PDA

View Full Version : Акне -как да се справя с него?



mariqanastasova
11-13-2011, 17:31
Аз съм на 13 години...Може би всички момичета имат пъпки по лицето(акне ),но аз мисля ,че съм единствената.Ползвам какви ли не кремове ,но няма ефект.Мисля,че тази тема е полезна за всички ни -помогнете ми!

bettyblackdewil
11-13-2011, 17:39
Отиди на кожен лекар и прави точно каквото ти каже. Процеса е дълъг, но си заслужава.. На мен ми се беше получила инфекция от 1 антибиотик и бях зле с лицето веднага отидох на кожен лекар и сега са останали само малко белези от пъпките, които с течение на времето ще се махнат.

mariqanastasova
11-13-2011, 17:47
Колкото повече се мажа-толкова по-лошо става. :( Ходих на дерматолог-за 1 седм.се махнаха-после пак същото

InsatiableTemptation
11-13-2011, 17:49
Акне Аут, ако не подейства - дерматолог.

FuCKkK13
11-13-2011, 17:49
първо не ползвай всичко което ти кажат,че някой ден ще станат по 10 продукта наведнъж и не знам какво ще правиш.. храни се здравословно.. ако можеш по 1 плод най-малко всеки ден.. не ги стискай !!! .. спортувай.. купи си измиващ продукт и някакво кремче.. прави си домашни маски най-малко 1 път на седмицата...да минава колкото се може повече вода през лицето ти!!! ..

bettyblackdewil
11-13-2011, 17:50
Момиче то не става за 1 седмица... Проблемите с кожата бавно се лекуват не може да стане с магическа пръчица и готово...

mariqanastasova
11-13-2011, 17:51
Аз тренирам спортни танци-не мога да кажа ,че не спортувам...За кремовете вярно си е -ползвам поне 10 продукта,препоръчани от приятели и познати...

mariqanastasova
11-13-2011, 17:54
Аз съм упорита не съм започнала от 1 седмица , а от цели 2 години и точно затова се регистрирах в този сайт! :-D

FuCKkK13
11-13-2011, 18:00
Аз тренирам спортни танци-не мога да кажа ,че не спортувам...За кремовете вярно си е -ползвам поне 10 продукта,препоръчани от приятели и познати... ами не всичко,което им помага на тях помага и на теб.. примерно измиващ продукт + сребърна вода + някакво кремче и това по 2-3 пъти на ден е достатъчно.. + 1 път в седмицата маска за лице с хума или мед или мляко - с каквото решиш.. повече от 3-4 продукта не трябва да използваш...т.е. може,но не наведнъж.. през другото време когато можеш си наплисквай лицето с вода (ама наистина когато можеш колкото повече толкова по-добре) .. от всичките тези продукти виж кои ти помагат и кои не и така си отдели 3-4 продукта.. иначе каква ти е кожата ?

mariqanastasova
11-13-2011, 18:13
Имам нормална кожа..благодаря ти ,че отделяш толкова много време :)

FuCKkK13
11-13-2011, 18:19
Имам нормална кожа..благодаря ти ,че отделяш толкова много време :) няма проблем :)
щом кожата ти е нормална можеш да правиш това един/два пъти в седмицата:
мажеш си лицето с мед
мокриш една кърпа с много много топла вода (направо гореща)
изстискваш кърпата и си я слагаш на лицето
стоиш така докато кърпата да поеме меда (10 мин г/д.)
останалото го измиваш с вода
от парите на нагорещената хавлиена кърпа медът един вид се просмуква и отива в кърпата :)
можеш да си правиш и маска с кисело мляко слагаш си кисело мляко на лицето и чакаш да засъхне после разтриваш докато изпада млякото и останалото го измиваш - след това можеш да сложиш някое кремче
сега ако може да ми кажеш продуктите,които най-често използваш от всичките,защото явно са много..
и виж на опаковките на всички продукти за каква кожа са :)
не слагай толкова неща едновременно на лицето си.. трябва да ги спреш,а и вече трябва да виждаш кои продукти ти се отразяват добре,кои зле и кои нямат кой знае какво действие

Dqvolchetooo
11-13-2011, 18:40
Ето един трик, който една приятелка ми каза, и че много дейста :) :?
Трябва ви:ракия, памук, сол, черен пипер,сода и мед.
Първо взимате памук, потопен в ракия и го мажете по лицето за 2-3мин.След това добавяте към памука сол и пипер и търкате :D около 1-2мин., за да премахнете мърсотията (забелязват ли черно по памука :? ).Взимате 1ч.л. мед и добавяте сол до получаването на каша.Намазвате върху лицето в продължение на 15-20мин.
Правите рецептата поне 1 път седмично. :)
Дали действа
:? :? :?

mariqanastasova
11-15-2011, 16:43
Благодаря ви !Наистина сте загрижени ,дори и за непознати хора... :)

mynichkaTanq
11-15-2011, 17:07
Ето един трик, който една приятелка ми каза, и че много дейста :) :?
Трябва ви:ракия, памук, сол, черен пипер,сода и мед.
Първо взимате памук, потопен в ракия и го мажете по лицето за 2-3мин.След това добавяте към памука сол и пипер и търкате :D около 1-2мин., за да премахнете мърсотията (забелязват ли черно по памука :? ).Взимате 1ч.л. мед и добавяте сол до получаването на каша.Намазвате върху лицето в продължение на 15-20мин.
Правите рецептата поне 1 път седмично. :)
Дали действа
:? :? :?

дали помага тази рецепта?

mariqanastasova
11-15-2011, 17:09
И аз се чудя за тази рецепта,но утре мисля да си набавя продуктите и да пробвам-ще ви кажа!

MegiBoOm
11-15-2011, 17:39
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРОБВАЙ ТАЗИ "РЕЦЕПТА".
Ще вземеш да си досъсипеш кожата, казвам ти.

mynichkaTanq
11-16-2011, 17:45
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРОБВАЙ ТАЗИ "РЕЦЕПТА".
Ще вземеш да си досъсипеш кожата, казвам ти.

ооо значи няма да се пробва, но защо ще се досъсипи кожата?

MegiBoOm
11-17-2011, 10:13
сол, черен пипер, СОДА...
да продължавам ли?

lapin13
11-17-2011, 10:41
Avene е добро, ама е малко скъпо 8-) пробвай и кремовете на гарниер. Една приятелка си прави маска с крем наречен 'Хума' (Прилича на повръщано :lol: , но казва, че действа :) . За Avene, ефектно е, но ако не се мажеш с него всяка сутрин и вечер, прецакана си :?

mynichkaTanq
11-17-2011, 15:50
сол, черен пипер, СОДА...
да продължавам ли?

оо даа вярно :D

teddybearMV
11-18-2011, 08:21
Avene е добро, ама е малко скъпо 8-) пробвай и кремовете на гарниер. Една приятелка си прави маска с крем наречен 'Хума' (Прилича на повръщано :lol: , но казва, че действа :) . За Avene, ефектно е, но ако не се мажеш с него всяка сутрин и вечер, прецакана си :?
Кое Avene е добро? Това е марка козметика, а не продукт. Това, че на някого му помага, не означава, че и на нея ще помогне. Отиди на дерматолог и поне месец спазвай предписаното от него. Ако няма ефект се върни при него и обсъдете проблема отново. Поисай и второ мнение.

kalpazanka
11-18-2011, 08:49
^Ми сигурно за серията за склонна към акне кожа иде реч. ;)

Dqvolchetooo
11-19-2011, 16:57
Аз лично пробвам с хума и след това слагам крем "здраве".Наистина има ефект. :) :)

selskomomiche
11-19-2011, 18:05
ооооххх божее. на 13 години аз бях като торта с орехи хахах.. няма как да ги махнеш точно в тази възраст... иваче задължително 1 на година всяко момиче трябва да ходи на почестване.. да болезнено е,защото ти стискат пъпките ноо е ефикастно.. прави си маски.. чести си лицето,след грима.. и така нататък.. :-)

mariqanastasova
11-19-2011, 19:17
ооооххх божее. на 13 години аз бях като торта с орехи хахах.. няма как да ги махнеш точно в тази възраст... иваче задължително 1 на година всяко момиче трябва да ходи на почестване.. да болезнено е,защото ти стискат пъпките ноо е ефикастно.. прави си маски.. чести си лицето,след грима.. и така нататък.. :-) благодаря ,ти :)

mariqanastasova
11-19-2011, 19:18
Avene е добро, ама е малко скъпо 8-) пробвай и кремовете на гарниер. Една приятелка си прави маска с крем наречен 'Хума' (Прилича на повръщано :lol: , но казва, че действа :) . За Avene, ефектно е, но ако не се мажеш с него всяка сутрин и вечер, прецакана си :? няма значение колко скъпо е ,важно е качеството и ефекта да са на макс :)