PDA

View Full Version : Допълнителна РАМ памет



Sc0field
11-18-2011, 19:22
Здравейте. Имам проблем с поставянето на РАМ паметта. Аз съм с DDR 256 SDRAM и новата плоча с РАМ е същата но когато я сложа в слота и включа копютъра той започва да издава един звук все едно съм натиснал няколко бутона едновременно и изобщо не тръгва. Пробвах да сложа само новата но става пак същото. Някакви идеи какъв може да е проблема?

Sh@d0w
11-18-2011, 19:29
Значи много важно е, освен да са еднакви да са с едно и също CAS Latency. Последния път като си взимах втора банка РАМ тоя инвалид от сервиза ми беше дал подобна на моята, но с различно CAS Latency. Колко мъка видях, докато му обясня, че ми трябва банка с 2.5 cas и че няма да ми тръгне иначе...

Виж твоето дъно, за слотовете за памет какво CAS Latency поддържат пише го в книжката към дъното. И като намериш ходи и искай да ти го сменят, ако трябва си занеси компютъра на място, ако не можеш да се оправиш сам.

Sc0field
11-18-2011, 19:48
Това GAS Latency го чувам за 1 път но до колкото схванах на новата платка пише GL 2.5-3-3 Това ли ще е ?

Sh@d0w
11-18-2011, 19:51
Пише се CAS (Column Address Strobe) или съкратено CL. Май бъркаш G с C. Иначе така като гледам стойностите - да това е. Виж сега на старата дали пише нещо да сравниш дали са същите или ако не пише отвори си книжката на дъното и провери какви стойности поддържа.

Sc0field
11-18-2011, 19:55
Да объркал съм C със G . Сега търся из книжката

Sc0field
11-18-2011, 20:13
Прегледах книжката внимателно и не открих никъде информация за CAS Latency

Sh@d0w
11-18-2011, 20:17
Би трябвало да пише сигурен съм.

Кажи си модела на дъното поне аз ще проверя в нета.

Sc0field
11-18-2011, 20:36
Gigabyte Technology Co., Ltd. 8IE533

straus
11-19-2011, 04:23
Към автора: пробва ли да им размениш местата?

Sh@d0w
11-19-2011, 06:20
^ То първата работа като видиш, че не бачка, трябва да ти е да ги пробваш поотделно или да им смениш местата. Автора каза че ги е пробвал поотделно и сигурно им е менкал местата.

По темата: Значи не е от CL, Проверих. Другия важен момент е колко банки памет поддържа дъното ти, за дадения слот.

http://shop.crucial.com/upgrade/compatible-memory-for/Giga-Byte/GA-8IE533/list.html

Дъното ти поддържа макс до 1 ГБ на слот, като в първия слот можеш да имаш една или две банки, а другите два си делят две банки (да уточня че не винаги банка е равно на модул рам).

Ако не си пробвал да им смениш местата направи го. Но като махнеш старата сложи новата РАМ в първия слот. А ако си го пробвал това вече, отиди в сервиза и кажи, че искаш да ти я сменят, ако имаш възможност си занеси и компютъра, за да ти я сложат и да видят че всичко бачка.

Sc0field
11-19-2011, 13:10
А дали не е от това че новата има чипове и от двете страни а старата има само от едната , но поне като оставя само новата пак не тръгва .. :s
Явно ще го водя на "доктор" (сервиз)

memo12
11-26-2011, 05:29
сигурно ти правят проблем пиновете. Няма нищо общо с CAS latency. Вземи си една нова те тия продават само тва http://nmemory.org