PDA

View Full Version : въпрос за Варненския икономически университет



sanlivkata
11-14-2011, 11:54
Здравейте.Тази година завършвам и съм се насочила към Варненския икономически университет .Само,че малко ми е неясно и ще помоля някои ако може да ми разясни,а още по-добре ако има някои студент там.Значи насочила съм се към специалноста "маркетинг" http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=33&id=23
Най-отдолу пише :
Предмети, по които можете да положите тест, за да кандидатствате за тази специалност:
- математика
- география на България
- история на България - икономика
- български език и литература
Интересува ме дали мога да кандидатствам само с тест по БЕЛ .
Ще съм много благодарна ако някои ми разясни .

teddybearMV
11-14-2011, 18:07
Да, можеш само с тест по български език и литература. Звучи странно, но е така. Навсякъде вече размиха нещата, дори и при нас. Лесно се влиза във всички университети, така че не се притеснявай. Успех! :)

sanlivkata
12-11-2011, 16:20
Здравейте. Извинявам се пак за безпокойството :( Ноо искам да ви питам кой месец отидохте за информация в университета.И малко ми е неясно,но знам за нещо като лекции преди това и искам да попитам някои които е ходил кога трябва да отида да се запиша.Съжалявам за тъпите въпроси но нещо не мога да се ориентирам в сайта на университета.Благодаря предварително

teddybearMV
12-11-2011, 19:51
Информация от новата година най-добре. Не знам какво е това- нещо като лекции? Има курсове, няма смисъл да ходиш, но ти си решаваш..

JoLLiE92
09-03-2012, 10:22
Кандидатства се с 4 оценки - дипломата, математика и български от дипломата и 4тата е оценка от матура, която НЕ Е по чужд език или оценка от техните изпити :) Един изпит, не хиляда. Просто избираш кой да бъде.
За две от специалностите - мио и туризъм, ти трябва 5та оценка - матура или изпит по чужд език.

TheBeliever
09-03-2012, 10:58
Кандидатства се с 4 оценки - дипломата, математика и български от дипломата и 4тата е оценка от матура, която НЕ Е по чужд език или оценка от техните изпити :) Един изпит, не хиляда. Просто избираш кой да бъде.
За две от специалностите - мио и туризъм, ти трябва 5та оценка - матура или изпит по чужд език.

Чудесно. Предполагам, че за едната година, която е минала от пускането на темата, авторката вече е намерила отговор на въпросите си. Както и всички останали, чийто стари теми изкопа.

JoLLiE92
09-03-2012, 11:01
Вероятно, но ако някой друг потърси тази информация, ще намери отговора на въпроса. ;)