PDA

View Full Version : Хронология на нашия грим.



Shia
11-14-2011, 15:32
Или как нашият грим се е изменял през годините,какви етапи,страсти и цветови решения сте имали,как сте се променяли в начина си на гримиране.

Аз започнах плахо,защото баща ми още беше против.
Запознах със спирала от 3лв.,която старателно нанасях на миглите си и се радвах колко големи започнаха да изглеждат,вечерта прилежно е махах и чак тогава виждах баща ми.Престражиш се и си купих черен молив и криво очертавайки цялото си око си мислех "Уау това аз ли съм".За да доизкрася вида си на лошо момиче(вдъхновена от жената котка и какички по филмите ) нанасях обилни черни сенки и си мислих,че изглеждам добре.
Един ден се погледнах в огледало и видях колко изморено ми се чуства лицето с това черно и как след цял ден носене,всичко е размазано и грозно.
Заложих на типичния блондински грим-сини сенки,молив,спирала,но не беше достатъчно.Почнах да слагам розово,лилаво,зелено ,все още от най-евтината козметика,мацах както ми дойде и така.Почнах да чета из разни сайтове различните техники на гримиране-опушен грим,котешко око,вече бях минала периода на изцяло очернено око и вече слагах отгоре и под клепача за обемни мигли.
Познах да си взих по-хубава козметика,почнах да обръщам внимание на наситеността на сенките,оглеждах се за слдки гланцове и ФДТ.
Открих и очната линия с четка и плахо почнах да се очертавам и правех ефекти на издължаване на окото,смесвах няколко цвята сенки и много се радвах колко съм задобряла.Имаше и време на експерименти-зелено око с лилава черта ,но бързо отнима.ВДЪХНОВИХ СЕ и почнах да използвам руж,фдт,коректор,пудра,свет ли сенки,очна линия,спирали,червило и гланц за по-голяма перфектност,но ми писна постоянното мацотене.Сега съм във фаза лек грим(поне за мен) с руж,телесно искрящи сенки и очна линия,тук таме леко нанесен фдт,когато съм с по изморена кожа.

UniCoWN
11-14-2011, 16:06
Хубава история :lol:

Аз: Първо имах спирала и черен молив, евтинки и никога не ги носех двете едновременно. После започнах да ги слагам заедно, после си купих малко по-скъпи..
Имах и два гланца.. които не ползвах много, и до днес все още не мога да привикна към гланцовете, не ми е кеф да ми лепнат устните (което не зависи от гланца, какъвто и да е все малко поне лепне)..
След време си взех фдт и перли .. после замених перлите с руж, добавих и очна линия и тук настана голямата мания.. всеки ден от всичко о.О
По едно време почнах и със сенките ама бързо ми мина мерака.
И оттам - едно рязко прекъсване - тези неща се наслагваха 3 години малко по малко и за около седмица спрях с грима тотално :lol:
Е, айде, не съвсем, все още слагам спирала и само понякога молив, но само това..
Чудя се на себе си първо за нервите и времето за всичко това.. второ за какъв дявол съм си мислела, че така изглеждам много различна и едва ли не прикривам нещо зад всичкия този грим... макар че не смятам , че съм прекалявала или съм стигала до етикета "смешна" но все пак ...
Както и да е ... без грим си ми е много добре 8-)

Rebirthing
11-14-2011, 16:39
Хронологията на моя опит с грима започва от ранна детска възраст 8-) . Като някои други деца обичах да си играя с гримовете на мама, докато един ден не набарах едни ужасно наситени крем сенки които така и не успях да изтрия и мама ме хвана :D ! Не помня на колко бях честно казано...

Първото ми запознанство с четките за грим беше когато бях на 8, решех си всеки ден веждите с гребенчето за вежди и те станах едни такива буйни.

Първо гримиране с приятелка - бях на 10 години, наклепахме се с руж, спирала, очна линия. Още помня ужаса и болката докато свалях спирала, мислех си, че ще ослепея. На следващия ден цялото ми лице беше пламнало.

Дълго време нямах контакт с грима...


На 13 години си оскубах веждите и тогава интереса към грима се завърна.
Една приятелка ми подари своя фон дьо тен, не го беше ползвала- с 2-3 тона по-тъмен от моята кожа, гъст, в стъклено шишенце. Пълен УЖАС.
Първият ми коректор и гланц, бяха подарък от мама - коректор писалка който изобщо не харесвах и ужасен розов гланц който напълно изхабих.
Първите сенки - черни, като от магазина за левче ;д !

На 14 си купих първият собствен фон дьо тен и спирала, бяха на Манхатън. Имах и един фон дьо тен Голдън Роуз, ужасен си беше.

След около година вече бях добре запозната с козметичните продукти. А на 16 вече си бях експерт :D .

Определени фази не съм имала, но към ден днешен харесвам по-семплия грим.
От към цветове, първа беше черната фаза (13) , лилавата (14-15), синята (16). С години последваха и други фази /златисти, сребристи, нуд и т.н/.
От към червила и гланцове първата ми фаза беше розовото, добре, че отмина :D

n3ri7ka
11-14-2011, 17:05
аз на около 13 започнах да се гримирам- спирала, черен молив, червило, пудри.. каквото се сетите го имаше на лицето ми :D

след това спрях да слагам черен молив и пудра, но започнах доста сенки- всеки ден различни цветове.

на около 16 ми мина мерака да се мацам всяка сутрин и започнах само спирала да слагам и гланц.

сега съм на 18 и слагам спирала, а ФДТ само като имам някоя пъпка.

Общо взето мисля, че повечето момичета на 12-15 се хлепат супер много, все пак си е нещо ново.. след това ни втръсва и само като има повод се мацаме повечко 8)

Аз преди и косата всяка сутрин преси, маши, всевъзможни прически си правех.. сега предпочитам да спя 30 мин повече :D

единственото, към което си имам страст и не мисля, че ще ми омръзне са ноктите.. постоянно се лакирам и ставам все по-добра в декорацийките :grin:

FuCKkK13
11-14-2011, 17:11
ами значи.. като бях на 12 нещо бях луднала ама точно луднала по спиралата,черния молив,гланц и фдт. + оскубани вежди ...така си слагах спирала,черен молив и фдт. ама всеки ден.. после всяка вечер естествено ги чистех,но само е едното тоалетно мляко (бтв. съжалявам,че съм се клепала тогава толкова,но все пак.. както всички искам да приличам на ''какичките'') тоя период беше около половин година.. може и по-малко,но някъде там.. и през този период естествено ползвах евтини неща.. спирала импала (учудващо,но още си купувам от нея.. за 3 лв.но прави миглите много хубави-поне моите де при вас не знам как е :) ) а фдт. беше пак импала,а молив имах на голдън роус и на бруклин ...след това реших,че без молив ми е по-добре... ходих с фдт.,гланц и молив пак около половин година - тук вече може да е било и малко повече.. г/д. 7-8 месеца.. после следващия период малко ми е губи,но един път ей така се реших да ходя без грим (сега съм на 15.. значи преди около година и половина) и от тогава (била съм на около 13 и половина) бях решила да си купя спирала на мейбълиин и все още тук там си купувам на импала,фдт. афинитон и кислородния на орифлейм,а гланцовете станаха повечко балсами.. сега също имам много ама ужасно много гланцове (от порядъка на
около 30 гланца) но вече ги слагам много рядко ,имам и балсами около 5-6 а тях сега зимата ги ползвам всеки ден,но иначе не.. това всичко като балсамите са безцветни.. и от всичкото това мацане сега грима ми е фдт. + спирала + гланц/балсам и това 4-5 пъти в годината,защото вече ежедневен грим нямам,а само за по-специални случаи - от време на време като нямам какво да правя и скучая у нас си правя пробен грим със сенки,но ей така.. колкото да пробвам,а и да се занимавам.. от нас до сега със сенки не съм излизала,но това го правя,за да може като ми дойде времето за дискотеки и т.н. и ми трябва вечерен грим да не съм съвсем некадърна :) .. сега ми е по-добре като си ходя естествена.. като говорим за това и от около 2 години започнах да обръщам внимание и на почистването на лицето,не само за клепотене :D .. това е за декоративната козметика .. иначе през цялата тая хронология винаги съм носела лак за нокти - имало е месеци в които не съм,но общо взето се помня,че съм слагала :-D а от около една година вече си рисувам ноктите :)
за цветовете : няма какво да кажа,то спирала и молив - черни (само 2-3 пъти съм си слагала син молив :) ),а гланцовете розови, но някак си телесно розово - изкрящи нямам.. и сега все още си ползвам розови гланцове,защото съм светла и това ми отива.. от телесно розово (или розов,но само блясък без цвят) до бежаво с блясък,но пак много светло бежав :)

blondeVIP
11-14-2011, 18:02
Хехе ами на 11-12 братовчедка ми ме гримира за Нова година с черен молив и спирала и аз мнг се харесах исках ужасно много да си купя черен молив и да почна да се гримирам и аз, но майка ми така и не ми даде ! След около година и нещо майка ми ми каза, че много ми отива с цветен молив и си купих един светло лилав, с който си очертавах очите отвън половин година сиг (пълна трагедия)... И когато станах на 13 си купих първият черен молив и спирала и започнах всеки ден да си слагам, като опитвах и малко сенки (лятото имаше период, в който си слагах бели сенки ) и така докато станах някъде на 14 тогава открих очната линия и фдт ги редувах доста черен молив/очна линия + спирала.... И някъде на 15 и нещо бях сигурно почнах малко по малко да си слагам и сенки, да експериментирам с тях... и днес вече слагам очна линия и спирала от вр на време, фдт, руж или перли, сенки когато е по-офиц.... но по-често ходя без грим :)

musS
11-14-2011, 18:59
оо аз започнах с тия пантофки-гланцове, минах на телефон-гланцове, цапах някви сенки колкото да има и наще са виждали,че ми е весело и са ми позволявал ама тва ощее в 1-2 клас.. иначе в 7ми почнах да се гримирам.. ма то колко да е било.. 1 черен молив отдолу.. после минах на сенки- сини,розови,лилави, но най-вече бяло и черно .. преди 2 години започнах така по-солидно.. фд, отгоре черен молив (почна много да ми се размазва отдолу), продължено отстрани леко и руж.. от известно време минавам отгоре с тънка линия черни сенки, да седи като молив, защото с молива ми се размазва повече отколкото със сенки ..спирала не слагам, харесвам си миглите естествени..

Biskfitka
11-14-2011, 19:36
В 7ми клас имах първата си собствена спирала,за рд. пак в седми клас леля ми ми подари руж,гланц и някакви сенки-буклуци.От преди имах коректор манхатън,някаква пудра на манхатън пак (която спрях да ползвам...) и черен молив.Ползвах ги ,но те бяха толкова зле,че се изтриваха.После започнах да си купувам много сенки,къъм 9ти клас се мажех с какви ли не цветове (първия фдт Максфактор беше...8ми клас ) и така...но се гримирах добре де ;д
Сега съм 11ти ии вече нямам желание за толкова цветове...по-често ползвам кафяво,черно,бяло..и така :D

Hilary_
11-14-2011, 21:07
Бях 7ми клас (края), когато се престраших с първите си опити за гримиране. Много ме беше страх да си бъркам в окото, за да си слагам черен молив. Естествено докато се науча не изглеждаше кой знае колко впечатлително. В последствие станах по - смела в гримирането, в цветовете. Сега си позволявам почти всичко, а и ми предстоят още тооолкова много неща да си взема и да пробвам!! ;д

annie2
11-15-2011, 04:13
На 11 години започнах,защото ми излизаха пъпки и видях от братовчедка ми,която тогава беше на 13 че си слага нещо кафяво на лицето и отидох да спя в тях и на сутринта го пробвах тайничко и ми хареса как стои,а и прочетох,че се казва фон дьо тен и нали отидох в един козметичен магазин и казах да ми даде фон дьо тен ии тази ми даде някакъв боклук за 1,50,но бях малка и не разбирах с времето разбрах,че този фон дьо тен съсипва кожата спрях го и после на 13 години тоест сега почнах фон дьо тен,спирала,пудра и гланц,ако не ми беше толкова проблемно лицето нямаше да използвам фон дьо тен,но то може да се каже,че аз го съсипах.

LipSy
11-15-2011, 13:11
На мен от началото и до ден днешен страстта ми е черното. Когато бях към 6-ти клас започнах да си слагам само черен молив под очите. Не го слагах редовно, само от време на време. 7-ми клас започнах да използвам спирала и черен молив, защото реших, че спирата би направила миглите ми по-обемни и така си и беше. От време на време си слагах и малко пудра, защото акнето много ме дразнеше. :-D 8-ми клас понякога си слагах черни сенки, но не такива които са силни, а нещо като опушено черно. Съчетавах ги отново с молив и на лицето пудра. След като станах на 15 ми хареса идеята да си слагам бели сенки или бял молив около кладенчето на окото и след това да слагам черни сенки на целия клепач съчетани с черен молив и спирала. За завършек - пудра. И до ден днешен ми харесва тази комбинация, но понякога сменям черното с телесен цвят. Относно гланцовете...не съм им голяма фенка. Затова използвам супер рядко или въобще не използвам, но всеки ден си слагам балсам за устни. Това е моята хронология за сега. :) :D :-)

fakesmiles
11-15-2011, 14:33
Готина темичка :)
Аз почнах доста банално с гланцове/балсамчета още от много малка ;д
първия ми беше в един пръстен-цветенце,отваряше се и вътре имаше розово балсамче - това беше някъде 1-2 клас 8-)
и така с балсамчетата до към 5-6 клас
тогава почнах само за някои случаи да слагам спирала и черен молив :)
8-9 клас започнах да се интересувам повече от грим,даже доста и започнах да слагам фондьотен,различни моливи за очи,спирала почти винаги,купих си и първото си червило ;д
малко по малко започнах да добавям неща към грима си(и колекцията си съответно) и сега - 12 клас - слагам основа (Make Up Starter Nivea),фондьотен(Афинитон/Макс Фактор/Ревлон),пудра(с Орифлеймсъм сега),спирала задължително и някаква комбинация червило+гланц,понякога само червило или само балсамче Нивеа сега като е студено ;д Обожавам червила!Постоянно искам да си купувам нови 8-)
Понякога сутрин слагам и сенки или молив(или и двете),но не винаги имам време.Имам доста единични цветове + една палитра 120 цвята,която също ми върши доста добра работа.
Сега искам да си взема някакъв руж,никога не съм си слагала,но мисля да пробвам.Харесах един на Буржоа,но ще поогледам още ;д
Това е от мен 8-)

GrippingBosh
11-15-2011, 15:03
При мен е много кратка историята. Балсами и черен молив в 9ти клас, в 10 вече се сетих че има гланцове и спирала :lol: В края на 10ти клас за 1ви път използвах фон дъо тен ,сега ползвам ,но само понякога.

bloodyF
11-16-2011, 13:55
6ти клас:черен молив и розАв гланц..
7ми клас:евтин фон дьо тен, още по-евтина пудра, черен молив, сенки, гланц или червило,спирала
8ми клас:до зимата същото като 7 клас, после спрях да се мацам
9ти клас и 10ти клас:нищо не съм слагала като ежедневно
11 клас:матиращ крем, спирала, балсам, понякога фдт или сенки (но не и ежедневно) и сега си търся пудричка, ама нещо или не си харесвам, илли като си харесам нямам пари..