PDA

View Full Version : Държавна поръчка в СУ



sunity06
11-19-2011, 18:13
:neutral: Здравейте, имам няколко въпроса

Как се определя кой точно да учи като държавна поръчка? Трябва да си в някакво неравностойно положение, да си с успех над едиколкоси или....? И по точно в СУ какво е положението. Прекарах цял ден в търсене на информация и намерих-ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО. Да, единственото, което ми стана ясно е, че ако съм държавна поръчка ще плащам около 750лв, а ако съм но обучение срещу заплащане ще съм на такса за семестър около 2344лв, което ми е меко казано непосилно за джоба. Е да, поне не е като в медицината 7439лв, но все пак...

И впрочем за СУ излиза ли справочник за прием на студенти за 2012 година и ако излиза то що-годе кога?

#-o надявам се, не само аз се чувствам като ку-ку-пи-пи с тия неща...

teddybearMV
11-19-2011, 18:26
:neutral: Здравейте, имам няколко въпроса

Как се определя кой точно да учи като държавна поръчка? Трябва да си в някакво неравностойно положение, да си с успех над едиколкоси или....? И по точно в СУ какво е положението. Прекарах цял ден в търсене на информация и намерих-ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО. Да, единственото, което ми стана ясно е, че ако съм държавна поръчка ще плащам около 750лв, а ако съм но обучение срещу заплащане ще съм на такса за семестър около 2344лв, което ми е меко казано непосилно за джоба. Е да, поне не е като в медицината 7439лв, но все пак...

И впрочем за СУ излиза ли справочник за прием на студенти за 2012 година и ако излиза то що-годе кога?

#-o надявам се, не само аз се чувствам като ку-ку-пи-пи с тия неща...
Нещо в ХФ или БФ ли си си избрала? Сестрата на моя позната учи та ми плаща 750лв. за редовна форма. Държавна поръчка са тези, които са кандидатствали в университета през текущата година, приети са в редовните класирания като държавна поръчка. Някои университети обявяват места след редовните класирания за обучение срещу заплащане и брой места. Има варианти на повечето места за плащане на части на сумата за обучение срещу заплащане.

sunity06
11-19-2011, 18:47
Благодаря много :-) ! Запътила съм се към Факултета по математика и информатика :-| и съответно всички мой познати решиха, че съм се побъркала.

teddybearMV
11-19-2011, 18:49
Благодаря много :-) ! Запътила съм се към Факултета по математика и информатика :-| и съответно всички мой познати решиха, че съм се побъркала.
Мне, защо.. има много хубави специалности. Виж и в УНСС, НБУ или ТУ. Там също има интересни специалности от този бранш. Просто хората си мислят, че само правото си заслужава. Такава е модата сега. :)

sunity06
11-19-2011, 19:00
:? Да, това с правото стана много банално последните години, поне мен истолията не ме влече на такова ниво. Математиката ми е на сърцето, макар сега да съм в професианална гимнази, която няма нищо общо с математиката. Да, знам, че и там има много хубави специалности, но там всичко е описано и много добре систематизирано в сайтовете им, докато в СУ е грозде с манджа :-k .