PDA

View Full Version : искам някакъв фотоапарат..



fen7asy
11-19-2011, 20:25
подобен на 550д.. всм да не е някъв такъв професионален, ама все пак да има опции подобни на тоя 550д, като например обектива му да се върти :lol: тц, не знам, не съм много запозната, щото ме мързи да чета по други форуми освен тийна.. някво нетипично и неуютно ми е :lol: абе просто искам обектива му да се върти О.О т.е. да може да се настройва на близък, далечен план и т.н. ;д обаче останалите екстри може и да не ги има.. всм нямам нужда от някви професионални работи :д съществува ли въобще нещо такова? ако съществува ми го препоръчайте.. моля.. 8-)

:-) :-)

lightcameraction
11-19-2011, 20:27
всъщност искаш апарат ,който да е с голям обектив и да може да се врътка наляво и на дясно и да мислиш,че апарата ти е голям и професионален

starburst
11-19-2011, 20:29
всъщност искаш апарат ,който да е с голям обектив и да може да се врътка наляво и на дясно и да мислиш,че апарата ти е голям и професионален
точно каквото си мислих

fen7asy
11-19-2011, 20:31
мне, точно тва казвам, че не искам да е професионален ;о само обектива му да се врътка :д
мда, всъщност и да е голям.. но нямам нужда от професионален.

starburst
11-19-2011, 20:32
защо искаш да е голям?

lightcameraction
11-19-2011, 20:32
мне, точно тва казвам, че не искам да е професионален ;о само обектива му да се врътка :д
мда, всъщност и да е голям.. но нямам нужда от професионален.

нали точно това казвам
искаш апарата ти е да е голям с голям обектив,да изглежда професионален и ти да ходиш на излети с учениците си и да правиш велики фотографии с твоя връткащ се обектив ;д

fen7asy
11-19-2011, 20:35
въобще не е така, но щом разбиранията ти се стесняват до такава степен, добре, нямам нищо против.

starburst ония ден държах 550д и чувството беше меега яко :д апък не ми е нужен професионален, просто нямам какво да го правя.. ама искам такъв обектив, за да мога да си настройвам близък, далечен план, етц.

на цифровия не може :lol: та въобще съществува ли нещо такова?

lightcameraction
11-19-2011, 20:36
въобще не е така, но щом разбиранията ти се стесняват до такава степен, добре, нямам нищо против.

starburst ония ден държах 550д и чувството беше меега яко :д апък не ми е нужен професионален, просто нямам какво да го правя.. ама искам такъв обектив, за да мога да си настройвам близък, далечен план, етц.

на цифровия не може :lol: та въобще съществува ли нещо такова?

не знаех,че на цифровите апарати не може да се зуумва..

fen7asy
11-19-2011, 20:38
въобще не е така, но щом разбиранията ти се стесняват до такава степен, добре, нямам нищо против.

starburst ония ден държах 550д и чувството беше меега яко :д апък не ми е нужен професионален, просто нямам какво да го правя.. ама искам такъв обектив, за да мога да си настройвам близък, далечен план, етц.

на цифровия не може :lol: та въобще съществува ли нещо такова?

не знаех,че на цифровите апарати не може да се зуумва..


не зуумването.. имах предвид фокусирането :д
тва че не съм прочела някои работи тряя да го поправя ;д

ShtrudeL
11-19-2011, 20:39
Апаратчетата, на които им се въртят обективите са професионални. :>
Вземи си някой от базара във photo-forum :>

starburst
11-19-2011, 20:40
от DSLR апаратите (такъв за който ти говориш, с обектив) всичките са над 800 лева ако става въпрос за цена

fen7asy
11-19-2011, 20:41
искам да ми покажеш най-простичкия
цената няма значение

ShtrudeL
11-19-2011, 20:41
искам да ми покажеш най-простичкия
цената няма значение

нов или втора ръка?
И защо се задоволяваш с най-простичкия, ако имаш други цели?


Едит: защото можем да ти покажем 6 мп-лов DSLR с някакви никакви характеристики, ама понеже е с "въртящо обективче" да го водят професионален.

lightcameraction
11-19-2011, 20:42
искам да ми покажеш най-простичкия
цената няма значение

И как искаш да си вземеш простичък апарат без нищо ,просто да му се врътка обектива и да се радваш,че изглеждаш като професионална фотографка и само заради тоя външен вид да дадеш 900 лева?
Простичък..професионални апарати няма простички ..
в смис..можеш да намериш ама са над 900 лева.

fen7asy
11-19-2011, 20:45
о неска думите постоянно ми излизат от главата и се изразявам абсолютно неправилно :д

татко сега ме подсети, че всъщност може обектива да се вземе отделно, апък фотоапарата да е някъв обикновен всм тея дето са под 800лв, не от тея сапунерките де.. ами.. от тея другите :/ не се сещам сега за пример ;/

starburst
11-19-2011, 20:46
те обективи по принцип се купуват отделно щото всеки един се ползва за специфичен вид снимка/композиция

пък и има обективи дето струват повече от някои апарати...

lightcameraction
11-19-2011, 20:46
о неска думите постоянно ми излизат от главата и се изразявам абсолютно неправилно :д

татко сега ме подсети, че всъщност може обектива да се вземе отделно, апък фотоапарата да е някъв обикновен всм тея дето са под 800лв, не от тея сапунерките де.. ами.. от тея другите :/ не се сещам сега за пример ;/

но нали знаеш,че тоя обектив не е 30-40 лева

fen7asy
11-19-2011, 20:48
искам да ми покажеш най-простичкия
цената няма значение

нов или втора ръка?
И защо се задоволяваш с най-простичкия, ако имаш други цели?


Едит: защото можем да ти покажем 6 мп-лов DSLR с някакви никакви характеристики, ама понеже е с "въртящо обективче" да го водят професионален.

ами например нещо подобно на 550д, само че по-непрофесионално :д
няма значение нов или не, не искам да го поръчвам по интернет, ще го търся тука в Бургас някъде..

едит: ще ми го донесат от чужбина ;д аз само трябва да кажа модела

BadAss
11-19-2011, 22:28
ей аман от фотографи бе
всеки трети вече с апарат колкот 3 заплати.. :lol:

Verminaard
11-20-2011, 06:33
подобен на 550д.. всм да не е някъв такъв професионален, ама все пак да има опции подобни на тоя 550д, като например обектива му да се върти :lol: тц, не знам, не съм много запозната, щото ме мързи да чета по други форуми освен тийна.. някво нетипично и неуютно ми е :lol: абе просто искам обектива му да се върти О.О т.е. да може да се настройва на близък, далечен план и т.н. ;д обаче останалите екстри може и да не ги има.. всм нямам нужда от някви професионални работи :д съществува ли въобще нещо такова? ако съществува ми го препоръчайте.. моля..

Значи,искаш апарат който да е като 550д,да работи като 550д и да има същите опции,функции и възможности като 550д.
Веднага мога да ти препоръчам -> 550д.

lightcameraction
11-20-2011, 06:37
:lol:

Nithael
11-20-2011, 07:10
ей аман от фотографи бе
всеки трети вече с апарат колкот 3 заплати.. :lol:+
никога не бих си дал парите за такава глупост..

lightcameraction
11-20-2011, 07:17
ей аман от фотографи бе
всеки трети вече с апарат колкот 3 заплати.. :lol:+
никога не бих си дал парите за такава глупост..

ти си глупост
като не знаеш нищо за апаратите и т.н и не се занимаваш с това,не говори глупости моля те,ходи да си гледаш детските srsly

Nithael
11-20-2011, 07:51
ей аман от фотографи бе
всеки трети вече с апарат колкот 3 заплати.. :lol:+
никога не бих си дал парите за такава глупост..

blah blah blah blah blah i'm gay

Verminaard
11-20-2011, 07:52
Ще има ли шитсторм,че да претичам на бърже за бира и една луканка?

lightcameraction
11-20-2011, 07:58
какъв шитсторм
виж го че е спрел и не може да каже 2 приказки
първо пише нещо ,а после не се обосновава защо мисли по този начин.

Verminaard
11-20-2011, 07:59
Значи...няма да има шитсторм? :-#

lightcameraction
11-20-2011, 08:00
Значи...няма да има шитсторм? :-#

май не
8-)

dirtyyy
11-20-2011, 08:02
Ще се гръмна.

Nithael
11-20-2011, 08:06
какъв шитсторм
виж го че е спрел и не може да каже 2 приказки
първо пише нещо ,а после не се обосновава защо мисли по този начин.дае, щото казах че е глупост и тва ти бръкна в дупенцето :С
за толкова пари мога да си взема къде по-смислени неща.
да не говорим че даже няма смисъл от тая фотография :lol: наредили се там някви и ми снимат околността...все 1 не я виждам всеки ден :lol:

marble
11-20-2011, 08:07
цената няма значение
:smt095

lightcameraction
11-20-2011, 08:07
какъв шитсторм
виж го че е спрел и не може да каже 2 приказки
първо пише нещо ,а после не се обосновава защо мисли по този начин.дае, щото казах че е глупост и тва ти бръкна в дупенцето :С
за толкова пари мога да си взема къде по-смислени неща.
да не говорим че даже няма смисъл от тая фотография :lol: наредили се там някви и ми снимат околността...все 1 не я виждам всеки ден :lol:

чакай чакай..
това че си ограничен и комплексиран от факта,че просто няма как да работиш с такова нещо + няма как да си го вземеш е съвсем друг въпрос.

Nithael
11-20-2011, 08:11
какъв шитсторм
виж го че е спрел и не може да каже 2 приказки
първо пише нещо ,а после не се обосновава защо мисли по този начин.дае, щото казах че е глупост и тва ти бръкна в дупенцето :С
за толкова пари мога да си взема къде по-смислени неща.
да не говорим че даже няма смисъл от тая фотография :lol: наредили се там някви и ми снимат околността...все 1 не я виждам всеки ден :lol:

чакай чакай..
това че си ограничен и комплексиран от факта,че просто няма как да работиш с такова нещо + няма как да си го вземеш е съвсем друг въпрос.http://prikachi.com/images/583/2522583g.jpg
аз ти казвам, че е тъпо и безсмислено, пък ти за кви работи ми говориш :Д

dirtyyy
11-20-2011, 08:13
Тъпо е, ако нямаш:
-Полза от такъв апарат, сам за себе си.
- Не те влече, а го правиш от гъзария.
..общо взето тва ме изчерпва.

А иначе мога да ти дам хиляди обяснения, защо на човек, който се влече от фотографията, му е полезен един по-хубав апарат.

horacio
11-20-2011, 08:41
какъв шитсторм
виж го че е спрел и не може да каже 2 приказки
първо пише нещо ,а после не се обосновава защо мисли по този начин.дае, щото казах че е глупост и тва ти бръкна в дупенцето :С
за толкова пари мога да си взема къде по-смислени неща.
да не говорим че даже няма смисъл от тая фотография :lol: наредили се там някви и ми снимат околността...все 1 не я виждам всеки ден :lol: Ами има някои места, които не можеш да видиш на живо с очите си. Пък и фотографията е изкуство, не можеш да кажеш, че е излишна и без смисъл.

Nithael
11-20-2011, 09:16
какъв шитсторм
виж го че е спрел и не може да каже 2 приказки
първо пише нещо ,а после не се обосновава защо мисли по този начин.дае, щото казах че е глупост и тва ти бръкна в дупенцето :С
за толкова пари мога да си взема къде по-смислени неща.
да не говорим че даже няма смисъл от тая фотография :lol: наредили се там някви и ми снимат околността...все 1 не я виждам всеки ден :lol: Ами има някои места, които не можеш да видиш на живо с очите си. Пък и фотографията е изкуство, не можеш да кажеш, че е излишна и без смисъл.фотографията може да е всичко друго, но НЕ и изкувство.изкувство означава да СЪЗДАДЕШ нещо, било то песен или рисунка или квото се сетиш там.да направиш снимка на нещо, дето вече съществува далеч не е изкувство.

dirtyyy
11-20-2011, 09:18
Да,защото да видиш определено нещо и да се научиш как да го уловиш правилно, не е създаване на снимка примерно?
Създай ми ти нещо ето такова:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/291892_2313964447276_1194366864_32279164_824740215 _n.jpg
било то дори с фотошоп :з

Nithael
11-20-2011, 09:22
Да,защото да видиш определено нещо и да се научиш как да го уловиш правилно, не е създаване на снимка примерно?

вика му се усещане.и пак повтарям...ти "създаваш" снимка на нещо което вече съществува, това не е изкуство.
kktnxbb