PDA

View Full Version : На зъболекар



spiderwow
11-15-2011, 07:50
Тези дни ще ходя на зъболекар и явно ще дам доста пари. Интересува ме каква е разликата между черните и белите пломби, тъй като аз имам бая черни в зъбите си и като си отворя устата и е някак си грозно.
По принцип за белите е характерно че са от друг материал и че пак стават.
Колко горе долу е разликата в цената им?

Soraq
11-15-2011, 08:02
На мен не са ми взимали пари за пломби, а винаги са ми бели. Всичко май е от касата. 8-)

elito0o0o0
11-15-2011, 08:11
30 лева е фотополимерната пломба

spiderwow
11-15-2011, 08:14
30 лева е фотополимерната пломба

охх малее хора, да знаете моите кви са черни сякаш съм лил уейн. Просто яко са ме наебали хората значи.

8-) 8-) 8-) ужассс.
сега за да ги извадят тези черните набутани в зъбките ми пломби, дали ще ми искат пари... гадно е. 8-)

elito0o0o0
11-15-2011, 08:16
Ами не знам. 8-) И на мен другата година моята зъболекарка иска да ми маха едни цветни пломби дето са ми ги слагали преди 3-4 години. 8-)

spiderwow
11-15-2011, 10:57
Ами не знам. 8-) И на мен другата година моята зъболекарка иска да ми маха едни цветни пломби дето са ми ги слагали преди 3-4 години. 8-)

цветни ли. искаш да кажеш леко черни или лесно забележими.

проблема е че тия неща са напъхани в зъба и трудно да се махат. Аз направо ше си направя едни хубави коронки и да ми е всичко наред.
щото ми писна от пишмат зъболекари. :D :D

EinGutesKind
11-15-2011, 11:01
Аз да чукна на дърво досега не ми се е налагало да ходя на зъбар, зъбките са ми перфектни :grin:

spiderwow
11-15-2011, 11:02
Късметия :shock: :shock: :shock:

Mi6inka
11-15-2011, 12:43
Има бели обикновени и бели -полимер. Като цените на обикновените разбира се са по-евтини. Всеки зъболекар работи различно ( като цени ). Ако твоите пломби са правени отдавна, не се учудвай, че са черни. Преди години ( примерно 10 ), белите си бяха лукс. Та... ако не става въпрос за предни зъби, няма смисъл бялата пломба да е полимер, просто може да е обикновена бяла :) Полимера, придобива цвета на зъба, за това е по-скъпа.

spiderwow
11-15-2011, 12:47
Има бели обикновени и бели -полимер. Като цените на обикновените разбира се са по-евтини. Всеки зъболекар работи различно ( като цени ). Ако твоите пломби са правени отдавна, не се учудвай, че са черни. Преди години ( примерно 10 ), белите си бяха лукс. Та... ако не става въпрос за предни зъби, няма смисъл бялата пломба да е полимер, просто може да е обикновена бяла :) Полимера, придобива цвета на зъба, за това е по-скъпа.

е колко е цената му.
Много шибана работа е това. Не мога да повярвам!
:x :x :x
и сега със черни пломби ли да ходя навсякъде. Представям си как ми се хилят приятелите като ме видят че се смея и си отварям устата и те ще си викат - абе ти простак, да не си ял семки или лайна.
:x :x :x

elito0o0o0
11-15-2011, 16:55
Ами не знам. 8-) И на мен другата година моята зъболекарка иска да ми маха едни цветни пломби дето са ми ги слагали преди 3-4 години. 8-)

цветни ли. искаш да кажеш леко черни или лесно забележими.

проблема е че тия неща са напъхани в зъба и трудно да се махат. Аз направо ше си направя едни хубави коронки и да ми е всичко наред.
щото ми писна от пишмат зъболекари. :D :D Под цветни имам предвид зелени и сини. 8-)
И междудругото пломбите не се махат толкова трудно. :)