PDA

View Full Version : Проблем...



KOSOVALI
11-15-2011, 09:31
Като стартирам l2.exe ( Lineage ), показва тази грешка. Играта стартира по-бавно, но ако изчакам пак си тръгва. Как мога да оправя това нещо.. Благодаря предварително.

Цък (http://prikachi.com/images/550/4042550q.png)
Цък (http://prikachi.com/images/551/4042551Y.png)

Sh@d0w
11-15-2011, 09:42
1. Виж първо дали имаш минималните изисквания за да подкараш играта (RAM, Video, CPU).
2. Рестартирай компютъра си. Повечето малки бъгове се оправят с рестарт.
3. Ако имаш някакви модове за играта махни ги. Може да е от тях.
4. Убеди се че нямаш никакви други процеси, които вървят заедно с играта. Например ако си доунлодваш торенти, антивирусна и прочие. Спри всякакви странични процеси (CTRL + ALT+ Delete -> Processes, но само в случай че знаеш какво да спреш иначе не пипай)
5. Ъпдейтни си DirectX до последната налична версия.
6. Ъпдейтни си видео драйвера
7. Ако нищо от предното не помага, преинсталирай играта, може самото l2.exe да е коруптнато.

torVPN
11-15-2011, 11:16
1. Виж първо дали имаш минималните изисквания за да подкараш играта (RAM, Video, CPU).
2. Рестартирай компютъра си. Повечето малки бъгове се оправят с рестарт.
3. Ако имаш някакви модове за играта махни ги. Може да е от тях.
4. Убеди се че нямаш никакви други процеси, които вървят заедно с играта. Например ако си доунлодваш торенти, антивирусна и прочие. Спри всякакви странични процеси (CTRL + ALT+ Delete -> Processes, но само в случай че знаеш какво да спреш иначе не пипай)
5. Ъпдейтни си DirectX до последната налична версия.
6. Ъпдейтни си видео драйвера
7. Ако нищо от предното не помага, преинсталирай играта, може самото l2.exe да е коруптнато.


Как успя да му напишеш 7 неща, от които 5 да нямат никаква връзка с проблема?

Sh@d0w
11-15-2011, 11:21
Взех в предвид не само ерора дето му изкарва, а и че играта му тръгва бавно.

torVPN
11-15-2011, 11:35
Извинявай, а аз спрях да чета до 'като натисна' и не видях, че е успял да я подкара, но пак много от нещата нямат връзка.Ако се изискваше по-нов DirectX въобще нямаше да му тръгва, а се спират процеси, които ядат рам или товарят, а не всеки, който не е свързан с играта.Рестарта също няма връзка, защото не мисля, че след едно забавяне ще идва да пита.Драйвърите за видеокартата се ъпдейтват, когато трябва, а не понеже имало по-нови излезли, защото много от тях не стават за по-стари видеокарти.

Sh@d0w
11-15-2011, 11:44
По принцип в новите драйвери производителите добавят поддръжка на новитя си хардуер (в случая новите видеокарти). Обаче има и момент, при който се открива някой сериозен бъг в старите и се оправя в новите драйвери. Но си прав, че в случая проблема надали е от видеото.

Иначе за темата мисля, че проблема се крие в самото l2.exe и една преинсталация на играта (или ако има reapair tool като WoW) би оправила нещата.

ПП. Авторе, случайно да ползваш някакъв custom launcher за сърваъра, в който играеш?

torVPN
11-15-2011, 11:58
A има и друг момент, когато новите драйвъри ти скапват машината и не можеш да я ползваш с тях.Не случайно съм написал да се слагат, когато ти трябват, а не защото са нови.При мен например всички, които са излезнали за Ati след декември миналата година не стават и често съм срещал хора, които се оплакват и виждам, че точно това им е проблема.
Изискванията за играта са минимални и проблема остава да е със самият пакет, който е инсталирал.
Стартираш я, чакаш да тръгне(дори и бавно) след това гледаш кои процеси товарят най-много и казваш тук(аз няма да се занимавам и друг ако има време да проверява) или търсиш в Гугъл.
Игри не играя и по друг начин не мога да ти помогна.

KOSOVALI
11-15-2011, 13:49
Пробвах с друг сървър и грешката я няма. Явно пача им не е бил както трябва или не знам.

Знам, че не е мястото, но не искам да правя нова тема.

Въпроса е относно windows index-a. Цък (http://prikachi.com/images/448/4043448B.png)
Има голям спад в показателите. С най-новите nvidia драйвери съм, единия спад е от това, но процесора и рамта нямам идея. Влияят ли тези показатели за нещо или просто ако игрите са добре, да седят така.

Процесора показваше 7.4
Рамта 7.5
АЕРО 5,7 5,8 И да допълня бях на windows 7 64bit enterprise, сега съм на ultimate 64bit. Благодаря :)