PDA

View Full Version : Приятелите ме игнорират



anonymous704272
11-15-2011, 06:53
Здравейте, имам доста гаден проблем. Всеки ме отблъсква :\ "приятелите" са ми приятели само когато трябва да им помогна с нещо. Всичко започна преди 3 години, когато ми купиха нов компютър, разбира се бях на 13г. и тегля игри, програми, наръчници и тем-подобни. Общо казано улях се в повече. Приготвях се за изпита след 7ми клас. Завърших, кандидатствах за икономика и програмиране и ме приеха с висок бал. Проблема е ,че ми стана интересен ц++ и спрях да излизам навън. От тогава изгубих представа за приятелството? Новия клас много много не ми допада (от 2 години вече), повечето от тях са олигофрени и не общувам с тях. сприателих се с 2-3ма които са на моето мнение, но наскоро и те почнаха дя ме игнорират :\ . Аз не пия нито не пуша. Не съм ходил на дискотека. Тренирах до преди 3 години ( спрях заради изпита и проблеми с треньора ). Хигиената мисля, че ми е добра. Къпя се през ден. Нямам отклониния. Акнето не мисля, че е проблем защото това е често срещан проблем? Какво да правя? Да не е от мен ? Срамежливоста в мен ли какво е? За учене - просто слушам урока в час. Вкъщи не пипам учебник / тетрадка.

(Написано от телефон, може да има грешки.)



Ако е грешен раздел моля преместете темата.

antineutral
11-15-2011, 07:14
В случая проблемът не идва от учене, хигиена, външен вид и т.н. Проблемът е от начина, по който възприемат нещата те, и респективно ти. С две думи- различните не се котират. Изборите, които седят пред теб, са два. Първият е да започнеш да действаш и мислиш така, както го правят съучениците ти. Проблемът при него е, че се лишаваш от себе си, от твоето собствено аз. Вторият е да останеш такъв, какъвто си. Но пък тук губиш приятелите си и оставаш сам. Както виждаш, и в двата случая губиш доста. Хубавата страна на това е, че вече можеш да правиш това, което на теб ти е изгодно, което теб устройва. Няма значение дали си с компютър у вас, или с масата хора в училище. Значение има само това на теб да ти е добре, без да ти пука много много какво са решили там 5 човека. :)

Soraq
11-15-2011, 07:59
Ако не ти допадат хората в обкръжението ти не им обръщай внимание, но тези 2-ма, 3-ма, за които казваш, че си струва - говори си с тях на техните теми за определено време, докато те приемат отново. Запознай се с други хора, започни да излизаш и всичко ще се оправи. :)