PDA

View Full Version : гърците казали : Българите са бедни,защо не протестират



lightcameraction
11-17-2011, 17:48
защо така

Nithael
11-17-2011, 17:50
макар и да са прави донякъде, да си гледат работата.гърците живеят на кредити и рано или късно тва ше им излезе през гъза.

psychopath
11-17-2011, 17:50
хъм хъм
темата би мога да стане доста интересна, това зависи изцяло от пУтенциала, общата кОлтура и речниците на ентеуегенцията на кофата.

ше я следя и може и да се включа :)

BladeDancer
11-17-2011, 17:50
Гърците ги научиха да им падат парите от небето. Е сега ще им излезне през гъза.

lightcameraction
11-17-2011, 17:51
(психопат) ^ доста философи има в тоя форум,исках да видя какво мислят те и всички останали
=О някаква дискусия да се получи на тази тема,защото искам да знам какво мислят.

fear4o
11-17-2011, 17:52
Българите били бедни, нищо, че Гърция беше на ръба на фалита..

NightGuardian
11-17-2011, 17:52
гърците живеят на кредити и рано или късно тва ше им излезе през гъза.

като че ли само гърците живеят на кредити. Навсякъде в Европа живеят на кредит. Само , че там като не можеш да плащаш ти помагат и намалят вноските , а в България , предполагам и в Гърция ще те съсипят и изядат с парцалите с тези техни ненормални лихви.

Mi6inka
11-17-2011, 17:54
Присмял се хърбел на щърбел стана май тя...

Nithael
11-17-2011, 17:55
ениуей, откъде го чете тва?

Mi6inka
11-17-2011, 17:56
ениуей, откъде го чете тва?
От интернет.

nyancat
11-17-2011, 17:56
Мисля,че преди 1-2 седмици пуснах тема с извадка от вестника,където го казват това.Естествено темата ми беше брОтално подмината,защото беше с текст повече от 10 символа..

fear4o
11-17-2011, 17:57
Мисля,че преди 1-2 седмици пуснах тема с извадка от вестника,където го казват това.Естествено темата ми беше брОтално подмината,защото беше с текст повече от 10 символа..
:razz: :razz: :razz: :razz:

NightGuardian
11-17-2011, 17:57
ениуей, откъде го чете тва?

приятели зад граница.

BladeDancer
11-17-2011, 17:57
гърците живеят на кредити и рано или късно тва ше им излезе през гъза.

като че ли само гърците живеят на кредити. Навсякъде в Европа живеят на кредит. Само , че там като не можеш да плащаш ти помагат и намалят вноските , а в България , предполагам и в Гърция ще те съсипят и изядат с парцалите с тези техни ненормални лихви.
Така е. Ама когато нямаш здрава основа ( т.е. си на кредит) си много зависим от това какво се случва по света. Ето защо в момента е толкова зле положението щото всикчо живо е на кредити.
Имаше една много добра мисъл на една учителка.
Тя каза,че българина никой няма да го съсипе каквато и криза да стане. Ние не стига, че се подкрепяме цели семейства и разчитаме само и единствено на нашите пари ами и почти всеки българин си има село на което си произвежда част от храната си ( и то доста голяма част).

Не знам как точно е в Европа, но знам, че голяма част от парите на гърците идват от туризъм. Е криза и тези приходи намаляват. Пък и те рано влезнаха в еврозоната ( всъщност не знам кога са влезнали просто така чувам по новините).

Concussion
11-17-2011, 18:00
Гърците до ден днешен се мислят за богоизбран народ и сега цяла Европа им работи за тях... Не може така, трябва и да се работи, не може само да се стачкува.

nyancat
11-17-2011, 18:00
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=446690

ето,направих нова тема :Д

lightcameraction
11-17-2011, 18:01
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

NightGuardian
11-17-2011, 18:02
....

цели държави са на кредит , не само хората.

Concussion
11-17-2011, 18:02
Гърците до ден днешен се мислят за богоизбран народ и сега цяла Европа им работи за тях... Не може така, трябва и да се работи, не може само да се стачкува.

NightGuardian
11-17-2011, 18:03
Гърците до ден днешен се мислят за богоизбран народ и сега цяла Европа им работи за тях... Не може така, трябва и да се работи, не може само да се стачкува.

говориш глупости.

Seattle
11-17-2011, 18:04
Навсякаде се живее на кредити. Вчера сутринта по сутришния блок на БТВ говореха колко много се ползвали кредитните карти у нас. Пък и в Щатите е така, всичко е на кредит.
Просто някой хора знаят как да го ползват туй нещо кредита и съответно нямат проблеми. Гърците до колкото съм чувал от различни източници са мързелив народ, така че не ме учудва че са на това положение.

fear4o
11-17-2011, 18:04
Гърците до ден днешен се мислят за богоизбран народ и сега цяла Европа им работи за тях... Не може така, трябва и да се работи, не може само да се стачкува.
Европа не работи за тях, а спасява собствения си гъз.

psychopath
11-17-2011, 18:04
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване .. къде ми изчезна хубавия пост... пффф

както и да е...

дали ше ме разберат, ако пусна песничка-две...? 8-)

ledenakrasota
11-17-2011, 18:05
Зависи какво визират под "бедни". Техният стандарт е по-висок от нашия и може би, затова ни имат за бедни, но не нашата страна е фалирала, нито сме на заем. :)

nyancat
11-17-2011, 18:06
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

В момента шепа хора работят върху въпроса да не седим вечно,като послушни агънца.Надявам се след зимата,че трудовете им ще дадат плод или поне,като се затопли времето,защото в студа през Зимата на никой няма да му се ходи на шествие.

Expect us.

lightcameraction
11-17-2011, 18:06
лол вие сега искарахте България някаква супер готина страна и прекрасна за живеене ..отклонявате се от темата и от смисъла ѝ

BladeDancer
11-17-2011, 18:07
Европа поправя грешката на гърците в момента. И работи за тях и си спасяват задниците едновременно.

fear4o
11-17-2011, 18:07
Ако намалят заплатите в сектора на МВР Бойко ще се види в чудо, Цветанов в още по-голямо

fear4o
11-17-2011, 18:08
Европа поправя грешката на гърците в момента. И работи за тях и си спасяват задниците едновременно.
Ако Гърция беше фалирала напълно Европа щеше да се види в чудо..

Mi6inka
11-17-2011, 18:09
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...

ThEKiNgG
11-17-2011, 18:09
Да си го начукат шибаните византийци.

fear4o
11-17-2011, 18:10
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Не само турското робство.. другаря Живков също помогна доста...

inb4 комунистите..

psychopath
11-17-2011, 18:10
Трябва да се разровите по-дълбоко...да разгледате корените на Дървото на проблемите. :>
Прекалено повърхностно гледате на нещата.

Mi6inka
11-17-2011, 18:11
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Не само турското робство.. другаря Живков също помогна доста...

inb4 комунистите..

Нда, ама ако не беше робството, нямаше да го търпят и него..още тогава е щяло да стачкуват. Някак си ни е в характерите май.. и това е тъжно,да.

BladeDancer
11-17-2011, 18:11
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Всъщност не е турското робство, а онова другото робство дето 40 години е плашило дядовците и бабите ни .
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.

psychopath
11-17-2011, 18:12
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...Трябва да обръщате все повече внимание на 45-годишното робство...още повече, че най-малкото последиците са пред очите ви...ама нема кой да ги види. :-P

NightGuardian
11-17-2011, 18:12
Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?

lightcameraction
11-17-2011, 18:13
искам мнения,а не опровергаване на останалите коментари =о

nyancat
11-17-2011, 18:14
искам мнения,а не опровергаване на останалите коментари =о

изказах ти мнение,от какво по-точно се интересуваш?

BladeDancer
11-17-2011, 18:15
Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?
Аз ще ти кажа защо аз не протестирам и мисля че няма много да се отдалеча от мнението на другите.
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.

fear4o
11-17-2011, 18:15
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Всъщност не е турското робство, а онова другото робство дето 40 години е плашило дядовците и бабите ни .
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.
Като протестираха срещу Жан Виденов нищо ли не направиха?

Mi6inka
11-17-2011, 18:15
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Всъщност не е турското робство, а онова другото робство дето 40 години е плашило дядовците и бабите ни .
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.

Съгласна съм, че и да свалят правителството, няма нищо да се промени..Няма кой да управлява, всички са един дол дренки.

BladeDancer
11-17-2011, 18:16
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Всъщност не е турското робство, а онова другото робство дето 40 години е плашило дядовците и бабите ни .
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.
Като протестираха срещу Жан Виденов нищо ли не направиха?
Нещо да се промени ? Всички са от 1 партия. Казва се крадците и убиците!

WaterLilly
11-17-2011, 18:16
Защото няма смисъл, вероятно. Най-скорошното - за оня мангал Киро, подскачаха като разярено чихуахуа по протести и накрая кур

fear4o
11-17-2011, 18:17
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Всъщност не е турското робство, а онова другото робство дето 40 години е плашило дядовците и бабите ни .
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.
Като протестираха срещу Жан Виденов нищо ли не направиха?
Нещо да се промени ? Всички са от 1 партия. Казва се крадците и убиците!

Да не би България да е в същата криза както 1996? Някой разказвал ли ти е какво е било тогава?

lightcameraction
11-17-2011, 18:18
искам мнения,а не опровергаване на останалите коментари =о

изказах ти мнение,от какво по-точно се интересуваш?

проблема е,че като напиша коментар и го постна зад него има още 5 и не се разбира за кой говоря
нвм

BladeDancer
11-17-2011, 18:19
въпроса същност ми беше,защо наистина след като сме толкова зле не се протестира ,а не относно тяхното изказване ..

Защото тва тъпо турско робство ни е загнездило в характерите да си търпим и да си мълчим като мишки, докато някой си ни тъпче. Имам много обилно мнение по темата, но съм изморена и не искам да прозвуча така, както всъщност не искам...
Всъщност не е турското робство, а онова другото робство дето 40 години е плашило дядовците и бабите ни .
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.
Като протестираха срещу Жан Виденов нищо ли не направиха?
Нещо да се промени ? Всички са от 1 партия. Казва се крадците и убиците!

Да не би България да е в същата криза както 1996? Някой разказвал ли ти е какво е било тогава?
Знам какво е било. Просто са си взели поука. Да ни карат да си мислим, че сме добре когато не сме.

fear4o
11-17-2011, 18:20
Виж сега няма да е така докато сами не се осъзнаем. Докато не променим манталитета си. В България е прието за нормално да се краде още от 681 г.

NightGuardian
11-17-2011, 18:22
Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?
Аз ще ти кажа защо аз не протестирам и мисля че няма много да се отдалеча от мнението на другите.
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.

еваларка. :)

BladeDancer
11-17-2011, 18:23
Виж сега няма да е така докато сами не се осъзнаем. Докато не променим манталитета си. В България е прието за нормално да се краде още от 681 г.
Много си бъркаш за това. До падането ни под турско робство и първото и второто българско царство са били една от 3-те сили във Европа. Причините за това може да ме питаш някой другг път или да си ги потърсиш в интернет.

fear4o
11-17-2011, 18:25
Виж сега няма да е така докато сами не се осъзнаем. Докато не променим манталитета си. В България е прието за нормално да се краде още от 681 г.
Много си бъркаш за това. До падането ни под турско робство и първото и второто българско царство са били една от 3-те сили във Европа. Причините за това може да ме питаш някой другг път или да си ги потърсиш в интернет.
Това не означава, че не е имало кражби.
Я си спомни какво е казал Вазов след Освобождението за българите.
И нови политици да дойдат ако не са променили манталитета си, ценностите си и вижданията си нищо няма да стане..
Това е първата стъпка, която трябва да направим

NightGuardian
11-17-2011, 18:25
Вие знаете ли ,че през турското робство е имало райони с Българи , които не са знаели , че са били някога свободни и са мислели , че винаги са били под робство? Не са знаели , че е имало ханове , царства?

500 години...500

BladeDancer
11-17-2011, 18:26
Виж сега няма да е така докато сами не се осъзнаем. Докато не променим манталитета си. В България е прието за нормално да се краде още от 681 г.
Много си бъркаш за това. До падането ни под турско робство и първото и второто българско царство са били една от 3-те сили във Европа. Причините за това може да ме питаш някой другг път или да си ги потърсиш в интернет.
Това не означава, че не е имало кражби.
Я си спомни какво е казал Вазов след Освобождението за българите.
И нови политици да дойдат ако не са променили манталитета си, ценностите си и вижданията си нищо няма да стане..
Това е първата стъпка, която трябва да направим
аз го казах защото ти сравни днешна България със старата и каза " ех ама то същото е било и през 681".
другото си е вярно.

Jacqueline
11-17-2011, 18:26
Ако взимаме пример от гърците, ще приключим като държава много по-бързо от тях. Те имат туризъм, който ги крепи, иначе досега да са фалирали и да са ги раздали като пита на помен на съседите им. Гърците ги мързи да гледат, бачкат 3-4 дена седмично и продават мижави сандвичи за 7 евро.
Спрете да се оплаквате и си сядайте на задниците. Не протестирайте срещу вятърните мелници, а срещу истинските ви поробители - вашите работодатели. Замислете се колко от вас имат шефове, които пръскат по 1000лв на вечер в баровете, обаче дават заплати 500-600лв и викат "ми не мога да ти я увелича с 200лв". Ако всеки един работещ човек в България тропне с крак и каже "няма да ти бачкам за смешни пари и искам реални осигуровки, без неплатена извънредна работа и тн." лека полека нещата ще се стабилизират. Защото това, което правим в момента, е да си траем и създаваме следващите мутри, които трупат печалба, докато дават никакви заплати на работниците си.

fear4o
11-17-2011, 18:27
Виж сега няма да е така докато сами не се осъзнаем. Докато не променим манталитета си. В България е прието за нормално да се краде още от 681 г.
Много си бъркаш за това. До падането ни под турско робство и първото и второто българско царство са били една от 3-те сили във Европа. Причините за това може да ме питаш някой другг път или да си ги потърсиш в интернет.
Това не означава, че не е имало кражби.
Я си спомни какво е казал Вазов след Освобождението за българите.
И нови политици да дойдат ако не са променили манталитета си, ценностите си и вижданията си нищо няма да стане..
Това е първата стъпка, която трябва да направим
аз го казах защото ти сравни днешна България със старата и каза " ех ама то същото е било и през 681".
другото си е вярно.
Не. Казах, че българите са крали винаги и че това винаги е било прието от нас за нещо нормално..

WaterLilly
11-17-2011, 18:29
Вие знаете ли ,че през турското робство е имало райони с Българи , които не са знаели , че са били някога свободни и са мислели , че винаги са били под робство? Не са знаели , че е имало ханове , царства?

500 години...500
:shock: :shock: А СТИГА БЕ, аз мислех, че Хилендарски си е писал за личен дневник История славянобългарска

BladeDancer
11-17-2011, 18:29
Виж сега няма да е така докато сами не се осъзнаем. Докато не променим манталитета си. В България е прието за нормално да се краде още от 681 г.
Много си бъркаш за това. До падането ни под турско робство и първото и второто българско царство са били една от 3-те сили във Европа. Причините за това може да ме питаш някой другг път или да си ги потърсиш в интернет.
Това не означава, че не е имало кражби.
Я си спомни какво е казал Вазов след Освобождението за българите.
И нови политици да дойдат ако не са променили манталитета си, ценностите си и вижданията си нищо няма да стане..
Това е първата стъпка, която трябва да направим
аз го казах защото ти сравни днешна България със старата и каза " ех ама то същото е било и през 681".
другото си е вярно.
Не. Казах, че българите са крали винаги и че това винаги е било прието от нас за нещо нормално..
Това нямаш никакво основание да го казваш.

psychopath
11-17-2011, 18:29
Изкривената ценностна система у средностатистическия българин (което е следствие от други неща, но ще стане прекалено дълго и няма да го прочетете) е една от причините.
Хората (особено младите) са все по-неграмотни, нискокултурни...интересува се от повърхностни неща, четат повърхностни неща...живеят повърхностен живот.
Масовото безпаричие, което цари кара хората по-скоро да мислят за "оцеляването си", от колкото за това да живеят като пълноценни човешки същества.
Проблемите във възпитателно (в широкия смисъл на думата) отношение са в огромен мащаб.
Образованието като цяло (с много малки изключения) е безобразно и от там следва гореспомената неграмотност.
А неграмотния е този, който се влияе от манипулация и се превръща в поредния елемент от системата, която поглъща и поглъща всеки ден нови партиди...

"Народа заслужава управлението, което има..." (не съм сигурен как беше точния цитат)
тълкувайте тази доста интересна мисъл :)

Медиите (в това число и интернет) също са един много удобен инструмент за масова манипулация.
"интернет и хероина е'баха майката на държавата" ;д

Мога да продължавам още доста...

Овчо племе сме си и т'ва си е :>

Айде ще завърша с няколко песнички и ще се включа пак в темата.
Ако има въпроси - давайте по-конкретно ;д

http://www.youtube.com/watch?v=_-dHM7FMYbE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=j9PzicIDxa4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FcI0lFRwGLc

lightcameraction
11-17-2011, 18:30
Ако взимаме пример от гърците, ще приключим като държава много по-бързо от тях. Те имат туризъм, който ги крепи, иначе досега да са фалирали и да са ги раздали като пита на помен на съседите им. Гърците ги мързи да гледат, бачкат 3-4 дена седмично и продават мижави сандвичи за 7 евро.
Спрете да се оплаквате и си сядайте на задниците. Не протестирайте срещу вятърните мелници, а срещу истинските ви поробители - вашите работодатели. Замислете се колко от вас имат шефове, които пръскат по 1000лв на вечер в баровете, обаче дават заплати 500-600лв и викат "ми не мога да ти я увелича с 200лв". Ако всеки един работещ човек в България тропне с крак и каже "няма да ти бачкам за смешни пари и искам реални осигуровки, без неплатена извънредна работа и тн." лека полека нещата ще се стабилизират. Защото това, което правим в момента, е да си траем и създаваме следващите мутри, които трупат печалба, докато дават никакви заплати на работниците си.

ти да не живееш в друга държава случайно дето има сроден език и нещо си объркала форумите ? друго обяснение не виждам

fear4o
11-17-2011, 18:33
Това нямаш никакво основание да го казваш.
Напротив. Още преди хан Крум се е крало. Не случайно той измисля първите закони на страната и след като за написани са отрязани хиляди ръце... Тва кво ти говори?

psychopath
11-17-2011, 18:33
Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?
Аз ще ти кажа защо аз не протестирам и мисля че няма много да се отдалеча от мнението на другите.
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.В такъв сличай нямаш право да пискаш по форумите ... :)

shadow4e
11-17-2011, 18:35
То не става само с протести.

Разговор между гърци:
- След втората финансова инжекция от ЕС е крайно време някой да се хване да работи.
- Добре де, но кой?
- Германците.

Евала на германците, че са трудолюбиви и се справят изключително бързо дори и след големи сътресения като войните.

psychopath
11-17-2011, 18:36
Защото няма смисъл, вероятно. Най-скорошното - за оня мангал Киро, подскачаха като разярено чихуахуа по протести и накрая "мъжки полов орган"Обзалагам се, че си умно момиче...постарай се да мислиш.

В тези протести 90% не знаеха защо са там.

Истината е тъжна...и тя е, че за да се обедини нацията трябва да се случи нещо катастрофално (и като казвам катастрофално не искам дори да изговарям на глас какво имам предвид)...

Защото всички говорят, че сме на дъното, но не сме...да, зле е положението, но доста лайна, сълзи, сополи и сперма ще се излеят, докато стигнем дъното и тогава ще падне пердето на българина.

fear4o
11-17-2011, 18:36
"Народа заслужава управлението, което има..." (не съм сигурен как беше точния цитат)
тълкувайте тази доста интересна мисъл :)


1 Поради кои неща е изкривена ценностната система на българина?
2 Идеята е същата като на приказката "Каквото посееш това ще пожънеш"
Ако народа е позволил да го манипулират, ограбват, тормозят и потискат, то той заслужава тези управници.

Jacqueline
11-17-2011, 18:41
Аз ще ти кажа защо аз не протестирам и мисля че няма много да се отдалеча от мнението на другите.
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.В такъв сличай нямаш право да пискаш по форумите ... :)
+1

BladeDancer
11-17-2011, 18:41
Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?
Аз ще ти кажа защо аз не протестирам и мисля че няма много да се отдалеча от мнението на другите.
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.В такъв сличай нямаш право да пискаш по форумите ... :)
Имам пълното право да пискам по форумите. На протести съм бил и в момента съм против тях точно заради горните причини. Тва не означавам, че не бих подкрепил даден протест със добра идея въпреки че няма да има успех.

NightGuardian
11-17-2011, 18:42
Евала на германците, че са трудолюбиви и се справят изключително бързо дори и след големи сътресения като войните.

+1

horacio
11-17-2011, 18:42
Истината е тъжна...и тя е, че за да се обедини нацията трябва да се случи нещо катастрофално (и като казвам катастрофално не искам дори да изговарям на глас какво имам предвид)...

Защото всички говорят, че сме на дъното, но не сме...да, зле е положението, но доста лайна, сълзи, сополи и сперма ще се излеят, докато стигнем дъното и тогава ще падне пердето на българина.
е тва е
!!!

psychopath
11-17-2011, 18:46
"Народа заслужава управлението, което има..." (не съм сигурен как беше точния цитат)
тълкувайте тази доста интересна мисъл :)


1 Поради кои неща е изкривена ценностната система на българина?
2 Идеята е същата като на приказката "Каквото посееш това ще пожънеш"
Ако народа е позволил да го манипулират, ограбват, тормозят и потискат, то той заслужава тези управници.Причините отново са много и се е заформил един порочен кръг... хаха
Ако щеш дори чалга-културата има влияние (справка: чалга-музиката е малка част от чалга-културата тровеща обществото, против самата музика нямам...проста музика за прости хора)
Споменах за проблемите свързани с възпитанието и образованието, а те са доста сериозни.

fear4o
11-17-2011, 18:49
"Народа заслужава управлението, което има..." (не съм сигурен как беше точния цитат)
тълкувайте тази доста интересна мисъл :)


1 Поради кои неща е изкривена ценностната система на българина?
2 Идеята е същата като на приказката "Каквото посееш това ще пожънеш"
Ако народа е позволил да го манипулират, ограбват, тормозят и потискат, то той заслужава тези управници.Причините отново са много и се е заформил един порочен кръг... хаха
Ако щеш дори чалга-културата има влияние (справка: чалга-музиката е малка част от чалга-културата тровеща обществото, против самата музика нямам...проста музика за прости хора)
Споменах за проблемите свързани с възпитанието и образованието, а те са доста сериозни.
Това, което забелязвам е, че родителите ни ни възпитават по модела на комунизма, а именно да си траем, да си мълчим и да си гледаме своя гъз, но въпреки това като цяло моето поколение е изключително борбено, свободолюбиво, неподчиняващо се и т.н. лошото е, че е необразовано, с ниска култура и манипулирано

NightGuardian
11-17-2011, 18:53
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o

fear4o
11-17-2011, 18:55
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o
А Сомалия по-добре ли са? Поне имаме храна и дрехи на гърба си

psychopath
11-17-2011, 18:55
Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?
Аз ще ти кажа защо аз не протестирам и мисля че няма много да се отдалеча от мнението на другите.
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.В такъв сличай нямаш право да пискаш по форумите ... :)
Имам пълното право да пискам по форумите. На протести съм бил и в момента съм против тях точно заради горните причини. Тва не означавам, че не бих подкрепил даден протест със добра идея въпреки че няма да има успех.Причините, поради които не протестираш по ред...

1) Това изказване дори няма да го коментирам...ако си го прочетеш сам ще осъзнаеш каква простотия си написал...
просто е без коментар.
Виж...да беше казал "с начин на мислене подхождащ годините преди '89" по-щях да го приема :>
Ама в това число включваш първо хора, родени през 80те (тогава са били деца), антикомунисти (повярвай ми има доста)...пък и доста по-голям е процента на грамотните хора, родени преди '89, ако ме разбираш, а аз вече споменах няколко пъти за неграмотността...

2) И за медиите писах. Един умен ще знае как да пресейва информацията и да прецени коя му е необходима и коя да изтрие...
Аз телевизия не гледам примерно...хахаха

3) Полицаите все пак са хора (колкото и странно да звучи) и те изпълняват заповеди...заповеди, от които им зависи работата...работа, от която зависи прехраната на семейството му.
Не винаги е в сила това де...
Друг е въпроса, че малко неща ме вбесяват от полицаи, които злоупотребяват с правата.
А хората сами по себе си не са ли егоисти като цяло?

4) Именно заради това твърдение нямаш право да говориш.
Имаш право да се завреш в миша дупка и да си трайкаш.

lightcameraction
11-17-2011, 18:56
някой спомена по назад,че в Катуница станало 'всяко чудо за 3 дни' ,но всъщност причината поради която протестите спряха,беше Facebook.
Просто там беше групата..единия ден имаше 4 хиляди човека,на другия ден бяха 8,вечерта 15,след това 30 .. накрая като влязох бяха 70 хиляди човека .. постоянно се пишеше в страницата,всяка секунда..там организираха всички протести и всички от там се информираха какво да правят
изведнъж обаче тая група я изтриха и тея дето ходеха останаха сляпи .. не знаеха в колко часа да отидат,дали ако ходят доста време в студа и тъмницата до мястото на протеста ще има някой там,дали протестите не са приключили вече..и като цяло всички спряха .Това беше причината за намаляването на хората,освен това и медията постоянно настройваше всички срещу протестиращите + всички знаеха ,че сичко се орагнизира от Фейсбук и всяка вечер споменаваха групата..накрая просто я махнаха =О и това беше..
организацията просто е беше глупава..
естествено,избиха го на вандалщина и на някаква етническа борба..
де да знам :О .. тъпо стана

fear4o
11-17-2011, 18:57
Всъщност анти-комунистите започват още с рок-културата, което е доста преди 89та. (Говоря за България)

NightGuardian
11-17-2011, 18:57
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o
А Сомалия по-добре ли са? Поне имаме храна и дрехи на гърба си

Ние за разлика от тях имахме шанс и възможност да бъдем нещо , но ни изпограбиха и ни докараха до просешка тояга .

fear4o
11-17-2011, 19:02
3) Полицаите все пак са хора (колкото и странно да звучи) и те изпълняват заповеди...заповеди, от които им зависи работата...работа, от която зависи прехраната на семейството му.
Не винаги е в сила това де...
Друг е въпроса, че малко неща ме вбесяват от полицаи, които злоупотребяват с правата.
А хората сами по себе си не са ли егоисти като цяло?


Всъщност полицаите извикани заради простест просто полудяват в следствие на адреналина.. Все пак техния живот е реално застрашен от тълпата срещу тях без значение дали протеста е замислен като мирен или не. Те просто реагират инстинктивно в даден момент и това е искрата, която превръща един мирен протест в меле.
По време на протестите заради цар Киро цялата дирекция на майка ми(само тая дирекция) беше нащрек. Само при тях имаше заповед ако ги извикат за 30 мин да са в службата и след това да ходят срещу тълпите. Майка ми беше полудяла по тва време.. смятайте за кво става дума в умовете на тея хора

psychopath
11-17-2011, 19:02
"Народа заслужава управлението, което има..." (не съм сигурен как беше точния цитат)
тълкувайте тази доста интересна мисъл :)


1 Поради кои неща е изкривена ценностната система на българина?
2 Идеята е същата като на приказката "Каквото посееш това ще пожънеш"
Ако народа е позволил да го манипулират, ограбват, тормозят и потискат, то той заслужава тези управници.Причините отново са много и се е заформил един порочен кръг... хаха
Ако щеш дори чалга-културата има влияние (справка: чалга-музиката е малка част от чалга-културата тровеща обществото, против самата музика нямам...проста музика за прости хора)
Споменах за проблемите свързани с възпитанието и образованието, а те са доста сериозни.
Това, което забелязвам е, че родителите ни ни възпитават по модела на комунизма, а именно да си траем, да си мълчим и да си гледаме своя "задни части", но въпреки това като цяло моето поколение е изключително борбено, свободолюбиво, неподчиняващо се и т.н. лошото е, че е необразовано, с ниска култура и манипулираноПод възпитание имах предвид широкия смисъл на думата. Тоест не само "прякото", което най-често се извършва по схемите родител-дете/учител-дете...ами имам предвид всички влияния, които имат възпитателен ефект, който формират личността и прави от човешкото същество като бозайниик - личност.

Иначе кой родител не би се притеснявал за детето си, ако то е на някакъв протест с размирици, примерно...
Нормално е и младите да искат да променят нещата, повечето обаче не осъзнават срещу какво се борят и защо...

fear4o
11-17-2011, 19:02
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o
А Сомалия по-добре ли са? Поне имаме храна и дрехи на гърба си

Ние за разлика от тях имахме шанс и възможност да бъдем нещо , но ни изпограбиха и ни докараха до просешка тояга .
Все още не са, но и това ще стане.
Така е, защото сами го позволихме..

horacio
11-17-2011, 19:03
но ни изпограбиха и ни докараха до просешка тояга а да,да ,да.... за тва в момента си на компа в интернет и пишеш във форума, защото нямаш пари, нали.... всички сме на дъното, нямаме ток, вода и покрив над главите. Едвам, едвам преживяваме... да.

SociopathicAsshole
11-17-2011, 19:03
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o
Ами напускай бе,границата е отворена.

Друг е въпросът, че точно Гърция едва ли е най-уданият пример за сравнение - не са имали комунизъм, винаги са били бутани от Запада, както и днес им се помага, имат страхотно развит туризъм и корабоплаване. Точно те едва ли трябва да са пример за подражание, цял живот узо,сиртаки и моренце, изведнъж криза и -БАМ - Германия пак им отпусна милиони евро заем. А те с цялото си нахалство искат 13, 14-ти заплати, бонуси всякакви ( че например знаят чужд език или имат компютърна грамостност :О ) и т.н.
Моето скромно мнение е, че не трябва да гледаме на юг, а на север от нас - тоест Румъния ;) Гърция и преди е била по-добре от нас, само че румънците при Чаушеску са мизерствали яко, а днес са много много по-напред от нас ... И идват да пазаруват в България, защото им е адски евтино, ето това е жалкото според мене..

NightGuardian
11-17-2011, 19:04
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o

Ами напускай бе,границата е отворена.



при първа възможност.

StringTheoryPracticist
11-17-2011, 19:04
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-o
А Сомалия по-добре ли са? Поне имаме храна и дрехи на гърба си

Ние за разлика от тях имахме шанс и възможност да бъдем нещо , но ни изпограбиха и ни докараха до просешка тояга .
Все още не са, но и това ще стане.
Така е, защото сами го позволихме..
Това ти ли си на аватара?

DarkKiller16jp
11-17-2011, 19:05
Хах, еми гърците са прави, защото на протести се събират малцинство, а мнозинството си седи вкъщи и се оплаква, така няма да се оправи държавата. В Б-я всичко върви накриво, правителстово постоянно ни ограбва, пълно е с миризливи цигани и турци, за да се финансира здравеопазването трябва да се намалят финансите за образованието, докато висшите мишкш си получават високи заплати, други ровят в кофи за боклук.. и вместо да протестираме се примиряваме, най-тъпите сме.

psychopath
11-17-2011, 19:06
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-oУчил си история...ще се сетиш за кои събития ти говоря. :)

Глад. В буквалния смисъл на думата...

Без цифри, статистики и пр. суха материя...

Средностатистическия българин има покрив, има пари за хляб и др. основни продукти...
Малцина са домакинствата без компютър, мобилен телефон, поне един телевизор...
доста имат автомобили, някои повече от 1

Може да не харесват начина си на живот, но се задоволяват с него.[/u]

fear4o
11-17-2011, 19:07
Под възпитание имах предвид широкия смисъл на думата. Тоест не само "прякото", което най-често се извършва по схемите родител-дете/учител-дете...ами имам предвид всички влияния, които имат възпитателен ефект, който формират личността и прави от човешкото същество като бозайниик - личност.

Иначе кой родител не би се притеснявал за детето си, ако то е на някакъв протест с размирици, примерно...
Нормално е и младите да искат да променят нещата, повечето обаче не осъзнават срещу какво се борят и защо...
Знам аз също имах това в предвид относно образованието
Относно всичко останало-абсолютно съгласен

SociopathicAsshole
11-17-2011, 19:08
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-oУчил си история...ще се сетиш за кои събития ти говоря. :)

Глад. В буквалния смисъл на думата...

Без цифри, статистики и пр. суха материя...

Средностатистическия българин има покрив, има пари за хляб и др. основни продукти...
Малцина са домакинствата без компютър, мобилен телефон, поне един телевизор...
доста имат автомобили, някои повече от 1

Може да не харесват начина си на живот, но се задоволяват с него.[/u]
Друг е въпроса че преди сме били къде къде по-добре,
а за 21 години вместо да се развиваме ние потъваме все по-надълбоко и по-надълбоко.. :-o

psychopath
11-17-2011, 19:10
някой спомена по назад,че в Катуница станало 'всяко чудо за 3 дни' ,но всъщност причината поради която протестите спряха,беше Facebook.
Просто там беше групата..единия ден имаше 4 хиляди човека,на другия ден бяха 8,вечерта 15,след това 30 .. накрая като влязох бяха 70 хиляди човека .. постоянно се пишеше в страницата,всяка секунда..там организираха всички протести и всички от там се информираха какво да правят
изведнъж обаче тая група я изтриха и тея дето ходеха останаха сляпи .. не знаеха в колко часа да отидат,дали ако ходят доста време в студа и тъмницата до мястото на протеста ще има някой там,дали протестите не са приключили вече..и като цяло всички спряха .Това беше причината за намаляването на хората,освен това и медията постоянно настройваше всички срещу протестиращите + всички знаеха ,че сичко се орагнизира от Фейсбук и всяка вечер споменаваха групата..накрая просто я махнаха =О и това беше..
организацията просто е беше глупава..
естествено,избиха го на вандалщина и на някаква етническа борба..
де да знам :О .. тъпо станаНаправил/а си ми добро впечатление. :) така че ще ме разбереш и без да обяснявам много...

относно конкретния протест:
много от хората буквално не знаеха защо са там...
имаше провокации, целящи саботажа на протеста...

накратко това са основните причини ;>

NightGuardian
11-17-2011, 19:12
а стига бе ? Телевизор и телефон от 10 лева даден с вързване към някой мобилен оператор? Кола от 90те? Жилища раздадени от времето на Живков? Ау това в 21 век е жестоко. Познавам хора наскоро се сдобиха компютри.. :shock:

psychopath
11-17-2011, 19:14
3) Полицаите все пак са хора (колкото и странно да звучи) и те изпълняват заповеди...заповеди, от които им зависи работата...работа, от която зависи прехраната на семейството му.
Не винаги е в сила това де...
Друг е въпроса, че малко неща ме вбесяват от полицаи, които злоупотребяват с правата.
А хората сами по себе си не са ли егоисти като цяло?


Всъщност полицаите извикани заради простест просто полудяват в следствие на адреналина.. Все пак техния живот е реално застрашен от тълпата срещу тях без значение дали протеста е замислен като мирен или не. Те просто реагират инстинктивно в даден момент и това е искрата, която превръща един мирен протест в меле.
По време на протестите заради цар Киро цялата дирекция на майка ми(само тая дирекция) беше нащрек. Само при тях имаше заповед ако ги извикат за 30 мин да са в службата и след това да ходят срещу тълпите. Майка ми беше полудяла по тва време.. смятайте за кво става дума в умовете на тея хораПреди всичко (половите) органите на реда, както и институциите защитават интересите на гражданите, така че "полудяване в следствие на адреналина" е несериозно изказване.

ohluv
11-17-2011, 19:15
А някой с предложение как да се променят нещата ? 8-)

ПП:Балканските страни много си приличаме по манталитет и ние сме каот гърците супер лежерни 8-) ,а що се отнася до цените не виждам защо някои мислят че са ниски.

fear4o
11-17-2011, 19:19
Преди всичко (половите) органите на реда, както и институциите защитават интересите на гражданите, така че "полудяване в следствие на адреналина" е несериозно изказване.
Не представи си го така.
Срещу себе си виждаш 1-2000 човека да идват към теб да протестират. Не знаеш какво си мислят, не знаеш дали няма да те нападнат, не знаеш ако станат безредици дали няма да ти се случи нещо. Не знаеш абсолютно нищо. Няма ли да полудееш?
Отделно, че аз казах много отдавна, че полицията ни не функционира правилно...

psychopath
11-17-2011, 19:20
psychopath кое точно не ни е на дъното? Нищо не произвеждаме , нямаме образование , нямаме полиция , нямаме правителство , субсидиите и всичко друго не отива където трябва , нелегални фабрики и стоки без бандероли , не се плащат данъци - укриват се данъци. Нямаме големи предприятия , ниски работни заплати ? Кажи ми нещо , което ме кара да остана в тази държава и да кажа , че тук е добре? :-oУчил си история...ще се сетиш за кои събития ти говоря. :)

Глад. В буквалния смисъл на думата...

Без цифри, статистики и пр. суха материя...

Средностатистическия българин има покрив, има пари за хляб и др. основни продукти...
Малцина са домакинствата без компютър, мобилен телефон, поне един телевизор...
доста имат автомобили, някои повече от 1

Може да не харесват начина си на живот, но се задоволяват с него.[/u]
Друг е въпроса че преди сме били къде къде по-добре,
а за 21 години вместо да се развиваме ние потъваме все по-надълбоко и по-надълбоко.. :-oО, при всички положения, съгласен съм даже за деградацията...

но му обяснявам на младежа защо българина продължава да търпи и е задоволен от живота си :)

psychopath
11-17-2011, 19:23
а стига бе ? Телевизор и телефон от 10 лева даден с вързване към някой мобилен оператор? Кола от 90те? Жилища раздадени от времето на Живков? Ау това в 21 век е жестоко. Познавам хора наскоро се сдобиха компютри.. :shock:"средностатистически" знаеш ли какво означава? :-o

и аз познавам хора, които гладуват (буквално), за да могат да си хранят децата (примерно), но не говорим за това...

NightGuardian
11-17-2011, 19:26
а стига бе ? Телевизор и телефон от 10 лева даден с вързване към някой мобилен оператор? Кола от 90те? Жилища раздадени от времето на Живков? Ау това в 21 век е жестоко. Познавам хора наскоро се сдобиха компютри.. :shock:"средностатистически" знаеш ли какво означава? :-o


ако оставим настрана последното от това , което казах за компютъра , това е средностатистическия българин.

А , че има хора едва свързват двата края , трябва да е ясно на всички , но май не е :-o

psychopath
11-17-2011, 19:27
Преди всичко (половите) органите на реда, както и институциите защитават интересите на гражданите, така че "полудяване в следствие на адреналина" е несериозно изказване.
Не представи си го така.
Срещу себе си виждаш 1-2000 човека да идват към теб да протестират. Не знаеш какво си мислят, не знаеш дали няма да те нападнат, не знаеш ако станат безредици дали няма да ти се случи нещо. Не знаеш абсолютно нищо. Няма ли да полудееш?
Отделно, че аз казах много отдавна, че полицията ни не функционира правилно...Разбрах те още първия път, но е недопустимо да "полудееш". Нали затова има " толкова строг" подбор 8-)

psychopath
11-17-2011, 19:29
а стига бе ? Телевизор и телефон от 10 лева даден с вързване към някой мобилен оператор? Кола от 90те? Жилища раздадени от времето на Живков? Ау това в 21 век е жестоко. Познавам хора наскоро се сдобиха компютри.. :shock:"средностатистически" знаеш ли какво означава? :-o


ако оставим настрана последното от това , което казах за компютъра , това е средностатистическия българин.

А , че има хора едва свързват двата края , трябва да е ясно на всички , но май не е :-oИнтересно.
Аз съм останал с впечетлението, че масово тийнейджърите (а и не само те, всички...) имат компютри, интернет, кабелна телевизия и модерни телефони. :)

Иначе има хора, които живеят в измислен свят и отказват да си отворят очите, но и това е друга тема.

Мисля да се ориентирам към приключване на пребиваването ми в тази тема...време е малко да се полигавя хахах.

fear4o
11-17-2011, 19:29
Преди всичко (половите) органите на реда, както и институциите защитават интересите на гражданите, така че "полудяване в следствие на адреналина" е несериозно изказване.
Не представи си го така.
Срещу себе си виждаш 1-2000 човека да идват към теб да протестират. Не знаеш какво си мислят, не знаеш дали няма да те нападнат, не знаеш ако станат безредици дали няма да ти се случи нещо. Не знаеш абсолютно нищо. Няма ли да полудееш?
Отделно, че аз казах много отдавна, че полицията ни не функционира правилно...Разбрах те още първия път, но е недопустимо да "полудееш". Нали затова има " толкова строг" подбор 8-)
Както ти каза и те са хора, а не роботи. Страха е заложен в човека..
Ако говорим за подбора не трябва да има и полицаи, на които шкембето им е по-голямо от вратата на колата ама има и такива..

SociopathicAsshole
11-17-2011, 19:30
а стига бе ? Телевизор и телефон от 10 лева даден с вързване към някой мобилен оператор? Кола от 90те? Жилища раздадени от времето на Живков? Ау това в 21 век е жестоко. Познавам хора наскоро се сдобиха компютри.. :shock:"средностатистически" знаеш ли какво означава? :-o


ако оставим последното от , което казах за компютъра , това е средностатистическия българин.

А , че има хора едва свързват двата края , трябва да е ясно на всички , но май не е :-o
само че тия дето едва свързват двата края не са само в България,има ги по целия свят,сащ,русия,китай,навсяк ъде..
не си мисли че само на балканите и в части от африка е така:>

NightGuardian
11-17-2011, 19:31
а стига бе ? Телевизор и телефон от 10 лева даден с вързване към някой мобилен оператор? Кола от 90те? Жилища раздадени от времето на Живков? Ау това в 21 век е жестоко. Познавам хора наскоро се сдобиха компютри.. :shock:"средностатистически" знаеш ли какво означава? :-o


ако оставим настрана последното от това , което казах за компютъра , това е средностатистическия българин.

А , че има хора едва свързват двата края , трябва да е ясно на всички , но май не е :-oИнтересно.
Аз съм останал с впечетлението, че масово тийнейджърите (а и не само те, всички...) имат компютри, интернет, кабелна телевизия и модерни телефони. :)

Иначе има хора, които живеят в измислен свят и отказват да си отворят очите, но и това е друга тема.

Мисля да се ориентирам към приключване на пребиваването ми в тази тема...време е малко да се полигавя хахах.

и аз смятам да приключвам , но искам да кажа ,че родителите "изнемогват и правят лишения" за да осигурят това на тинейджърите. (от какво? само те си знаят)

psychopath
11-17-2011, 19:35
"Това никъде го няма, само в България е такова...
Само тука Х (най-различно твърдение)
Еди кво си е еди що си...
Ама на мен не ми пука и аз ще се махна при първа възможност"

Такива коментари/мнения са прекалено много. 8-)


относно последното - така е.
родителите много често се лишават, за сметка на децата си...и ако не ставаше дума за ненужни вещи (в крайна сметка защо ти е телефон за 500 лева, който прави чекии, като можеш да си купиш такъв за 10 и да си правиш чекии отделно ? хахаха) би било още по-прекрасно... :-P

11-17-2011, 23:04
защо така
Поради същата причина, поради която не протестирате срещу форумния Кадафи - робска психика.

11-17-2011, 23:35
И за кво да протестираме. Има ли смисъл в момента. Ще свалите правителството ок. И след тва ? Кой ще дойде... ДПС ? БСП ? На протест не сте били за протест ми говорят.


Не простираме защото не виждаме смисъл , народа вече е уморен , толкова сменихме , а нищо не получихме. Дори сега да го свалим , кой ще сложим на пост? Кой ще е този , който ще ни избави? Имате ли поне малко представа? Или Българина е един и същ?

Аз съм алтернативата - или го приемате, или търпите - трети път няма. Но вие не искате мен, значи ще търпите другите.

11-17-2011, 23:47
Не протестирам, защото доакто хората родени преди 89-та не измрат няма кой да ни подкрепи.
Не протестирам, защото телевизиите настройват хората които не са на протеста срещу хората които са на протеста.
Не протестирам, защото полицаите са тъпи кучета които гледат само за собственото си добро.
Не протестирам, защото няма към какво по-добро да променя държавата. Едни крадци си тръгват, други идват.
Истинските протести и битка са в Интернет на първо място - оттам тръгва всичко.


Съгласна съм, че и да свалят правителството, няма нищо да се промени..Няма кой да управлява, всички са един дол дренки.
Партия ДОИП ще управлява. За целта трябва да я създадем първо. Т.е. трябва да ме подкрепите мен.



Като протестираха срещу Жан Виденов нищо ли не направиха?
Нещо да се промени ? Всички са от 1 партия. Казва се крадците и убиците!
Много се промени - не знаеш колко по-зле можеше да бъде!


Защото няма смисъл, вероятно. Най-скорошното - за оня мангал Киро, подскачаха като разярено чихуахуа по протести и накрая "мъжки полов орган"
Това е заради фашистбук и цензурата в него, съчетана с малоумието на масите, които ползват фашистбук за организация на протестите си.


Да не би България да е в същата криза както 1996? Някой разказвал ли ти е какво е било тогава?
Заплати и пенсии по 3-5 долара на месец.

11-18-2011, 00:23
И нови политици да дойдат ако не са променили манталитета си, ценностите си и вижданията си нищо няма да стане..
Това е първата стъпка, която трябва да направим
Няма как да си промените манталитета и да търпите същия админ на форона.


"Народа заслужава управлението, което има..." (не съм сигурен как беше точния цитат)
тълкувайте тази доста интересна мисъл :)
Всеки народ си заслужава управлението.
Това било особено вярно при демокрацията и с това се оправдават, че не искат да я променят. Обаче не броят, че народът не е едно цяло, а се състои от индивиди - и някои индивиди не заслужават това, което заслужават другите.


Учил си история...ще се сетиш за кои събития ти говоря. :)

Глад. В буквалния смисъл на думата...

Без цифри, статистики и пр. суха материя...

Средностатистическия българин има покрив, има пари за хляб и др. основни продукти...
Малцина са домакинствата без компютър, мобилен телефон, поне един телевизор...
доста имат автомобили, някои повече от 1

Може да не харесват начина си на живот, но се задоволяват с него.[/u]
По правило на протести излизат, когато поради липса на парно вкъщи стане толкова студено, колкото навън и е по-добре да се облекат и излязат да се постоплят с движение или поне да се опитат да свършат нещо полезно. А статистиката показва, че в момента банковите сметки на хората нарастват, а не обратното. Т.е. хората живеят скромно и спестяват, затова и не протестират.


А някой с предложение как да се променят нещата ? 8-)
Аз това предложение го говоря от години.

Blab
11-18-2011, 06:00
//говоренето е много лесно винаги

http://www.blistermagazine.com/eggs - струва ми се, по темата

Oldschool
11-18-2011, 06:26
Всички казват, че сме зле... сигурно са прави, защото човек почти винаги е това, което си мисли, че е.

Все пак българина има собствено жилище, много малко хора (все още сравнено с бленувания запад) не живее на 100% кредит. Има достъп до образование (е, вие тук не го цените това), здравеопазване (това също), относителна социална сигурност.

Да, не получавате западните заплати, но и не плащате техните наеми, осигуровки, данъци и такси. Не можете всеки месец да си купувате нов телефон, но нямате и притеснението дали банката няма да ви вземе апартамента/къщата.

Жилища останали от бай тошово? Дам, затова последните 20 години София, Варна и Пловдив нараснаха с пъти и сега всичко е задръстено. ;)

yakuza_
11-18-2011, 06:29
//говоренето е много лесно винаги

http://www.blistermagazine.com/eggs - струва ми се, по темата
тоя не беше ли гей ? :-o откога гейовете имат право на мнение ? :x

jumpin
11-18-2011, 06:34
Защото българинът е още,с манталитет от турското робство .. Също няма и връзка между кръга на обикновените граждани и политическия кръг.Тоест нямаме средна класа.А гърците и в момента са по-добре в пъти,от нас и ще бъдат по-добре от нас,защото си защитават правата ..

yakuza_
11-18-2011, 06:42
Защото българинът е още,с манталитет от турското робство .. Също няма и връзка между кръга на обикновените граждани и политическия кръг.Тоест нямаме средна класа.А гърците и в момента са по-добре в пъти,от нас и ще бъдат по-добре от нас,защото си защитават правата ..
да определено ще бъдат :lol:

jumpin
11-18-2011, 06:49
Защото българинът е още,с манталитет от турското робство .. Също няма и връзка между кръга на обикновените граждани и политическия кръг.Тоест нямаме средна класа.А гърците и в момента са по-добре в пъти,от нас и ще бъдат по-добре от нас,защото си защитават правата ..
да определено ще бъдат :lol:
Ти знаеш ли,колко е заплатата на един учител и пенсията на един средностатистически пенсионер,в Гърция,когато бяха пред фалит и в България? В Гърция заплатите им са около 500 евро и пенсиите 600-700 евро.А в България са 175-200 евро заплата и 100-150 евро пенсии.Мисли си още,че са зле или ще бъдат зле ..

Oldschool
11-18-2011, 06:50
А ти мислиш ли, че ще имат възможност да поддържат тази рухнала система?

yakuza_
11-18-2011, 06:50
що си мислиш, че Гърция все още не са пред фалит ? както казаха по - нагоре нито плащаме техните данъци, осигуровки и т.н.

jumpin
11-18-2011, 06:56
що си мислиш, че Гърция все още не са пред фалит ? както казаха по - нагоре нито плащаме техните данъци, осигоровки и т.н.
Техният период "пред фалит" вече мина .. Ти как си мислиш,че ще подържат такива високи заплати и пенсии?Ей така от нищото?!Не,не .. тези пари,които им отпуснаха Европейският Съюз ги използваха за укрепване на икономиката на страната.Когато гледаш телевизия,тоест слушаш медиите,гледай да търсиш златаната среда .. един казва,че Гърция са пред тоталния фалит и нямат измъкване в близките 10 години,друг казва,че е много добра политика от страна на гръцките политици .. Но стига толкова за Гърция.Аз съм готов да отида и да протестирам пред Парламента в София,защото поне 70% от българите не са доволни от този начин на живот ..

Oldschool
11-18-2011, 07:00
Всъщност ти знаеш ли защо дадоха пари на Гърция, че нещо много далечен ми се струваш?

Blab
11-18-2011, 07:03
//усещам Ексо присъствие във форума)

Oldschool
11-18-2011, 07:06
Nope, Chuk Testa

yakuza_
11-18-2011, 08:07
Гръцката железница работи на загуба от много време докато се поддържат изкуствено високи заплати в нея, това ли е добра икономика :lol:

ohluv
11-18-2011, 08:29
Всички казват, че сме зле... сигурно са прави, защото човек почти винаги е това, което си мисли, че е.

Все пак българина има собствено жилище, много малко хора (все още сравнено с бленувания запад) не живее на 100% кредит. Има достъп до образование (е, вие тук не го цените това), здравеопазване (това също), относителна социална сигурност.

Да, не получавате западните заплати, но и не плащате техните наеми, осигуровки, данъци и такси. Не можете всеки месец да си купувате нов телефон, но нямате и притеснението дали банката няма да ви вземе апартамента/къщата.

Жилища останали от бай тошово? Дам, затова последните 20 години София, Варна и Пловдив нараснаха с пъти и сега всичко е задръстено. ;)

Не съм живял в столицата,но съм чувал космически наеми за там.Специално за Пловдив мога да потвръдя същото и това са наеми,които не са адекватни.Що се отнася за данъците,да нашите родители(па и някои от вас) плащат в проценти същите данъци като много европейци разликата е там,че се взимат по-малко пари за повече труд.А помощите за многодетсни семейства са просто смешни.

DarkKiller16jp
11-18-2011, 08:52
В София е по-скъпо, защото всички чуждестранни и национални инвестиции са главно в града, а другите градове не са икономически развити, затова всички идват в София. Населението ни е бедно, защото инфлацията е висока, цените се вдигат, а заплатите не се увеличават. За да си позволим компютри, скъпи телефони и други подобни екстри, родителите ни се лишават на свой гръб, за да задоволят желанията ни. Но в интерес на истината Б-я не е една от най-западналите страни, все пак нашата икономика е в преход, а какво трабва да кажем за развиващите се страни, те там не са виждали никога през живота си компютър или пък телефон, това са страните от Африка, живота им е първобитен. Гърция си е много добре, ако при тях цените им се виждат високи, съвсем спокойно могат да си пазаруват от Б-я, а средните им заплати 2х надхвърлят нашите, така че Б-я си е загубена кауза и гърците с право ни критикуват. :д

ohluv
11-18-2011, 09:02
Да но нас никой не ни сравнява с Африка,а с останалата част от Европа.

NightGuardian
11-18-2011, 09:07
Жилища останали от бай тошово? Дам, затова последните 20 години София, Варна и Пловдив нараснаха с пъти и сега всичко е задръстено. ;)

повечето живеят под наем , не в собствено.

Oldschool
11-18-2011, 09:11
Не съм живял в столицата,но съм чувал космически наеми за там.Специално за Пловдив мога да потвръдя същото и това са наеми,които не са адекватни.Що се отнася за данъците,да нашите родители(па и някои от вас) плащат в проценти същите данъци като много европейци разликата е там,че се взимат по-малко пари за повече труд.А помощите за многодетсни семейства са просто смешни.


Зависи какво разбираш под космически наем, защото пазара си е съобразен със средния доход. Затова и в София, Пловдив, Варна и т.н., където средния доход е по-висок е нормално и наемите да са по-високи. За София като гледам наемите варират между 250-600 лева (за по-нормални жилища, защото винаги има и разни мезонети и т.н.) Но и средната заплата в София е 600 лева. Във Франция съм плащал 700 евро наем за нещо като гарсониера. ;)


Принципно дали един народ е беден се измерва по най-различни начини за определяне на качеството на живот, но аз самият съм привърженик на метода с потребителската кошница.

Oldschool
11-18-2011, 09:14
Жилища останали от бай тошово? Дам, затова последните 20 години София, Варна и Пловдив нараснаха с пъти и сега всичко е задръстено. ;)

повечето живеят под наем , не собствено.

Интересно. Моите наблюдения са, че доста хора си купиха нови апартаменти, а и аз самият съм решил да си купувам ново жилище в момента. Под наем живеят определен тип хора, но пак доста от пристигащите в София си купуват жилища - дали продават имоти, дали имат спестявания.

machoka
11-18-2011, 09:39
От целият пазар сигурно по-малко от 10% си купуват жилище в кеш. От доста години и при нас е добре известна схемата 'жилище на изплащане за 20 години' ... която схема мен винаги страшно много ме е учудвала кой нормален човек ще се ангажира себе си и децата му да изплащат 20 години по 800 лв месечно. :shock:

NightGuardian
11-18-2011, 09:56
и аз това се чудя.

ohluv
11-18-2011, 10:29
Не съм живял в столицата,но съм чувал космически наеми за там.Специално за Пловдив мога да потвръдя същото и това са наеми,които не са адекватни.Що се отнася за данъците,да нашите родители(па и някои от вас) плащат в проценти същите данъци като много европейци разликата е там,че се взимат по-малко пари за повече труд.А помощите за многодетсни семейства са просто смешни.


Зависи какво разбираш под космически наем, защото пазара си е съобразен със средния доход. Затова и в София, Пловдив, Варна и т.н., където средния доход е по-висок е нормално и наемите да са по-високи. За София като гледам наемите варират между 250-600 лева (за по-нормални жилища, защото винаги има и разни мезонети и т.н.) Но и средната заплата в София е 600 лева. Във Франция съм плащал 700 евро наем за нещо като гарсониера. ;)


Принципно дали един народ е беден се измерва по най-различни начини за определяне на качеството на живот, но аз самият съм привърженик на метода с потребителската кошница.
За 250 лв на човек ли говориш или ?Щот аз знам за по 600-700 лвл квартири което си е като наем за квартира на запад.

yakuza_
11-18-2011, 10:35
Какво лошо има наема да е 600лв., ако квартирата отг. на тази цена :-o Едни позначи са в такава и квартирата е страшна, на запад за 300 евро едва ли ще са като тази.

Oldschool
11-18-2011, 11:08
А аз знам и за наеми, които стигат до 4000 лева, ама това е различно.
Много хора държат да са в идеален или широк център, а това си оскъпява достатъчно.
Всеки си се простира спрямо чергата, затова и един двустаен апартамент в нелош квартал, но не и в идеален център - ще е доста по-евтин от изхвърлянето на някой с три-стаен на Раковска.

Мачок,

не знам доколко всички са обвързани с кредити, ипотеки и т.н. Доста хора си взеха жилищата в резултат на замяна под някаква форма (продажба + доплащане).

NightGuardian
11-18-2011, 15:39
Global за президент! :grin:

yakuza_
11-18-2011, 15:39
Global за президент! :grin:
на антрактида

fear4o
11-19-2011, 18:58
И нови политици да дойдат ако не са променили манталитета си, ценностите си и вижданията си нищо няма да стане..
Това е първата стъпка, която трябва да направим
Няма как да си промените манталитета и да търпите същия админ на форона.



You fucking kidding me?

TheShoah
11-20-2011, 13:51
Забелязах, че някои от вас бъркат протест с преврат :lol:


Гърците наистина живеят на кредит и то от десетилетия. Гръцкото правителство лъжеше ЕС и криеше дълговете си, за да могат да гълтат пари от помощи. Накрая, обаче, всичко излиза наяве. ЕС не може да търпи Гърция и да я спонсорира и то по време на криза. Най-малкото народ, пълен с държавни служители, които не работят, а ходят на протести, не може да смуче цял континент.
Не знам дали забелязахте, че точно скорошният протест беше огромен. Мързелите вместо да бачкат, защото и без това са пред фалит, ми излизат на протести. Така Европа вижда, че са много закъсали, има възможност за граждански бунт, а е много лесно да съкратиш 50 % от работниците и останалите набързо да се приберат по офисчетата си.
Ама защо да караш народа да работи, като може просто да раздухаш по медиите колко си зле и колко са недоволни хората...