PDA

View Full Version : Не издържам



melponella
11-15-2011, 16:05
.............

Soraq
11-15-2011, 16:18
Може би майка ти е в такава възраст. Аз като бях по-малка и аз се карах с нея. Даже още се караме, но вече вижда, че няма начин да отстъпя. 8-) Аз спрях да и говоря. Говорих и, но за някакви битови неща, а не да почна да и обяснявам какво е станало днес, какво ми се е случило или нещо от сорта. Тя не спираше да ме пита, а аз и казах, че ако не престане да се държи така няма да се оправят нещата. Едно на ръка, че ми прави тестове, защото мислеше, че съм започнала да се дрогирам :-o . Усети се, че нещата няма да вървят на хубаво и спря да ми казва какво да правя и тем подобни. Отделно, че и аз имам сестра с 2 години по-малка от мене и кой мислиш е виновен за всеки един бой бежду мен и нея... Разбира се, че АЗ. Но мисля, че при скарването на повечето братя и сестри по-големият го изяжда. Спокойно и това време ще мине. Просто гледай по-позитивно на нещата и си гледай ученето да си изкарваш хубавите оценки, защото при мен това беше главния проблем. :D С надпредването на възрастта всичко ще се оправи и ще видиш как ще се търсите взаимно, и когато се обърнете назад в миналото ще се смеете. :)

melponella
11-15-2011, 16:21
Може би майка ти е в такава възраст. Аз като бях по-малка и аз се карах с нея. Даже още се караме, но вече вижда, че няма начин да отстъпя. 8-) Аз спрях да и говоря. Говорих и, но за някакви битови неща, а не да почна да и обяснявам какво е станало днес, какво ми се е случило или нещо от сорта. Тя не спираше да ме пита, а аз и казах, че ако не престане да се държи така няма да се оправят нещата. Едно на ръка, че ми прави тестове, защото мислеше, че съм започнала да се дрогирам :-o . Усети се, че нещата няма да вървят на хубаво и спря да ми казва какво да правя и тем подобни. Отделно, че и аз имам сестра с 2 години по-малка от мене и кой мислиш е виновен за всеки един бой бежду мен и нея... Разбира се, че АЗ. Но мисля, че при скарването на повечето братя и сестри по-големият го изяжда. Спокойно и това време ще мине. Просто гледай по-позитивно на нещата и си гледай ученето да си изкарваш хубавите оценки, защото при мен това беше главния проблем. :D С надпредването на възрастта всичко ще се оправи и ще видиш как ще се търсите взаимно, и когато се обърнете назад в миналото ще се смеете. :)


Проблема е,ч е откакто се помня е такава

glamorousgirl
11-15-2011, 16:22
Но мисля, че при скарването на повечето братя и сестри по-големият го изяжда. Спокойно и това време ще мине. Просто гледай по-позитивно на нещата и си гледай ученето да си изкарваш хубавите оценки, защото при мен това беше главния проблем. :D С надпредването на възрастта всичко ще се оправи и ще видиш как ще се търсите взаимно, и когато се обърнете назад в миналото ще се смеете. :) [/b][/quote]

glamorousgirl
11-15-2011, 16:24
Точно казано ^
l

Cinderella111
11-15-2011, 16:37
И аз наскоро бях писала тук за подобен проблем http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=440480
като чета описанието на майка ти, все едно аз съм го писала за моята... А аз живея в блок и неискам да ти казвам как се чувствам като се размина с някой съсед... На скоро една приятелка беше дошла до нас да ме викне за училище и ми каза, че е чувала майка ми как ми вика още от първия етаж, а ние живеем на четвъртия. Явно майките ни си го искарват на нас за щяло и нещяло, просто трябва да станеш непукист и да не и се връзваш толкова. Примерно вчера майка ми отново испадна в няква нервна криза, а аз просто си сложих слушалките и си усилих музиката до дупка и не й позволих да ми провали настроението за целия ден, както прави обикновено.

Savage14
11-15-2011, 17:08
Във форума няма как да ти се помогне.
Отиди на психолог, тя също!

Soraq
11-15-2011, 17:10
Във форума няма как да ти се помогне.
Отиди на психолог, тя също!
Ако всеки един пубер тръгне на психолог за такива проблеми не ми се мисли какви опашки ще има... 8-)

teddybearMV
11-15-2011, 17:12
Много кофти ситуация. Наистина се излагате така с това викане. А майка ти не се ли срамува от хората? Явно за нея това не е нещо срамно, а напротив. Ако не стане с нормален разговор не знам как.. Във всички случаи трябва да вземеш мерки, защото обстановката, в която живеете не е приятна с тези скандали. Много си малка, за да направиш нещо сериозно.
А и да отбележа нещо много важно- алкохолизмът на баба ти не може да бъде оправдан с това, че единият и син бил разведен. Хората се събират и разделят постоянно.. но не всички са алкохолици, нали? Все едно утре майка ти да стане алкохоличка, защото ти си скъсала с гаджето, примерно. Не е оправдание!

VaMpiRKaTaaa
11-15-2011, 18:12
Малко по-горе има важна тема по твоя проблем
Закон за закрила на детето (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=121087)

melponella
11-15-2011, 18:35
Малко по-горе има важна тема по твоя проблем
Закон за закрила на детето (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=121087)

:shock: :shock: Toва не е толкова сериозно, просто ........... Не е нещо такова, един шамар надалуи някой ще му обурне внимание, просто ми е неприятно отн на хората, нищо че нищо не правят, съжалителния поглед с който ме гледат ме дразни, защото не искам някой да ме съжалява зза нещо, някак си ми е доста тъппо и гадно това нещо !

teddybearMV
11-16-2011, 14:35
Малко по-горе има важна тема по твоя проблем
Закон за закрила на детето (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=121087)

:shock: :shock: Toва не е толкова сериозно, просто ........... Не е нещо такова, един шамар надалуи някой ще му обурне внимание, просто ми е неприятно отн на хората, нищо че нищо не правят, съжалителния поглед с който ме гледат ме дразни, защото не искам някой да ме съжалява зза нещо, някак си ми е доста тъппо и гадно това нещо !
Ами поговорете тогава. Кажи и че много те е срам, че ти вика постоянно и че всички ви чуват. Тя наистина не се ли срамува? Трябва да се контролира, няма начин.