PDA

View Full Version : Какво мислите, че става след смъртта?



evropeiski
11-15-2011, 07:51
Какво мислите, че става след смъртта?

Аз си мисля , че има душа и след смъртта тази душа остава да съществува в някакво състояние. Имаше един физичен закон: "Енергията не се губи, а преминава от една форма в друга."

gandalfepi4
11-15-2011, 08:02
Енергията не се губи, а преминава от една форма в друга.


И това по никакъв начин не означава че има някаква енергия без медиум, която се телепортира в някакво друго измерение, което пък е разкрито на някакви неуки евреи от някакъв бог.

Ако логиката ти е вярна то компютъра ми има "душа", калкулатора ми има "душа", вирусите имат "душа". Не. Това че нещо е анимирано от енергия просто означава че при спиране на функциониране тази енергия се конвертира в топлинна, химична etc

Не може да употребяваш някакви ню ейдж дефиниции така фриволно.



Koнкретно по въпроса:

http://bobrichmondhill.tripod.com/deadstick.gif

И нищо друго. Същото което се случва на часовника ми като му извадя батерията.

NomNomNom
11-15-2011, 08:16
Правят ми свирки.

cvetemoe
11-15-2011, 10:19
............

gandalfepi4
11-15-2011, 10:46
^ според православното учение Сталин е достоен да бъде сложен на икона.



http://2.bp.blogspot.com/_ZQ4PeTBpl6g/S5HVaIUUApI/AAAAAAAAAEU/Oa0lvuyADq8/s200/news_7473_n.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_xk3StIBNaHQ/SfruUjBTjBI/AAAAAAAAAo8/nvNl3gs7N-g/s200/Stalinist+Icon+%C2%AB+Reditus_+A+Chronicle+of+Aest hetic+Christianity.jpg

Сега ще бягам преди да гръмне бомбата :D

Shturrrche88
11-15-2011, 11:09
Относно поста на cvetemoe, имам въпрос.
Ако Бог е толкова милостив, както пише в Библията, защо ще чака близките на покойника да се молят постоянно за него, за да опрости греховете му?

cvetemoe
11-15-2011, 11:20
..............

filmimilmi
11-15-2011, 11:26
@cvetemoe, в православието Адът нещо като чистилище ли се явява тогава? Т.е. чрез мъки душата да бъде пречистена от греховете й? Като място, където тя се "рециклира" преди да е готова за второто идване Исус?

cvetemoe
11-15-2011, 11:32
....

Shturrrche88
11-15-2011, 13:42
А когато измрат всички роднини и близки на покойника, които да се молят за душата му, как Бог ще прецени? Когато вече няма кой да се моли за душата на грешника?

cvetemoe
11-15-2011, 14:04
....

playy
11-15-2011, 14:06
малии,протестантите ако те чуят,жив ше те запалят,ей!

Shturrrche88
11-15-2011, 14:28
А когато измрат всички роднини и близки на покойника, които да се молят за душата му, как Бог ще прецени? Когато вече няма кой да се моли за душата на грешника?

Освен близките, бъди сигурен, че в света има благочестиви хора, които се молят за душите на всички свои ближни - има такива монаси, духовници и най-обикновени благочестиви миряни и и т.н. затова тези хора трябва да се уважават. Сега ще кажете че има много порочни духовници, ами добре има, но има и много благочестиви.

Май, някои се опитвайте да ме изпитвате и да ми търсите слабости в изказа, за да спорите. Ами добре, ама аз никой не принуждавам насила да става православен. А и не съм всезнаещ и по някога може и да не мога да ви отговоря на нещо, но това не означава задължително, че това което казва православието не е истина или че вие сте прави. Иска се и подвиг т.е. вяра.
О, нито те изпитвам, нито ти търся слабости, а още по-малко искам да споря. Просто ми беше любопитно, за това попитах.

cvetemoe
11-15-2011, 14:34
....

gandalfepi4
11-15-2011, 17:20
Вече знам как ме вижда цветьо мен и моите миньони (които и да са те)

http://www.worldofsuperheroes.com/wp-content/uploads/2011/05/thedarknessultimatecover-2.jpg

http://i287.photobucket.com/albums/ll152/Contele_Draqula/VoldemortandDeathEaters.jpg

http://www.triumphstudios.com/Overlord_Tower_Minions_Final.JPG

успокой се бе момче. Писах два пъти в темата вече, какво искаш да ти споря. Живей си, спри да параноичиш.

perfect_stranger
11-15-2011, 18:00
Прераждаме се според натрупаната карма .

Concussion
11-15-2011, 18:01
Аз не вярвам в някакви религии, вярвам си че отиваме на едно по-хубаво място и не искам да си налагам мнението на никого.

cvetemoe
11-15-2011, 18:11
.....

Concussion
11-15-2011, 18:14
Имаше една поговорка: "Обичай хората, но не вярвай на дявола в тях".

И това к'во общо имаше с темата? Стига вече, разбрахме ти позицията. Една нормална тема да има.

RagioL
11-15-2011, 18:15
О, нито те изпитвам, нито ти търся слабости, а още по-малко искам да споря. Просто ми беше любопитно, за това попитах.

Извинявай, аз няма предвид лично тебе, сега ще видиш след малко ще дойде един чичко и неговата свита и ще видиш какво става. :)

Съжалявам но все пак, трябва да ти е ясно че не всички са с твоята гледна точка. Аз лично бих ти препоръчал да зарежеш религия.

cvetemoe
11-15-2011, 18:18
....

Concussion
11-15-2011, 18:34
.................


wut....
Редактирай си поста... веднага! Изобщо не съм те наричала скапаняк. Ти ненормална ли си, бе?!

gandalfepi4
11-15-2011, 18:40
Стига вече..... Една нормална тема да има.... Скапаняк такъв


Или си писал тези две буквички четири минути или си лъжец и инсинуатор.

Колко долно :?

Човек да общува с теб е ТОЧНО така:

http://www.m0ar.org/6295

cvetemoe
11-15-2011, 19:03
.....

Concussion
11-15-2011, 19:04
^Според мен е някакъв лъжец, как може толкова да защитава толкова християнската вяра, а така да изменя мненията, това не е ли грях?! Един нормален християнин няма да направи подобно нещо. Вече знам ли и аз...

cvetemoe
11-15-2011, 19:09
^Според мен е някакъв лъжец, как може толкова да защитава толкова християнската вяра, а така да изменя мненията, това не е ли грях?! Един нормален християнин няма да направи подобно нещо. Вече знам ли и аз...

Кафе

gandalfepi4
11-15-2011, 19:11
^ не е грях да се лъже до колкото ми е известно.

Concussion
11-15-2011, 19:21
^Според мен е някакъв лъжец, как може толкова да защитава толкова християнската вяра, а така да изменя мненията, това не е ли грях?! Един нормален християнин няма да направи подобно нещо. Вече знам ли и аз...

Кафе

хххх... Как ми идват наум едни библейски стихове точно сега...

cvetemoe
11-15-2011, 19:25
хххх... Как ми идват наум едни библейски стихове точно сега...

Не бе само казвам, че си готина, ти какво си помисли.

playy
11-15-2011, 19:28
така:
1-во- Смени си дилъра.
2-ро-Не всички са с твоята гледна точка.
3-то-Спри да параноичиш,че Сатана те дебне и иска да ти изяде малката пишка.
4-то(и не на последно място)-Това,че не споделяме твоя мироглед,не ни прави по-лоши хора,камоли пък ''сатанисти''(които всъщност почитата Сатана като висш разум),така че сатанизма е вид религия,а до колко съм запознат с вижданията на гандалф,човека си пада ирелигиозен.

bambo0cha
11-15-2011, 19:50
Трудно е да се каже какво става след смъртта, но нещо става със сигурност. Съдейки по последните думи и бълнувания на баща ми... убеден съм,че има нещо след смъртта!

npp
11-16-2011, 11:13
бил съм неведнъж на границата между живота и смъртта и не беше приятно, а за след смъртта не мога да кажа, защото веднъж дори умрях и бях мъртъв за няколко часа, след което Бог ме възкреси, но не помня нищо освен тъмнина/нищо/несъществуване

Shturrrche88
11-16-2011, 11:47
Тогава откъде знаеш, че Бог те е възкресил, след като не помниш нищо, освен тъмнина?

TheMightyNadenica
11-16-2011, 12:06
бил съм неведнъж на границата между живота и смъртта и не беше приятно, а за след смъртта не мога да кажа, защото веднъж дори умрях и бях мъртъв за няколко часа, след което Бог ме възкреси, но не помня нищо освен тъмнина/нищо/несъществуване

Човек, не те ли е грях да лъжеш, сарказничиш, мамиш, така че уж някой да ти повярва...поне бъди честен!

RagioL
11-16-2011, 12:16
бил съм неведнъж на границата между живота и смъртта и не беше приятно, а за след смъртта не мога да кажа, защото веднъж дори умрях и бях мъртъв за няколко часа, след което Бог ме възкреси, но не помня нищо освен тъмнина/нищо/несъществуване

Човек, не те ли е грях да лъжеш, сарказничиш, мамиш, така че уж някой да ти повярва...поне бъди честен!

Може и положението да е по-лошо, може би си вярва.

playy
11-16-2011, 14:36
за клинична смърт не е чувал,maybe

filmimilmi
11-16-2011, 14:57
Ако има толкова голямо значение за вас какво става след смъртта, значи не живеете пълноценно. Какъв е смисъла да влагаш толкова енергия в размишления какво ще стане след като умреш при условие, че в каквото и място да попаднеш, там няма как да вземеш дори гащите си със себе си. Каквото и да предстои, има ли смисъл от толкова много планове? Мечтите на един трезвен човек трябва да са насочени към настоящето, онова което може да пипнеш и усетиш! Трябва да консумираш с пълни шепи навреме, докато можеш!

L31h4z
11-16-2011, 18:17
Ако има толкова голямо значение за вас какво става след смъртта, значи не живеете пълноценно. Какъв е смисъла да влагаш толкова енергия в размишления какво ще стане след като умреш при условие, че в каквото и място да попаднеш, там няма как да вземеш дори гащите си със себе си. Каквото и да предстои, има ли смисъл от толкова много планове? Мечтите на един трезвен човек трябва да са насочени към настоящето, онова което може да пипнеш и усетиш! Трябва да консумираш с пълни шепи навреме, докато можеш!

Хубаво мнение.

Пък и не мисля, че смъртта е края (сега очаквам npp да ме среже :D). :)

cvetemoe
11-16-2011, 18:24
.....

TheMightyNadenica
11-16-2011, 18:41
Смъртта не е края, това се знае!

cvetemoe
11-16-2011, 19:32
Смъртта не е края, това се знае!

Така е, атеистите "знаят", а вярващите вярваме.

LunaTriCk
11-16-2011, 19:55
Чудя се кое ли е по-гадно ?
Да си мислиш, че ще отидеш в рая и всъщност да не отидеш, а просто да умреш. Или да си мислиш, че ще умреш и да отидеш в ада...?

cvetemoe
11-16-2011, 20:12
:)

Concussion
11-16-2011, 20:32
АРЕ ИЗЧЕЗНИ, ВЕ, ГНОМ. :-x
Стига си си налагала мнението и след всеки пост да кльопаш простотии. ИЗЧЕЗНИ :booooomb:

MaGuSs
11-16-2011, 22:13
След смъртта няма нищо. Едно е. Сърцето, мозъка спират и си затваряш очите :) .

П.П. Мене не ме е страх от смъртта, стига да не е мачителна. Така или иначе ще ни дойде мигът да си отидем...

TheMightyNadenica
11-17-2011, 18:10
Смъртта не е края, това се знае!

Така е, атеистите "знаят", а вярващите вярваме.

На философче ли се правиш?

perfect_stranger
12-04-2011, 20:15
На дървено философче и по точно на надървено философче .Шегувам се разбира се .

RagioL
12-06-2011, 17:12
Ще се изкажа по темата че в предния си пост съм пропуснал

Според книга на мъртвите имам шанса да стана божество след някое друго изпитание. :D

HolyShit
12-06-2011, 17:23
Зависи

Ако е бил добър яде шоколад и пица
Ако е бил лош яде овес с извара

Да ви е яко

koshtramba
12-06-2011, 20:45
Всъщност, спускайки се в малко по-дълбоките пластове на нещата, и следвайки вродената или придобитата си логика в "житейската си пътечка", ние всъщност преди да започнем съществуването си сме били "умрели". Така, че ние идваме оттам, а това, което помним е "нищото". А това нищо, едва ли всъщност е било "нещо". Организмът се ражда и умира. Филмът е докато живеем.

Mirage3
12-07-2011, 08:09
Всъщност, спускайки се в малко по-дълбоките пластове на нещата, и следвайки вродената или придобитата си логика в "житейската си пътечка", ние всъщност преди да започнем съществуването си сме били "умрели". Така, че ние идваме оттам, а това, което помним е "нищото". А това нищо, едва ли всъщност е било "нещо". Организмът се ражда и умира. Филмът е докато живеем.
Ами, ако точно при съществуването ни се създаваме? Ако онази малка точка сме били ние и сме се появили от нищото?

ImmortalSportFreak
12-07-2011, 08:18
Абсолютно нищо не става,според мен.. освен,че близките те помнят и тъгуват за теб.

koshtramba
12-07-2011, 09:42
Ами, ако точно при съществуването ни се създаваме? Ако онази малка точка сме били ние и сме се появили от нищото?

Точно това се опитвах да обясня. Че дори раждането ни да се приема за НАЧАЛОТО, то преди това сме били в небитието и идваме оттам. Така си мисля, няма нищо съзнателно, ментално и физическо в небитието. :)

Sickness94
12-12-2011, 07:49
Събуждаме се...

Rhoads
12-18-2011, 08:33
Идва край.

endzeit
12-18-2011, 08:40
все едно спиш....ама не сънуваш нищо :)

Dove12
12-25-2011, 14:52
Не мисля така, че след смъртта няма нищо. От философска гледна точка замислете се кое е това нещо с което чувстваме Болка примерно, но не физическа а психическата болка както и любов, радост и т.н. Това го чувстваме с душата а както всички знаем душата не е орган, а някаква енергия според мен така, че няма как да умре. Чудно ми е само как имаме нещо ( душа ) което всъщност го няма... Странно е. А от религиозна гледна точка също мисля, че има нещо след това от къде сме дошли защо сме се родили хора ? Бях чел някъде, че човечеството не е способно да си отговори на тези въпроси. Ще научим всичко отговори след смъртта нещо такова бях чел. Както и за създаването което е дошло от големия взрив а големия взрив от къде е дошъл ? Както и кой е създал господ, а кой е създал създателят на господ... Всичко си има начало няма начин... Все пак е научно доказано, че човек използва само 10% от мозъка си... Надявам се наистина след смъртта да успеем да си отговорим на всички въпроси. :)))

gandalfepi4
12-25-2011, 15:11
^ И двата типа болка се регистрират в един и същи мозъчни региони :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Schematic_of_cortical_areas_involved_with_pain_pro cessing_and_fMRI.jpg

Отностно първопричината на големият взрив до колкото ми е известно най-валидната хипотеза за момента е свързана с виртуални частици, предполагам че скоро от ГАК ще поразбичкат въпроса в близките години.


И последно за 10% в мозъка - това е глупост, мит (малко като това че "душата" тежи 21 гр.). Много ясно че няма да използваш онази част която се активира когато си в кенефа, когато ядеш примерно. Това е като да кажеш че компютъра ти може да работи по-ефективно ако му се върти cd rom драйва празен, щото тогава ще е на 100%. Ако ти работеха всички зони от мозъка едновременно щеше да повърнеш, да се наакаш, да получиш оргазъм и да умреш от страх почти едновременно, но НЯМА да те накара да си спомниш какво си учила преди две седмици и да си минеш теста.


Надявам се след като съм отговорил на тези ти въпроси преди да умреш да съм помогнал малко.

Dove12
12-25-2011, 15:17
^ Благодаря ти за полезната информация. И все пак гледам и вярвам по друг начин на нещата въпреки, че е научно доказано. Въпрос на мислене. :))

Нещо не схващам как може и физическата и психическата болка да са регистрирани на едно и също място.

Весели празници :)

gandalfepi4
12-25-2011, 15:19
Ааах, добрият стар когнитивен дисонанс а? ОК, твоя воля. Нямам проблем с това, стига да не отричаш научно доказаните работи (което може да е опасно по ред причини).

Весели празници и на тебе :)


ПС "Нещо не схващам как може и физическата и психическата болка да са регистрирани на едно и също място."

Просто задаваш грешния въпрос. Няма разлика между психическа и физическа болка в това отношение. Примерно знам за експеримент където ако набодеш някой по пръста с нещо се наблюдава някаква активност в мозъка и ако го накараш да си спомня гадни моменти от живота си се наблюдава доста сходна активност, просто не така остра и конкретизирана.

Не мога да намеря конкретното, но това е достатъчно подобно за илюстрация:

http://www.sciencemag.org/content/302/5643/290.short

Dove12
12-25-2011, 15:22
Разбира се. Даже не съм си и помислял и да отричам. Хората са си го доказали няма да се правя като много от този форум на по знаещ от знаещите :D няма смисъл. :)

gandalfepi4
12-25-2011, 15:32
Aaaa не. Без тея, като задаваш въпроси и се опитваш да обориш статуквото се стига до прогрес.

Ти може да си прав в крайна сметка. Виж какво става с теорията на Айнщайн, която оборва тази на Нютон.

Няма нищо лошо в това, стига да се прави човечно и с уважение. Даже си е много полезно.

commando1
12-27-2011, 08:17
Няма смърт, има заспиване на тялото и напускане на душата от физическото тяло. След смъртта си човек остава просто една купчина месо с кокали която след няколко дена от смъртта започва да се разлага. Душата на човек обаче е вечна; тя пребъдва във вечността на Вселената и когато дойде време за Божия съд. Тогава Господ Бог повиква душите на мъртвите при себе си за да може да ги съди според делата им приживе. Спомнете си Божите думи написани в Библията: "дойдох да съдя живи и мъртви и да въздам според делата им". Защото вярата трябва да бъде подкрепена с дела и действия. Затова мислете за душата си преди всичко приживе за да не попаднете в едно осъждане с дявола в геената огнена.

evropeiski
12-27-2011, 08:28
^ Браво commando

"защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа на Сина Божий
и ще излязат: които са правили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане."

koshtramba
12-27-2011, 12:36
Това с 21-те грама на душата е ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ. Когато човек умре, улеква по простата причина, че организма отделя газове, започват да се извършват редица процеси на редукция, все пак и дробовете му се били пълни с въздух, който трябва все пак да излезе.

Плюс това, как измерват нематериална единица с материална, нали тя уж е безтегловна, нещо като фотоните и неутрино, които нямат маса.

commando1
12-27-2011, 15:23
"Смъртта не е изход, а само преминаване или преселване във вечността след завършването на земния път." (свщмчк Киприан Картагенски).

Verminaard
12-27-2011, 19:19
Какво става след като умрем.
1) поставят ни във фризер
2) правят ни аутопсия (тази точка варира)
3) поставят ни в една кутия или във инсинератор
4) в зависимост от точка три,или ни поставят заедно с кутията в земята или стоим в една по-малка кутия върху хладилника,докъто на останалите не им писне и не ни изсипят в тоалетната.
5) разлагаме се под земята и се превръщаме във вкусна вечеря за трупните червеи или правим неприятна изненада на канализационните плъхове.

И това,драги ми читатели,е истината за това което се случва след смъртта.

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 15:49
След смъртта идва прераждането в безклетъчни, бавно асимилиращи, противни, гнусни, мазни ... (каквото си изберете ... червей, глист, чехълче ... )

DisappointedDreamer
12-29-2011, 15:54
Умираш. Това става.

Concussion
12-29-2011, 16:01
Умираш. Това става.

След смъртта, умираш. Това ли става?

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 16:11
След смъртта, умираш. Това ли става?

Знае ли човек ... :D

perfect_stranger
12-29-2011, 19:59
А ако ме палнат в какво ще се преродя тогава ?

Concussion
12-30-2011, 09:07
А ако ме палнат в какво ще се преродя тогава ?

Ако ти изгорят тялото ли? Оф, нали тука става дума за духа на човек, за душата, не за физическото тяло... Баси, разграничавайте ги тея неща.

npp
12-30-2011, 12:51
да ви кажа изгарянето на тялото не е препоръчително, защото е писано че човешкото тяло е храм на истинският Господ Бог, а пък Той може да иска да го възкреси, а ако бъде изгорено това може да се окаже като профанация.....

"Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?" 1 Коринтяни 3: 16,

"Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си," 1 Коринтяни 6: 19

Concussion
12-30-2011, 13:01
да ви кажа изгарянето на тялото не е препоръчително, защото е писано че човешкото тяло е храм на истинският Господ Бог, а пък Той може да иска да го възкреси, а ако бъде изгорено това може да се окаже като профанация.....

"Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?" 1 Коринтяни 3: 16,

"Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си," 1 Коринтяни 6: 19
Ами ако човек умре в пожар, или го нарежат, всякакви гадории се случват, а и да бъде погребан в съвършено състояние, пак така или иначе тялото се разлага. Тогава как ще го възкреси? Пък и нали уж за бог няма невъзможни неща?

npp
12-30-2011, 13:37
Ами ако човек умре в пожар, или го нарежат, всякакви гадории се случват, а и да бъде погребан в съвършено състояние, пак така или иначе тялото се разлага. Тогава как ще го възкреси? Пък и нали уж за бог няма невъзможни неща?

да, Бог е всемогъщ и за Него не би било проблем да възкреси всеки един човек, но едно е ако не-дай-Си-Боже тялото на човека загине при пожар, а друго (е) ако някой от човеците го изгори, лично аз не съдя/не осъждам, но принципно говоря.....

gandalfepi4
12-30-2011, 15:50
Нпп грешиш. Ей този пичага казва че бог действа чрез него па

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xgydb9bMop8#t=213s

HolyShit
12-30-2011, 15:58
да ви кажа изгарянето на тялото не е препоръчително, защото е писано че човешкото тяло е храм на истинският Господ Бог, а пък Той може да иска да го възкреси, а ако бъде изгорено това може да се окаже като профанация.....

"Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?" 1 Коринтяни 3: 16,

"Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си," 1 Коринтяни 6: 19

Въпрос: Човека и той си е бил хищник,оцелявал е като такъв.Тоест ако ме издат 5 лъва,тогава кво става ? .. Значи моят храм на истинският Господ Бог се руши поради,че той не ми е дал достатъчно сила/мозък и тн да се приборя с по-мощнен-ни хищници? ..

Concussion
12-30-2011, 17:04
Въпрос: Човека и той си е бил хищник,оцелявал е като такъв.Тоест ако ме издат 5 лъва,тогава кво става ? .. Значи моят храм на истинският Господ Бог се руши поради,че той не ми е дал достатъчно сила/мозък и тн да се приборя с по-мощнен-ни хищници? ..

Е аз казах горе-долу същото, ама ако толкоз ти се трака по клавиатурата...

HolyShit
12-30-2011, 17:08
А мислиш ли,че съм чел миналите 3 страници ? :)

perfect_stranger
12-30-2011, 18:34
Не съм християнка така че не ми обяснявайте колко е святио тялото . То е само средство да използваме в този свят и като всяко такова се изхабява. Ако нахраним вълците с него ще бъде най полезен на други живи същества - повече отколкото да заемя място и да хаби ценна земя . А може да се направи от пепелта и диамант и пясъчен часовник или бижу за врата .

gandalfepi4
12-30-2011, 18:39
^ Ти как може да не виждаш че тялото е божественият дизайн, на най-перфектното, висше и красиво същество във вселената всеки път когато пърдиш на лук или пускаш лайно с цели царевични зърна от косматия си задник?

Нищо чудно че не си християнка ако не можеш да видиш красотата и съвършеността на човешкото тяло.

perfect_stranger
12-30-2011, 19:23
Схванах ти иронията ти обаче .

evropeiski
12-30-2011, 19:39
След смъртта има съд над душата, на който на всеки ще му бъде въздадено според делата, които е вършила приживе.

gandalfepi4
12-30-2011, 19:49
^ Както ти си призна сам, това са само и единствено твоите желания. Не хипотеза, не извод, а желание.

Не виждам как смееш да го афишираш като какъвто и да е било факт.

evropeiski
12-30-2011, 19:53
^ пише го в Библията, казал го е Господ - няма по-голям факт.

gandalfepi4
12-30-2011, 19:54
И в корана пише неща, но не ги е казал Аллах нали?

evropeiski
12-30-2011, 19:58
Само, че едното е истина, другото не е.
Я кажи какви са твоите факти, покажи някоя статистика. :D

gandalfepi4
12-30-2011, 20:05
ОК, библията пише че е имало голям потоп. Не би следвало да е матафора, понеже и присъства в геналогиите.

Има поне тридесет и един метода, с минимум хиляди отделни доказателства измежду тях, които доказват че това никога не се е случвало, а и има адски много доста по-стари, сходни митове от околностите, + това че дори да беше истина щеше да е невероятно зверски световен геноцид не само на хора но на невинни животни (бедните котенца и кученца) и красиви растения (или са били някакви греховни всичките цвета и вековни дървета а?)




Помоли се на Бог и кажи какво ти дава че да ми опонираш?

evropeiski
12-30-2011, 20:10
доказателства за събития ставали около преди 5000 години назад, защо да им вярвам на тези доказателства. Казано е че е имало потоп, а защо си мислиш, че този потоп е станал точно така като ти си го представяш, че е станал и като не можеш да намериш доказателство за тези твой си представи и правиш грешни изводи.
Не може да кажеш че е геноцид, когато хората сами си са си виновни за потопа.

Атеистите знаят, че ще умрат, нямат никакви факти какво става след смъртта. Ами сега к'во праим?

loveca777
12-30-2011, 20:11
Според исляма - отиваш да живееш със 40 девици в рая ;D
А според будизма - се прераждаш
Ако си бил живял достойно - ще се преродиш във добро създание и време
Ако си вършил само злини и глупости - може и в муха , може и в чoвек ,но по време на голямата чума през средновековието например ...

evropeiski
12-30-2011, 20:20
^ ако се запознаеш се тези религии и се запознаеш и с християнството и ако изпиташ и почувстваш това което ти дава Христос, ще видиш къде е истината. Всичко ще ти се изясни веднага.

Rebirthing
12-30-2011, 20:33
Няма никакви доказателства, факти и истини, че човешката душа отива на съд, просто, защото никой не се е върнал от там. Това е достатъчно за заключение.

evropeiski
12-30-2011, 20:42
Помоли се на Бог и кажи какво ти дава че да ми опонираш?
Нямам и намерение да ти опонирам, то в Библията всичко си е казано, а твоите умувани след време никой няма дори и да си ги спомня, дори никой няма да вярва че ти някога си се изказвал в този форум, ходи после му доказвай.

HolyShit
12-30-2011, 20:44
да ви кажа изгарянето на тялото не е препоръчително, защото е писано че човешкото тяло е храм на истинският Господ Бог, а пък Той може да иска да го възкреси, а ако бъде изгорено това може да се окаже като профанация.....

"Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?" 1 Коринтяни 3: 16,

"Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си," 1 Коринтяни 6: 19


Въпрос: Човека и той си е бил хищник,оцелявал е като такъв.Тоест ако ме издат 5 лъва,тогава кво става ? .. Значи моят храм на истинският Господ Бог се руши поради,че той не ми е дал достатъчно сила/мозък и тн да се приборя с по-мощнен-ни хищници? ..

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

gandalfepi4
12-30-2011, 21:11
Лол, баси срама. Моралната страна не я и побутна с пръчка отстрани, а чисто емпиричната изведнъж отново стана някаква абсолютно несигурна и недоказумеа :D

evropeiski
12-30-2011, 21:15
^
^
Ако твоето тяло се руши поради това, че се подаваш на грехове и пороци тогава ти имаш вина, ако друг обект или ситуация руши тялото ти, без твое желание, ти нямаш вина.

gandalfepi4
12-30-2011, 21:27
Баси авторитета си бил бе евро.

Много голям авторитет стана нещо.

evropeiski
12-30-2011, 21:32
5 пари не давам за иронията ти, отивам да пикам.

HolyShit
12-30-2011, 21:33
^
^
Ако твоето тяло се руши поради това, че се подаваш на грехове и пороци тогава ти имаш вина, ако друг обект или ситуация руши тялото ти, без твое желание, ти нямаш вина.

А с другия обект,който руши мойто тяло?? Как бива наказван/съден той?
И без такива .. То животно , ала-бала ,три сълзи....... Нали Бог е великодушен,милостив и тн.И човека е най-векилото му творение..Що тогава сме толкова слаби(моля без такива- заради сатаната) Щото сатаната няма нищо общо с това,че някоя животно ме изяжда ,или сатаната е обсебил тва животно ? Отхвърлям го като вариант...Защото работата е проста..Ако не ме изде то ще умре..

Ситуацията е чисто хипотетична и се надявам да разбираш за какво въпрос......

evropeiski
12-30-2011, 21:41
Основната цел на Бог е да доведе човека до спасение на душата, това е на първо място, дори по някога и да е нужно човек да пострада в земния си живот.

gandalfepi4
12-30-2011, 21:48
Някой който по свои думи не е чувал бог, а само е чел библията, обяснава на друг в същото положение какво бог МИСЛИ

Mдаааа....

evropeiski
12-30-2011, 21:50
^ Православната Църква достатъчно добре тълкува Библията.
По същата логика, някой който има интернет и уики, тръгнал да обяснява на друг, който е в същото положени, гледната точка на науката

gandalfepi4
12-30-2011, 21:55
Откъде знаеш?

Може па някои други да са по-добри в това отношение?

Аз мога да се доверя само на някой, който е говорил по някакъв начин с бог при положение че има 40 000 деноминации

npp
12-30-2011, 21:55
първо, има (Гопод) Бог, Който наистина е Истинският и то без значение за каквото и да е буквено/звуково обозначение/име, второ, има Правда, която не само Той но и всеки (благо-)разумен човек може малко или много да разбира, например, никой не би искал да го сполетят непоносими за него страдания, а дори и да поиска, ако му бъдат причинени, тогава най-малкото не след дълго веднага ще започне да иска освобождение от тях, трето, в Св. Писание, сиреч в библейското, има нищо друго освен само Любов и Правда с единствена(-та) цел Спасение и Вечен Живот за всички човеци/одушевени, а това дали някой изопачава написаното там, било то като се води от несъвършен/погрешен превод, било то като тълкува/интерпретира (на-)писаното там неправилно/погрешно, било то уповавайки (се) на погрешни предания, никак няма да промени Божията Истина, нито Божията Воля на истинският Господ Бог, така че, всяка съпротива е абсолютно напразна/излишна - това е

evropeiski
12-30-2011, 22:01
Откъде знаеш?
В православната църква има светци който вече са достигнали спасението, в следствие на което са канонизирани за светци. Всички те са свидетелствали, че Православието е правилната вяра.

gandalfepi4
12-30-2011, 22:07
Със същото нещо могат да се похвалят много други църкви, че и религии.

Милиони будисти мислят почти същото нещо за Сидхарта Гаутама.

Откъде да знам че ти си единствения, на който да се вярва?

npp
12-30-2011, 22:17
имайте предвид че спасение е когато човеците бъдат освободени от злите сили още тук приживе в този свят, и когато те бъдат излекувани от всички болести още тук приживе в този свят, и когато бъдат възстановени от всички недъзи/сакатлъци пак още тук приживе в този свят, и когато мъртвите бъдат възкресени отново още тук приживе в този свят, ето това е истинското спасение, а сега все още нито една религия не може да се похвали с такова постижение, така че, "легайте да спите".....

evropeiski
12-30-2011, 22:19
Виж как тълкува Библията Православната църква и я сравни с тълкуванията на другите деноминации. Освен това единствената църква запазила автентичността на проповедта така както са ни я предали Христос и Апостолите е Православната - Католицизма и протестанството са плод на модернизация.

evropeiski
12-30-2011, 22:28
имайте предвид че спасение е когато човеците бъдат освободени от злите сили още тук приживе в този свят, и когато те бъдат излекувани от всички болести още тук приживе в този свят, и когато бъдат възстановени от всички недъзи/сакатлъци пак още тук приживе в този свят, и когато мъртвите бъдат възкресени отново още тук приживе в този свят, ето това е истинското спасение, а сега все още нито една религия не може да се похвали с такова постижение, така че, "легайте да спите".....
искаш да кажеш, че човек се спасява когато стане безсмъртен ли.
npp ти имаш ли грехове.

HolyShit
12-30-2011, 22:29
Че то и чекията се смята за грях. :

npp
12-30-2011, 22:40
искаш да кажеш, че човек се спасява когато стане безсмъртен ли.
човек с дела не се спасява, човек го спасява покаянието и милостта Божия.
npp ти имаш ли грехове.

човек се спасява от милостта на истинският Господ Бог и ходатайствата на истинските Светии, а "покаяние(-то)" е когато неправедните духовници/вярващи престанат да вършат верческа(-о)/духовна(-о) неправда(беззаконие), без което лично аз не бих могъл да гарантирам спасение за тях, иначе невярващите също е добре да не причиняват зло на друг човек, а що се отнася до някакви евентуални мои "грехове", и за греховете на другите, и за мен, оставям всичко в ръцете на истинският Бог Отец и Неговият истински Син/Господ Исус Христос, защото само Те двамата могат да решат проблема т.е. само Господ Бог - това е

evropeiski
12-30-2011, 22:41
^
^
ами така е чикията е грях, но човек ако се надява на делата си, не може да се спаси. Човека каквито и дела да прави той винаги е недостоен за Бога. В човека трябва да има искрено старание да не греши, но в основата е покаянието т.е. бъркаш, каеш се и молиш Бог за милост, като си твърдо решен да не повтаряш греха и така до живот. Но ако след като се покайваш и в същото време си казваш "аз после пак ще съгреша и пак ще се покая" то тогава това не е покаяние, защото при истинското покаяние човек твърдо трябва да е решен да не повтаря греха си, а не да съгрешава нарочно с мисълта че пак ще се покае.

npp
12-30-2011, 22:48
сексуалното самозадоволяване не е грях, но все пак може да се окаже някак "идиотско", а престъпление е когато някой причинява нещо лошо на някой (друг) човек, а ако сексуално самозадоволяващият се не причинява нищо лошо на никой от човеците с своето сексуално самозадоволяване тогава това няма как да бъда престъпление, същото правило важи и за всички други неща - това е

имайте предвид че досега е имало хора, на които не им е било давано да си имат сексуален партньор, така че, помислихте ли за тях?!.....

evropeiski
12-30-2011, 22:50
чикията или още ръкоблудството е грях
грях е не само когато човек прави лошо на друг човек, но и когато прави лошо и на себе си, защото човешкото тяло е храм Божи.

npp
12-30-2011, 22:57
чикията или още ръкоблудството е грях

ако някои от вас си имате жени, тогава имайте предвид че досега е имало хора, на които не им е било дадено да си имат сексуални партньори, обаче са имали дарбата да не се въздържат напълно от сексуална(-та) консумация, така че, вината не е тяхна за това ако са се самозадоволявали в случай на невъзможност да се въздържат, лесно е да съдиш другите, което (нещо) не е Добро, но съвсем друго е да ги обичаш и да им правиш добрини, например, да не ги съдиш, но да работиш за издействане на проблемите им още тук приживе в този свят, което най-лесно може да стане чрез молитви/ходатайства към Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог

ето какво казва и Св. Ап. Павел относно сексът:

"бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз. Но всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак." 1 Коринтяни 7: 7

evropeiski
12-30-2011, 23:02
^ да така е, има хора които остават сами и се отдават изцяло на Бога - такива са например монасите, но това не означава, че ръкоблудството не е грях.

npp
12-30-2011, 23:04
чикията или още ръкоблудството е грях
грях е не само когато човек прави лошо на друг човек, но и когато прави лошо и на себе си, защото човешкото тяло е храм Божи.

и защо прочие да е "грях"(библ.) ако някак си се нараниш?!, какво толкова лошо причинява на другите един самоубиец ако не им причинява нищо лошо?!, така че, самонавреждането не е "грях", но може да се окаже грешка, при това ужасна, поради което никак не е припоръчително - това е

evropeiski
12-30-2011, 23:07
не когато се нараниш, а когато съгрешаваш спрямо своето тяло.
самоубийството значи за тебе не е грях ли?

npp
12-30-2011, 23:10
^ да така е, има хора които остават сами и се отдават изцяло на Бога - такива са например монасите, но това не означава, че ръкоблудството не е грях.

"блудство(-то)" в Библията е когато някой духовник/вярващ върши верческа(-о)/духовна(-о) неправда(беззаконие), например когато духовници/вярващи прилагат/практикуват окултни методи/техники тогава винаги налице е верческа(-о)/духовна(-о) неправда(беззаконие) от тяхна страна, това е значението на думата "блудство" в Библията, а не че някакво физиологично действие, например, пикаене, или как ти се вижда/струва някой да ти каже че пикаенето на един крак е "грях"(библ.)?!

evropeiski
12-30-2011, 23:14
това е така, но още под блудство се има предвид сексуалните контакти преди брака.

evropeiski
12-30-2011, 23:16
нпп може ли да ми кажеш ти смяташ ли се за грешник и имаш ли грехове?

npp
12-30-2011, 23:19
това е така, но още под блудство се има предвид сексуалните контакти преди брака.

блудство е да тормозиш/насилваш сексуално някой човек, а не секс по взаимно съгласие макар и педи брак, все пак някои хора държат да опазят себе си девствени до съединяването си с брачен партньор, други пък изискваха партньорът им да е девствен, така че, всеки е добре (сам) да си преценя добре тези неща за себе си, иначе лично аз не виждам какво толкова има в секс по взаимно съгласие т.е. когато не е с несъгласие на една от страните, но все пак човек винаги е добре да бъде разумен, защото венерически болести имаше, и нежелана бременност е възможна, и други усложнения.....

npp
12-30-2011, 23:25
нпп може ли да ми кажеш ти смяташ ли се за грешник и имаш ли грехове?

виж, в сравнение с истинският Господ Бог, никой човек не е съвършен, но всеки е несъвършен

"Тогава, какво предимство има юдеинът(т.е. духовника/вярващия)? или каква полза има от обрязването(т.е. от вярата)? Много във всяко отношение, а първо, защото на юдеите(т.е. на Праведните Духовници/Вярващи) се повериха Божествените писания(т.е. Св. Закон на вярата). Понеже, ако някои бяха(т.е. ако някои хора са) без вяра, що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност? Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив(т.е. най-малкото за несъвършен), според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш(т.е. когато вършиш своята Воля, която е пълно Спасение за всички човеци/одушевени)"." Римляни 3: 1-4

надявам се този отговор да те удовлетворява

evropeiski
12-30-2011, 23:34
блудство е да тормозиш/насилваш сексуално някой човек, а не секс по взаимно съгласие макар и педи брак, все пак някои хора държат да опазят себе си девствени до съединяването си с брачен партньор, други пък изискваха партньорът им да е девствен, така че, всеки е добре (сам) да си преценя добре тези неща за себе си, иначе лично аз не виждам какво толкова има в секс по взаимно съгласие т.е. когато не е с несъгласие от една от страните, но все пак човек винаги е добре да бъде разумен, защото венерически болести имаше, и нежелана бременност е възможна, и други усложнения.....


Това не е вярно npp

1. Чикията е грях
"Онан знаеше, че потомството няма да бъде негово; и затова, кога влизаше при братовата си жена, изливаше (семето) на земята, за да не даде потомство на брата си.
А това, което правеше, беше зло пред очите на Господа; и Той умъртви и него."

2. Секса преди брака (блудството) е грях:
"за блудниците, мъжеложниците, търгуващите с роби, лъжците, кълнящите се на лъжа, и за всичко друго, що е противно на здравото учение"
"Женитбата нека бъде на почит у всички, и леглото неосквернено; защото Бог ще съди блудниците и прелюбодейците." и т.н.

npp
12-30-2011, 23:48
Това не е вярно npp

1. Чикията е грях
"Онан знаеше, че потомството няма да бъде негово; и затова, кога влизаше при братовата си жена, изливаше (семето) на земята, за да не даде потомство на брата си.
А това, което правеше, беше зло пред очите на Господа; и Той умъртви и него."

онан не се е самозадоволявал в този случай, а е изливал семето си на земята и така жената, чрез която Бог държал да се продължи потомството Му, не могла да зачене, и така Бог наказал онан, защото той отказал да изпълни желянието на Бог (за това) потомството Му да бъде продължено от онан - това е


2. Секса преди брака (блудството) е грях:
"за блудниците, мъжеложниците, търгуващите с роби, лъжците, кълнящите се на лъжа, и за всичко друго, що е противно на здравото учение"
"Женитбата нека бъде на почит у всички, и леглото неосквернено; защото Бог ще съди блудниците и прелюбодейците."
и т.н.

да, ако причиняваш зло на някой човек, например, ако направиш някоя жена да страда, като я използваш за секс, но в същото време се държиш гадно към нея и я нараняваш и съсипваш, ето това не е добро, също така, ако изневеряваш на съпругата си и тя страда от това, но това че ако някой при невъзможност за него да се въздържи се удовлетвори сексуално, не е никакъв грях, но просто физиологичен процес, като все пак сексуалното самозадоволяване не е за препоръчване, но и нямаше как да се забрани напълно, нито пък би имало смисъл самозадоволяващите се да бъдат измъчвани, защото всъщност вината не е тяхна, а да не говорим за това дето светът на човешката религия сиреч на верческото/духвното беззаконие причиняваше влошаване/деградация на много хора чрез такава сексуална клевета.....

evropeiski
12-30-2011, 23:56
онан не се е самозадоволявал в този случай, а е изливал семето си на земята и така жената, чрез която Бог държал да се продължи потомството Му, не могла да зачене, и така Бог наказал онан, защото той отказал да изпълни желянието на Бог (за това) потомството Му да бъде продължено от онан - това е
А ти като се самозадоволяваш да не би семето си да го гълташ, нали при самозадоволявенто пак става изливане на семето.
"Този е законът за оногова, който има течение, и за оногова, комуто се случи изливане на семето, що го прави нечист,"


да, ако причиняваш зло на някой човек, например, ако направиш някоя жена да страда, като я използваш за секс, но в същото време се държиш гадно към нея и я нараняваш и съсипваш, ето това не е добро, също така, ако изневеряваш на съпругата си и тя страда от това, но това че ако някой при невъзможност за него да се въздържи се удовлетворяви сексуално не е никакъв грях, но просто физиологичен процес, като все пак сексуалното самозадоволяване не е за препоръчване, но и нямаше как да се забрани напълно, нито пък би имало смисъл самозадоволяващите се да бъдат измъчвани, защото всъщност вината не е тяхна, а да не говорим за това дето светът на човешката религия сиреч на верческото/духвното беззаконие причиняваше влошаване/деградация на много хора чрез такава сексуална клевета.....

Това е така, но пак повтарям, сексът е законен пред Бога, само когато е в рамките на женитбата (брака).

npp
12-31-2011, 00:18
А ти като се самозадоволяваш да не би семето си да го гълташ.
"Този е законът за оногова, който има течение, и за оногова, комуто се случи изливане на семето, що го прави нечист,"

значи такива пасажи в старият завет много малко хора ги разбираха правилно, в Левит 15 гл. се говори за това че практикуването на окултизъм и въобще всяка духовна сила, която излиза от даден духовник/вярващ когато той действува по пътят на неправилна верческа/духовна практика е със сигурност нечиста сила, поради което такива духовници/вярващи не трябва да вършат такива работи, но в случай че са вършили трябва да престанат да правят така, защото не това що влиза през устата на човека го омърсява, защото някои жени дори са правили орален секс с мъже, но както казва и Исус това не ги омърсява, но неправдите, които неправедните духовници/вярващи вършат, то е което скверни човечеството.....

"Това, което влиза в устата(т.е. физиологините процеси), не осквернява(-т) човека; но това, което излиза от устата(т.е. от окултният ум), то осквернява човека. Тогава се приближиха учениците и Му рекоха: Знаеш ли, че фарисеите(т.е. че неправедните духовници) се съблазниха(т.е. останаха смутени) като чуха тая дума? А Той в отговор рече: Всяко растение, което Моят небесен Отец не е насадил, ще се изкорени. Оставете ги; те са слепи водачи; а слепец слепеца ако води, и двамата ще паднат в ямата. Петър в отговор Му рече: Обясни ни тая притча. А Той каза: И вие ли сте още без разумение. Не разбирате ли, че всичко що влиза в устата(т.е. всяка физиологична дейност), минава в корема(т.е. с която човек не причинява нищо лошо на никой от другите човеци), и се изхвърля в захода(т.е. не е извършване на верческа/духовна неправда)? А онова, което излиза из устата(т.е. из умът на верческите/духовните беззаконници), произхожда от сърцето(т.е. от дявола), и то осквернява човека. Защото от сърцето(т.е. защото от дейността на верческото/духовното беззаконие) произхождат зли помисли, убийства, прелюбодейства(т.е. угнетения), блудства(т.е. "кръвопролития"), кражби(т.е. разорения), лъжесвидетелства, хули. Тия са нещата, които оскверняват човека; а да яде с немити ръце, това не го осквернява." Матей 15: 11-20


Това е така, но пак повтарям, сексът е законен пред Бога, само когато е в рамките на женитбата (брака).

всеки да си преценя за себе си, защото ако ромео и жулиета се обичат съвършенно, тогава няма как да съгрешат макар и да не са сключили измислен от някакви фарисеи брачен съюз, какъвто в Новият Завет на Библията никъде не е посочен, но там се говори за т. нар. "женене", което значи полова/сексуална любов, която е без вътрешно несъгласие на някоя от страните - това е

gandalfepi4
12-31-2011, 07:49
Дееба, гейски пак е стоял до 3 часа да обяснява на някой, който е бил съживен лично от Иисус Христос разни тайни от дълбоките дебри на бокала на езотеричното знание за най-тайните и съкровенни мисли на бог, като за абсолютен авторитет и арбитър е използвал само и единствено собственото си мнение.


Anyway,


Виж как тълкува Библията Православната църква и я сравни с тълкуванията на другите деноминации.

Не виждам някакви супер грамадански разлики, ако има нещо по-божествено, което вие правите, а те не излей своята плодородна мъдрост върху убръхналата, жадна и напукана почва, на моето незнание.


Освен това единствената църква запазила автентичността на проповедта така както са ни я предали Христос и Апостолите е

По-конкретно може ли? Това изказване AБСОЛЮТНО едно към едно идва от абсолютно всички църкви.

Concussion
12-31-2011, 11:38
Европейски, и като според теб е грях, искаш да кажеш, че ти никога ли не го правиш ли? Това е нормално, а ако наистина не го правиш ще имаш много "мокри" сънища, естествена реакция на организма. И, пфф, абе как да си оправя грозния размазан аватар :@

gandalfepi4
12-31-2011, 11:53
Той го прави, но се разкайва тъй че всичко е наред

HolyShit
12-31-2011, 12:25
Не е баш така :D Според него (тва дето е чел в Библията) трябва след като се разкаяш да си твърдорешен и да не повтаряш..То ако е така и аз ще тръгна да убивам хора,ще се разкая,пак ще убивам и така докато остана сам на тази планета :D

Concussion
12-31-2011, 12:31
Не е баш така :D Според него (тва дето е чел в Библията) трябва след като се разкаяш да си твърдорешен и да не повтаряш..То ако е така и аз ще тръгна да убивам хора,ще се разкая,пак ще убивам и така докато остана сам на тази планета :D

To така пише, ама много от християните уж се опитват да не повтарят "греховете" си, а друго правят... Абе точно това е, че са пълни глупости, щото ти можеш чрез действията си да навреждаш и нараняваш другите, а като се помолиш всичко е ОК. Е, ми да, ама не е ОК, щото ти вредиш да хората, не на бог. Една от най-гадните черти на тая религия.

HolyShit
12-31-2011, 12:32
А то се предполага,че като вредя на хората вредя и на Бог,защото нали казва npp ,че тялото на човека е храм Божий..

Concussion
12-31-2011, 12:40
А то се предполага,че като вредя на хората вредя и на Бог,защото нали казва npp ,че тялото на човека е храм Божий..

Да, бе, предполага се, значи ако всекидневно малтретирам някого от училище, например, и както съсипвам психически него, така и успеха му, а и желанието му за живот, държа се зле и надменно с всеки и всичко, обиждам родителите си и само ги цедя за мангизи, вредя най-вече на бог, когото никога не съм чувала и виждала? На кого вредя в такъв случай, на бог ли?

HolyShit
12-31-2011, 12:48
Виж кво вика нпп :D на ХРАМА Му..Начи вредиш на всичките му храмове ..Говорим все пак за 7 милярда храма..

Concussion
12-31-2011, 12:56
Абе я си свалете ХРАМОВЕТЕ малко на земята, и започнете да мислите нормално и бъдете по-човечни!

thunderstruck5
12-31-2011, 13:06
След смъртта ни слагат в оплътнен ковчег с мека възглавница и хубава дървесина. Зариват ни и след това ковчега и дрехите ни бавно се разлагат, после разни червейчета/ насекоми и паякообразни ни използват, като източник на храна/ жилище и ставаме част от кръговрата на живота. :)

npp
12-31-2011, 13:13
хора, то наистина сексуалното самозадоволяване не е никак препоръчително, но и все още няма как да бъдат спряни по безвреден/безболезнен за тях начин онези, които все още не успяват да се въздържат от такива неща, а и не (в) това е големият проблем, но именно дейността на вереческото/духовното беззаконие винаги е била големият проблем и дори единственият, в началото дявола прелъстил жената и мъжа, но не чрез секс, а чрез предложение за постигане на божественост подобна или дори равна на онази на самият Бог, и когато грехът се настанил в света и неговият механизъм проработил, тогава се оказало че "тъмнината" обръща нещата наопаки, т.е. "забраненият плод", който е верческото/духовното беззаконие (първоначално под формата на окултизъм), бил поставен като свят/свещен, а сексът и въобще физическите сетивни дейности били поставени като греховни/грешни, и така човеците потърсили "покритие" за своята новосъздадена от тъмнината "голота" сиреч срам от сексът, физическите сетивни дейности и дори от всичко, което Бог бил сътворил като чисто и никак нечисто Творение, така те изнамерили своя религия т.е. верческа/духовна система, която истинските Светии наричат човешка религия, защото не е от Бога, а от някакви човеци, така че, именно верческото/духовното беззаконие е "грехът", за който се говори в цялата Библия, но сексът, човешкото тяло, и Божието Творение като цяло не са никак греховни, но са съвсем чисти, и така, по време на старият завет дявола е имал вътрешна власт подобно на самият истински Господ Бог (която вътрешна власт му е била отнета с/чрез (жертвата на) Исус (от) преди 2 хилядолетия), и затова старият завет е пълен с неправедни заповеди против сексуални, сетивни, и въобще телесни дейности, защото "тъмнината" е успявала да наложи своята система, за която казахме че е реверсивна т.е. обратна спрямо Божията, но в същност всички онези заповеди не са никак правилни, но са изключително неправилни, защото не Божието Творение е грешното/греховното, но именно "забраненият плод" сиреч дейносттта на верческото/духовното беззаконие, която и до ден днешен е единственият грях в очите на истинският Господ Бог, така че, наистина не е съвършенно да се самозадоволяваш когато в света е пълно с самотни хора, които също се нуждаят от полов партньор, но грешно(-то) по-скоро е когато се причинява зло/страдание/вреда/болест на някой човек, така че, физиологичните дейности или физическите дейности на физическото тяло никак не оскверняват човека, но именно дейностите на верческото/духовното беззаконие са онези, които оскверняват цялото човечество превръщайки много хора в жертви/потърпевши и в престъпници/лоши, така че, именно това е и което се обяснява в цялата онази Библия, защото сега вече от 2 хилядолетия насам дявола няма повече вътрешна власт, защото именно това е била и целта на Новият Завет, а именно да се отнеме всичката вътрешна власт на дявола, и всички несъвършенни/неправилни заповеди от старият завет да бъдат заменени/сменени с съвършенни/праведни, и така сега вече имаме съвършенно прав "път" към Бога, който се открива чрез единственият истински Господ на вселената и това е самият Исус Христос - това е

loveca777
12-31-2011, 13:21
абе майни БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА - НИЩО НЕ СЪЩЕСТВУВА ЖИВОТА Е ЕДНА ПРОСТОТИЯ Е ТУЙ ЩЕ ВИ КАЖА

Concussion
12-31-2011, 13:29
абе майни БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА - НИЩО НЕ СЪЩЕСТВУВА ЖИВОТА Е ЕДНА ПРОСТОТИЯ Е ТУЙ ЩЕ ВИ КАЖА

Ей такива селяндури като теб ако не съществуваха щеше да е супер.

loveca777
12-31-2011, 13:31
хаАхаХАхаАахА -Да но не е супер ХаХА

npp
12-31-2011, 13:34
абе майни БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА - НИЩО НЕ СЪЩЕСТВУВА ЖИВОТА Е ЕДНА ПРОСТОТИЯ Е ТУЙ ЩЕ ВИ КАЖА

още ли те измъчва онзи дух за момичето?, недей да допускаш да те обзема униние/депресия, просто забрави за проблема, и бъди сигурен ча някой ден Бог ще те срещне или с нея или с някоя друга, но достатъчно прилична за теб, така че, забрави, света е пълен с стотици милиони хубави момичета/жени, но все пак ако тя е свободна, можеш да и предложиш съвсем директно, какво толкова?!, дори и да те отреже, ще срещнеш/намериш друга.....

loveca777
12-31-2011, 13:54
Много се изложих брат , забравих си думите и нищо не стана e това знам ,че аз съм си виновен ......... ,но ако имаше малко ,,Бог,, дето викаш , вярвах - нищо ,нищо нищо Заеебах и тва вече се чудя защо да ВЯРВАМ?!?! мАйната му на целия свят

npp
12-31-2011, 14:32
Много се изложих брат , забравих си думите и нищо не стана e това знам ,че аз съм си виновен ......... ,но ако имаше малко ,,Бог,, дето викаш , вярвах - нищо ,нищо нищо Заеебах и тва вече се чудя защо да ВЯРВАМ?!?! мАйната му на целия свят

имай предвид че всеки си е башка луд, и това че е жена, не го прави изключение, може би всяка жена е така че ако в един момент е в настроение за взаимоотношение(-я) с мъж, в друг може просто да и е съвсем друго, света може би е пълен с жени, които почти въобще не мислят за секс/любов/мъже, но и ти и аз и много други мъже също сме били в подобно състояние/положение и не сме обръщали внимание на никакви интересуващи се от нас жени, плюс това нищо не е загубено ако/когато въпросната жена е от заинтересованите и е все още свободна, така че, ако е така и в твоя случай, все още имаш шанс, и ще имаш най-малкото до момента, в който преждепосочените условия вече не са налични.....

HolyShit
12-31-2011, 14:54
npp днес на нова год. сигурно ще се напиеш здраво,нали :D Бог ти го позволява :? :d

npp
12-31-2011, 15:05
npp днес на нова год. сигурно ще се напиеш здраво,нали :D Бог ти го позволява :? :d

не, аз не пия, освен само евентуално на някакъв празник, но обикновенно само няколко грама, както секса така и алкохола не са проблем от само себе си, писано е че нищо от нещата, които Бог е създал, не е нечисто от само себе си, но че всичко е чисто, като проблема идва не от телесните части, които Бог е създал, нито от неодушевените материални предмети, но именно от царството на верческото/духовното беззаконие, там където "царете" са неправедните/лошите духовници, а "търговци" и "жители" са неправедните/лошите поклонници и вярващи

"Господна е земята и всичко що има в нея" 1 Коринтяни 10: 26,

"И като видя жената, че дървото(т.е. че окултизма/езотериката) беше добро за храна(т.е. привидно изглеждаше да е нещо добро и многообещаващо за човека), и че беше приятно за очите(сиреч, фактически за "тъмната" страна на човешкия ум), дърво желателно, за да дава знание(т.е. "божествени" знания, възприятия, могъщество и власт), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. окултните сетива/възприятия, например третото око) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и тогава започна да им се струва/вижда че Божието Творение е нечисто/грешно); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си създадоха човешка религия)." Битие 3: 6-7,

"Зная и уверен съм в Господа Исуса, че нищо не е само по себе си нечисто; с това изключение, че за този(т.е. че за онзи духовник/вярващ), който счита нещо за нечисто, нему е нечисто." Римляни 14: 14,

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница(т.е. на човешката религия/духовност/вяра), която седи на много води(т.е. която има много вероизповедания/деноминации/секти); с която блудствуваха(т.е. с която беззаконстваха) земните царе(т.е. неправедните духовници), и земните жители(т.е. и неправедните поклонници/вярващи) се опиха от виното(т.е. от съблазънта) на нейното блудствуване(т.е. на нейното беззаконствуване)." Откровение 17: 1-2

HolyShit
12-31-2011, 15:35
То и прасето нали Господ го е създал,чисто,чисто..Ама забранявало се свинско.... :]

Concussion
12-31-2011, 15:39
HolyShit, на теб изобщо каква ти е позицията?!

HolyShit
12-31-2011, 16:07
Каква искаш да ми е позицията? Тоест вярващ или атеист ли..по-скоро neutral.....

MakaronUduSHvaCH
12-31-2011, 16:42
Е след смъртта "Умираме" какво да става :D

npp
12-31-2011, 18:17
То и прасето нали Господ го е създал,чисто,чисто..Ама забранявало се свинско.... :]

чети тук:

"И апостолите и братята, които бяха в Юдея, чуха, че езичниците(т.е. че невярващите/нерелигиозните/неокултистите) приели Божието слово. И когато Петър влезе в Ерусалим, ония, които бяха от обрязаните(т.е. от духовниците/вярващите), се препираха с него, казвайки: При необрязани човеци си влизал и си ял с тях(т.е. чухме че дружиш с невярващи(-те)/нерелигиозни(-те)/неокултисти(-те), според човешката религия това е грях, там ги имат за грешници). А Петър захвана, та им изложи наред станалото, като каза: Аз бях на молитва в град Иопия, и в изстъпление видях видение: един съд като голяма плащаница слизаше, спускан чрез четирите ъгъла от небето, и дойде дори до мене. В него, като се взрях и разсъждавах, видях земните четвероноги, зверове, и животни, и небесни птици. Чух още и глас, който ми каза: Стани, Петре, заколи и яж. Но аз рекох: Никак, Господи, защото никога не е влизало в устата ми нещо мръсно или нечисто. Обаче, втори глас от небето продума: Което Бог е очистил, ти за мръсно го не считай. Това стана три пъти, след което всичко се дръпна пак на небето. И ето, на същия час трима човека, изпратени от Кесария до мене, пристигнаха пред къщата, в която бяхме. И Духът ми каза да отида с тях, и никак да не правя разлика между човеците, а с мене дойдоха и шестимата тия братя, и влязохме в къщата на човека. И той ни разказа как видял ангела да стои в къщата му и да казва: Прати човеци в Иопия да повикат Симона, чието презиме е Петър; той ще ти каже думи, чрез които ще се спасиш ти и целият ти дом. И когато почнах да говоря, Светият Дух слезе на тях(т.е. на невярващите/нерелигиозните/неокултистите), както и на нас(т.е. както и на нас духовниците/вярващите) изначало. Тогава си спомних думата на Господа, как каза: Иоан е кръщавал с вода, а вие ще бъдете кръстени със Светия Дух. И тъй, ако Бог даде същия дар и на тях, когато повярваха в Господа Исуса Христа, както и на нас, кой бях аз та да можех да възпрепятствувам на Бога? Като чуха това, те престанаха да възразяват, и славеха Бога, казвайки: И на езичниците(т.е. и на невярващите/нерелигиозните/неокултистите) Бог даде покаяние(т.е. опрощение) за живот." Деяния 11: 1-18

loveca777
01-01-2012, 02:02
как сте напушени ... averi