абе,приятна работа.Не ти ги препоръчвам.

Oldschool
11-15-2011, 08:59
Те проблемите обикновено са в задклавиатурното устройство.

Аз съм доволен от Тошиба, както и от HP.

titinkaa
11-15-2011, 15:07
Недей да си купуваш Тошиба..От личен опит ти го казвам.Моя е от същата серия Сателайт и по-голям боклук просто нямаше как да си купя.Вярно,моя е от по старите,но 4 -5 пъти по ремонти за по 1 месец наистина не е добре.Имах проблеми с харда,с клавиатурата..абе,приятна работа.Не ти ги препоръчвам.

Може ли снимка и характеристика на твоя.

Cybershot
11-15-2011, 16:36
Значи препоръчвам --> http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5110-dell_inspiron_n5110_DI5110BGE4B9404G65DBS2CIS

Това е уникална машина. Няма грешка. Има един малък -, че има само 1 видеокарта и батерията ще държи по-малко в сравнение с другите версии (другите държат над 5 часа гледане на филм!).

Ето малко по-добра версия, но за повече пари:
http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5110_Swtich-dell_inspiron_n5110_DELL00911

Моя лаптоп е от тази серия и няма грешка, много съм доволен!

badsector
11-15-2011, 22:34
Страшно са ми грозни Acer-ите, всичките...
Миналата седмица бях на семинар на Интел, та там имаше представяне на модели на Acer и ASUS, е честно казано са една крачка пред останалите откъм шасита и дизайн. Дори евтините модели вече са наблегнали на алуминий, а при натиск където и да е, корпусите не поддават. Връх на сладоледа беше запознаването ми отблизо с новия модел Acer с Ultrabook технология. Няма никакви вентилатори, дебел е 17,5 милиметра, клавиатурата е островна, събужда се за две секунди от deep sleep, в който може да изкара повече от месец, DDR3 на 1333МХз... абе има вкарани доволно иновации, като крайният резултат е уникален.
И в крайна сметка най-важното при избор на лаптоп, е да се доплати за удължаване на гаранцията до максималния възможен срок.

titinkaa
11-16-2011, 06:39
^Този Acer,за който говориш има ли го вече на пазара и каква цена е?

IncendiaSanctus
11-16-2011, 16:44
Страшно са ми грозни Acer-ите, всичките...
Миналата седмица бях на семинар на Интел, та там имаше представяне на модели на Acer и ASUS, е честно казано са една крачка пред останалите откъм шасита и дизайн. Дори евтините модели вече са наблегнали на алуминий, а при натиск където и да е, корпусите не поддават.


Може и да се сетят да го направят... Моето HP е цялото от алуминий, никъде не поддава, капакът му е страшно красив, дизайна на клавиатурата е страшно удобен, същото важи и за тъчпада , а на всичкото отгоре батерията ( 9-клетъчна ) е така направена, че надига целия лаптоп, когато е на бюро/маса, така че да има въздух под него...
Пък и аз говорех за цялостния дизайн... Доста приятели/познати имат Acer-и , и просто 90% от тях са ми СТРАШНО грозни... Но това е според мен... Просто имам право на мнение, не е ли така ? ^^
А по темата : вече си казах мнението.

titinkaa
11-17-2011, 11:59
IncendiaSanctus
може ли снимка и инфо за твоя модел лаптоп?Значи е добре да си купя лаптоп от алуминий,а не от пластмаса така ли?

Сега гледах лаптопите Samsung ,не съм чувала нищо за тях.Някой може ли да каже дали са добри и имат ли някакви слаби места,или въобще не стават за нищо?

asp1r1n94
11-17-2011, 13:31
И все пак не бих си взел Самсунг,личен избор (http://news.laptop.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/samsung-moje-a-vie/)

PonxY
11-17-2011, 15:44
Чакайте сега АХАХХА... Вие сте ми много интересни! HP и Toshiba били трошляци, a ACER не. Така е, когато всички си вземате евтините HP-ta pavilion, какво очаквате ? Я си вземете един ENVY(въпреки че пак се води леко нисък клас), Probook или EliteBook И тогава да говорим !

А някой препоръчва DELL INSPIRON !??!?! Точно този модел Inspiron е най-калпавият модел на DELL. Моля ви се не говорете глупости чули, недочули. Acer са на дъното и там ще си останат, поне още известно време. Когато се научите да купувате от по-горните класове лаптопи, а не от най-ниските, тогава можете да давате компетентно мнение за дадена марка като цяло.

@ IncendiaSanctus не ме разбирай погрешмо, не искам да се заяждам, но май всички 9 клетъчни батерии така надигат лаптопите :)

ZloboMiR
11-18-2011, 04:37
Избий си долнопробната тошиба от главата и си вземи Acer и доплати до три години гаранция.
+1

PonxY, не е въпросът да се вземе нещо за 458464 пари и после да се хвали човек колко е качествено. Въпросът е за едни и същи пари какво предлагат едните и какво - другите.Моят Acer също не поддава - Aspire 5920G, въпреки че е пластмасов. И го намирам за много красив, особено предвид че е вече морално стар. Само дано го ремонтират по-бързо (защото глупавата НВидиа изгоря поради дефект).

PonxY
11-18-2011, 12:01
Съгласен съм с теб ZloboМir! С едно нещо не мога да се съглася - как всички (чули, недочули и разбрали, неразбрали) определят дадена марка по най-евтиният и нисък клас лаптопи от нея. Нали се сещаш, че ако вземеш най-ниският клас ACER, също ще е Огромен боклук .

GregoryHouse
11-18-2011, 12:25
Абее всички марки си имат боклуците. Тъй наречените ниски класове, където набутват калпавите части в калпавите корпуси и го продават на евтиния. Пък и средните не са за голяма хвалба, ама в българия сме до пари обикновено и там се целим. На цената на компромиси.

Norty
11-18-2011, 15:16
Както казва един колега от форум " зимам си ябълка и хич не се двоумя "

:shock: :lol:

IncendiaSanctus
11-18-2011, 16:59
IncendiaSanctus
може ли снимка и инфо за твоя модел лаптоп?Значи е добре да си купя лаптоп от алуминий,а не от пластмаса така ли?

Сега гледах лаптопите Samsung ,не съм чувала нищо за тях.Някой може ли да каже дали са добри и имат ли някакви слаби места,или въобще не стават за нищо?

Samsung - НЕ !
Моя лаптоп http://www.bbspot.com/reviews/hp-pavilion-dv7-4285dx-laptop-with-intel-core-i5

Ето и снимка :
http://www.bbspot.com/reviews/wp-content/uploads/2010/12/HP-Pavilion-dv7-4285dx-Laptop-with-Intel-Core-i5.jpg

Но няма откъде да си го купиш, моя е донесен от САЩ.

Apple ? Да , ако искаш софтуер, писан от алчни нахални неандерталци с бухалки :D

straus
11-18-2011, 17:06
Пфффф земи се скрий с тоя павильон... не се излагай...

IncendiaSanctus
11-18-2011, 17:09
Пфффф земи се скрий с тоя павильон... не се излагай...

Сподели ми какво му е ? ;]

straus
11-18-2011, 17:16
Пфффф земи се скрий с тоя павильон... не се излагай...

Сподели ми какво му е ? ;]
Серията павилион е най-голямата издънка на HP, измежду всички други издънки, тая цепи мрака...
Напиши в гугъл hp pavilion problem, или pavilion dead и гледай кво става...

vampire_girl_
11-18-2011, 17:49
Баба ми се беше поръчала такъв (http://laptop.bg/laptops-asus-X54-asus_x54hy_4gb) и е много доволна,но както може би сама се досещаш не го използва за кой знае какво...Само за филми и интернет.

titinkaa
11-18-2011, 19:13
^Ами то и аз няма да го ползвам за кой знае какво-интернет,някой път за учене,а филми пък много рядко гледам,да не кажа дори 2-3 филма на година.

IncendiaSanctus
11-19-2011, 00:19
Пфффф земи се скрий с тоя павильон... не се излагай...

Сподели ми какво му е ? ;]
Серията павилион е най-голямата издънка на HP, измежду всички други издънки, тая цепи мрака...
Напиши в гугъл hp pavilion problem, или pavilion dead и гледай кво става...

Айде вземи го погледни статистически - има много проблеми с тях, защото много продават xD HP са ОГРОМНИ по света, продават стотици хиляди лаптопи... Като продаваш повече, нормално е да имаш повече проблеми xD Освен това, сервизът им е железен, работят бързо и добре, освен това като всяка друга серия и Pavillion серията е разделена на "върхови" и "low-class" модели, и, повярвай ми, има разлика между едните и другите. С моя нямам никакви проблеми, дори го изтървах веднъж xD Работи си като пушка...

alexeibg
11-19-2011, 21:45
аз лично имам Asus от 2-3 години.Използвам го интензивно (не го държа в калъфа и да го вадя само като пътуваме) и не ми е направил нито един проблем-чиста работа и с голямо екранче с HD vision бомба за филмчета.Но мисълта ми е че излезе много издържлив.

GregoryHouse
11-20-2011, 05:17
Че аз моя Acer го ползвам всеки ден в последните 4 години. От време на време и по над 8 часа на ден. 8-)

titinkaa
11-20-2011, 07:29
Чесно казано,според мен,който и лаптоп да си взема ако ми е писано да излезне здрав ще е така,ако си нямам късмет може и на втория ден да му се развали нещо.

PonxY
11-20-2011, 09:04
Всичко е и до каква бройка ще попаднеш :) Ако искаш по-добър съвет пиши в друг форум, не тук. И можеш да кажеш на кои модели си се спряла, за да помогнем.

vampire_girl_
11-20-2011, 18:20
И аз си търся,до тук съм си харесала най-много:
http://pcstore.bg/laptopi/FUJITSU-14/FUJITSU-Lifebook-AH531-Garnet-Red-4GB-VFY-AH531MRK5EE-2932
http://pcstore.bg/laptopi/HEWLETT%20PACKARD-11/HP-ProBook-4520s-Caviar-6GB-2755

Ти,какво избра?