PDA

View Full Version : Кандидатстване след 12 клас във ВУЗ



kantukontu
11-15-2011, 15:58
Здравейте, обръщам се към Вас информираните. Въпросът ми е: Мисля да кандидатствам във ВУЗ със специалност: Мениджмът в хотелиерството и ресторантьорството, но не съм много запознат със специалността. Бихте ли ми обяснили по-подробно какво се учи, какви изпити се взимат и интересно ли е обучението,а и след това лесно ли се намира работа,а и какво се работи след завършване на специалността.
Бихте ме попитали, тогава как съм решил да кандидатствам с тази специалност, като не съм запознат с нея,но мисля,че сега е моментът.
Искам да ми помогнете и да ми обясните повече за специалността!

Моля всеки,който е запознат и дори всеки,който е учил тази специалност, а и тези,които вече работят по-тази специалност НЕКА МИ ОБЯСНЯТ ПОВЕЧЕ за нея!
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ! :)

Mi6inka
11-15-2011, 18:32
Искаш да я учиш, а не знаеш какво се учи, когато я запишеш? Това е управление на хотели/ресторанти. Можеш да бъдеш мениджър след това. Не знам точно в кой ВУЗ има точно такава специалност, но... това ще си го разбереш като дойде момента. Дали е интересно... Това си зависи от теб. На едни може да им е интересно, на други - не. Всеки си има различни интереси. Кой клас си?

mon4eto
11-15-2011, 18:41
Във всеки един сайт на ВУЗ има информация по специалноста от сорта какво учиш , какво можеш да работиш и т.н. Поразрови се и виж кои университети предлагат тази специалност.

FlippanT
11-15-2011, 19:17
За тази специалност е най-добре да се огледаш в чужбина. Има "университети за хотелиерство", които всъщност са си хотели и се учиш директно от практиката - дават ти реално проблеми и минаваш по всички нива на работа в един хотел. Не мога да ти кажа за какво точно става дума, но можеш да чукнеш в Google и да провериш.

kantukontu
11-16-2011, 11:19
Благодаря Ви! Mi6inka: 11 клас съм!