PDA

View Full Version : От кои упражнения вие сте доволни?



bettyblackdewil
11-13-2011, 14:05
С кои упражнения забелязвате най-добър ефект, колко пъти в седмицата ги практикувате и по колко време?

Yankee
11-13-2011, 15:26
И на мен ми е интересно :)

InsatiableTemptation
11-13-2011, 16:01
Tae Bo, правех ги 4-5 пъти седмично по около 45 минути и бях страшно доволна. А и самите упражнения са приятни.

kukli4kata001
11-13-2011, 16:30
Правих 1 месец упражненията на Синди Крауфорд и съм доволна.Приятни са и 3 пъти в седмицата с кеф ги правех.Днес започнах Тае Бо и ще го правя поне 1 месец,пак 3 пъти в седмицата по възможност.Сигурна съм,че тук ще имам по-големи и забележими резултати.

bet3to
11-13-2011, 16:39
Правих 1 месец упражненията на Синди Крауфорд и съм доволна.Приятни са и 3 пъти в седмицата с кеф ги правех.Днес започнах Тае Бо и ще го правя поне 1 месец,пак 3 пъти в седмицата по възможност.Сигурна съм,че тук ще имам по-големи и забележими резултати.
А от тези на Сидни има ли някакъв ефект ????

kukli4kata001
11-13-2011, 16:50
Правих 1 месец упражненията на Синди Крауфорд и съм доволна.Приятни са и 3 пъти в седмицата с кеф ги правех.Днес започнах Тае Бо и ще го правя поне 1 месец,пак 3 пъти в седмицата по възможност.Сигурна съм,че тук ще имам по-големи и забележими резултати.
А от тези на Сидни има ли някакъв ефект ????
Ами честно да ти кажа,съвсем лек,изглеждам по-стегната като се погледна в огледалото и дотам.Аз исках и малко да отслабна и се надявах,че с тях ще стане,но не виждам забележим резултат.Но ако искаш упражнения като за начало според мен те са най-добрия избор.Щом днес издържах 44 мин. Тае Бо като за ПЪРВИ ПЪТ.А досега само упражненията на Синди съм правила, пък са и доста приятни,тренират се различните зони,и се правят на серии упражненията.Първата седмица всичкоооо ме болеше,едвам слизах по стълби.После се свиква.

bettyblackdewil
11-13-2011, 17:00
Ще дадете ли повече информация за Тае Бо..

InsatiableTemptation
11-13-2011, 17:22
Ще дадете ли повече информация за Тае Бо.. Били Бланкс измисля Тае Бо-то през 80-те години. То представлява тренировка за цялото тяло и е смесица от Таекуон-до, аеробика, танц, кик бокс, самозащита и йога. През 90-те DVD-та с тренировките добиват небивал успех и до 1999 са продадени над 1.5 милиона копия. В резултат на това Тае Бо-то става нещо като феномен в поп културата.

Смисълът на Тае Бо-то и нещото, за което Били Бланкс постоянно говори по време на своите тренировки е идеята да се фокусираш върху душата, ума и тялото, да даваш всичко от себе си, докато тренираш, да се опитваш да достигаш до ръба на възможностите си и отвъд тях всеки път по време на тренировка. В този смисъл ползата и резултатът от Тае Бо-то не е само за тялото, но и за душата и може би точно с тази си идея Тае Бо-то се доближава до йогата.

Тае Бо-то ще ви помогне да създадете мускулна маса, гъвкавост, да горите много калории, ще ви помогне да подобрите баланса и координацията си, предлага полезни за сърдечносъдовата дейност упражнения. Съчетаете ли Тае Бо-то с правилно хранене отслабването ви в кратки срокове е гарантирано.

Тренировките на Били Бланкс продължават по 45 мин. или 1 час. Смисъла на този спорт е през цялото това време да не се задържаш,дори за секунда, на едно и също място, да не спираш да се движиш. Най-хубавото при Тае Бо-то е, че можете преспокойно да тренирате у дома, без да давате луди пари за фитнес, уреди и т.н. Просто трябва да изтеглите DVD-тренировка от тук, а можете да намерите хиляди клипчета с упражненията на Били Бланкс в YouTube. Естествено може да отидете в зала с треньор, поне отначало, за да ви бъде показано как точно да извършавате упражненията, кое правите грешно и кое-не. Въпреки че от тази гледна точка Били доста се е постарал, защото по време на всяка тренировка той първо показва доста бавно как трябва да се извършват упражненията, а също така показва и грешния начин. Това ще ви помогне да си изградите ясна представа за това как да извършвате правилно всяко едно от тях. Друго положително нещо е, че Били Бланкс влага много енергия в това, което прави и ще държи тонуса ви повдигнат през цялото време. По време на DVD-тренировките ще забележите, че класа, който тренира зад Бланкс се състои от различни по пол, възраст, и най-важното- тегло, хора. Това ще ви помогне да запазите самочувствието си и ще ви предпази от излишни комплекси, че не изглеждате като модел. Най-хубавото нещо при Тае Бо-то е, че за един час тренировка се горят средно по 500-800 калории, докато с обикновената аеробика за същото време се изгарят средно 300-400 калории.


Източник: http://poneshto.com

sunnnnnnnn
11-13-2011, 17:26
Oт Pump it up :grin:

bettyblackdewil
11-13-2011, 17:28
Благодаря много. :)

FreshJuice
11-13-2011, 17:28
Тае бо-то е мега яко! На мене ми беше доста забавно за един месец :grin: :D

После спрях защото дойде време за училище Правех го всеки ден и много се стегнах че и от краката и дупето смъкнах видимо :grin:

Мисля да започвам пак 8)

ivcheto0o
11-13-2011, 17:32
И аз съм много доволна от тае бо-то.Напреди ходих на тренировки,за месец и нещо ефекта беше минус 2-3 кг. при положение че ядях всякакви боклуци и без никакви ограничения :) После реших че не ми се дават пари и започнах вкъщи.За сега въпреки че вече не съм никак редовна не съм си върнали нищо свалено :grin:

MissChocolate
11-13-2011, 17:35
Въртене на обръч. Къде ли не вече го препоръчвам, но .. това е положението. 8-) Практикувам си го всеки ден по минимум 15 минути. Другото, на което наблягам е ходенето. По-ефикасен метод от този да си "на крак" цял ден - няма. Имам си "традицията" 3-4 пъти в седмицата да ходя пеша от даскало до нас /което си е 4-5 километра/ и общо взето се чувствам добре.
Иначе съм доволна и от Пилатес-а, преди време го пробвах и ефектът беше видим. :)

Yankee
11-13-2011, 17:45
И аз съм много доволна от тае бо-то.Напреди ходих на тренировки,за месец и нещо ефекта беше минус 2-3 кг. при положение че ядях всякакви боклуци и без никакви ограничения :) После реших че не ми се дават пари и започнах вкъщи.За сега въпреки че вече не съм никак редовна не съм си върнали нищо свалено :grin:

Какво тренираше преди това? :)

ivcheto0o
11-13-2011, 17:52
Говорех за тренировки тае бо.В смисъл преди ходих в зала,но в момента нямам толкова пари и затова в къщи.

shadow4e
11-13-2011, 18:35
Дайте конкретни линкове за тае-бо, които вие правите.

И аз я правих Сидни преди, също и с една баба каланетика от замунда и тя беше добра.

Yankee
11-13-2011, 18:37
В замунда напиши тае бо и ще ти излязат към 4-5 :wink:

peaceandlove
11-13-2011, 19:07
предложете клипове за тае бо. във ютюб има много, но аз искам някои, които вие сте го правили и ви е помогнало .. :)

heybugsbunny
11-13-2011, 19:36
До сега правих stretching --> http://zamunda.net/details.php?id=223607&hit=1 и сега се чувствам сякаш съм се преродила :D Страхотно чувство- заслужаваше си, въпреки, че по едно време щях да ревна...
Другото което правя с кеф е Pump it up --> http://zamunda.net/details.php?id=18417&hit=1

tequilasunrisee
11-15-2011, 14:19
30 day shred!!

atm
11-15-2011, 15:39
предложете клипове за тае бо. във ютюб има много, но аз искам някои, които вие сте го правили и ви е помогнало .. :)
Аз правих това http://vbox7.com/play:a6659fcd вчера и единственото което постигнах е мускулна треска :D едвам ходя :D по-добре прави някви др упражнения

Jaune
11-15-2011, 16:28
p90x гоооре-долу
turbofire!
30 day shred и др. на Jillian Michaels също стават

musS
11-16-2011, 07:27
ооо аз pump it up го правих 2-3 години подред, после мноого ми омръзна и намерих Pump It Up - The Ultimate Beach Body Workout по-готино е, но не натоварва много иначе съм за тае бо-то на били банкс :P :P

kukli4kata001
11-18-2011, 15:44
Аз пиша отново да Ви кажа,че ако искате добри резултати правете Тае Бо на Били Бланкс-Aerobic Cardio. За сега съм много доволна,правя го от една седмица и само първия път ме болеше гърба,след това свикнах и е много приятно. Не се усещат тези 44 мин. Не знам дали е възможно за една седмица резултати или си въобразявам, но изглеждам по-добре и ми се оформят леки мускули. :)