PDA

View Full Version : Мишлееенца,



ShtrudeL
11-16-2011, 11:57
трябва ми инфо/материал/статия за убитото от В. Левски българско момче.
Търсих в гуугъл, но ми излизат някакви мнения на хораа, книги и т.н., а на мен ми трябва нещо като история... нещо разказано.. нещо...

Joc
11-16-2011, 12:01
аз до колкото знам не е българско момче а си е баш кюрд некъв

Claymore
11-16-2011, 12:39
прочетох "убитото момче в Левски" и викам ко пак напраиха тия наще 8-)

LadyDi
11-16-2011, 13:04
Какво е туй момче?

ShtrudeL
11-16-2011, 13:17
ето това

"А каква е истината за убийството: Да, пронизал е с камата си "едно момче" (Захари Стоянов). В онези времена "момче" са наричали всеки неженен мъж, дори и тридесетгодишен. Но преднамерено се оставя впечатление, че това е 5-6-годишно дете. Гнусно! Едно дете да се нахвърли да защитава господаря си?! Според изследвания ратаят е бил на ненавършени 18 години. На тази възраст 12 години по-късно "деца" обръщат в бягство сръбската армия при Сливница!"

вече го имам като информация в две изречения, но ми трябва още.

ShtrudeL
11-16-2011, 13:20
-Левски убива собственоръчно с камата си едно момче, слуга на чорбаджия, чиито пари Левски е желаел...

WaterLilly
11-16-2011, 13:27
Защо просто не си напишеш сама историята разказно според информацията в гугъл?

ShtrudeL
11-16-2011, 13:46
Намерих си:

това е псевдо-съдебна инстанция.. Няма присъда, а Протокол (цитирам го) Според препис от протокол номер 15 ( 14.01.73) Т.е. от 14 януари 73г. Ами в този ПРОТОКОЛ са упоменати членове (пак цитирам) по чл. 55 , чл. 56 и чл.174. Обаче чл. 55 , чл. 56 (за подбудителсто към въоръжен бунт) предвиждат резултативна форма. То ест- ако обвиняемият е подбуждал към въоръжено въстание, то трябва да е осъществено и той да носи отговорност наравно с тази на извършителите, които е подбуждал. Що се отнася за чл. 174 - той е за предумишленно убийство. Този член обаче предвижда принудителен каторжен труд до 15 години, но не и смърт! Освен това убийството за което е съден( става въпрос за калфата на един чорбаджия) не е предумишлено и не е доказано като такова
И въобще НЯМАМЕ присъда, със съображенията на съда, с обвинителен акт (някои от точките на обвинението, ако е имало разглеждане, може и да отпаднат, други да има смекчаване на вината и т.н) Това е де факто едно СЛЕДСТВИЕ и НЯМАМЕ присъда!
Ще сравня в Германия, там има дело за пожара в Райхстага, има следствие и обвинение, по разни членови, които излизат на съдебно разбирателство, и в съда, въпреки че има протокол от Следствието с някакви точки-подсъдимите са оправдани!
Всичко това го казва и проф.З. Георгиев в другата книга... Ето какво пише в линка ,който ти даваш.. ..
"псевдо съдебно дело със специално измислена за случая процедура - създава се смесена комисия, която е трябвало да осъди Левски като криминален престъпник , да приобщи делото към това на Димитър Общи -съден за обир на хазната и да изобличи Апостола като обирджия и убиец. Не са водени никакви предварителни разпити! На практика турските власти са искали да облекат в юридическа форма един съдебен произвол"