PDA

View Full Version : Акустична или класическа китара ??



Psycho0Girl
11-13-2011, 12:51
От много време ми е хрумнала идеята, че искам да се науча да свиря на китара, та реших най - сетне да проуча сериозно нещата. Иии исках да питам за супер начинаeщи каква китара е по - добре акустична или класическа, защото до колкото разбрах разликата е само в струните. Бях прочела някъде, че класическата китара ставала предимно за свирене на класическа музика, наиситна ли е така ??

Благодаря предварително ^^ :D :D

psychopath
11-13-2011, 13:50
Какво имаш предвид под по-добре?

Иначе разликите между 2те, която има влияние при самото свирене...
1) Струни - при акустичната са метални, разположени са на по-ниска височина, докато при класическите са найлонови и са "по-високи"
2) Гриф - при акустичната е по-тесен, което до известна степен улеснява натискането им (което в началото е полезно)
3) Звук - това няма как да ти го обясня така, че да ме разбереш ;д
4) При акустичните има възможност да се включва към усилватели/компютри и т.н (ако те интересува целия процес - ще ти обясня)
5) Тялото на китарата

Честно казано...какви са ти интересите?
С какво искаш да се занимаваш, какво искаш да свириш, колко сериозно имаш намерение да се захванеш, смяташ ли по-натам да свириш на електрическа китара? :-o
Такива неща... :>
Отговори и ще помагам, колкото мога. :Р Успех.

Psycho0Girl
11-13-2011, 14:57
Попринцип наистина искам да се захвана сериозно, но като за начало искам да видя дали "има хляб в мене " :D :D пък после ще мисля за електрическа китара (тъй като никак не е евтина ). За музика искам да свиря рок и метъл, но те са доста труднички за изпълнение. Така че първоначално по - бавни и лесни за свирене неща (R & B; pop) и после ще засиля темпото. 8-)

psychopath
11-13-2011, 18:13
Вземи си акустична. :)

Psycho0Girl
11-13-2011, 18:47
Тенкс :grin: :grin: ^^

Anichkaxxwee
11-13-2011, 22:46
Тука като гледам само психопати .. :lol: - psychopath, Psycho0Girl

П.т .. Има ли някакво значение марката на китара .. Ако, въобще има марки .. Аз тва лято взех китарата от баба ми .. И свиря мааалко ..Та по въпроса 8-)

psychopath
11-13-2011, 23:19
хахах верно ;д

амии има ли значение дали колата ти е москвич или бмв ? 8-)
естествено, че има :>
но конкретно в началото и на ibanez jem да се учиш...

Psycho0Girl
11-14-2011, 12:11
Тука като гледам само психопати .. :lol: - psychopath, Psycho0Girl

По тоя въпрос :D гледах бързо да се регна и написах първото, което ми дойде на ум и ме описва перфектно :D :lol:

А иначе на тая марка към колко са цените, защото гледам да не избирам някфа безумно скъпа китара :D

play23
11-14-2011, 13:25
Взимай акустична, че после ако си вземеш електрическа да си свикнала на струните. Ако наистина ще се захващаш чети тука - http://forum.muzikant.org/

psychopath
11-14-2011, 21:22
за ibanez ли става дума?
ами различно...има различни класове ;>

тва ми е китарата-мечта
http://static.keebali.com/jemsite.com/gallery/files/7/9/6/6/dsc00784.jpg
<3 влюбен съм, ама нема пари ;д

иначе не ти трябва "безумно скъпа"...вземи си някаква примерно...стаг
:-o
ше ти свърши прекрасна работа ;р

аз пък подарих 2 акустични китари...и сега нямам :< само електрическа(и) имам

Nithael
11-14-2011, 21:35
според мен не вземай стаг...или поне не вземай електрическа стаг.в тая китара сигурно грам дърво няма..сплескали 2 кашона и го направили на китара :Д
иначе в музикант.орг може да видиш много добри оферти за запазени китари.

Thrower
11-14-2011, 21:56
По-добре си вземи акустична! От личен опит знам че ще се научиш да свириш по-добре на акустична отколкото на класическа. :)

psychopath
11-14-2011, 22:06
според мен не вземай стаг...или поне не вземай електрическа стаг.в тая китара сигурно грам дърво няма..сплескали 2 кашона и го направили на китара :Д
иначе в музикант.орг може да видиш много добри оферти за запазени китари.тя за акустична говори. :>
акустичните на стаг според мен са перфектни за начинаещи :)

Psycho0Girl
11-15-2011, 12:07
Мерси много на всички :D аз и без това тая седмица ще ходя в някой от музикалните магазини в града и ще ги огледам там до 200 лева. Макар че на тая цена няма кой знае кво да намеря 8-)

psychopath
11-15-2011, 13:32
до 200 лева можеш да си вземеш не само прилична, ами и хубава акустична китарка :>

Psycho0Girl
11-15-2011, 13:42
*100 може би малко повече :(

avi21
02-01-2015, 15:26
Здравейте! С моя приятелка искаме да се запишем на уроци по китара заедно, но аз имам акустична а тя класическа китара. Това проблем ли ще е да сме в една група , заради вида на китарите?

Elena3232
02-02-2015, 15:57
Определено класическа !