PDA

View Full Version : Малко помощ??



musicbaby97
11-16-2011, 11:07
Здравейте хора.Искренно се извинявам ако темата не е за тук.


На кучето ми изненадващо за 3 дни му опада цялата козина и от месец не му расте :shock: :shock: :shock: Кажете ми знаете ли нещо за бърз растеж?? Бяха ми казали,че ИКАРОВ помага и при кучетата и котките ???


Помогнете моля ... Благодаря предварително за сериозните отговори :)

Hayashi
11-16-2011, 12:26
А защо просто не го заведеш на ветеринар, за да го види? Да му опада цялата козина ми се вижда сериозно.

И темата май не е за тоя раздел...

xxxbrokenhearthxxx
11-16-2011, 13:15
Да няма краста..? :D

Shturrrche88
11-16-2011, 13:20
Хах...това е животно, не може да му опада козината е така, от нищото...заведи го на ветеринар.

Mi6inka
11-16-2011, 19:24
:shock:

Ветеринар! Как така ще му опада козината и ти няма да се притесняваш за негово здраве ?

musicbaby97
11-17-2011, 10:19
Заведох го на ветеринар и той каза,че нищо му няма и,че е нормално :shock: :(

sapphire5
11-17-2011, 11:23
Заведох го на ветеринар и той каза,че нищо му няма и,че е нормално :shock: :(
Как така нормално? Нещо конкретно опадането не ти ли каза и защо така се е получило? :-o

Shturrrche88
11-17-2011, 12:40
Всичката му козина ли е опадала, само на места ли е опадала, или просто виждаш, че пада много?! Защото, ако е последното-сменя лятната със зимна козина, ако е опадала само на места е знак за кожен проблем, но ако е опадала всичката, не може ветеринар да каже, че е нормално...

joanittka
11-18-2011, 08:23
Със сигурност трябва да го заведеш на ветеринар ! И то на друг ! Този според мен нищо не разбира . Трябва да се намери проблема и да се реши ! Надявам се да не е сериозно , но внимавай ! И според мен не е добра идея да го пръскаш с някакви спрейове за растеж , преди да си разбрала какво му има !!!!!!!!!!!! Успех !! :-)

Monte
11-20-2011, 11:00
Опадането на козината често се среща при нашите домашни любимци.Причините за това са много.
Козината може да опада заради неправилното хранене на животните,недостатъчния прием на витамини и минерали ,поради кожни паразити,космояди,пухояди,
много често срещани по домашните животни ,заразяването с тези паразити води до падане на козината.
Още една причина за опадане на козината са гъбичките,след заразяване с микроспория и трихофития козина пада ограничено и на някой места.Също така при алергични реакции,при неправилно хранене на животните и при хранене на питомците с храна неподходяща за стомашно-чревния тракт ,
в кръвта им се натрупва алерген и при отслабен имунитет това води до опадане на косменото покритие.
Козина опада и при линеене,нормално линеене при животните има 2 пъти в годината ,рано напролет и късно наесен.При неправилно съдържание на храните ,грижи и нарушен температурен режим фазата на линеене може да продължи до 6 месеца.
Понякога козината опада и поради хормонални изменения,при честа употреба на хормонални препарати ,нарушена фаза на чифтосване на животните и неправилно хранене често започва да пада косменото покритие.
Опадането на козината е характерно и за животни с отслабен имунитет,към тази група се отнасят животни преболедували тежки заболявания ,в това число и вирусни,животни претърпели тежки операции,породи животни получени при затворено чифтосване.
Стопаните на животното трябва да знаят главното: опадането на козината ,което не е във фаза на линеене с образуване на обширни участъци на опадане ,не е нормално за организма на животното.
За назначаване на лечение е наобходимо да се установи причината за опадането.В много случаи за това трябва да бъдат направени лабораторни изследвания на животните от местата на опадане или от самата козина ,без които е невъзможно да се уточни диагноза.
Именно за това при опадане на козина при кучета и котки непременно трябва да ги види лекар.
За да се избегнат основните причини за опадане на козината ,стопаните на животното трябва да знаят как правилно да хранят животните си, какви витамини и микроелементи са им необходими,да обработват животното с противопаразитни препарати и след прекарано тежко заболяване или операция да проведат курс със имуностимулатори.
:oops: