PDA

View Full Version : Не виждам смисъл...



noproblem123
11-17-2011, 16:14
Вече не виждам смисъл да уча или да ходя на училище. Преди беше забавно. Класа ми беше невероятен до 7 клас, когато се разделихме. Сега съм 9 клас и е скука. Ако знаете колко ми е скука, направо ще се гръмна. Уча в друг град и пътувам всеки ден, което лимитира въобще да излизам с някого. Класа ми са някви средна работа. Повечето те игнорират без причина, аз му викам 20 пъти името той не се обръща. Наште ще купуват апартамент в съответният град, надявам се да живея за по-нататък там, а иначе вече за училището не мисля. Уча френски, но ми е писнало от това пътуване и факта, че нищо не се случва покрай мен. Така са доста хора, но аз не мога да го търпя. Дайте съвет. Разбирате ли, толкова ми е писнало, че вече не ми пука, нито знам френски, нито нищо. Бъдещето не ми зависи от това. Ако искате мога да ви разкажа и какво правя пред деня, то е едно и съща работа. Ако искате да се смеете

Fiction7577
11-17-2011, 16:21
Ми ти заради класа си ли ходиш на училище? Кво ти пука какви са, прекарвате по 6 часа дневно заедно и после всеки си ходи дето желае.

Ако погледнеш по по-позитивен начин, няма да ти се стори толкова мрачна картинката.

mlakniwe2
11-17-2011, 16:24
След няколко години ще си на друго мнение-Сигурен съм! Явно не си осъзнал/а за кво се ходи на даскало още и за кво ще ти трябва дипломата за средно

Hayashi
11-17-2011, 17:09
Помисли в посоката, че от доброто ниво на френски може един ден да ти зависи бъдещето. А не от отношенията ти със съучениците ти.

teddybearMV
11-17-2011, 17:36
Не ходи там заради класа. Учи си френският и ще се махнеш и от България, ако поискаш.

Wwwooow
11-17-2011, 17:59
Не си се събрал с подходящите хора, може би.. в училището ти няма ли и други класове, няма как в ЦЯЛО уч-ще да не намериш поне 1-2-ма човека, които да ти паснат и да ти разнообразяват деня. Просто ги потърси и ще ги намериш. :)

Lucho
11-17-2011, 19:14
Спокойно, няма и да видиш смисъл. За съжаление такъв е реалният живот.

kyon
11-17-2011, 19:20
Един въпрос..
В България вече за касир/ка *примерно* искат образование и т.н. Ти какво ще работиш? Кой тъпак ще те вземе като може да вземе някой с образование?
Дори и да те вземат някъде ще ти ограничават парите заради образованието и ти нищо не можеш да кажеш. Преди да направиш нещо мисли как ще ти се отрази на живота след това.

Мама и тати няма цял живот да те издържат.

nepowtorima
11-17-2011, 19:54
Междучасията са 1/5 /примерно/ от целия ден прекаран в училище. В часовете .. би трябвало да слушаш и да пишеш.. И все пак .. толкова ли няма с кой да общуваш. Щом са ти темерути класа.. опитай се да разведряваш обстановката. Направи си го интересно..

Mi6inka
11-18-2011, 07:34
В 12ти клас ще ти дойде акъла, ама ще е късно. Ще искаш да кандидатстваш тук и там ...ама понеже през годините са те вълнували всички други въпроси свързани с даскалото, само не и самото учение, няма да ти достигат баловете за това, което ти се учи.(примерно)
Ако класа ти беше забавен, пак щеше да има такива периоди, в които щеше да ти е писнало от всички и нямаше да искаш да ги виждаш. Винаги има такива моменти. Бъди по-позитивен и някак си не си ги слагай на сърце...гледай да си учиш и всичко да ти е ок.

scrooper
11-18-2011, 07:52
абе алоооо!!!
Учи го тоя френски и гледай там да завършиш. Що да не можеш да излизаш?? Да не би да пътуваш по 4 часа? Учи докато пътуваш, излизай през ост. време и приемай всичко в класа ти на шега. Трябва да пораснеш, пич.

iiordanova
11-18-2011, 16:24
Гледай си уроците и въобще да не ти пука,че класа ти е смотан и т.н.
Учи си езиците и се ориентирай какво искаш да учиш след 12 клас. Учи,защото без образование си за никъде. И за чистач няма да ставаш. Ти какво предпочиташ да си в офис с хубава работа или да мръзнеш зимата и да се топиш от жега лятото като чистач (примерно)?! Казвам ти двете крайности,за да те стимулирам малко поне.
Намери мотивация в нещо.