PDA

View Full Version : Относно щитовидната жлеза.



titinkaa
11-17-2011, 16:30
Здравейте на всички.
От известно време съм забелязала,че около брадичката ме сърби и ми излизат пъпчици,кожата ми се омазнява цялостно на лицето.Чувала съм,че щом в областта на брадичката имам такива симптоми,значи имам нарушение в щитовидната жлеза.Това според вас възможно ли е да е така,и да имам евентуално нарушение на хормоните?
И друго съм забелязала,че в последно време ме наболяват яйчниците и имам бяло течение,това може ли също да е някакъв признак за нарушение в щит.жлеза?На 18г. съм и майка ми не знае,че водя полов живот,мислят че още съм девствена и затова не смея да й заговоря за гинеколог,а сама не искам да ходя,защото ако се окаже че има проблем ще трябва да кажа на майка ми.
Имам и други наблюдения върху себе си... от 2г. се мъча и се боря с едни 10-15кг,които не мога да сваля,ту сваля 3-4кг,и при най-малкото ми нарушение на дадената диета и си връщам всичко за 1 седмица.Преди 2 сдмици бях на диета свалих близо 5кг и днес като се претеглих съм си ги качила отново.А съм над нормата с кг-те и наистина трябва да ги сваля.Миналата година ходих на джипито и му казах,че искам да отслабна,но с диети от интернет не става и искам да ми даде направление за диетолог,а той ми се изсмя в лицето и ми каза-"не ти трябва диетолог,избери си диета от интернет и почвай",и аз повече нищо не казах,не настоях,и оттогава се мъча с какви ли не диети и не става и не става.възможно ли е според вас да имам проблеми с хормоните или жлезата и заради това да не мога да отслабна и най-вече да си запазя сваленото?

Hayashi
11-17-2011, 17:35
При проблем със щитовидната жлеза не се ли ходи при ендокринолог? Така или иначе, със сигурност това не влиза в специалността на гинеколога.

Според мен трябва да настояваш за направление. о.о Как така ще ти откаже? :shock:

titinkaa
11-17-2011, 17:43
Еми отказа ми много лесно,че даже и ми се изсмя в лицето,че искам направление за такова нещо. :booooomb:
Да,аз щях да ида на ендокринолог и от там тя/той ще ми даде направление за диетолог за кг-те.

Rebirthing
11-17-2011, 21:25
По-скоро неспособността да свалиш килограми е симптом за проблем на щитовидната жлеза от колкото сърбежа и пъпките около брадичката.

Повече за симптомите тук:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2899&sectionid=21&id=0001401

Също така за бялото течение. Бялото течение и болката в яйчниците обаче, не говорят добре, не мисля, че има нещо общо с щитовидната жлеза, но в случая прегледа при гинеколог е задължителен. В крайна сметка ти си на 18 и имаш абсолютното право да водиш сексуален живот. Ако имаш проблем, не е нужно майката ти да разбира, това е тайна между лекар и пациент. Ако ти трябват пари за лечение, все ще изнамериш от някъде. Но горещо те съветвам да се лекуваш, за да не доведе това до по-сериозни проблеми !!!

joanittka
11-18-2011, 08:12
Проблемът с щитовидната жлеза е много сериозно нещо. Това означава, че имаш недостиг на йод или излишък.
Относно диетите започни да се храниш здравословно и разделно и избягвай газирани напитки . Мисля , че щом правиш диети си запозната с тези неща , но диетите не трябва да се нарушават , защото ще има от обратния ефект . . . а може би е по- добре вече да кажеш на майка си истината ... колкото и да е трудно :( :( :(

kalpazanka
11-18-2011, 08:20
Отбий се при гинеколог. Ако там не изскочи яйчникова патология, тогава мисли за щитовидната жлеза. Щом си на 18, родител не ти трябва.

titinkaa
11-19-2011, 06:38
^може и така да направя.

Crystalline
11-19-2011, 12:39
Според мен имаш някакво хормонално нарушение.
Вземи си направление от личен лекар за гинеколог и върви.
Ще те прегледа и ще те прати на хормонални изследвания. Обикновено те пращат за изследване на 4 хормона - по 12 лв на хормон е, но в повечето случаи се поема от здравна каса.
А след това вероятно ще ти предпишат противозачатъчни..

И аз отидох, защото последните 2-3 месеца качих 5-6 кг. без причина..аз почти не се храня, а и напоследък само повръщах.Откриха ми поликистоза , ходих и на хормонални.
Спокойно,няма нищо страшно.Успех ти желая.

titinkaa
11-20-2011, 07:27
Crystalline
страх ме е да пия противозачатъчни.Чувала съм се,че се пълнее от тях. :(

kalpazanka
11-20-2011, 08:56
Уфффффффффф. Направо се обривам.
Ако имаш здравословен проблем, е по-добре да се лекуваш навреме, вместо да чакаш да ти стимулират овулацията след неуспешни опити за забременяване или по-страшното- да чакаш държавата да те финансира за ин-витро.

Rebirthing
11-20-2011, 10:48
Crystalline, ти пък много я наплаши ! Това, че ти имаш поликистоза, не значи, че и тя има !

titinkaa, най-добре посети гинеколог, не е казано, че ти има нещо и не е казано, че ще трябва да пиеш противозачатъчни. А и дори да ти се наложи, не е казано, че ще напълнееш. Като му кажеш за притесненията си, той сам ще се опита да те насочи към най-доброто ! Но отиди на гинеколог задължително, защото ние каквото и да ти говорим няма как да помогнем...

Хайде успех ;).

titinkaa
11-20-2011, 18:26
Ще ида,дано личния ми даде направление иначе ако се наложи за изследвания на хормоните ще трябва да се бръкна от джоба. :(

Ermic
11-20-2011, 20:15
аз имам хашимото :(

SunT
11-21-2011, 14:25
сама не искам да ходя,защото ако се окаже че има проблем ще трябва да кажа на майка ми.

И ето тук бием на камък.Теб те е страх или от майка ти или от потенциалната диагноза, а сигурно и от 2те.На мен ми е интересно кое предпочиташ - да оздравееш сега, докато е навреме(защото проблемите с тая жлеза никак не са приятни, от първа ръка ти говоря) или да чакаш докато нещата станат по-лоши и доста по-трудно лечими?Ти си на 18.Майка ти или е супер заблудена или ти го играеш Дева Мария.Остави ги тия кг.Важното е да си здрава.Ако си здрава и кг ще ги свалиш.

Ендокринолога няма да ти даде направление за диетолог.Той ще види как функционира жлезата и евентуално хапчета.Ако имаш проблем наистина мога да ти препоръчам доктора, който излекува майка ми само чрез здравсловно хранене(в началото и аз не го вярвах, ама на - спря хапчетата).
Отиди и при двата доктора все пак.

titinkaa
11-22-2011, 13:46
сама не искам да ходя,защото ако се окаже че има проблем ще трябва да кажа на майка ми.

И ето тук бием на камък.Теб те е страх или от майка ти или от потенциалната диагноза, а сигурно и от 2те.На мен ми е интересно кое предпочиташ - да оздравееш сега, докато е навреме(защото проблемите с тая жлеза никак не са приятни, от първа ръка ти говоря) или да чакаш докато нещата станат по-лоши и доста по-трудно лечими?Ти си на 18.Майка ти или е супер заблудена или ти го играеш Дева Мария.Остави ги тия кг.Важното е да си здрава.Ако си здрава и кг ще ги свалиш.

Ендокринолога няма да ти даде направление за диетолог.Той ще види как функционира жлезата и евентуално хапчета.Ако имаш проблем наистина мога да ти препоръчам доктора, който излекува майка ми само чрез здравсловно хранене(в началото и аз не го вярвах, ама на - спря хапчетата).
Отиди и при двата доктора все пак.

Чесно казано и от девте ме е страх,но най-вече от диагнозата,която може да се окаже.Ще ида най-напред на гинеколог и ще видим как са хормоните,ако не са добре,ще му мислим тогава.