PDA

View Full Version : Инстантни супи, фиксове, рамен?



ThroughStruggle
11-14-2011, 10:41
http://staging.maggi.bg/UserFiles/Pictures/Product/InstantSoupsBIG.jpg
http://www.foodsubs.com/Photos/ramen.jpg
http://promo-compass.com/img/products/m1014.jpeg

Е, редовна част от храненето ви ли са горепосочените продукти? Колко често ги консумирате, намирате ли ги са вкусни? Интересува ли ви съдържанието им на сол и консерванти, или сте на принципа, че нищо хубаво не е вредно?

Одобрявате ли ги, кои марки и вкусове предпочитате? Въобще, каквото се сетите по темата. 8-)

mynichka
11-14-2011, 11:29
Ами знам, че не са от най- полезните и не ги ям твърде често, но все пак обожавам соса за спагетите Болонезе и новите малки тайни за пилешки хапки със сос Барбекю :) Супите съм ги опитвала, но предпочитам домашните

Josefinne
11-14-2011, 12:23
Не, ям рядко такива.

InsatiableTemptation
11-14-2011, 12:29
Ами от време на време си хапвам от фиксовете 'Малки тайни' и срааашно много обичам от полуготовите спагети. Знам, че не са особено полезни, затова не си и позволявам да ги консумирам прекалено често.

lqlq89
11-14-2011, 13:28
Обожавам фиксовете Малки тайни! Вътре имат подправки и с тях всичко става много вкусно. :grin:

strawberry88
11-14-2011, 13:52
^и аз :grin: и тези полуготовите спагети :smt050 :smt007 не ям често от тях,вредни са.

PullMeCloser
11-14-2011, 15:18
Супер гнусни са ми, особено тези малки тайни. Единственото, което съм способна да ям, са пилешките супи с крутони, след като съм махнала всичко зелено от тях.

brutaLxxbunny
11-14-2011, 15:23
Много често ям супите.Другото не.

Persie
11-14-2011, 15:31
По-принцип избягвам този тип храни, но пробвах супата от броколи от серията "Кошница зеленчуци" на Маги и доста ми допадна.Както и новата "Вкусна чаша" с фиде и сирене ... ммм ..

Shia
11-14-2011, 15:39
Рамен спагетите са уникални,ако си ги направиш,както трябва.Консумирам ги,когато наистина няма какво да се яде в нас.

Фиксовете ги ползвам като подправка към ястието,а не за направата на такова.Примерно пилешко+лук+Маги фикс ми е безвкусно.

Супите -и те като подправки ги ползвам,защото иначе си е някаква гола овкусена вода с малко фиде.

UniCoWN
11-14-2011, 15:50
ОБОЖАВАМ ГИ! :grin:
Всичките! И спагетите, и супичките и всякакви други неща
Вредни са, знам,, ама като ми е вкусно как да не ям 8-)

Rebirthing
11-14-2011, 16:53
Ужасни и блудкави :shock: .

В къщи от години не е влизал подобен продукт на хранителната индустрия :-o . Вредни и тъпкани с мононатриев глутамат.
Обичам като готвя да си знам какво има вътре ! А тези "Малки тайни" всякаш са направени за некадърни / мързеливи домакини.

Обръщам голямо внимание на храната и в къщи никога не оставам с празен хладилник. Винаги има салата, а във фризера замразявам един суров кекс който мога да изпеча за 10 минути във фурната...

Blab
11-14-2011, 18:02
само не разбрах на рамена какво му има...

teddybearMV
11-14-2011, 18:25
Никога не съм яла нито супите, нито сосовете. Такива спагети ми се е случвало да ям 2-3 пъти тази година. Не са лоши, ако нямаш нещо по-добро.

FuCKkK13
11-14-2011, 18:42
преди няколко години ей така от време на време си купувах супа, но вече не.. готовите спагети.. по едно време имах период от 1-2 седмици дето само това ядях :D .. като цяло съм против тези храни.. те са г/д. създадени за работохолици,които нямат време.. иначе ми харесват сосовете за пилешки хапки (барбекю и чесновия) и това е.. за спаети предпочитам сама да си направя сос,защото 1во е по-полезен,2ро знам какво съм сложила и 3то ми е по-вкусен :) .. просто няма какво да се лъжем.. това,което не си го сготвил ти никога няма да е полезно колкото домашната храна.. + че има доста вредни неща в тези готовите супи и т.н.

Biskfitka
11-14-2011, 19:41
От години не сме купували такива супи и т.н. Миналата година майка ми беше взела пюре ( прави се за малка купичка,не е много ) и беше гадно,мисля,че пак е от тия Вкусна чаша ;д
Понякога купуваме Малки тайни за мусака,взимали сме и за спагети,но като цяло предпочитаме сами да си сготвим с мама ;д

ThroughStruggle
11-14-2011, 19:58
само не разбрах на рамена какво му има...

Пакетчето подправчица вътре, в която има мононатриев глутамат.

Blab
11-15-2011, 06:26
само не разбрах на рамена какво му има...

Пакетчето подправчица вътре, в която има мононатриев глутамат.
пастата се продава и отделно;

effys
11-15-2011, 06:58
Никога не съм харесвала подобни продукти, освен че повечето имат отвратителен вкус, не са и особено полезни. Предпочитам да си приготвям храната вкъщи сама.

vampire_girl_
11-15-2011, 07:50
Пюрето е отвратително,но супите ги обожавам! Със сирене,гъби,пилешка... :smt007 Супи,освен тези в пакетче не обичам.Пробвала съм и на баба,мама,ресторанти - не!Само в пакетче и то предимно на Маги. Инстантните спагети също много ги харесвам.Откакто ги открих,домашните изобщо не ми допадат.

Знам,че няма нищо полезно вътре,ама.....

anonymous708973
11-15-2011, 08:03
А тези "Малки тайни" всякаш са направени за некадърни / мързеливи домакини.

Точно.
Имаше една тяхна реклама с едно мом(и)ченце, което отваря кухненско чекмедже и казва "Вече знам малката тайна на мама". На мен това ми звучи като "Вече знам, че мама я мързи".
Даже не съм ги яла, няма и нужда, след като съм ги виждала. Супа на прах - не, мерси.
Подправките са ок.

bloodyF
11-15-2011, 08:32
това са ПЪЛНИ БОКЛУЦИ, ТЪПКАНИ С НИШЕСТЕ, ЗАХАР, КОНСЕРВАНТИ, ОЦВЕТИТЕЛИ И ОВКУСИТЕЛИ..


по-добре си свари спагети (10 минутки), направи си един зеленчуков сос (5 минути, докато чакаш спагетите ги нарежи продуктите) и за 15 минути ще имаш чудесен обяд,много по-здравословен от тия боклуци..
или една супичка, 2 картофа, подправки, фиде, спанак/моркови/гъби/квот се сетиш...за 40 минути ще имаш супер яката супа..

teddybearMV
11-16-2011, 14:33
това са ПЪЛНИ БОКЛУЦИ, ТЪПКАНИ С НИШЕСТЕ, ЗАХАР, КОНСЕРВАНТИ, ОЦВЕТИТЕЛИ И ОВКУСИТЕЛИ..


по-добре си свари спагети (10 минутки), направи си един зеленчуков сос (5 минути, докато чакаш спагетите ги нарежи продуктите) и за 15 минути ще имаш чудесен обяд,много по-здравословен от тия боклуци..
или една супичка, 2 картофа, подправки, фиде, спанак/моркови/гъби/квот се сетиш...за 40 минути ще имаш супер яката супа..
То звучи супер, ама ако си блокиран 2 дни на летището и всичко по-свястно е скъпо, а пакетирани вафли, чипсове и бисквити са ти омръзнали, защото си ги тъпкал първия ден..освен едни точно такива гадни спагети, на които само им доливаш гореща вода от автомат за вода или за кафе, да спасят работата..била съм в такава ситуация и тогава мечташ за нещо, което е топло и напомня за манджа. Иначе вкъщи никога няма да си направя подобно нещо, естествено. Кой би предпочел това пред хубава и вкусна храна.

dream1707
11-16-2011, 15:09
Супер отвратителни са ми ... супите, всичко ;х
Много рядко се случва само с помощта на "Малки тайни" да си сготвя нещо ... нищо друго.

teddybearMV
11-16-2011, 15:49
Като стана дума за такива храни...какво мислите за онези банички на Белла, които само ги слагане във фурната за няколко минути? Ядете ли ги понякога и кои са Ви любимите? :)

VanityFear
11-20-2011, 16:59
Харесвам рамен , макар че не е много - приятен за повечето около мен , но ме засища през целия ден :)

pinkflower
11-20-2011, 18:49
Като стана дума за такива храни...какво мислите за онези банички на Белла, които само ги слагане във фурната за няколко минути? Ядете ли ги понякога и кои са Ви любимите? :)

Хуабви са докато са топли,после се ронят и целите се разпадат. Предпочитам си домашната баница пред тези полуготовите определено.
Супите вече не ги ям,преди съм ги пила в училище и понякога вкъщи,ама засищат за 1 час макс и после пак си гладен. Спагетите по същия начин,иначе са вкусни.
От фиксовете на маги харесвам този за спагети болонезе и за пилешка кавърма. Знам,че са бъкани с кво ли не,ама са вкусни,пък и не ги ползвам толкова често. Фикса за спагети най-много 2 пъти в месеца,а този за кавърмата още по-рядко.

bloodyF
11-20-2011, 20:16
То звучи супер, ама ако си блокиран 2 дни на летището и всичко по-свястно е скъпо, а пакетирани вафли, чипсове и бисквити са ти омръзнали, защото си ги тъпкал първия ден..освен едни точно такива гадни спагети, на които само им доливаш гореща вода от автомат за вода или за кафе, да спасят работата..била съм в такава ситуация и тогава мечташ за нещо, което е топло и напомня за манджа. Иначе вкъщи никога няма да си направя подобно нещо, естествено. Кой би предпочел това пред хубава и вкусна храна.



не говорим за спешни ситуации..
тука половината написали че ги харесват си ги ядат ежедневно у дома, като могат да си спретнат обяд или вечеря за броени минути и то супер лесно..