PDA

View Full Version : Как да надебелея и да стана по висока?



unjustifiable
11-19-2011, 10:32
..темата е почти същата като на едно момиче, но моите проблеми са малко повечко.
Значи аз също съм на 13, обаче съм висока 154-5 .. и тежа 36-37кг.
ужасно слаба съм.. Писна ми все да казват и на мен и на майка ми, че не се храня/че не ме хранела. Имам гастрит, колит и бактерия в стомаха, която разяжда всичко във стомаха ми.. на диета съм - само варено - картофи и пилешко месо. Преди да ми беше станало всичко това изглеждах по-нормално.. бях със зачервени бузи.. бях си за тогава нормално висока /никога не съм била висока/, но от доста от приятелките ми бях по-висока от тях, а сега те са със сантиметри повече от мен. Сега съм ужасно бледа, а краката ми и ръцете ми все едно ще се счупят.. всички ги е страх да ме докоснат.. дори да ме прегърнат.. направо ми писна .. И майка ми ме досъсипва като.. - олееее, много си светнала/т.е. пребледняла/, виж каква си кльощава.. ти не ядеш /а аз ям винаги повече отколкото ми се яде.. пък то кво да ям сега.. ям ли лютиво или кисело съм АУТ.. /.. И ми е много интересно има ли начин да стана по-височка .. ако има някакъв начин.. или си зависи от родителите ми.. Майка ми е 164, а баща ми 175.. въобще не са високи ...
Моля ви за помощ

antineutral
11-19-2011, 10:45
Ръстът се унаследява, така че е нормално да си по-нисичка. Но акслелерацията в последните години показва, че е много възможно да станеш по-висока от своите родители. Но не се коси за това, за момиче дори е по-добре. Питаш ли как си намира гадже една 190 санитиметрова жирафка, дето сички мъже ше се комплексират, че е по-висока от тях :Д За стомашните проблеми потърси добър специалист, поинтересувай се за билки, за процедури, за да си в добро здраве. Провери си и нивото на хормоните, защото в 90% от случаите излишното или недостатъчно тегло се дължат на хормонални проблеми. Дори и да се счупиш да ядеш, това не е гаранция, че ще напълнееш, ако хормоните ти друго викат. И послено, много важно. Говори с майка си, помоли я да проявява разбиране, да не те натоварва допълнително. Сега имаш нужда от спокойствие, защото спокойните хора качват повече килца. Не се пренапрягай, повече релакс, почивка. Човек сам си дозира колко и от кое му е необходимо :)

Waterpolo1997
11-19-2011, 10:46
Кажи какво можеш да ядеш.Наблегни на въглехидратите,не забравяй мазнинитее!Също и протеин.Попитай лекар какво можеш да ядеш,ако не знаеш.От месата яж свинско,пилешко(каза, че можеш така че яж),картофи яйца,ориз..

kalpazanka
11-19-2011, 10:47
Лекуваш ли хеликобактера? Как го установиха? Фиброгастроскопия с биопсия ли ти правиха?

unjustifiable
11-19-2011, 10:49
Лекуваш ли хеликобактера? Как го установиха? Фиброгастроскопия с биопсия ли ти правиха?

Ами хеликобактера ми го установиха чрез изследвания .. ходих на всякакви гастро лекари, но всички ... едни лекари.. никой не ми помага.. все се чувствам зле.. лошо ми е повръща ми се, жестоки болки в стомаха..
биопсия не са ми правили, но искаха

unjustifiable
11-19-2011, 10:49
Също така се попилях от лекарства..
всякакви изпих.. нищо не ми помага

kalpazanka
11-19-2011, 10:51
Каква беше схемата?

unjustifiable
11-19-2011, 11:01
Каква беше схемата?

1вите пет дена - дуомокс

2рите пет - клацид и флажил

unjustifiable
11-19-2011, 11:03
+ че сега пия .. еспумизан /за газовете в стомаха/.. креон за панкреас о.О даже спрях да го пия не знам за какво ми го изписаха, лакто за възстановяване на бактериите в стомаха.. нексиум за киселинноста в стомаха ми.. мотилиум от край време си го пия.. и чай - ентрелолин

kalpazanka
11-19-2011, 11:03
Ходи ли след това при гастроентеролог? Контролни изследвания за хеликобактера прави ли?

unjustifiable
11-19-2011, 11:04
Ходи ли след това при гастроентеролог? Контролни изследвания за хеликобактера прави ли?

да преди 2 седмици бях правила пак... от нормално от 0 до 5 имам 67,7

kalpazanka
11-19-2011, 11:05
Втори курс на лечение ще правиш ли?

unjustifiable
11-19-2011, 11:07
Втори курс на лечение ще правиш ли?

ами казаха ми след известно време да пия тези лекарства които изредих.. и ще ме прегледат пак и най-вероятно във изпражнение ще видят дали имам
1 път също такова ми бяха направили - изследвания бяха отрицателни..
макар, че гастрото от варна ми каза само ако имам в изпражнението положително тогава да пия схемата но нашите тъпи лекари в моя град .. казаха, че е по-добре да изпия схемата