PDA

View Full Version : Постите ли?



choparkopar
11-16-2011, 13:32
Постите ли? Какво мислите за постите? Спазвали ли сте ги преди?

sapphire5
11-16-2011, 13:33
Ами, да... родителите ми така са преценили да бъде . 8-)

titinkaa
11-16-2011, 13:34
Тази година не съм постила,защото в последно време нямам никаква воля да се ограничавам от каквото и да е,иначе е хубаво да постиш,така си пречистваш душата.Миналата година на Великденските пости бях постила 1 седмица и от тогава не съм.

lubovvv
11-16-2011, 13:46
не, хапвам си квото си искам

strawberry88
11-16-2011, 13:50
^и аз...

nepowtorima
11-16-2011, 13:56
Ами не постя.. майка ми уж започна да пости, но много ме съмнява да продължи до края. 8-)

brutaLxxbunny
11-16-2011, 14:28
Постя,ама не по християнският календар.

Rebirthing
11-16-2011, 14:42
Постя целогодишно :D .
Веган съм.

Мисля, че е хубаво тези които се хранят често и редовно с животински продукти, да постят поне 40 дни в годината, не по религиозни причини дори, а просто така.

Hilary_
11-16-2011, 14:48
Не .. предпочитам да живея без ограничения .. 8-)

Irti
11-16-2011, 15:09
По-добре да си ядеш всичко по-малко и да не се ограничаваш, отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети.

mimsssssss
11-16-2011, 15:18
Не, не постя, защото не разбирам религиозната идеяна всички пости. От другата страна майка ми и мъжа и постят по 40 дена на всички пости през годината и си се чувстват добре.

teddybearMV
11-16-2011, 15:24
Постила съм преди, но тази година няма да опитам. Имунитета ми е отслабнал и напоследък все ми се спи, уморена съм и ме е страх да не се разболея нещо сероизно. Имам нужда от месо, а и за постите се спират всички продукти с животински произход- мляко, яйца, сирене, кашкавал, колбаси. Мисля, че само риба може. Иска ми се, обаче наистина ме е страх тази зима. Преди ми се е отразявала много добре, но никога не съм била толкова уморена, а и преди няколко дни бях с настинка.
Иначе като цяло не ям много месо, но без сирене, извара, мляко и яйца не мога да изкарам повече от 2-3 дни.

Rebirthing
11-16-2011, 15:29
По-добре да си ядеш всичко по-малко и да не се ограничаваш, отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети.

Що за глупости :-o ?

xxKiFlAxx
11-16-2011, 15:39
не. Ям си от всичко което е по полезно отколкото диети и една и съща храна :P

Wwwooow
11-16-2011, 15:54
Постите ли?НЕ Какво мислите за постите?Не ги разбирам.Не мисля,че е хубаво да се лишаваме от животинските продукти,от тях по-истински и по-полезни има ли? Спазвали ли сте ги преди?Никога

arsenalllbaby
11-16-2011, 16:23
Не постя и не съм постила, но майка започна сега ииии ще ги намаля доста животинските продукти. Но не изцяло. : ))

musS
11-16-2011, 16:31
не постя. по простата причина,че почти няма плод или зелечук, който да обичам :)

Colouring
11-16-2011, 16:52
Не.

cigarettekisses
11-16-2011, 16:55
Не

Irti
11-16-2011, 19:24
По-добре да си ядеш всичко по-малко и да не се ограничаваш, отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети.

Що за глупости :-o ?

За мен не са глупости. Просто предпочитам да ям всичко и да съм силен като вол. Ти се чувстваш силна без тези работи, а аз с тях. Край на темата. Аз не говоря против това, че си вегетерианка и не ти разправям, че са глупости.. нищо, че съм изключително против тези работи.. така че.. и като почне да се прекалява с тези работи (не вегетарианството), а диети и се превърнат в мания и става... анорексия.. не много полезна съответно. :)

imamkrasivouho
11-16-2011, 19:39
По-добре да си ядеш всичко по-малко и да не се ограничаваш, отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети.

Що за глупости :-o ?

За мен не са глупости. Просто предпочитам да ям всичко и да съм силен като вол. Ти се чувстваш силна без тези работи, а аз с тях. Край на темата. Аз не говоря против това, че си вегетерианка и не ти разправям, че са глупости.. нищо, че съм изключително против тези работи.. така че.. и като почне да се прекалява с тези работи (не вегетарианството), а диети и се превърнат в мания и става... анорексия.. не много полезна съответно. :)
Има разлика м/у пост и вегетарианство. А мисля, че в темата се питаше точно за пост.
Защо всички приемате поста като някакъв вид вегетарианство, ограничение или... ДИЕТА?!?!?! Няма нищо общо с намеренията на някакви комплексирани пуберки да си съсипват тялото и имунната система! Пости се от чисто христианска гледна точка. Свързано е с религиозните разбирания на голяма част от хората . Не си измисляйте глупости.

Irti
11-16-2011, 19:44
Разбира се, че има. Аз си казах мнението - тя каза, че е глупост. Това, че даден човек не е на твоите принципи и виждане не му прави писаниците глупости. :)

imamkrasivouho
11-16-2011, 19:47
Разбира се, че има. Аз си казах мнението - тя каза, че е глупост. Това, че даден човек не е на твоите принципи и виждане не му прави писаниците глупости. :)
Мен не ме интересува, че не си на моето мнение, ти дори не знаеш какво е то. А и това не се отнасяше само за тебе. Въпроса е чисто принципен.
Постът НЕ Е диета, НЕ Е вегетарианство и НЕ води до анорексия. Отнася се и за мненията по -назад.

Irti
11-16-2011, 19:52
Разбира се, че има. Аз си казах мнението - тя каза, че е глупост. Това, че даден човек не е на твоите принципи и виждане не му прави писаниците глупости. :)
Мен не ме интересува, че не си на моето мнение, ти дори не знаеш какво е то. А и това не се отнасяше само за тебе. Въпроса е чисто принципен.
Постът НЕ Е диета, НЕ Е вегетарианство и НЕ води до анорексия. Отнася се и за мненията по -назад.

Знам какво е.. казах просто, че за мен няма смисъл от него+тези работи. Ти постиш като ти е кеф, аз не постя и точка.

vampire_girl_
11-16-2011, 19:55
Не,не бих.Никога.Поне не и по религиозни причини.

weezyfuckinbaby
11-16-2011, 20:59
Постя, но традициите при нас католиците не те ограничават твърдо от месото ами от каквото ти си избереш и не го ядеш до Коледа. Аз съм избрала ориза.

Rebirthing
11-16-2011, 22:03
Разбира се, че има. Аз си казах мнението - тя каза, че е глупост. Това, че даден човек не е на твоите принципи и виждане не му прави писаниците глупости. :)


О, извинявай, но това мнение ли беше, цитирам "отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети." Това не е мнение а индиректна подигравка/нападка към тези които постят.

Хайде да не превръщаме темата "За или против ?".
Месото не е манна небесна.
Поста е физическо и духовно пречистване, дори за тези които не са релиогиозни.

Няма да умрете от това, че 40 дни не сте се тъпкали с консерванти и оцветители.

blahblaah
11-16-2011, 22:21
мне и никога не съм .. но то попринцип не ям кой знае колк месо така се все тая :grin:

imamkrasivouho
11-16-2011, 22:44
Разбира се, че има. Аз си казах мнението - тя каза, че е глупост. Това, че даден човек не е на твоите принципи и виждане не му прави писаниците глупости. :)


О, извинявай, но това мнение ли беше, цитирам "отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети." Това не е мнение а индиректна подигравка/нападка към тези които постят.

Хайде да не превръщаме темата "За или против ?".
Месото не е манна небесна.
Поста е физическо и духовно пречистване, дори за тези които не са релиогиозни.

Няма да умрете от това, че 40 дни не сте се тъпкали с консерванти и оцветители.
Да, именно.

mimsssssss
11-16-2011, 22:46
Rebirthing извинявай много ама кви консерванти и оцветители в телешката пържола примерно?! Отивам в месарницата и ми режат директно от бута пред мен, мелят ми кайма и т.н...
Т'ва някакви консервативни хора има тука - или твърдо против или твърдо за пост/вегетарианство...

imamkrasivouho
11-16-2011, 22:49
Rebirthing извинявай много ама кви консерванти и оцветители в телешката пържола примерно?! Отивам в месарницата и ми режат директно от бута пред мен, мелят ми кайма и т.н...
Т'ва някакви консервативни хора има тука - или твърдо против или твърдо за пост/вегетарианство...
Поста не е вегетарианство правете разлика ! :x

GunSnSteelflowers
11-17-2011, 05:06
Разбира се, че има. Аз си казах мнението - тя каза, че е глупост. Това, че даден човек не е на твоите принципи и виждане не му прави писаниците глупости. :)


О, извинявай, но това мнение ли беше, цитирам "отколкото да станеш чироз на абокати и системи с пости и диети." Това не е мнение а индиректна подигравка/нападка към тези които постят.

Хайде да не превръщаме темата "За или против ?".
Месото не е манна небесна.
Поста е физическо и духовно пречистване, дори за тези които не са релиогиозни.

Няма да умрете от това, че 40 дни не сте се тъпкали с консерванти и оцветители.

Ами браво, че си веган, страхотно. Ама не всеки е длъжен да споделя твоите идеи. Защо го приемаш като подигравка? Ако беше толкова убедена в разбиранията си, нямаше да се дразниш на чуждото мнение. Аз не постя. Просто не разбирам тези християнски идеи. Отказала съм се от вредните храни от много време, но това да живееш без животински продукти не ми допада. Както се казваше в "Шоколад" животът не се мери по нещата, които не си направил(не си ял месо), а по това, което реално си. Не вярвам в църквата, точно защото в нея има прекалено много "не прави" и твърде малко"твори, създавай, бъди полезен".

Irti
11-17-2011, 06:00
Rebirthing извинявай много ама кви консерванти и оцветители в телешката пържола примерно?! Отивам в месарницата и ми режат директно от бута пред мен, мелят ми кайма и т.н...


Консверванти има в другите боклуци. Един приятел отглеждаше прасета. Отиваш-обработват ти го или ти самия си го обработваш и готово. И понеже ми е доста близък знам, че не бута някакви примеси/химии в храната им. Друг е въпроса с пилешкото, но когато и то е домашно няма проблем.

"Няма да умрете от това, че 40 дни не сте се тъпкали с консерванти и оцветители."

Няма да умрем, ама лично аз и доста други по време на постите да ядеш хляб, ястия без мазнина, плодове, зеленчуци, ядки, сушени плодове и гъби не е много приятно. Поне за мен не е вкусно. Пък и аз хляб не ям. Имаше май и някакви строги пости? Само растителна храна без никакви мазнини, обикновени пости – може да се яде и риба. Така ли беше? Не ми се вижда апетитно. Определено не ме кара да сядам на масата с кеф+това аз работя много и се нуждая от много енергия и не мога да я имам от строгите пости - само на растителна храна примерно. От туршия шия не става, нали знаеш. Няма лошо да направиш някакво "прочистване", но ей така за 2-3 дни, но 40 ми се виждат много.

HellOfaHottie
11-17-2011, 07:54
Никога през живота си не съм постила, но от днес си постя чак до Коледа :)
Просто вчера бях сготвила много хубава мусака и си хапнах... иначе освен, че ще постя, ще си позволявам само кисело мляко, което е почти... няма мляко в него :Д
Картофи, ориз и т.н. ще ям, както винаги до сега, просто без месото...

imamkrasivouho
11-17-2011, 08:52
Rebirthing извинявай много ама кви консерванти и оцветители в телешката пържола примерно?! Отивам в месарницата и ми режат директно от бута пред мен, мелят ми кайма и т.н...


Консверванти има в другите боклуци. Един приятел отглеждаше прасета. Отиваш-обработват ти го или ти самия си го обработваш и готово. И понеже ми е доста близък знам, че не бута някакви примеси/химии в храната им. Друг е въпроса с пилешкото, но когато и то е домашно няма проблем.

"Няма да умрете от това, че 40 дни не сте се тъпкали с консерванти и оцветители."

Няма да умрем, ама лично аз и доста други по време на постите да ядеш хляб, ястия без мазнина, плодове, зеленчуци, ядки, сушени плодове и гъби не е много приятно. Поне за мен не е вкусно. Пък и аз хляб не ям. Имаше май и някакви строги пости? Само растителна храна без никакви мазнини, обикновени пости – може да се яде и риба. Така ли беше? Не ми се вижда апетитно. Определено не ме кара да сядам на масата с кеф+това аз работя много и се нуждая от много енергия и не мога да я имам от строгите пости - само на растителна храна примерно. От туршия шия не става, нали знаеш. Няма лошо да направиш някакво "прочистване", но ей така за 2-3 дни, но 40 ми се виждат много.
Добре, разбрахме, че ако не се натъпчеш с месо няма да се чувстваш човек, не всички сме така, точка по въпроса!

Irti
11-17-2011, 09:03
"не всички сме така, точка по въпроса"

Еми аз това обяснявах, ама не та не. Пости си..не ми пука. Дадох си мнението по темата-не постя-против. Казах и защо съм против! Почнахте да ме цитирате и да ми обяснявате вашето виждане. Някой постят, някой не. Стига там се тръшка и ядосва пред монитора. 8-) Това е последното ми мнение в тази тема.. цитирайте ме още, ок.. даже няма да отворя темата повече. Лек ден. :)

Rebirthing
11-17-2011, 09:20
До всички:

Не съм задължила никого да пости ! Казах, че е хубаво да се пости, просто така , "профилактично". Когато мнението ти е негативно, казваш "Не одобрявам." и толкова, а не "ставаш чироз на абокати и системи" :-o !

За мен очудващото е, че има хора които още смятат, че без месо не се живее и тези които не го консумират са болни, едва ли не.

Точка.

mimsssssss
11-17-2011, 09:38
И за мен е учудващо как има хора дето се боцкат, такива дето всеки ден дават по 5лв. за цигари или всяка вечер сядат пред тв с чаша бира... еми различни хора - различни идеали.
За мен месото, сиренето, кашкавала и млякото са ми основните храни :D съгласна съм с Irti - аз нямам сила ако се тъпча с хляб и ядки, примерно.
Не разбирам поста по религиозни нагласи, вегетарианството си е избирателно и с цел - кой смята за вредни храните, кой иска да се изчисти, на кой му е гадно да яде месо и т.н.
Темата е за поста, да се придържаме. И още нещо - много ми е тъпо някой като ми каже, че у тях се пости и той затва пости. Не знае изобщо защо са тия 40 дена на мъки и какво е христианското им значение... ама ей така да постим. Или ял днеска наденица с кашкавал, ама ОТ УТРЕ почва да пости... то се обезмисля цялата работа и "вярването" и конкането накрая.

whitebunny
11-17-2011, 10:59
не, хапвам си квото си искам

slun4o2
11-17-2011, 13:29
не, хапвам си квото си искам

UniCoWN
11-17-2011, 13:36
Никога не съм постила, нито някой от семейството.

toretto03
11-17-2011, 13:58
Дам ,аз съм на Зърнени пости ,Ядеме к'вото зърнем :D

evalongoria
11-17-2011, 14:01
не,но много искам....
тази година твърдо бях решена ,ама сега имам някакви проблеми гастрити-мастрити и се отказах ;д

circlesquare
11-17-2011, 17:07
не, в семейството ми я няма тази "традиция"

ValLoveYa
11-17-2011, 18:11
не, в семейството ми я няма тази "традиция"

SunT
11-17-2011, 18:44
Ами по принцип ние също не постим, но тази година всички искахме да опитаме.Не успяхме, защото цялото семейство караме тъпия вирус :?

marzeliv
11-17-2011, 20:18
Миналата година постих и не почувствах нищо по-различно след това. Защо и сега да го правя?

thegreenzombie
11-17-2011, 20:23
аз да... от 3 години насам и се гордея със себе си!! 8-) след като минат постите даже не искам да ям месо :lol: ..... но не го правя, защото съм религиозна, а го приемам като един вид пречистване на организма... + е полезно от време на време да си даваш почивка от нездравословните храни ;-)

shmatarok
11-17-2011, 20:35
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:

imamkrasivouho
11-17-2011, 21:40
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:
Да постиш не означава да стоиш гладен и да не ядеш?!

blahblaah
11-17-2011, 21:55
нее, не бих се лишила от мляко за нищо на света месо така или иначе мн не ям не ми пука ама млекццеее :grin:

Goddess
11-18-2011, 07:23
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:
Да постиш не означава да стоиш гладен и да не ядеш?!

Той каза, че просто не иска да се лишава от нищо. И аз съм по същия начин - като съм гладна, обичам да ям каквото ми се яде, а не каквото и да е, колкото да ям. Не постя, самата мисъл да се лишавам от нещо определено време, ме кара да ми се яде повече... 8-)

mynichka
11-18-2011, 07:26
Не :)

sexa_na_kompleksa
11-18-2011, 09:28
Християнка съм, но не постя.

imaginemoi
11-18-2011, 10:00
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:


И аз така.... без месо мога някак си да изкарам, ама без сирене, кашкавал и др. няма да успея, или по-скоро не искам. Не виждам смисъл в постите.

InsatiableTemptation
11-18-2011, 10:15
Не.

shmatarok
11-18-2011, 17:29
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:
Да постиш не означава да стоиш гладен и да не ядеш?!

Той каза, че просто не иска да се лишава от нищо. И аз съм по същия начин - като съм гладна, обичам да ям каквото ми се яде, а не каквото и да е, колкото да ям. Не постя, самата мисъл да се лишавам от нещо определено време, ме кара да ми се яде повече... 8-)

Именно това имам предвид. И съм Тя. :)
8-)

Bloodlust
11-18-2011, 19:56
Не постя. Ям каквото, когато ми се яде. Особено през зимата няма как да се лиша от месо и млечни продукти.

Sintya
11-18-2011, 20:02
Не ям месо, попринцип. Без сирене и нискомаслено мляко обаче не мога.

p3tinc3t0
11-18-2011, 20:13
Никога през живота си не съм постила, нито пък някой от семейството ми.Не смятам и да го правя :)

imamkrasivouho
11-18-2011, 21:15
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:
Да постиш не означава да стоиш гладен и да не ядеш?!

Той каза, че просто не иска да се лишава от нищо. И аз съм по същия начин - като съм гладна, обичам да ям каквото ми се яде, а не каквото и да е, колкото да ям. Не постя, самата мисъл да се лишавам от нещо определено време, ме кара да ми се яде повече... 8-)

Именно това имам предвид. И съм Тя. :)
8-)
Никой не те спира да ядеш.
Така, значи: особено за подрастващите организми не е полезно да се пости 40 дена строго. Аз примерно постя максимум 2 седмици. А отделно през седмицата в някои дни. Не съм имала проблеми, а и никой не е казал, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 40 дена трябва да се живее само на хляб и сол. Просто изключваш месото. Млякото и сиренето за няколко дена и това е.
Вече възрастния организъм е достатъчно зрял, за да издържи и на по-строг пост.

thegreenzombie
11-18-2011, 21:21
Не. Не обичам да се лишавам от нищо - вредно, полезно, важното е да се чувствам добре. И наядена. :lol:
Да постиш не означава да стоиш гладен и да не ядеш?!

Той каза, че просто не иска да се лишава от нищо. И аз съм по същия начин - като съм гладна, обичам да ям каквото ми се яде, а не каквото и да е, колкото да ям. Не постя, самата мисъл да се лишавам от нещо определено време, ме кара да ми се яде повече... 8-)

Именно това имам предвид. И съм Тя. :)
8-)
Никой не те спира да ядеш.
Така, значи: особено за подрастващите организми не е полезно да се пости 40 дена строго. Аз примерно постя максимум 2 седмици. А отделно през седмицата в някои дни. Не съм имала проблеми, а и никой не е казал, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 40 дена трябва да се живее само на хляб и сол. Просто изключваш месото. Млякото и сиренето за няколко дена и това е.
Вече възрастния организъм е достатъчно зрял, за да издържи и на по-строг пост.

най-накрая свястно мнение 1+ ...

ledenakrasota
11-18-2011, 21:58
Не постя. Пробвала съм, но без месо една седмица няма как да живея.

mimsssssss
11-18-2011, 22:33
imamkrasivouho Само да ти кажа, че точно обратното. Казва се, че трябва да се пости 40 дена, за да изпиташ мъките на Христос в пустинята. Ако не правиш правилното постене, след това е грешно да се конкаш, още повече че лъжеш не само себе си, ами и Бог.
Айде научете значението на думата пост и кога и защо се прави. Ако не, просто си правете "пречистване" колкото си дни вие решите и когато решите.

imamkrasivouho
11-18-2011, 23:42
imamkrasivouho Само да ти кажа, че точно обратното. Казва се, че трябва да се пости 40 дена, за да изпиташ мъките на Христос в пустинята. Ако не правиш правилното постене, след това е грешно да се конкаш, още повече че лъжеш не само себе си, ами и Бог.
Айде научете значението на думата пост и кога и защо се прави. Ако не, просто си правете "пречистване" колкото си дни вие решите и когато решите.
да лишиш подрастващ организъм от нужните му за растеж продукти си е чисто убийство. За седмица-2 не е проблем. Но 40 дена за дете са много. И чети какво пиша все пак.
И говори за пречистване на някое заблудено детенце, не съм споменавала такова нещо в мнението си.

NambyPamby
11-19-2011, 00:15
Не постя, не съм религиозна.

mimsssssss
11-19-2011, 08:48
imamkrasivouho Само да ти кажа, че точно обратното. Казва се, че трябва да се пости 40 дена, за да изпиташ мъките на Христос в пустинята. Ако не правиш правилното постене, след това е грешно да се конкаш, още повече че лъжеш не само себе си, ами и Бог.
Айде научете значението на думата пост и кога и защо се прави. Ако не, просто си правете "пречистване" колкото си дни вие решите и когато решите.
да лишиш подрастващ организъм от нужните му за растеж продукти си е чисто убийство. За седмица-2 не е проблем. Но 40 дена за дете са много. И чети какво пиша все пак.
И говори за пречистване на някое заблудено детенце, не съм споменавала такова нещо в мнението си.
А ти вземи прочети Библията или извадки от нея и тогава наричай неща с думата пост.
При католиците се избира от какво да се откажеш, а при другите - не. Така че или постиш 40 дена, или три дена просто не ядеш животински продукти и само се гавриш със себе си :-D
А пък съм сигурна, че нужните неща може да си ги добавиш и от другаде, така правят вегетарианците и не са умряли... много крайни разбирания имаш нещо за тея пости.

п.п. Аз не постя по религиозни причини :?

Rebirthing
11-19-2011, 09:40
Детоксикация на организма може да се направи по всяко време на годината. Поста си е пост, за повечето хора е по религиозни причини, е за други не е /то и аз не съм религиозна/.
Аз съм веган от 13-14 годишна и честно казано пубертата го минах и недоразвита не съм останала, жива съм :D и познавам още много хора които са оживели, познавам дори такива които през живота си не са опитвали животински продукти. Така, че нека да разбия митовете...

imamkrasivouho
11-19-2011, 12:07
imamkrasivouho Само да ти кажа, че точно обратното. Казва се, че трябва да се пости 40 дена, за да изпиташ мъките на Христос в пустинята. Ако не правиш правилното постене, след това е грешно да се конкаш, още повече че лъжеш не само себе си, ами и Бог.
Айде научете значението на думата пост и кога и защо се прави. Ако не, просто си правете "пречистване" колкото си дни вие решите и когато решите.
да лишиш подрастващ организъм от нужните му за растеж продукти си е чисто убийство. За седмица-2 не е проблем. Но 40 дена за дете са много. И чети какво пиша все пак.
И говори за пречистване на някое заблудено детенце, не съм споменавала такова нещо в мнението си.
А ти вземи прочети Библията или извадки от нея и тогава наричай неща с думата пост.
При католиците се избира от какво да се откажеш, а при другите - не. Така че или постиш 40 дена, или три дена просто не ядеш животински продукти и само се гавриш със себе си :-D
А пък съм сигурна, че нужните неща може да си ги добавиш и от другаде, така правят вегетарианците и не са умряли... много крайни разбирания имаш нещо за тея пости.

п.п. Аз не постя по религиозни причини :?
Намери се викторианска моралистка да ми цитира Библията! :razz:
Ти изобщо разбираш ли какво пишеш?! Какво е казала Библията?! "Което дете не пости ще му се отсече главата и ще гори в ада в страшни мъки"?!
Поста не е начин за самоизмъчване, бе дете! Строг пост спазвала ли си, когато са ти растяли млечните зъби?! Щото ако си спазвала, това обяснява недоразвитото ти мислене. Ако не си - явно си си просто тъпа, за да очакваш подрастващ организъм да спазва строг пост. :lol: Може да не умре, но за 40 дена имунната му система ще отслабне и може жестоко да се разболее. Следва и падане на кръвно, припадане, главоболие... Да. Когато един организъм още расте са му достатъчни 2 седмици. Всичко останало е неприемливо. И повярвай ми - тия добавки за истинските християни (каквато не си, личи си по изкривените ти разбирания) също не са приемливи. Защо отказваш месото, когато го заместваш с нещо, което е същото на вкус?
Православните християни не са цербери и не убиват децата, които не могат да спазват строг пост, спокойно ;)

Maaggiiee
11-19-2011, 12:08
Не постя. Пробвала съм, но без месо една седмица няма как да живея.+1 :)

VaMpiRKaTaaa
11-19-2011, 12:09
Само на 24 декември и то с 300 зора... :lol:

foreverr
11-19-2011, 12:12
В момента не постя, по причина, че от постенето отслабвам, а сега съм много слаба и трябва да качвам килограми.Иначе съм за постенето, човек освен че изчиства организма, ако е вярващ "изчиства" и душата си.И все пак смятам да постя последните 3-4 дни , за да ми се поичисти организма, но целите пости просто не искам да ги правя...Иначе преди съм постила по 1 месец съм издържала без прегрешения :)

Rebirthing
11-19-2011, 13:39
Може да не умре, но за 40 дена имунната му система ще отслабне и може жестоко да се разболее. Следва и падане на кръвно, припадане, главоболие... Да. Когато един организъм още расте са му достатъчни 2 седмици.

Това изобщо, ама изобщо не е вярно.
Някой да ми обясни тогава как има деца, тийнове, бременни и възрастни които са вегетарианци/вегани и са живи и здрави ?!

Строг пост може да изпълнява всеки който има желание и възможност да яде разнообразна храна, т.е не само боб и леща. Не одобрявам единствено рязкото спиране на животински продукти което в някои случаи може да стресира организма. Най-добре става постепенно, с предварителна подготовка.

musicbaby
11-19-2011, 13:59
Не постя. Пробвала съм, но без месо една седмица няма как да живея.+1 :)

+1

nnn1993
11-19-2011, 15:06
Не.

Biskfitka
11-19-2011, 15:08
Не и аз.Просто няма да издържа :)

imamkrasivouho
11-19-2011, 21:41
Може да не умре, но за 40 дена имунната му система ще отслабне и може жестоко да се разболее. Следва и падане на кръвно, припадане, главоболие... Да. Когато един организъм още расте са му достатъчни 2 седмици.

Това изобщо, ама изобщо не е вярно.
Някой да ми обясни тогава как има деца, тийнове, бременни и възрастни които са вегетарианци/вегани и са живи и здрави ?!

Строг пост може да изпълнява всеки който има желание и възможност да яде разнообразна храна, т.е не само боб и леща. Не одобрявам единствено рязкото спиране на животински продукти което в някои случаи може да стресира организма. Най-добре става постепенно, с предварителна подготовка.
Мога да ти дам дори жив пример: преди 1 година братовчедка ми реши, че ще става веган. Тогава беше на почти 16. 2 месеца без месо, без мляко, без яйца и вмомента още се лекува от срив в имунната система.
И познай каква беше причината. Откакто пак започна да си се храни нормално си нормализира и теглото, и здравето и значително се подобри. За само 2 месеца вече 1 година се възстановява. Това, че ти, разбирачке, имаш достатъчно силна имунна система за да го издържи, не прави нас, простосмъртните такива.

SkyEatsAirplane
11-19-2011, 22:16
Може да не умре, но за 40 дена имунната му система ще отслабне и може жестоко да се разболее. Следва и падане на кръвно, припадане, главоболие... Да. Когато един организъм още расте са му достатъчни 2 седмици.

Това изобщо, ама изобщо не е вярно.
Някой да ми обясни тогава как има деца, тийнове, бременни и възрастни които са вегетарианци/вегани и са живи и здрави ?!

Строг пост може да изпълнява всеки който има желание и възможност да яде разнообразна храна, т.е не само боб и леща. Не одобрявам единствено рязкото спиране на животински продукти което в някои случаи може да стресира организма. Най-добре става постепенно, с предварителна подготовка.
Мога да ти дам дори жив пример: преди 1 година братовчедка ми реши, че ще става веган. Тогава беше на почти 16. 2 месеца без месо, без мляко, без яйца и вмомента още се лекува от срив в имунната система.
И познай каква беше причината. Откакто пак започна да си се храни нормално си нормализира и теглото, и здравето и значително се подобри. За само 2 месеца вече 1 година се възстановява. Това, че ти, разбирачке, имаш достатъчно силна имунна система за да го издържи, не прави нас, простосмъртните такива.
И аз мога да дам жив пример с една приятелка. Година и половина без животински продукти, нямаше менструация и започна да се разболява от сериозни болести! Започна да яде месо и животински продукти, малко по малко се възвърна и червеното по бузките и. Все още се лекува...

Rebirthing
11-20-2011, 08:06
Аз пък да не ги познавам лично, че да знам к'во са яли всеки ден година и половина или пък само 2 месеца ?!
Който е чел достатъчно знае какво да се яде и кое от къде да се набавя.

moni010498
11-20-2011, 09:42
Аз не постя :)

imamkrasivouho
11-20-2011, 10:50
Аз пък да не ги познавам лично, че да знам к'во са яли всеки ден година и половина или пък само 2 месеца ?!
Който е чел достатъчно знае какво да се яде и кое от къде да се набавя.
Ами какво мислиш, че са яли?! Плодове, зеленчуци и вода примерно...
А който е чел достатъчно, ще знае, че от това няма смисъл.

Rebirthing
11-20-2011, 11:08
Няма смисъл щото за филанкишията който е хрупал краставици е нямало смисъл, а за милиони други хора по земята има смисъл.

PullMeCloser
11-20-2011, 12:11
Ей, проста работа. :lol:
Веган въобще не значи да се храниш само с вода, зеленчуци и плодове. 8-)
Няма да умре някой, ако спре да хапва свинско един месец. Големи превземки, голямо чудо.
Не съм вегетарианка, нито веган, не обичам месо просто. Ям месо веднъж на няколко месееца и по 1-2 хапки и то само пилешко. Не ям шунки, салами, луканки, пушени филета и тн. Яйца не обичам, пък и ми става лошо и повръщам от тях. Не виждам да съм умряла. :lol: Имунната ми система е супер слаба, също така, но определено се чувствам по-добре и по-здрава, когато не ям месо. По-леко ми е на корема, не ми се повръща и така.

vqra
11-20-2011, 12:36
еми да ви кажа да посте при това целогодишно. Не намирам яденето на месо много яко, въпреки че съм веге само от инат. А за тези който постят евалата.

tItEufFf
11-20-2011, 14:37
Наще постят, но аз не мога, плюс това и тренирам, едва ли ще мога дя играя хубаво ако не ям месо

imamkrasivouho
11-20-2011, 18:43
Ей, проста работа. :lol:
Веган въобще не значи да се храниш само с вода, зеленчуци и плодове. 8-)
Няма да умре някой, ако спре да хапва свинско един месец. Големи превземки, голямо чудо.
Не съм вегетарианка, нито веган, не обичам месо просто. Ям месо веднъж на няколко месееца и по 1-2 хапки и то само пилешко. Не ям шунки, салами, луканки, пушени филета и тн. Яйца не обичам, пък и ми става лошо и повръщам от тях. Не виждам да съм умряла. :lol: Имунната ми система е супер слаба, също така, но определено се чувствам по-добре и по-здрава, когато не ям месо. По-леко ми е на корема, не ми се повръща и така.
:lol: Месото не е само свинско ;)
И пак казвам - това, че ти имаш късмет не ни прави нас безсмъртни. Има булимички, които от години са такива и са си живи и не намират никакъв проблем в това, има такива, които на първата година умират. Организмите са различни, а това, че на някои (повечето) хора им се отразява зле автоматично го прави нездравословно.

Rebirthing
11-20-2011, 20:00
Нездравословен е начина по които се извършва преминаването от един към друг режим, в случая от киселинен към по-алкализиращ. Във вегетарианското / веганско хранене НЯМА и никога не е имало нещо НЕздравословно.

Shizaya
11-20-2011, 20:01
Не постя. :-D

imamkrasivouho
11-20-2011, 20:04
Нездравословен е начина по които се извършва преминаването от един към друг режим, в случая от киселинен към по-алкализиращ. Във вегетарианското / веганско хранене НЯМА и никога не е имало нещо НЕздравословно.

Освен липсата на храна.
Айде стига. Знам ги изкривените ви разбирания. Нездравословно е, когато ти се поднесе нещо, което не ти вреди, ами ти помага, и ти да се направиш на г*з и да го откажеш. Все едно да ти дадат 100лв ей така за нищо и ти да кажеш "не! много дървета са изсечени заради тия 100лв, не ги искам!".

Rebirthing
11-20-2011, 20:13
УОУ, първо храна не ми липсва, не ми липсват протеини, въглехидрати, мазнини, нито аминокиселини и витамини. НЕ ми липсват никакви хранителни вещества !!! Не знам от къде на къде някой ще си прави подобни заключения.
Също така не разбирам кое е това което ми помага ?! Само не ми казвай "месо и млечни", защото митовете за полезността им са отдавна разбити.

imamkrasivouho
11-20-2011, 20:16
Сигурна съм, че са разбити. И аз мога да ти кажа, че въздуха в планината не е по-чист от този в града и да 'разбия този мит', но дали е вярно? :)

Rebirthing
11-20-2011, 20:26
Не го казвам АЗ, казват го изследванията в областта провеждащи се от години. Полезността на тези продукти отдавна е била под въпрос, но има достатъчно изследвания които потвърждават вредата им. Не ме интересува дали някой ще се съгласи или не, то го има черно на бяло. Всеки да си консумира това което му е вкусно, но на бялото не се казва черно и обратното.

imamkrasivouho
11-20-2011, 20:29
Мхм... Честно казано не познавам жив 60-70годишен веган...

Rebirthing
11-20-2011, 21:02
Едва ли познаваш какъвто и да е веган ;о
Аз пък познавам жив 90 годишен веган в идеално здраве. Само където с това нищо не доказвам, нито пък ти.
Нещо друго да имаш да казваш освен да говориш празни приказки с които дори не се аргументираш ?!

imamkrasivouho
11-20-2011, 21:10
Ям месо колкото си искам, нямам проблеми със здравето, с теглото и с каквото и да било. Не ти ли е достатъчен аргумент?!
Не ти ли дадох достатъчно примери с хора, които (понеже са много "сърдечни" и просто не могат да понасят мисълта, че животните умират) спряха да ядат месо и всякакви други животински продукти и им се разруши имунната система.
Едно е да ми даваш какво пише в някаква статийка за 'всевисшите, безсмъртни вегани', друго е да даваш реален пример с хора, пострадали от тази "велика" заблуда. ;)

flower757
11-20-2011, 21:20
За момента не, ама след някоя друга годинка-кой знае..

Rebirthing
11-20-2011, 21:39
Познавам деца, тийнове, възрастни, жени които са износили и родили съвършено здрави деца и са били и все още са на вегетариански / вегански режим на хранене.
Всъщност познавам повече вегетарианци / вегани от колкото всеки друг човек във форума.
Не ти ли е достатъчен аргумент ?!

Нямаш елементарно уважение към инакомислещите, само защото филанкишията си бил "сринал имунната система".

Велика заблуда е това, че някои хора си мислят, че от днес за утре се преминава от един към друг режим.

imamkrasivouho
11-20-2011, 21:45
Хахахах! Не ми е достатъчен аргумент. С нищо не можеш да ми докажеш, че тези жени нито веднъж не са се нуждаели от месо по време на бременността си. Както и, че тези деца, които познаваш, са напълно здрави.
И да, след като един хората, които обичам безкрайно много си срина имунната система заради тази глупост и все още се възстановява, аз няма как да уважавам вашите разбирания. :lol:

PullMeCloser
11-20-2011, 22:04
Хахахах! Не ми е достатъчен аргумент. С нищо не можеш да ми докажеш, че тези жени нито веднъж не са се нуждаели от месо по време на бременността си. Както и, че тези деца, които познаваш, са напълно здрави.
И да, след като един хората, които обичам безкрайно много си срина имунната система заради тази глупост и все още се възстановява, аз няма как да уважавам вашите разбирания. :lol:

Сори, ама зле ли си? Ако въпросният човек е преминал рязко от един режим към друг, много ясно, че ще е стрес за организма. Точно толкова, колкото ако някой веган започне всеки ден да се тъпче с пържоли. Как може някой да види нещо вредно в това? Сериозно, кое е вредното, че не разбрах?

imamkrasivouho
11-20-2011, 22:09
Хахахах! Не ми е достатъчен аргумент. С нищо не можеш да ми докажеш, че тези жени нито веднъж не са се нуждаели от месо по време на бременността си. Както и, че тези деца, които познаваш, са напълно здрави.
И да, след като един хората, които обичам безкрайно много си срина имунната система заради тази глупост и все още се възстановява, аз няма как да уважавам вашите разбирания. :lol:

Сори, ама зле ли си? Ако въпросният човек е преминал рязко от един режим към друг, много ясно, че ще е стрес за организма. Точно толкова, колкото ако някой веган започне всеки ден да се тъпче с пържоли. Как може някой да види нещо вредно в това? Сериозно, кое е вредното, че не разбрах?
Човекът е хищник. Организма му има нужда от месо. Какъв е смисъла да го лишаваш от нещо, което не му вреди?! Да го лишиш за седмица-2 ок. Някои хора, които постят го лишват за месец. Но не и за цял живот. Какъв е смисъла да лишиш човешкия организъм от нещо, от което има нужда?!

Rebirthing
11-20-2011, 22:09
Не, не са се нуждаели от месо, а децата са напълно здрави физически и психически и напълно развити за възрастта си.
Който се интересува да влезе в БГ мама, има тема за вегани, има достатъчно майки които ще потвърдят думите ми.
А ти как ще ми докажеш, че братовчедка ти си е сринала имунната система ?! Защото е много лесно да ти кажа, че не вярвам.

Впрочем имаш разбирания като от преди 20 години. Животинските продукти се свързват с много заболявания като такива на сърдечно съдовата система, също така рак, диабет и още куп други. Организма не се лишава от нищо при веге хранене. Продължавай да мислиш каквото искаш.

imamkrasivouho
11-20-2011, 22:19
Лишаването от животински продукти също се свързва с проблеми със сърдечно съдовата система. Аз ти казах, че с каквото и да прекалиш може да те убие. И с вода да прекалиш пак можеш да пукнеш. Това прави ли я вредна? И тука не говорим за прекаляване с месо, а принципно за ядене на месо. Когото и да питаш ще ти каже, че всеки нормален човешки организъм се нуждае от месо. И не само човешки. Това дали ти ще му дадеш това, което иска има нужда или ще му "забиеш нож в гърба" си е твой избор.

Rebirthing
11-20-2011, 22:26
Човешкият организъм НЕ се нуждае от месо, по простата причина, че месото е заменим продукт.
А сега ми дай истински и сериозни аргументи за всичко което казваш.

imamkrasivouho
11-20-2011, 22:30
Хахах! Самия факт, че хората ядат месо, сирене, яйца, пият мляко, самият факт, че това ги прави здрави, излъчващи живот е достатъчен аргумент.
Какво лошо видя в сиренето? В млякото? Предполагам сега ще ми дадеш пример с перфектен заместител -нищо. Яж си храсталаците, вредиш само на себе си и на никой друг.

Rebirthing
11-20-2011, 22:38
ССЗ са убиец номер едно, една от причините за това е редовната консумация на животински продукти. Животинските продукти се свързват с още куп болести.

Перфектен заместител на калция има, стига да има кой да чете.

А тъй като питаш какво лошо има в млечните, заповядай:
http://temanews.com/index.php?p=tema&iid=474&aid=11233
като прочетеш цялата статия и я осмислиш пак ще си говорим.

imamkrasivouho
11-20-2011, 22:47
Мхм. Та нека позная: според тази статия аз трябва да съм урод, полумъртва, а всичките ми баби и дядовци отдавна да са гушнали букета.

Rebirthing
11-20-2011, 22:53
О, някой се уплаши да срещне истината в очите :-o .
Така де, няма смисъл да се спори с човек отказващ да признае откритията на науката.

imamkrasivouho
11-20-2011, 23:19
О,не, повярвай ми, прочетох я. И се оказа точно това, което предполагах. "Млякото е много вредно, всеки, който си храни дете с мляко е изрод и трябва да бъде "обвинен", който яде мляко ще умре в страшни мъки, някакви безсмислени статистики блаблабла".

Д-р Самюел Ъпстейн от Илинойския университет предупреди в статия, публикувана през 1996 г. в International Journal of Health Sciences, че кравешкото мляко съдържа опасно високи нива на IGF-1, особено в Америка, където то е допълнително „напомпано" и със синтетичен хормон на растежа, Искаш да ми кажеш, че по безценните ти плодове и зеленчуци няма пестициди и всякакви други различни химии? Че те не са отровни и не вредят? Как човечеството е оцеляло толкова милиони, милиарди години, ядейки главно месо и мляко и изведнъж се появява някакъв "лекар", който споделя, че от тези продукти сме щели да умрем? Айде глупости ;) Прати ми още някоя такава статия, да се посмея добре.

Rebirthing
11-21-2011, 08:02
Пестициди има ако са третирани с пестициди, както и в месото има антибиотик ако животното е било третирано с него.
Съвременният човек съществува от близо 200 000 години, а млякото се консумира от може би 5000 години, а за месото има доста спорове, както и изследвания показващи, че това което знаем за прадедите си, може би не е така + това в миналото , най-вече преди 19-ти век само аристокрацията си е позволявала да яде месо и яйца, като това се е считала за храна на богатите, докато по-бедното население се е изхранвало предимно със зърнени култури. Сега се опитай да намериш връзката между увеличаването на консумацията на животински продукти в 21-ви век и заболяванията.
Аре стана ясно, че не можеш да дадеш аргументирано мнение по въпроса.

choparkopar
11-21-2011, 10:06
Естествено, че едва ли ще се намерят много 70-80+ годишни вегани , особено в България. Соцът доста е промил мозъците на хората включително и за храненето. Буквално затрити са изключително полезни и ценни сортове пшеница, за да може всички да си хапват като "богатите" само бял хляб; също така символ на заможност е било и ежедневното хранене с месо, а не мизерстването с боб и леща. И за да може всички да са доволни от строя и да са равни се е наложило "богаташкото" плюскане. До някъде разбирам хората- в следвоенни години на глад, липса на информираност и т.н не са имали избор. Така че поне имаме достатъчно примери за този модел, а поне мен ме впечатляват високите проценти на страдащи от инфаркт, диабет и какво ли още не. Тези болести не падат от небето все пак.