PDA

View Full Version : Субтитри на телевизора...



ForzaFelipe
11-15-2011, 16:24
Купих си телевизор да гледам филми ама нещо не ми се получава...Модела е TOSHIBA 32AV/LV/EL/HL833 ( не знам точно кой от моделите) и проблема е че като си пусна филм през USB-то от преносимата ми памет,филма тръгва всичко е ок,обаче от субтитрите виждам само точките,запетайките и ако има нещо написано на английски...не мога да разбера сега трябва да използвам някой специален тип файл за субтитри или няма начин да се получи така и трябва всеки път да си пренасям целия комп и да го вързвам за телевизора?

Sh@d0w
11-15-2011, 16:34
Сега погледнах в нета - модела ти не поддържа Бг субтитри.

Решението е - има програми които вграждат суб файла в самия филм (за около 10 min за 700 мб филм). Изтегли си някоя и ги мятай преди да го запишеш на флашката.

И следващия път, преди да си купиш нещо разучавай го предварително.

galin4o0o
11-15-2011, 20:51
Сега ще ти кажа една програма,прави филмите с хубаво качество вгражда субтитрите за околу час час и половина (зависи размера на филма),но важното е,че не разваля качеството на филма ...и си заслужава няма да имаш никакъв проблем.И аз имах този проблем с телевизор Philips.. а програмата е от този сайт(официалния) http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm ,ако нещо не ти е ясно кажи за да ти кажа....аз доста четох но вече се оправям успех :)

ForzaFelipe
11-16-2011, 17:18
Еми какво да се прави,ще вграждаме като трябва 8-)

ZloboMiR
11-18-2011, 05:27
Да ви открехна, че има друг вариант, доста по-бърз.
Кириличният файл може да се обърне на маймуница с транслитератор. За около минута и половина.

galin4o0o
11-18-2011, 06:30
И телевизора пак няма да ги намери тези субтитри ;)