PDA

View Full Version : Захранване



radybt
11-13-2011, 21:45
Значи, захранването ми не е от най-добрите (45лева) марката не я знам, 500W. и ми се струва че му е трудно, компа ми е на 2 дена, хаха, сглобих си го сам, проблема е че много загрява захранването като играя нещо по тежко, като GTA 4 .. и дори на леки игри пак, но по слабо, като го натоваря яко ( видео картата щом се натовари ) и кутията, след 10 мин. e като парното..

допълнителна информация:
Proccesor: AMD FX-Series 4100 4x 3.6ghz 12MB
RAM: ADATA 4GB
Video: Geforce GTX 550Ti Sonic 1024MB DDR5

Харта също ми загрява което ми се струва вече странно.. той е от стария ми компютър и ... да.. стар е :D възможно ли е да се получава някаква несъвместимост с харда?! А за загряването на захранването какво ще кажете?!

MaGuSs
11-13-2011, 22:06
А сигурен ли си, че имаш добро охлаждане, което осигурява добър въздушен поток през цялата кутия ?

Това включва каква ти е кутията, какви вентилатори имаш и какво охлаждане използваш (въздушно, водно, с течен азот :D ?!? )

Ще е добре и да хвърлиш едно око върху захранването ти за марката.
Виж и през Everest горе-долу каква температура вдигат компонентите ти.

П.П. Бати тъпия пост, но като за начало да започнем с нещо :lol:

radybt
11-13-2011, 22:50
Въздушно охлаждане(за процесора), все още нямам вентилатор за кутията, ще си купя утре..
Температури:
Процесор - ненатоварен - 30-35г./натоварен - 50-60г. макс.
Дъно - 30г. ненатоварено / 55 натоварено

Захранването е марка "Golden Field" 500W.

straus
11-14-2011, 04:47
Ако можеш да му бутнеш една 120мм отзад ще се реши проблема ;)
Макар, че като гледам температурите са в нормата, т.е. нямаш проблем

dimitar_ak
11-14-2011, 05:05
Всичко е абсолютно нормално.

xXxAngerfisTxXx
11-14-2011, 10:41
Мда захранване без марка, тежащо сигурно 20 грама... ти се радвай че не е изгоряло още...

radybt
11-15-2011, 00:50
Установих че всичко загрява много... :D Харда, видеото, оптичното устройство... добре де, дори това да е нормално(щото не разбирам) как ще е нормално, като пипна кутията отгоре да е по-топла от парното :D А и друго забелязвам... специално за по-тежките игри.. като пусна в началото някоя по-тегава ми върви на вода! ... След 30тина минути обаче почва да сече... а видео картата става все по-шумна и по-шумна... защо си мисля че това е от некачественото ми захранване?! Мнения?!

straus
11-15-2011, 04:47
Тоя номер се получаваше при един приятел. Ама той наблъскал печката с дърва и седим по потници вътре, видео картата беше станала като барбекю 8-)
Отвори кутията и го натовари здраво, като почне да цикли пипни охлаждането на видото. Ако пари толкова, че да не можеш да го държиш, значи много грее.

Oldschool
11-15-2011, 08:11
Сменяй захранването, осигури добър въздушен поток в кутията. Няма какво да пипаш или да пържиш яйца, докато нещо не реши да се преебе по-генерално.

radybt
11-15-2011, 15:32
Сложих едно вентилаторче ама не помага особено... но се усеща разликата, ся ще сложа една 12см перка отзад и да се надяваме че ще е по-добре, по-натам и захранването ще сменя!

badsector
11-15-2011, 22:45
Това захранване е с 12см перка, която смучи нагорещения въздух от процесора и го прекарва през себе си. Затова са добри кутиите, в които захранването се слага отдолу (да смуче прах :D) но едва ли твоята е такава. Затова по-добрият ти вариант е да вземеш охлаждане на процесора, който очевидно има нужда, щом се загравя така вътрешността и неговата перка да изкарва въздуха към задната част на кутията. Тогава слагаш още една перка отзад, която да изкарва и става въздушен тунел. Отделно е добре да имаш подобно нещо за изкарване на въздуха от видеокартата, защото очевидно и тя прегрява. Ако имаш място за вентилатор отпред, супер. Ако не, ще се задоволиш с този от страни и се надяваш да имаш и срещу видео картата, освен срещу процесора.

radybt
11-15-2011, 23:33
Пак казвам... захранването загрява най-много! Температурите на процесора и дъното са в нормата, ПРОБЛЕМА е там, че след 30тина минути натоварване производителността ми спада! Подозирам захранването в това... а вие?!
П.С.
Видео Картата си има перчица :D

GregoryHouse
11-16-2011, 13:43
Брат казах ти не cи купувай ташак захранване, ти cи знаеш твоето. Захранването е може би най-важния компонент от цялата конфигурация, ако иcкаш безпроблемно и дългоcрочно функциониране на машината.

Norty
11-16-2011, 15:03
http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=3738

държа си на моито.. вземи тва !