PDA

View Full Version : Как да надебелея??



shaunaa
11-17-2011, 16:50
Откакто се помня, винаги съм била много слаба, много ми се подиграваха кат малка, но аз не им обръщах внимание и може затова спрях, но честно казано не ми и пукаше както е сега. Не ми пука какво мислят другите, но и аз самата не се хар висока съм 166см и тежа 44г и съм 13год. Изглеждам супер слабо краката са ми като клечки, почти не си намирам дунки, които да ми стоят добре, защото съм много слаба. Мога да кажа, че вече ям добре, защото преди не обичах да ям, а сега ям добре и ям много шоколад. Вече се чудя как да се натъпча и със какво за да надебелея. Има толкова теми, за дебеланите, а за слабите ?? И ние сме хора, и ние искаме да бъдем нормални, защо никъде няма диети за това как да надебелеем ?? Със сигурност не съм единствената с този проблем !!! ТА въпросът ми към вас е да мии препоръчате нещо, с което мога да напълнея. Може да е диета, определени храни, упражнения и т.н каквото и да само ми помогнете. Защото вече ми писнаха хорските погледи, и всеки втори да ме пита дали съм била манекенка с нещо като насмешка над манекенките, че и те в реалния живот не са идеални.

Soraq
11-17-2011, 17:51
Диетолог ще ти помогне най-правилно да напълнееш. :)

Hayashi
11-17-2011, 18:32
Как те разбирам! :smt102
Яж по 4 пъти на ден по едно и също време. Според мен, това е най-важното!

marzeliv
11-17-2011, 21:17
Важното е да се пробваш да повишиш теглото по здравословен начин, а не като плюскаш мазно и вредно.

joanittka
11-18-2011, 09:16
Важното е да се пробваш да повишиш теглото по здравословен начин, а не като плюскаш мазно и вредно.

и аз съм съгласна. Но внимавай , защото ако ядеш много нездравослно, за да надебелееш и не надебеляваш , след време всичко това ще се е натрупало и изведнъж ще станеш супер дебела . А може и с времето да добиеш нормалните килограми .Просто такъв ти е метаболизма ;]] :)

TykaSePisheNick
11-18-2011, 11:05
Важното е да се пробваш да повишиш теглото по здравословен начин, а не като плюскаш мазно и вредно.

и аз съм съгласна. Но внимавай , защото ако ядеш много нездравослно, за да надебелееш и не надебеляваш , след време всичко това ще се е натрупало и изведнъж ще станеш супер дебела . А може и с времето да добиеш нормалните килограми .Просто такъв ти е метаболизма ;]] :)
Аха, то така - ядеш си, ядеш си - нищо.След 5г се събуждаш "супер дебел". :lol: :lol:

bobikin
04-04-2013, 10:16
Ох мила същата като теб съм. Даже по-зле............ 158 съм 38 кила. Вече ми писна да ми викат че съм много слаба. Особено ми писна да слушам неща от сорта на това че никой мъж нямало да ме хареса такава кльощава. Яж колкото ти се яде и не слушай хората. Не се тъпчи с вредни храни а се храни здравословно ;)

vladyman
04-04-2013, 14:52
На 13 години, за тези сантиметри килограмите ти са почти перфектни (само 2-3 под "перфектното"), така, че не си мисли, че си нездравословно слаба. Ако не се харесваш и искаш да покачиш тегло то можеш, но трябва да внимаваш и да спазваш някои правила:
1) недей да увеличаваш яденето само на един вид храна. Яж малко повече храни богати на белтъци, малко повече богати на въглехидрати и малко повече богати на мазнини.
2) Ако не спортуваш в момента, то започни да го правиш. Фокусирай се върху движението и издържливостта.
3) Тегло се качва (и сваля) бавно и плавно. Иначе е опасно. Не бързай за никъде.
4) Преди да предприемеш каквото и да е, отиди за консултация при специалист.

Успех !

DENKAZ
04-12-2013, 23:54
Важното е да се пробваш да повишиш теглото по здравословен начин, а не като плюскаш мазно и вредно.

Взе ми думите от клавиатурата.