PDA

View Full Version : Хубава и кофти мишка



straus
11-14-2011, 06:50
Преди 3 месеца си взех мишка logitech М90, евтина, удобна, перфектна работа ми вършеше. Обаче и стана нещо и аз си я нося в мултирама да ми я смянят. Първо тоя ми обясняваше, че нищо и нямало на мишката, имал съм вируси. Показах му, че не е прав. Проблема се състоеше в това, че като цъкнеш веднъж левия бутон, отчиташе 2 клика. После почнаха да ми се оправдават, че нямали същия модел, трябвало да ида до магазина на цариградско за да ми я сменят или да изчакам няколко дни да я докарат до магазина на Солунска. Втория вариант е да си избера по-скъпа и да си доплатя, ама аз не искам да доплащам, вече плащах веднъж. Следователно ми предложиха по-евтина Canyon CNR-MSO01S, и за останалото левче разлика да си харесам нещо от магазина, в случая някво скъпо DVD(1 бр.). След цялата разправия взех новата мишка и двд-то и айде в нас, обаче какво се оказва. Новата мишка е с кабел на половина по-къс, айде търси усб кабел, не можах да намеря и се хванах та си направих. Хубаво, вързахме я, работи.
От снощи насам се мъча да му свикна на тоя боклук. Първо, че скрола е твърд за натискане, нещо което аз ползвам редовно. Второ, че подложките на краченцата за от някъв смотан материал, който не се плъзга по бюрото, а скърца. Пойнтера не се движи плавно ами на подскоци по монитора и на моменти ми е трудно да уцеля това което искам да посоча. Трето скролера свети в някво гадно синьо, хич не ме кефи, ама то и в магазина нямаше особенно голям избор.

В крайна сметка много разочарован, но поне реших да ви го напиша, да си направите сами изводите.
Друго което ми прави впечатление е, че това е втория продукт на Logitech, който съм купил от Мултирама и се разваля. Предния беше уеб камерата, дано не се развали втори път, че не знам как ще се оправям с ония калъфи.

Sh@d0w
11-14-2011, 06:59
Проблема не е в мултирама, а в моделите на logitec.

http://forums.logitech.com/t5/Mice-Bluetooth/Double-Click-Problem/td-p/3294

В нета има доста информация, как се оправя този бъг, не е било нужно да я връщаш.

Logitec sux btw.

RadioMan
11-14-2011, 07:03
Вирус в мишката :lol: :lol: от сервизите могат да ти кажат мн неща и да ти вземат 50 лв за нищо

straus
11-14-2011, 07:07
Ама аз не, че не мога да си я оправя. Мога, ама що да го правя като си имам 2 години гаранция.
Повече ме е яд на тия тъпанари от мултирама, ако бях някой балък щяха да ме пратят да чистя вируси и да бера ядове. Защо трябваше да се правя на интересен и да тропам с крак за да ме вземат на сериозно. Големи убитаци са, не ви препоръчвам да си купувате каквото и да било от там..

ChuckBartowski
11-14-2011, 07:11
Затова си взимайте мишки на Delux от по 10 лева и си живейте живота... 8)

Cybershot
11-14-2011, 09:21
Хаха в Мултирама нищо общо с рекламата им, некви пълни оливъри работят там, къде нищо не разбират и като ги питаш нещо хънкат и мънкат, иначе веднага ти се лепват с какво могат да помогнат и аз си викам на ум, като се разкараш....

Oldschool
11-15-2011, 09:16
Затова човек инвестира малко повече пари в качествена периферия и не я мисли с години. Имам мишка и клавиатура на Майкрософт, които са вече на 6 години - продължават да вършат перфектна работа.

straus
11-15-2011, 12:15
Затова човек инвестира малко повече пари в качествена периферия и не я мисли с години. Имам мишка и клавиатура на Майкрософт, които са вече на 6 години - продължават да вършат перфектна работа.
Като отидох да си взимам logitech-a, бях тръгнал с намерението да си взема един модел на microsoft, oбаче видиш ли, обърнали целия склад и нямало :shock: абе направо...

Wax
11-15-2011, 12:21
Моята оптична На Майкрософт ми кара вече половин година без бъгове.

NarutoShippuuden
11-15-2011, 12:32
Мойта е KeyMouse - MADE IN CHINA пише отзад, но от 2002 не съм я водил на поправка и нищо не се е разваляло. :)

sunman
11-15-2011, 18:39
Имал съм мишки на logitech,несъм доволен изобщо,като качество и цена!!
Сега съм с Razer вече от почти 3 години и съм много доволен!

xJawz
11-15-2011, 20:12
Аз съм с една Хама за 25лв от Технополис със син лазер(невидим за човешко око) и вече близо година не е правила проблем.

mitzubi6i
11-15-2011, 21:17
Аз пък съм с такава мишка (http://www.youtube.com/watch?v=q4UTQ5Ky6HE) вече година и половина и съм много доволен от нея. Не дадох много пари, удобна е за хващане и скрола свети много красиво особено през нощта.

И аз съм имал проблеми с Мултирама и повече не пазарувам там. Всичко при тях е по-скъпо, а некачествено. Преди тази мишка имах друга от там и с нея не изкарах и шест месеца.

MaGuSs
11-15-2011, 21:23
Моята е LG High Speed Motion Optical Mouse XM420 USB Red, MCX4URGE Made in China и от 3 години нямам проблем с нея :)

http://techshop.bg/products/20266_1.jpg

badsector
11-15-2011, 23:09
Сега си взех поредната Genius тъпня, една клавиатура и за пореден път се убеждавам да не взимам повече от тази марка. За сметка на това майкрософтската ми мишка, която ми я подариха нек'ви още преди 6 години, си бачка, въпреки многобройните удари и издевателства :D