PDA

View Full Version : DELL



Sunshin3
11-19-2011, 12:20
http://www.technomarket.bg/products/09113278/dell-inspiron-n5110-5a005100

МНЕНИЯ?

badboy28
11-19-2011, 12:29
според мене е добър за тия парички

Sunshin3
11-19-2011, 13:03
трябва ми наистина сигурно мнение, щото не искам да се прее*авам 8-)

като начало за самата марка, до сега не чух някой да е оставал с лошо впечатление

иии понятие си нямам по принцип от такива неща, трябва ми здрава машинка, за вкъщи, за всичко :D

Sunshin3
11-19-2011, 13:04
може да предлагате и други, цената до 1500-2000 :)

Cybershot
11-19-2011, 13:46
Идеален е, аз имам от тази серия, има модел и с core i7, което е към 1400. Марката е стабилна иначе също.

GregoryHouse
11-19-2011, 15:20
Доста добра серия на Дел. Заслужава си напълно.

lmao
11-19-2011, 19:44
лаптопта ми е такъв
по принцип съм доволен, мн е стабилен ама и много грее и трябва често да се чисти
иначе не мисля, че ще сбъркаш, ако си го вземеш

PonxY
11-19-2011, 20:00
За какво ще ползваш лаптопа предимно ? Игри тежки ще играеш ли ? Някакви по-тежки програми, които искаш да ползваш ? Вижда,, че отделяш доста пари (до 2000 лева), но ако няма да се натоварва сериозно не си заслужава да се купува прекалено силна машина :)

shaunaa
11-20-2011, 11:38
Майка ми има такъв и мисля, че е доволна. батерията му е издържлива и всичко му е ок, за разлика от прредишния койото беше MSI. ТЯ го има вече от 1 год и нищо му няма, да чукна на дърво !! Но според мен има лаптопи на други по-хубави марки на много по-ниски цени, но все пак решението си е твое !! Но какъв лаптоп искаш зависи и от това, за което ще го ползваш, например мисля че този лаптоп не става за много тежки игри, но все пак какво разбирам аз от лаптопи !!!

Sunshin3
11-27-2011, 18:10
съжалявам, че не съм отговорила на време :D
спрях се на тази марка и предпочитам да дам повечко парички, но и да си заслужава :)
значи предполагам, че ще е този.

игрички не играя много, но може да дръпна NFS или SIMS ии това е май :D

Cybershot
11-27-2011, 18:13
Те хората Crysis II цъкат на него ;]
Ще ти вървят игричките, пък батерията издържа около 5 часа гледане на филм.

torVPN
11-27-2011, 19:16
Вземай го, но не и от техномаркет

PonxY
11-27-2011, 19:37
Абе хора това е най-ниският клас лаптопи на Делл. Колкото и да е хубава марката, самият лаптоп на модела не е много сполучлив. То Crysis тръгва, да, но на какви температури ? Той лаптопът при тежка игра държи над 75-80 градуса и точно след 2 години ще се разлепи цялото дъно и всичко покрай него и дотам с INSPIRON-а. Има много теми за този модел на ДЕЛЛ, че грее и други оплаквания. Ако бюджетът е до 2000 лева, то този лаптоп определно не е подходящ. Виждам, че авторът на темата е момиче, и предполагам, че няма да играе много тежки игри.

PonxY
11-27-2011, 19:41
Предлагам този лаптоп - http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/Product.xsp?pID=95EEDBF24CFB2F47C225792200692332


ПП: Авторката да каже запалена геймърка ли е, защото за тези пари може да се вземе по-слаб лаптоп, но много по качествен, изпипан и здрав :)

JuStIc3
11-27-2011, 19:52
Lenovo ?! Тия до вчера не правеха ли тамагочита ?

PonxY
11-27-2011, 20:02
ХАХАХХА :) Знаеш ли изобщо нещо за леново или просто си чувал от баба и дядо и си попил наготово ?

alexchyyyyy
11-27-2011, 20:03
За 6 гб рам 2.4 Ghz Процесор не е ли малко ? :-o

PonxY
11-27-2011, 20:06
Малко е(евтино) да, но е доста по добре от INSPIRON. Пак казвам, ако авторката няма да играе най-новите и тежки игри има много по добри лаптопи, които си заслужават, но по-слаби. Все пак предлагам бърз компютър, защото виждам, че тя иска такъв, въпреки че в този ценови диапазон НЕ може да намери качествен геймърски лаптоп.


ПП: Като погледнах отново нейното предложение, забелязах че INSPIRON-a не е толкова мощен. С тази 525M на Нвидиа... Веднага мога да предложа друг по-слаб лаптоп в сравнение с Lenovo-то, но доста по качествен.

alexchyyyyy
11-27-2011, 20:07
Малко е да, но е доста по добре от INSPIRON. Пак казвам, ако авторката няма да играе най-новите и тежки игри има много по добри лаптопи, които си заслужават, но по-слаби. Все пак предлагам бърз компютър, защото виждам, че тя иска такъв, въпреки че в този ценови диапазон НЕ може да намери качествен геймърски лаптоп. И аз си мисля, че е малко, защото моята печка е 4 гб рам и 2.6 Ghz :-o 8)

PonxY
11-27-2011, 20:09
Чааакай :D малко като пари или производителност. Аз говоря малко като пари... един вид, че не е много скъпо.

JuStIc3
11-27-2011, 20:17
Имал съм си общо с Леново и изобщо не съм доволен от качеството на тази марка :) Въпреки че позападат твърдо си държа на HP

PonxY
11-27-2011, 20:21
Имам 2 HP-та и съм много доволен. Имал съм допир с 2 Lenovo-та и съм останал с доста добри впечатления. Също съм работил на XPS и съм оставал изключително доволен :)

GregoryHouse
11-27-2011, 21:25
Lenovo ?! Тия до вчера не правеха ли тамагочита ?

Moмче, току що каза, най-голямата глупоcт в този раздел. По-добре не давай акъл.

MaGuSs
11-27-2011, 21:27
Ако имаш едно 6000лв излишни си вземи Dell Alienware M17x

Cybershot
11-28-2011, 08:24
Много взехте да се изхвърляте. Inspiron-а държи температури под 50 градуса, когато на него са пуснати стандартни приложения и се гледа филм. При сериозно натоварване на видеокартата достига до 70 градуса. Има един кофти проблем само. Лаптопа е нисък, разстоянието между него и бюрото примерно е твърде малко и при по-високо натоварване не може да поеме толкова въздух и за това достига 70 градуса (което въпреки, че е напълно в нормите). При леко повдигане се наблюдава понижаване на градусите до 65, а ако си купите подложка, сигурно ще паднат до 60. Набичете Crysis II на десктоп с подобна видеокарта, да видим тя колко ще държи?

JuStIc3
11-28-2011, 10:38
Lenovo ?! Тия до вчера не правеха ли тамагочита ?

Moмче, току що каза, най-голямата глупоcт в този раздел. По-добре не давай акъл.

Искаш да ми кажеш че Lenovo държат челни позиции при лаптопите ?! МоУим те ..

GregoryHouse
11-28-2011, 11:25
Прочел си 20 поста в някой форум, разгледал си 2 сайта за лаптопи и вече си експерт? Леново правили тамагочита...

Това е все едно да кажеш, че CoolerMaster правят тенекета за сирене.
И да по качество бих казал, че леново са на челните позиции за мен. Единствените които могат да им се опрат са Дел и може би Асус. Останалото е класи надолу.

Не се изказвай неподготвен, и като кажеш глупост, извини се и забрави, вместо да теглиш 10 поста локуми и да се опитваш да доказваш недоказуема теза.

JuStIc3
11-28-2011, 11:42
Аре нема нужда :?

PonxY
11-28-2011, 14:45
Не казвам, че INSIRON-a е лош лаптоп, но определено не е много качествен. Фактът, че е най-ниската серия, говори сам за себе си. При ограничение на бюджета, то тогава той е много подходящ, но питам - защо да се вземе INSPIRON, като може да се вземе по скъп (около 1500-1800) с i5 процесор, който ЩЕ превъзхожда INSPIRON-a във всяко едно отношение! И моля не казвай, че държал макс 70 градуса при тежки игри. Това, че лаптопът е нисък, не е проблемът за температурите, а малката пластинка, която е сложена с цел да "охлажда" лаптопа. Отделно при Idle режим температури "под 50" градуса добре ли са ? Около 40 градуса е нормално.


ПП: Отделно да не говорим за качеството на пластмасата, изработката, звукът и многото проблеми с драйверите. Не ме разбираите погрешно, но ако буджетът е до 2000 и да се вземе INSPIRON, е престъпление. Ако държите на Dell вземете един XPS и вижте разликата.

ЕДИТ: Абе тя таз видео карта GT 525M 1GB ако е с DDR3 и подкара някоя по тежка игра, толкова много ще се измъчи и натовари, че няма как просто температурите да са под 73-75 градуса-УБЕДЕН СЪМ.

Cybershot
11-28-2011, 14:58
Ама ти чуваш ли се кви глупости ръсиш бе пич, за 1400лв ще си вземе с 2ро поколение i7 което към момента трябва да е най-мощния процесор за лаптоп... Имаш ли такъв, че да пишеш или си прочел 2 мнения, на някой който играе с лаптопа в леглото и вече знаеш всичко за него? А проблема с охлаждането е точно този, който посочих. Говоря от личен опит, айде не на мен тия!

П.П. Никакви проблеми с драйверите няма, има проблем с драйверите за 540M и беше от nVidia, но към този момент мисля че е отстранен.

PonxY
11-28-2011, 15:16
Е нека не се обиждаме кой какво ръсел. Точно имам доста колеги, които имат този лаптоп, и се оплакват от него и сме говорили за прегряването. Не съм малоумен много добре знам за 1400 лева, че може да се вземе i7 и какво е i7, какви са характеристиките и каква е разликата между новото и старото поколение i7. Не става въпрос за процесорът i7. Става въпрос за надеждност и качество на обработка. Виждам, че имаш дел и ще ти дам пример с дел - Защо по слаб XPS или Vostro е по-скъп от по-силен INSPIRON ? Момичето каза, че няма даи грае течки игри. На нея за какво и е i7? Да се хвали на приятелките си ли или на гаджето? Един 4 ядрен i5 ще й върши същата работа. Отделно да не говорим за това, че има оплаквания откъм лющене на покритието на лаптопа. И айде и на мен НЕ тия, че не греел или защо греел... Само ми кажи INSPIRON най-ниската серия ли е ? А и последно, нямам нищо лично нито към теб, нито към INSPIRON, но с такъв бюджет е просто срамота ...


EDIT: Ако потребителката дъжри на мощност е най-добре да вземе Lenovoto, което предложих, но ако иска и надеждност, то трябва да се помисли за друг модел лаптоп. Нека все пак и да отговори :)

Cybershot
11-28-2011, 15:26
При мен не се наблюдават такива проблема, а на въпроса ти защо е по-евтин, ще ти кажа че се печели от оборота, защото на пазара може би няма конкуренция от към цена/производителност.

PonxY
11-28-2011, 15:32
Конкуренция за цена производителност има. Даже мога да ти дам примери :) Но, все пак, колега, е безсмислено да спорим, без потребителката да каже какво е решила и какви изисквания има хехехе

galin4o0o
12-01-2011, 17:32
Мисля,че и някоя Тошиба няма да е лош избор ;)

Sunshin3
12-09-2011, 09:40
Съжалявам, нямах възможност просто да пиша по-рано, та нашите категорично държат на DELL. Да, определихме бюджет около 2000лв, но наистина държа на бърз, здрав, надежден лаптоп!

Не играя тежки игри, само NFS, SIMS и това е май. :D

Sunshin3
12-09-2011, 09:56
И някой каза, да не го взимам от ТЕХНОМАРКЕТ. Защо?

ПП: от малък град съм

DarkAngelOfHope
12-09-2011, 21:17
Аз си взех Lenovo Ideapad y570 Core i7, 4GB RAM, NVvidia 555m, 750 HDD и др. (може да съм споменавал и в някоя друга тема не помня :D) та ... супер съм очарован от лаптопа, определено надминава очакванията ми :) много добро впечатление ми прави това че дори когато лаптопа е натоварен в игрови режим и издухва горещ въздух, корпуса остава хладен на пипане, по хладен от температурата на ръцете ми. Според тестове батерията издържа около 5 часа и 30 мин в икономичен режим но аз като посоча на батерията показва над 7 часа време за работа (не съм засичал иначе колко е, не ме интересува чак толкова :D). Има хардуерен бутон за изключване на NVidia-та (като тия бутони за WiFi) за да сте сигурни че няма да се ползва и няма да ви харчи ток :) Тонколонки JBL 2x1.5W и т.н. незнам коя друга марка може да ви предложи подобна конфигурация за ~1450лв, Dell XPS с NVidia 525m е над 2600 лв :D

Инвестиция в подобен лаптоп (или компютър) не е само за хвалене, даваш едни пари, поне ги дай за нещо което ще е актуално повече от 1 година :)

и за разбирачите ... я проверете мобилните Core i5 от второ поколение дали са 4 ядрени или 2 ядрени :D имам предвид моделите които са с 4 цифри и завършват на M :)

Sunshin3
12-09-2011, 22:31
честно казано не се надявам само на година, а две три :D

DarkAngelOfHope
12-10-2011, 07:10
^ Ами 525m видео картата не е чак толкова мощна, разлиаката с 555m може би около 35% в полза на 555m, но ако не играеш игри и нямаш намерение да играеш тежки игри за вбъдеще ще е актуален за теб този лаптоп :) и аз исках да си взема Dell по принцип или пък HP но втори път едва ли ще се прежаля да си взема комп. с AMD (Ati) видео карта :D а исках нещо по мощтно от 525m и така стигнах до Lenovo-то :)

Dell са си стабилна марка и 3 години ще те изкара особено ако ползваш лимита от 2000 лв :D на видео картата която предлагат те ще ти вървят всички игри излязли до момента но не всички на максимум графика :)

А по принцип това за актуалността го написах за един съфорумец дето е писал че покупката на Core i7 е само за хвалене :)

Sunshin3
12-10-2011, 10:30
абе(понеже не ми се прави нова тема) коя е най-добрата марка телефони на пазара в момента?

Sunshin3
12-10-2011, 10:39
http://www.technopolis.bg/b2c/details//511631/P11010101/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-DELL-INSPIRON-N5010

???

PonxY
12-10-2011, 11:14
Прочети пак внимателно темата. 525м е поне 50 процента по слаба от 555м. Не можеш да ги сравняваш нито по клок, нито по големина на шината, нито по вида на паметта. Препоръчвам ти друг лаптоп .... Онзи който ти бях дал няма кокурент в този ценови диапазон като цена/производителност. Ако искаш качество за сметка на производителност, просто кажи.

За ATI : не съм им фен, но навсякъде казват, че ати били по хубави за лаптоп... Не знам имам лаптоп и с ати и с нвидиа и честно да кажа, този с ати е 30 процента по хладен.

PonxY
12-10-2011, 11:27
Ако бюджетът ти е 1800-2000 Не си вземай INSPIRON. Lenovoto е в пъти по добре, ПОВЯРВАЙ. Кажи какви игри играеш, за какво ще го ползваш и колко часа на ден играеш. Прочети хубаво темата....

ПП: По-добре си вземи второто поколение Sandъ Bridge като ще даваш такива пари. То върви с вградена видео карта, като плюсовете са по-ниски температури (превключва се между вградена и външната видео карта в зависимост от натоварването), 2 пъти по-дълго издържа на батерия и по дълъг живот на лаптопа. Наистина аз тези пари ... поинтересувай се малко по-вече, а не се впускай в рекламите...