PDA

View Full Version : ИЛИАДА-22 и 24 песен



CryToDie
11-14-2011, 13:03
Здравейте! Извинявам се, че отново пускам тема, но има няколко въпроса, които ми трябват за утре (четвъртък), търсих из форума, но не намерих отговори :( Моля ви ПОМОЩ! :-o

Въпроси върху 22 песен:
1. Защо Хектор е готов да се бие с Ахил?
2. Защо Хектор се страхува?
3. Как ще разтълкувате намесата на Зевс и Атина в двубоя?
4. Защо Хектор се моли да не бъде поругаван?
5. Какво е състоянието на Хектор преди да се пусне в пряк двубой и какво желае?


Въпроси върху 24 песен:
1. Защо цар Приам отива при Ахил, знаейки че може да бъде убит?
2. Какви дарове за откуп носи?
3. Кое поражда драматизма на срещата между Ахил и Приам?
4. Как Приам успява да спечели благоразположението на Ахил?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :)

brutaLxxbunny
11-14-2011, 14:54
1. Защо Хектор е готов да се бие с Ахил? Защото е тъп,главно.И защото се явява защитник на своя град.
2. Защо Хектор се страхува? Защото Ахил е богоравен.
3. Как ще разтълкувате намесата на Зевс и Атина в двубоя? Как да го разтълкуваш?Боговете винаги се намесват в човешките дела.
4. Защо Хектор се моли да не бъде поругаван? Защото за древният грък да бъде правена гавра с тялото му е най-лошото наказание.
5. Какво е състоянието на Хектор преди да се пусне в пряк двубой и какво желае? Не знам ;д

blackrose
11-15-2011, 11:04
1. Защо Хектор е готов да се бие с Ахил? - За да защити своя град и своите поданици
2. Защо Хектор се страхува? Защото Ахил е по-силен от него и знае,че ще бъде победен
3. Как ще разтълкувате намесата на Зевс и Атина в двубоя? - Боговете също заемат страни в двубоя,те са направили своя избор
4. Защо Хектор се моли да не бъде поругаван? - Защото е воден от честността и добротата
5. Какво е състоянието на Хектор преди да се пусне в пряк двубой и какво желае? - Да не оскверняват телата си,а при загуба неговото да бъде върнато в Троя

[]Въпроси върху 24 песен:[
1. Защо цар Приам отива при Ахил, знаейки че може да бъде убит? - За да вземе обратно тялото на обичния си син,което е единствено важно за него
2. Какви дарове за откуп носи?-златни съдове и предмети
3. Кое поражда драматизма на срещата между Ахил и Приам? - И двамата са загубили близки хора,Хектор сина си,а Ахил своя приятел
4. Как Приам успява да спечели благоразположението на Ахил? - Държи се уважително и честно с него
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :) [/quote]

CryToDie
11-17-2011, 15:37
Благодаря ви, вече контролното ми мина :)

http://www.ebi.ac.uk/thornton-srv/databases/profunc/templates/gif/key1c.gif

HristiyanaT
11-20-2013, 11:59
Може ли и аз да задам няколко въпроса над 22 песен :
1. Оправданията за Ахил безпределния му гняв и до какво го довежда гнева?
2. Оправданията за Хектор изборът на смъртта ?
3. Ахил е воден от какво ? Хектор е воден от какво ?
4. В 22 песен кои са боговете ?
Моля ви помогнете, спешно е.

Igracha_8
10-24-2017, 07:18
Здравейте! Мога ли и аз да попитам нещо. Спешно ми трябват две тези. Една за Измерение на героизма в Илиада и една за Срещата на Хектор с Андромаха. Къде мога да ги намеря? Ще съм много благодарен ако помогнете!

kompleksar
10-24-2017, 08:26
Напуши се преди даскало и нема те питат дали си подготвен. Хората са отговорили преди колко години, просто препиши същите отговори. ;)

pilence2
10-24-2017, 10:50
Здравейте! Мога ли и аз да попитам нещо. Спешно ми трябват две тези. Една за Измерение на героизма в Илиада и една за Срещата на Хектор с Андромаха. Къде мога да ги намеря? Ще съм много благодарен ако помогнете!

Нямате ли библиотека в даскалото?