PDA

View Full Version : Все повече хора (прави ми впечатление)



dirtyyy
11-20-2011, 08:25
..си взимат "големи" "с големи обективи" апарати.
Не че нещо, обаче момичета и момчета, за да си вземете такъв апарат,според мен трябва да имате поне малко опит със сапунерка...после с една идея по-готин от сапунерка.
Само изказвам мнение, щото съм супер раздразнена!
На хората, които тва ги влече сериозно, съм щастлива като си купят, но е такива теми от типа на
"КАКЪВ АПАРАТ ДА СИ ВЗЕМА"
и отдолу разпитване за характеристиките,които даже не знаете..моля ви.
За да си вземеш нещо такова трябва да знаеш поне какво е ИСО..

ок,изказах си мнението.

lightcameraction
11-20-2011, 08:27
значи оправих всичко дето не ми беше ясно :О
имаше 2-3 опции дето не бях сигурен за какво са,но всичко си е ок сега
исото не се получаваше в началото и не снимаше както трябва и се чудех защо така,но после видях,понеже съм зле с очите рофл,че настройвам различно нещо и сега си го оправих и всичко е точно :О
а видеото е уникално просто ,много радва срсли :grin:

dirtyyy
11-20-2011, 08:30
Евала, само да ти кажа, че когато искаш да фокусираш на видео режим от опцията за отзуумване, там звездичката.

Verminaard
11-20-2011, 08:31
http://i.imgur.com/jdb64.jpg

lightcameraction
11-20-2011, 08:32
Евала, само да ти кажа, че когато искаш да фокусираш на видео режим от опцията за отзуумване, там звездичката.

да да да знам,страхотно е
а канон си имат специализиран сайт за color corrections и не е нужно да ги търся навсякъде,ще ползвам техните,те са си страхотни направо
леле ще припадна омг ..соу найс.

yakuza_
11-20-2011, 08:39
ЖАЛ МИ Е ЗА БАЩАТА ДЕТО ДАВА 1К КИНТА ЗА РАЗГЛЕЗЕНОТО СИ ЧАВЕ ! :(

marble
11-20-2011, 08:52
Ауу, да.
Толкова пари на вятъра, а дори не знаят някои копчета какво правят.
8-)
Последно бях хванала един 1100д и момичето ми вика: "нещо не прави хубави снимки".. тя милата не помня какво го беше настроила за нощни снимки.. нямаше светкавица
и вика "аз не знам как да го оправя"
Много ми е жал за родителите и.. Колко ли време са събирали пари да купят такъв фотоапарат на онзи дънер. -.-

dirtyyy
11-20-2011, 08:58
Тъжничко е, а да, сайта го знам.
Като се сетя аз, колко съм..така да го кажа "слушала" за да ми го вземат за коледа.

torVPN
11-20-2011, 09:47
Тъжното не е само цената, а всичко, което снимате, защото с малко труд може да се направи и без фотоапарат и да е в пъти по-добро.

lightcameraction
11-20-2011, 09:51
Тъжното не е само цената, а всичко, което снимате, защото с малко труд може да се направи и без фотоапарат и да е в пъти по-добро.

това го казват тея,дето не могат да си вземат и/или не разбират от апарати..говоря и за видео и за снимки
..

Luidgie
11-20-2011, 09:54
На някой май му е пострадало самочувствието. Има милиард хора на земята, не може само ти да имаш най-хубавият апарат и да си най-добрият фотограф. Нека си купуват хората - нали за това се произвеждат. А и полу-професионалният или професионалният са къде къде по-добри от обикновените.

torVPN
11-20-2011, 09:58
Тъжното не е само цената, а всичко, което снимате, защото с малко труд може да се направи и без фотоапарат и да е в пъти по-добро.

това го казват тея,дето не могат да си вземат и/или не разбират от апарати..говоря и за видео и за снимки
..

Това го казва човек, който може да направи всяка снимка, която си направил и смяташ за нещо върховно като 3Д анимация.За видео няма да се мъча да обяснявам, защото повечето не можете да снимате движещ се обект, а за другото дори представа нямате.

burpp
11-20-2011, 10:00
За какво са ви тези фотопапарацици.
Да смуквате пари от джобове и кредитни карти.
Толкова по-важни неща има, а вие се притеснявате за обективи, зуумове и луумове. Раздразнете се на хората дето няма к'во да ядат, раздразнете се на хората, които искат смърт, но най-вече, раздразнете се на хората, които по дяволите, недоумявам как може да си купят фотоапарат с ОБЕКТИВ ? Сори, че съм така раздразнителен, но изведнъж всички решихте, че е супер якото да си имате фотоапарат. Направите няколко снимки и го оставите да събирате прах. С изключения, разбира се.

PainMonopoly
11-20-2011, 10:06
Аз съм доволен от сапунерката, която ми избра и не ми трябва нищо повече. :D

Сапунерка рулз. :D

ShtrudeL
11-20-2011, 10:10
Хубаво аватарченценцее , слънчице

dirtyyy
11-20-2011, 10:14
Аз съм доволен от сапунерката, която ми избра и не ми трябва нищо повече. :D

Сапунерка рулз. :D

Добре е,нали 8-)

Мерси Щруделченце!

не, не ми е засегнато самочувствието, просто ми е тъпичко :з

yakuza_
11-20-2011, 10:15
АПАРАТИТЕ ВИ КРАДЪТ ОТ ДУШИТЕ, ВИЕ СТЕ СЛУЖИТЕЛИ НА ДЯВОЛА, ЩЕ ГОРИТЕ В АДА !

ShtrudeL
11-20-2011, 10:21
[quote=PainMonopoly]

не, не ми е засегнато самочувствието, просто ми е тъпичко :з

*Просто й е криво, че некадърници се гаврят с нещо, което й доставя удоволствие.
Разбирам напълно.

dirtyyy
11-20-2011, 10:23
Същото е като с музиката :з
когато някой слуша нещо,което аз обичам, а не заслужава да го слуша, го ревнувам :Д
и вие сте така, не се правете :oops:

lightcameraction
11-20-2011, 12:07
За какво са ви тези фотопапарацици.
Да смуквате пари от джобове и кредитни карти.
Толкова по-важни неща има, а вие се притеснявате за обективи, зуумове и луумове. Раздразнете се на хората дето няма к'во да ядат, раздразнете се на хората, които искат смърт, но най-вече, раздразнете се на хората, които по дяволите, недоумявам как може да си купят фотоапарат с ОБЕКТИВ ? Сори, че съм така раздразнителен, но изведнъж всички решихте, че е супер якото да си имате фотоапарат. Направите няколко снимки и го оставите да събирате прах. С изключения, разбира се.

точно пък тва ми е просто фаворита,невероятно сравнение
някакви кифли вече на всеки пост ' има по важни неща , хората нямат какво да ядът ' и бла бла

и аз к'во да направя ,че няма к'во да ядът?Аз мога да взема апарат и това да ми определени бъдещето,вместо да дам тея пари на не знам си к'ви деца,дето ще хапнат храна един ден и на другия ще са забравили
има хора пък дето няма к'во да си правят парите,но тея пари дет няма к'во да ги правят не ми ги дават на мен нали?
не може да не правиш нищо,само щото нЕкви си там деца били гладни :О
и ти може да си гладна един ден ,някой ще ти плати ли на теб ?
стига си се правила на майка тереза и си живей живота както можеш

yakuza_
11-20-2011, 12:11
.

и аз к'во да направя ,че няма к'во да ядът?Аз мога да взема апарат и това да ми определени бъдещето,вместо да дам тея пари на не знам си к'ви деца,дето ще хапнат храна един ден и на другия ще са забравили
има хора пък дето няма к'во да си правят парите,но тея пари дет няма к'во да ги правят не ми ги дават на мен нали?
не може да не правиш нищо,само щото нЕкви си там деца били гладни :О
и ти може да си гладна един ден ,някой ще ти плати ли на теб ?
стига си се правила на майка тереза и си живей живота както можеш
:lol:

доста бедняшко мислене

Perchem
11-20-2011, 12:12
тоз пак почна да "разсъждава" :razz:

lightcameraction
11-20-2011, 12:14
.

и аз к'во да направя ,че няма к'во да ядът?Аз мога да взема апарат и това да ми определени бъдещето,вместо да дам тея пари на не знам си к'ви деца,дето ще хапнат храна един ден и на другия ще са забравили
има хора пък дето няма к'во да си правят парите,но тея пари дет няма к'во да ги правят не ми ги дават на мен нали?
не може да не правиш нищо,само щото нЕкви си там деца били гладни :О
и ти може да си гладна един ден ,някой ще ти плати ли на теб ?
стига си се правила на майка тереза и си живей живота както можеш
:lol:

доста бедняшко мислене

дали?казах може ?
..щото имам познат,който живее с техните в Канада и си взе апаратче,започна да снима ( нали с по-добър апарат ) .. взе няколко фестивала и взе пълна стипендия за колеж по filmmaking.
после като си намери работа заради това ми кажи,че това не му е определило до някаква степен бъдещето и образованието
ако нямаш подобен апарат и знанията да направиш нещо добро,няма да вземеш стипендия и никога няма да учиш на такова място и вероятно няма да учиш изобщо нещо такова.

yakuza_
11-20-2011, 12:17
и все още не схващаш за какво говоря, както и да е, живей си с готиния апарат и търкай обектива около ректума и се извинявам от името на децата, които са от домове, че са яли вчера вместо да купят на някой бъдещ фотограф - апарат

lightcameraction
11-20-2011, 12:19
и все още не схващаш за какво говоря, както и да е, живей си с готиния апарат и търкай обектива около ректума и се извинявам от името на децата, които са от домове, че са яли вчера вместо да купят на някой бъдещ фотограф - апарат

нищо не можа да кажеш :О
всички сте големи светци тук ..направо без покрив на главата бихте останали само да дарите храна и топлота на децата в Сомалия нали рофл.

yakuza_
11-20-2011, 12:21
Абе ти май не си кърмен като малък ? :-o

lightcameraction
11-20-2011, 12:21
ти май не можеш да кажеш нещо по-сериозно освен някакви опити за затапване или нещо от сорта :О

yakuza_
11-20-2011, 12:23
ами когато ти кажа нещо сериозно, ти не го схащаш, не, че въобще схващаш нещо от това което аз пиша

Naive
11-20-2011, 12:25
на мен пък ми е тъжно, когато някой има прекрасен фотоапарат и снима всевъзможни простотии с него, лишени от всякаква идея и смисъл, ама... всеки сам си решава какво да прави : )

ShtrudeL
11-20-2011, 12:25
И двамата не сте прави. ^^

yakuza_
11-20-2011, 12:26
И двамата не сте прави. ^^
:( отивам да се снимам по боксерки на прозореца

SheepShagger
11-20-2011, 12:30
dirtyyy аз не помня ти точно да си пускала снимка различна от заека ти или очите ти, че да се мислиш за много опитна

Naive
11-20-2011, 12:31
а, да, и това, че знаеш какво е ИСО или някакви други глупости, не значи, че имаш усета да снимаш
защото познавам човек, който знае супер много на теория и е супер образован в това отношение, но... просто не може да го приложи.
и също така е тъпо да говориш такива неща, при положение, че и ти снимаш разни зайчета, цветенца, оченца и себе си в огледалото. не фотоапаратът и знанията правят човекът можещ, да. някои хора и с обикновени сапунерки правят яки снимки, с идея и т.н. да, качеството може да не е на най-добро ниво, но... си личи, когато зад обектива стои човек, който има усет.

NightGuardian
11-20-2011, 12:34
lightcameraction дано не ти е временна прищявка. Нека има , дано поне го оценява. :)

NaOH
11-20-2011, 12:48
..си взимат "големи" "с големи обективи" апарати.
Не че нещо, обаче момичета и момчета, за да си вземете такъв апарат,според мен трябва да имате поне малко опит със сапунерка...после с една идея по-готин от сапунерка.
Само изказвам мнение, щото съм супер раздразнена!
На хората, които тва ги влече сериозно, съм щастлива като си купят, но е такива теми от типа на
"КАКЪВ АПАРАТ ДА СИ ВЗЕМА"
и отдолу разпитване за характеристиките,които даже не знаете..моля ви.
За да си вземеш нещо такова трябва да знаеш поне какво е ИСО..

ок,изказах си мнението.

Ама Мони, не схващаш ли, че и ти спадаш при тоя кюп, който изреди? Мен кво ме боли фара, че знаеш кво е ИСО, и аз мога да си го прочета в гугъл, но тва не значи, че ставам за фотограф, нито значи, че ти ставаш. Ти в момента точно себе си иронизираш. Още си спомням темата, в която се похвали, че си взе скъпарски фотоапарат за сватби, защото ОМГ ОМГ ОМГ САПУНЕРКАТА ОГРАНИЧАВА ХЪР ДЪР И ТРЯБВА ДА СИ ВЗЕМА НАЙ-ЯКИЯ И НАЙ-СКЪПАРСКИЯ ФОТОАПАРАТ ЗА ДА БЪДА ЯКА И АРТ......... А честно да ти кажа, хубави снимки от теб не съм виждал - все някакви зайци или цветенца или лайна, които и 5-годишно лапенце със скъпарския фотоапарат на мама и тати би направил. Нямаш усет за красива снимка, нямаш усет за фотограф, ти си просто поредното разглезено лапенце с фотоапарат. Ако не си съгласна с горното - опровергай ме с реални снимки НА ХОРА, където наистина се вижда професионална фотография. Дотогава си просто едно лапенце със скъпарски никон/канон, което си мисли, че е големия фотограф и снима цветенца. :)

yakuza_
11-20-2011, 12:52
А ISO дето толкова говорите за него не беше ли нещо за сетификатите или разширения на тея файлове дето се отваряха с daemon tools :lol:

starburst
11-20-2011, 12:52
Това също, да :lol:

lightcameraction
11-20-2011, 12:52
lightcameraction дано не ти е временна прищявка. Нека има , дано поне го оценява. :)

ама човек аз не говоря за мен тук,отворих темата на т'ва момче/момиче дето написа,че някой нямали храна,защото това супер много ме дразни
примерно аз съм събирал супер много време пари и съм решил,че от доста време го искам и го купувам ( вярно ,с помощ ) и няк'во човече ще ми каже,че някой хора гладували
и аз какво?2-3 години дето съм се бъхтел и съм работел лятото за да си взема апарат да ги дам на децата в Сомалия ,а не да си взема това,което искам и да се развивам така ли?
точно отворих темата,не заради мен,а защото това не е само с апаратите.
Някой примерно много иска нещо хубаво и скъпо и когато го вземе,няк'ви хора,дето просто не могат да си вземат същото говорят как може видиш ли да си купуваш такова нещо,щото имало хора дето гладуват..тъпо е просто,всеки живее за себе си,достатачно благотворителни кампании има за да им спасявам аз кожата с няк'ви супер дребни пари за толкова милиони деца.

jghgh
11-20-2011, 12:53
Същото е като с музиката :з
когато някой слуша нещо,което аз обичам, а не заслужава да го слуша, го ревнувам :Д
и вие сте така, не се правете :oops:
Е ти па ква си и коя си, че да определяш кой заслужава(л) да слуша музиката, която и ти. Супер тъпо е. Аз пък много се дразня на такива хора, които мислят, че дадена банда е "тяхна" или покровителстват хората, започнали да слушат същата след въпросната персона. И отношението тип "Аз те научих". Много глупаво и детинско и въобще не сте си в правото.

За фотографията те разбирам. Безз да съм фотограф са ми смешни бездарните напъни на някакви тийнове с фотоапарати-топузи. Но просто им се смей, това е истината. То си личи какви творци са.

И все пак мисля, че ако не се мислиш за голямата работа, няма и толкова да ти пука от някви пубери
(само мнение и не целя да те обидя)

Hayashi
11-20-2011, 13:24
Говорете си вие..... всички знаем, че размера има значение. Колкото по-голямо, толкова по-добре. Има разбира се и плашещо големи, които никой не иска, но да се придържаме към нещо такова (http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/6/5d-mark-2.jpg).

DaNGeRousLy
11-20-2011, 13:29
...

NaOH
11-20-2011, 13:36
Аз на фотоапарата ми имам едно такова. Дали ще стане фотограф от мен? :(

http://www.no-ski-crew.org/pix/hubble-space-telescope-001.jpg

LovEsIckk
11-20-2011, 13:51
Изгъзици.
Аз имам един апарат от близо 5-6 години и само с него си карам. Верно, не е нищо особено ама ми върши работа.

Ewok
11-20-2011, 13:55
Влизам, само за да подкрепя режисьорчето :о

За това със скъпите неща. Въпреки неграмотно написаните и зле оформени мнения човекът има право. Всеки решава какво да прави с парите си и не е нужно да се лишава от някои прищевки, само защото има гладуващи деца.

lightcameraction
11-20-2011, 13:55
Изгъзици.
Аз имам един апарат от близо 5-6 години и само с него си карам. Верно, не е нищо особено ама ми върши работа.

ама ти нямаш право на глас
!

fen7asy
11-20-2011, 14:07
Понеже имам някво чувство че тая тема е повлияна от моята, дето си търся фотоапарат.. ами подкрепям напълно Naive.. също и NaOH.. апък тва дали ще си взема фотоапарат или не си е напъъъълно моя работа.. мога-взимам си. Не би могла да знаеш дали става фотограф от мен или не.. тва, че не знам кво е ИСО не означава, че не мога да цъкна и да разбера.. апък и не тва ме прави фотограф (както каза NaOH), не искам да съм на някакво професионално ниво.. това не значи, че нямам усет и не правя хубави снимки.. просто за да ми се получават наистина добри снимките, каквито искам ми е нужен такъв, със сапунерката не може да стане.. и пак казвам, че не можеш да повлияеш на решението на някой, с тва че на теб не ти харесвало.. всеки може да си слуша квато музика си иска. Откъде пък може да знаеш, че някой си взима фотоапарата за гъзария :lol: ОТКЪДЕ? Никога не може да си сигурна.. аз все пак размишлявам и съм наясно, че нашите не са чак толкова богати, че тея пари да са им в излишък.. най-малкото, което искам е да ги скубя за простотии.. обаче те са навити, щом аз искам, a и вече нямам нужда от друго.. и ще ми подарят пък. Явно и аз съм слушала през годината.. Ще ги спреш ли? :lol:

fen7asy
11-20-2011, 14:08
тва май беше едно от най-дългите ми мнения във форума :oops:

Blab
11-20-2011, 14:14
а, да, и това, че знаеш какво е ИСО или някакви други глупости, не значи, че имаш усета да снимаш
защото познавам човек, който знае супер много на теория и е супер образован в това отношение, но... просто не може да го приложи.
и също така е тъпо да говориш такива неща, при положение, че и ти снимаш разни зайчета, цветенца, оченца и себе си в огледалото. не фотоапаратът и знанията правят човекът можещ, да. някои хора и с обикновени сапунерки правят яки снимки, с идея и т.н. да, качеството може да не е на най-добро ниво, но... си личи, когато зад обектива стои човек, който има усет.
дам, а темата ме подсеща за дочуто скорошно изказване как всеки втори е решил, че може да пише от устата на точно такъв 2-ри:Д

//важното е мир да има!

Ewok
11-20-2011, 14:14
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.

WaterLilly
11-20-2011, 14:15
500 Days of Summer, страхотен филм

fen7asy
11-20-2011, 14:16
500 days of Summer ;д
Aко не си го гледала го изгледай, няма да съжаляваш въобще! Мега прекрасния е.. <33

torVPN
11-20-2011, 14:55
Аз пък си взех хеликоптер:

http://./f/showthread.php?t=1197

Но летиш с него на моята планета

fen7asy
11-20-2011, 15:18
Аз пък си взех хеликоптер:

http://./f/showthread.php?t=1197

Но летиш с него на моята планета

this one is good :lol:

Hayashi
11-20-2011, 15:19
Що завиждате?

Naive
11-20-2011, 15:42
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.И как разбра, че може да снима като не си видяла нещо смислено?
Единственото хубаво в снимките й е качеството, ама то това не е заради нея, а заради самия фотоапарат.

ohluv
11-20-2011, 15:47
не фотоапаратът и знанията правят човекът можещ, да. някои хора и с обикновени сапунерки правят яки снимки, с идея и т.н. да, качеството може да не е на най-добро ниво, но... си личи, когато зад обектива стои човек, който има усет.
начи могат да успеят само хората с талант така ли ?

Ewok
11-20-2011, 15:52
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.И как разбра, че може да снима като не си видяла нещо смислено?
Единственото хубаво в снимките й е качеството, ама то това не е заради нея, а заради самия фотоапарат.E не е само от апарата. На мен и с хубав апарат 1 от 10 ми се получават 8-)

lightcameraction
11-20-2011, 16:00
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.И как разбра, че може да снима като не си видяла нещо смислено?
Единственото хубаво в снимките й е качеството, ама то това не е заради нея, а заради самия фотоапарат.E не е само от апарата. На мен и с хубав апарат 1 от 10 ми се получават 8-)

еми то и на професионалистите да не мислиш,че се получава от първият път.и те снимат страшно много

fen7asy
11-20-2011, 16:01
откъде знаеш, че на нея й се получават от 1вия път?

Naive
11-20-2011, 16:07
не фотоапаратът и знанията правят човекът можещ, да. някои хора и с обикновени сапунерки правят яки снимки, с идея и т.н. да, качеството може да не е на най-добро ниво, но... си личи, когато зад обектива стои човек, който има усет.
начи могат да успеят само хората с талант така ли ?зависи какво имаш предвид под успеят
за мен трябва да имаш усет, за да се занимаваш с дадено нещо, иначе ми е твърде... изнасилено:Д

Naive
11-20-2011, 16:09
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.И как разбра, че може да снима като не си видяла нещо смислено?
Единственото хубаво в снимките й е качеството, ама то това не е заради нея, а заради самия фотоапарат.E не е само от апарата. На мен и с хубав апарат 1 от 10 ми се получават 8-)ти млъкни, 'щото от теб друго съм чувала -.-

IncendiaSanctus
11-20-2011, 16:10
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...

ohluv
11-20-2011, 16:11
не фотоапаратът и знанията правят човекът можещ, да. някои хора и с обикновени сапунерки правят яки снимки, с идея и т.н. да, качеството може да не е на най-добро ниво, но... си личи, когато зад обектива стои човек, който има усет.
начи могат да успеят само хората с талант така ли ?зависи какво имаш предвид под успеят
за мен трябва да имаш усет, за да се занимаваш с дадено нещо, иначе ми е твърде... изнасилено:Д
добре примерно да си намериш добре платена работа(като за нашите стандарти),смисъл да си конкуретно способен/а разчитайки само на усета и дали той е водещ(най-важен фактор) изобщо.От коментара ти останах с впечатлението,че хора само с усет(талант) могат да "направят нещо".

fen7asy
11-20-2011, 16:16
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...

http://1.bp.blogspot.com/-KmMr3D__ID0/Tft7x-7ulqI/AAAAAAAAAN4/vX7sLdGdoCw/s1600/gif%20seios%20peitos%20troll.gif

Naive
11-20-2011, 16:17
не фотоапаратът и знанията правят човекът можещ, да. някои хора и с обикновени сапунерки правят яки снимки, с идея и т.н. да, качеството може да не е на най-добро ниво, но... си личи, когато зад обектива стои човек, който има усет.
начи могат да успеят само хората с талант така ли ?зависи какво имаш предвид под успеят
за мен трябва да имаш усет, за да се занимаваш с дадено нещо, иначе ми е твърде... изнасилено:Д
добре примерно да си намериш добре платена работа(като за нашите стандарти),смисъл да си конкуретно способен/а разчитайки само на усета и дали той е водещ(най-важен фактор) изобщо.От коментара ти останах с впечатлението,че хора само с усет(талант) могат да "направят нещо".Не съм сигурна дали е най-важен фактор, но определено е важен, казах защо вече. Практиката, знанията и т.н. също са важни, но когато не можеш да ги приложиш като хората, когато усетът ти липсва... все нещо не е както трябва. Говоря конкретно за фотографията.

Ewok
11-20-2011, 16:26
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.И как разбра, че може да снима като не си видяла нещо смислено?
Единственото хубаво в снимките й е качеството, ама то това не е заради нея, а заради самия фотоапарат.E не е само от апарата. На мен и с хубав апарат 1 от 10 ми се получават 8-)ти млъкни, 'щото от теб друго съм чувала -.-за какво говориш -.-

IncendiaSanctus
11-20-2011, 16:32
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...

http://1.bp.blogspot.com/-KmMr3D__ID0/Tft7x-7ulqI/AAAAAAAAAN4/vX7sLdGdoCw/s1600/gif%20seios%20peitos%20troll.gif

Прочела си ми поста и си ми видяла аватара ? Или какво трябваше да значи това ? xD

FapFapINC
11-20-2011, 16:33
Мони ти си секси.

NaOH
11-20-2011, 16:33
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...
С тоя фотоапарат като направи някоя снимка на цвете, като зуумне сигурно ще може да му вижда рибозомите в клетката :shock:

Naive
11-20-2011, 16:36
^ От кой филм е аватарът ти? (за фентази ставаше дума :д)

Иначе, искам още също да кажа, че Мнони може да снима, разбира, хубави снимки прави, но наистина и аз не съм видяла нещо смислено досега.

Рейджът е напълно неоснователен.И как разбра, че може да снима като не си видяла нещо смислено?
Единственото хубаво в снимките й е качеството, ама то това не е заради нея, а заради самия фотоапарат.E не е само от апарата. На мен и с хубав апарат 1 от 10 ми се получават 8-)ти млъкни, 'щото от теб друго съм чувала -.-за какво говориш -.-аа, за нищо -.-

sToyAncHo
11-20-2011, 16:45
Направите няколко снимки и го оставите да събирате прах. С изключения, разбира се.

1 птичка пролет не прави!

burpp
11-20-2011, 16:50
За какво са ви тези фотопапарацици.
Да смуквате пари от джобове и кредитни карти.
Толкова по-важни неща има, а вие се притеснявате за обективи, зуумове и луумове. Раздразнете се на хората дето няма к'во да ядат, раздразнете се на хората, които искат смърт, но най-вече, раздразнете се на хората, които по дяволите, недоумявам как може да си купят фотоапарат с ОБЕКТИВ ? Сори, че съм така раздразнителен, но изведнъж всички решихте, че е супер якото да си имате фотоапарат. Направите няколко снимки и го оставите да събирате прах. С изключения, разбира се.

точно пък тва ми е просто фаворита,невероятно сравнение
някакви кифли вече на всеки пост ' има по важни неща , хората нямат какво да ядът ' и бла бла

и аз к'во да направя ,че няма к'во да ядът?Аз мога да взема апарат и това да ми определени бъдещето,вместо да дам тея пари на не знам си к'ви деца,дето ще хапнат храна един ден и на другия ще са забравили
има хора пък дето няма к'во да си правят парите,но тея пари дет няма к'во да ги правят не ми ги дават на мен нали?
не може да не правиш нищо,само щото нЕкви си там деца били гладни :О
и ти може да си гладна един ден ,някой ще ти плати ли на теб ?
стига си се правила на майка тереза и си живей живота както можеш

:lol:
Нъф сед!

IncendiaSanctus
11-20-2011, 16:51
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...
С тоя фотоапарат като направи някоя снимка на цвете, като зуумне сигурно ще може да му вижда рибозомите в клетката :shock:

Ммм, хич да не е , това е професионален фотоапарат от най-висок клас...
И да, детайлите са поразителни. Ето една снимка, за непросветената част от форума, само да види за какво иде реч.
http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2010/02/fullsizeuntouchedbubble.jpg
Ако ви зарежда твърде дълго - не се чудете - снимката е 7 мегабайтово .jpg... Този фотоапарат има три пъти повече мегапиксели, отколкото е средната възраст във форума ;х

lightcameraction
11-20-2011, 16:53
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...
С тоя фотоапарат като направи някоя снимка на цвете, като зуумне сигурно ще може да му вижда рибозомите в клетката :shock:

Ммм, хич да не е , това е професионален фотоапарат от най-висок клас...
И да, детайлите са поразителни. Ето една снимка, за непросветената част от форума, само да види за какво иде реч.
http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2010/02/fullsizeuntouchedbubble.jpg
Ако ви зарежда твърде дълго - не се чудете - снимката е 7 мегабайтово .jpg... Този фотоапарат има три пъти повече мегапиксели, отколкото е средната възраст във форума ;х

добре просветителЮ

fen7asy
11-20-2011, 16:54
кой знае колко струва 8-)

burpp
11-20-2011, 16:54
и все още не схващаш за какво говоря, както и да е, живей си с готиния апарат и търкай обектива около ректума и се извинявам от името на децата, които са от домове, че са яли вчера вместо да купят на някой бъдещ фотограф - апарат

нищо не можа да кажеш :О
всички сте големи светци тук ..направо без покрив на главата бихте останали само да дарите храна и топлота на децата в Сомалия нали рофл.

Ще пееш друга песен, когато останеш без храна.

lightcameraction
11-20-2011, 16:57
кой знае колко струва 8-)

22-25-30 ..

a Burpp ти какво правиш
не си купуваш нищо и не следваш целите си,че един ден може да останеш без пари зарад тея неща дет си купуваш :razz: :razz:

fen7asy
11-20-2011, 16:58
http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2010/02/fullsizeuntouchedbubble.jpg

казано честно нищо необикновено не виждам в тази снимка.. даже канон 550д ще я направи същата..

burpp
11-20-2011, 17:02
кой знае колко струва 8-)

22-25-30 ..

a Burpp ти какво правиш
не си купуваш нищо и не следваш целите си,че един ден може да останеш без пари зарад тея неща дет си купуваш :razz: :razz:

Сигурно е много смешно.
Взимам дейност в доста мероприятия за да помогна на другите хора. Ако имам възможност помагам винаги. Но теб това какво те вълнува, не че искам да те вълнува.
По-хубаво е да си неука с фотоапарат в ръцете (нищо лично към теб).
И какви цели може да достигнеш с един фотоапарат?

NaOH
11-20-2011, 17:04
кой знае колко струва 8-)
23 хиляди долара само тялото

lightcameraction
11-20-2011, 17:08
кой знае колко струва 8-)

22-25-30 ..

a Burpp ти какво правиш
не си купуваш нищо и не следваш целите си,че един ден може да останеш без пари зарад тея неща дет си купуваш :razz: :razz:

Сигурно е много смешно.
Взимам дейност в доста мероприятия за да помогна на другите хора. Ако имам възможност помагам винаги. Но теб това какво те вълнува, не че искам да те вълнува.
По-хубаво е да си неука с фотоапарат в ръцете (нищо лично към теб).
И какви цели може да достигнеш с един фотоапарат?

лол толкова си зле,защо изобщо да ти се обеснявам като ми се правиш майка тереза?
живей си живота и отиди в рая
стига си се хвалил колко много помагаш,помагай си,това не означава,че останалите хора не трябва да си преследват целите.

burpp
11-20-2011, 17:12
кой знае колко струва 8-)

22-25-30 ..

a Burpp ти какво правиш
не си купуваш нищо и не следваш целите си,че един ден може да останеш без пари зарад тея неща дет си купуваш :razz: :razz:

Сигурно е много смешно.
Взимам дейност в доста мероприятия за да помогна на другите хора. Ако имам възможност помагам винаги. Но теб това какво те вълнува, не че искам да те вълнува.
По-хубаво е да си неука с фотоапарат в ръцете (нищо лично към теб).
И какви цели може да достигнеш с един фотоапарат?

лол толкова си зле,защо изобщо да ти се обеснявам като ми се правиш майка тереза?
живей си живота и отиди в рая
стига си се хвалил колко много помагаш,помагай си,това не означава,че останалите хора не трябва да си преследват целите.

Не ти се хваля.
Няма да ти се обяснявам.
А ти .. ти стига си се правил на философ.
Не ти отива.

lightcameraction
11-20-2011, 17:16
не се правя на философ
просто отричаш цяло едно изкуство/професия
това че не се занимаваш с това,значи ли че е ненужно и не знам си какво?
знаеш ли колко филмчета сме правили с благотворителна цел ? аз хваля ли се?
с даване на хората няма да оцелееш,скоро няма да има какво да даваш.Сега даваш,защото вашите ти дават това онова и ти дадеш 2 лева на някой бездомник и вече си спасил света.
ебати..ако искам да се занимавам с видео и фотография за нататък да не си взимам апарат,щото има гладуващи деца в Сомалия и Индия така ли?
супер логика,браво

burpp
11-20-2011, 17:20
Искрено ти пожелавам да преуспееш с тази професия!
Наистина, малко хора преуспяват в тази професия.
Ако си решил с това да се занимаваш ... късмет!

eatshitsfuckinbitchezhah
11-20-2011, 17:31
ех, морал

IncendiaSanctus
11-20-2011, 17:40
http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2010/02/fullsizeuntouchedbubble.jpg

казано честно нищо необикновено не виждам в тази снимка.. даже канон 550д ще я направи същата..

http://i289.photobucket.com/albums/ll215/jorennejf/Memes/GTFO.png

lightcameraction
11-20-2011, 17:50
Днес съм много сериозен,може би защото е неделя,това ще е последния ми сериозен пост и той ще бъде насочен към Фентъзи.
Моля Фентъзи ако няма да ми отговориш сериозно или ако кажеш,че в някоя си тема там си ме затапила и аз за това сега го пиша това или не знам си какво,по-добре не пиши

Сори момиче,но много тъпо се включваш във всички постове,срсли..
Първо Дърти направи темата и NaOH започна да спори с нея за нещо съвсем различно,но ти се припозна в темата и веднага 'подкрепям го' лол..и с какво точно го подкрепяш?
Супер несериозно се държиш.Дайте ми апарат с голям и готин обектив,боже това е ужасно смешно.ТИ вече пилееш пари..
'цената няма значение ' лол срсли ?Ще дадеш много пари за да изглеждаш готина пред приятелчетата и във фейса?
Искаш да си купиш директно професионален апарат,а не знаеш най-елементарните съкращения и характеристики какво означават..
още вчера или днес беше не помня с темата ти за 550Д .. Не знаеш нищо за апаратите ,но искаш апарат с готино обективче .. лол,защо ?
Видя ,че повечето сега се зарибяват по фотографията в стил снимане на цветенца и веднага :О .
Цъфна мойта тема за 550Д и там се заговорихме за него и изведнъж айде и ти ще го купуваш,сериозно?И сега само за тоя 550Д говориш..чакай малко,ннали парите не са проблем..вземи 5Д ,7Д :О ..и без това скачаш на професионални директно.
срсли,стига си се месила във всяка снимка като не знаеш АБСОЛЮТНО нищо свързано с фотография..
и не говоря за това,че някой тук разбира,говоря за някой елементарни и основни неща ..
Човека ти дава УНИКАЛЕН апарат,който е за 30 хиляди някъде с по-хубав обектив и т.н ,а ти пишеш пак ' ОМГ КАКВО МУ Е СПЕЦИАЛНОТО , 550Д ПРАВИ СЪЩИТЕ ' ..
ти не знаешд ори характеристиките на този 550Д ,какво говориш за него ?Първо говориш ,че парите не са проблем,а пък си се залепила за евтин вариант,което допълнително показва,че не знаеш какво искаш и не разбираш това ,което искаш.
.. не се включвай с идиотски изказвания във всеки пост ,сериозно..
Всеки да купува каквото иска,да прави каквото реши,да се занимава с каквото иска се тая ми е за това,правете каквото искате,но просто ти казвам,че по изказванията ти виждам,че не разбираш ама цент от това,което говориш..
сравняваш 1500 лева апарат с такъв за 25 000 .. ти сериозно ли ?
стига,просто стига.:О
мерси

fen7asy
11-20-2011, 17:52
лол толкова си зле

я не му викай, че е зле
http://media.tumblr.com/tumblr_lu4q7lzBzz1r25qen.gif

fen7asy
11-20-2011, 17:57
Не би могла да знаеш дали става фотограф от мен или не.. тва, че не знам кво е ИСО не означава, че не мога да цъкна и да разбера.. апък и не тва ме прави фотограф (както каза NaOH), не искам да съм на някакво професионално ниво.. това не значи, че нямам усет и не правя хубави снимки.. просто за да ми се получават наистина добри снимките, каквито искам ми е нужен такъв, със сапунерката не може да стане. Откъде пък може да знаеш, че някой си взима фотоапарата за гъзария :lol: ОТКЪДЕ? Никога не може да си сигурна.. аз все пак размишлявам и съм наясно, че нашите не са чак толкова богати, че тея пари да са им в излишък.. най-малкото, което искам е да ги скубя за простотии.. обаче те са навити, щом аз искам, a и вече нямам нужда от друго.. и ще ми подарят пък. Явно и аз съм слушала през годината.. Ще ги спреш ли? :lol:


lightcameraction голямо си про :-) сякаш ако търся 2 часа из интернет няма да знам повече от теб за фотоапаратите :lol: нвм, тъпо ми е да споря с теб, личи си, че няма смисъл.

lightcameraction
11-20-2011, 18:03
сякаш ако търся 2 часа из интернет няма да знам


:smt108





не са чак толкова богати, че тея пари да са им в излишък






най-малкото, което искам е да ги скубя за простотии..





обаче те са навити, щом аз искам, a и вече нямам нужда от друго.

burpp
11-20-2011, 18:03
лол толкова си зле

я не му викай, че е зле
http://media.tumblr.com/tumblr_lu4q7lzBzz1r25qen.gif

О, слънчице прекрасно.
(гуш)9859654823538469435876394287528349

IncendiaSanctus
11-20-2011, 18:04
@fen7asy ( да беше го написала правилно )

Какво ти казах аз ?

http://i289.photobucket.com/albums/ll215/jorennejf/Memes/GTFO.png

horacio
11-20-2011, 18:05
сякаш ако търся 2 часа из интернет няма да знам


:smt108





не са чак толкова богати, че тея пари да са им в излишък






най-малкото, което искам е да ги скубя за простотии..





обаче те са навити, щом аз искам, a и вече нямам нужда от друго.

ама да :smt012 :lol: :lol:

SheepShagger
11-20-2011, 21:05
bump

domain
11-20-2011, 21:21
Хората са тъпи - трябваше да сте свикнали вече...

Също - ако нямат скъпо апаратЧИ как ще правят качествени снимки на огледала, ЧИ да имат лайкУАНИЯ о антисоциалното мрежа - ПИТАМ?!?

също, също:
http://cdn.twentytwowords.com/wp-content/uploads/tourist-vs-art-student.jpg
http://www.cameronbrown.ca/blog/wp-content/uploads/2011/08/photographer-graph-1024x858.png

също, също, също - http://www.litclub.com/library/prev/visocki/neobich.htm „хората” нямат връзка, освен помежду си, но и със себе си – за това не ги „обичам”. Влюбен съм в човеците...

Oldschool
11-21-2011, 07:22
Изчетох цялата тема... Добре се посмях и искам да задам един въпрос -

Какви точно сте вие, за да се изживявате като съдници?


И аз не одобрявам да дадеш 6-7 хиляди лева за фотоапарат, който не ползваш (да, имам и такива примери около мен), но всеки си преценява за какво иска да си харчи парите. Но подобни слова бих очаквал да чуя от някой, който е постигал нещо в дадената сфера. ;)

Seattle
11-21-2011, 07:47
... Но подобни слова бих очаквал да чуя от някой, който е постигал нещо в дадената сфера. ;)

В форум пълен с сополанковци (ok ok, има и изключения)... Good luck :?

Oldschool
11-21-2011, 07:54
В изкуството възрастта не е чак такъв фактор.

Просто в тази тема има хора, които се имат за "светила" и много повече от другите, а тъжната истина е, че за 3 минути мога да покажа снимките им на професионални фотографи (ама от ония, където снимките им биват купувани и си избиват обективите като продадат 2-3 снимки). И какво правим, ако и те кажат, че им е писнало от хора, които си купуват скъпи фотоапарати, за да снимат облаци и минзухари?

По-забавното е, че тези хора са много по-земни и винаги отговарят и на най-нуубските въпроси, споделят опит и знание, а не да си вирят носовете. А да, никога не съдят... Точно от тях съм научил доста неща за фотографията (споко, не се наричам фотограф и не ми е интересно дори) и съм ставал свидетел как се кефят на аматьорски творения.

NaOH
11-21-2011, 18:25
нагоре :oops:

dirtyyy
11-21-2011, 18:34
Чудех се точно за коя тема ми говориш.
Съгласна съм с Oldschool, напълно.
И съм съгласна, че не мога да бъда, лично аз, съдник на тези хора.
Просто сам виждаш, че е дразнещо.
Прочетох само последната страница, защото предчувствам какво има на предходните..

4u6kazelena
11-21-2011, 18:37
умрете от кале сички; тва, че вие сте бедняци и не можете да си позволите хубав апарата - завиждайте, дрисли мръсни...
немам самочувствието, че разбирам от артЪ, даже хич, ама пък, за разлика от вас, мога да разсъждавам самостоятелно и да не съм ебаси хейтъра и завиждач. От мои познати, които се занимават професионално с фотография знам - колкото по-скъп е фотоапаратът, толкова е по-хубав, усет-мусет, сичко се учи; той и Ван Гог не ги е рисувал нещата от раз, ама я го вижте сега...

WarBlaze51
11-21-2011, 18:44
ЖАЛ МИ Е ЗА БАЩАТА ДЕТО ДАВА 1К КИНТА ЗА РАЗГЛЕЗЕНОТО СИ ЧАВЕ ! :( Минимум 1к... +1 ъп

lightcameraction
11-21-2011, 18:52
ЖАЛ МИ Е ЗА БАЩАТА ДЕТО ДАВА 1К КИНТА ЗА РАЗГЛЕЗЕНОТО СИ ЧАВЕ ! :( Минимум 1к... +1 ъп

тъпи сте лол
на бас,че тъпите ви дрешки и комповете ви струват тройно.

NaOH
11-21-2011, 18:58
ЖАЛ МИ Е ЗА БАЩАТА ДЕТО ДАВА 1К КИНТА ЗА РАЗГЛЕЗЕНОТО СИ ЧАВЕ ! :( Минимум 1к... +1 ъп

тъпи сте лол
на бас,че тъпите ви дрешки и комповете ви струват тройно.
Без дрешки не можеш да живееш. Без компове можеш, наистина, но компютрите не са хоби, за разлика от фотографията. Има съществена разлика между двете, така че няма как да ги сравняваш.

dirtyyy
11-21-2011, 19:02
Нямаш усет за красива снимка, нямаш усет за фотограф, ти си просто поредното разглезено лапенце с фотоапарат. Ако не си съгласна с горното - опровергай ме с реални снимки НА ХОРА, където наистина се вижда професионална фотография. Дотогава си просто едно лапенце със скъпарски никон/канон, което си мисли, че е големия фотограф и снима цветенца.

А, оки, сега се хванах да чета темата.

Нужно ли е, точно на теб да опровергавам това, което съм постигнала
/което се равнява на почти нищо, но все пак всеки започва от някъде,нали?
тва беше първото.
Второ, никога не съм парадирала,че съм някаква,злобари гадни!
Абсолютно никога не съм твърдяла, че съм фотограф и то някакъв професионален?

Не мисля и да се самозащитавам, понеже, ок , не ме бива за нищо, но не схванахте смисъла на темата, а директно почнахте да ми се нахвърляте на мен :з

Йордане, никога не съм правила тема, че съм си купила скъпарски апарат, при това за сватби,човече, кви глупости говориш?

machoka
11-21-2011, 19:17
нЕма да ви се мешам в темичката, че арт дискусиите са ми сред любимите и ще стане тежко, само да вметна че все още си търся ония фотографии на малки лего човечета снимани в макро режим около разни вещи, изглеждащи като огромни.. примерно седнало в/у стрелка от часовник дето изглежда като биг бен и такива.. ако някой знае да метне линк да им се порадваме.

Oldschool
11-22-2011, 06:35
Чудех се точно за коя тема ми говориш.
Съгласна съм с Oldschool, напълно.
И съм съгласна, че не мога да бъда, лично аз, съдник на тези хора.
Просто сам виждаш, че е дразнещо.
Прочетох само последната страница, защото предчувствам какво има на предходните..

Да, но темата ти е точно такава, когато влезеш и я прочетеш. Ти гледаш от високо и захлебваш тези по-долу.

Oldschool
11-22-2011, 06:37
умрете от кале сички; тва, че вие сте бедняци и не можете да си позволите хубав апарата - завиждайте, дрисли мръсни...
немам самочувствието, че разбирам от артЪ, даже хич, ама пък, за разлика от вас, мога да разсъждавам самостоятелно и да не съм ебаси хейтъра и завиждач. От мои познати, които се занимават професионално с фотография знам - колкото по-скъп е фотоапаратът, толкова е по-хубав, усет-мусет, сичко се учи; той и Ван Гог не ги е рисувал нещата от раз, ама я го вижте сега...

Точно така - той си е купил скъпи (и респективно по-хубави) четки, бои и платно. Затова е станал класик - хубави бои и се е научил - чел е книги как се рисува.

diksi
11-22-2011, 07:12
:lol: толкова не се бях смяла отдавна

sanderoTheSecond
11-22-2011, 12:31
да си земат бе, да си трошат парите като не са ги изкарвали те

Auriss
11-22-2011, 15:02
Ебаси тъпата тема. А аз като не се занимавам с дизайн не мога да си купя таблет или к'во ?

Жалка работа.

Br0k3nM3L0dy
11-24-2011, 13:59
Ами надали повечето хора ще разберат тези, които си купуват скъпи фотоапарати, не за друго, ами просто защото не се интересуват от това и за тях това е излишен лукс. На мен лично също ми се струва излишно, но аз не се занимавам с това.. Да, щраквам по някоя снимка тук и там, забавлявам се, страшно много ми харесва да снимам, но не ми е страст. Причината, хората със скъпи фотоапарати да хранят други такива хора, които си взимат подобни апарати е, че ги е яд, че вече няма да се открояват толкова от "тълпата" или пък просто наистина не им харесва тази пост-модерна тенденция голяма част от хората да се занимават с едно и също нещо. Но мисля, че дори да си вземеш фотоапарата от гъзария, това може да се превърне в едно от най-прекрасните неща, които си правил за себе си, откриваш нещо, което наистина обичаш. Понякога да си купиш фотоапарата не е въпрос на търсене на реализация или популярност и т.н., а желание за някакво духовно преживяване, защото изкуството не е нищо друго освен това. (= Щом имат пари и желание, нека си купуват... Аз лично, ако имах парите бих ги дала за музика, за уроци по китара, защото на мен това ми носи радост. Колкото до бедните и гладуващите... Колкото и пари да даваме, а аз съм за това да се помага по какъвто и да е начин, ситуацията няма да се промерни докато не се промени устройството на икономиката и някои политики. Аз не мисля, че трябва да се лишаваме от нещата, които ни даряват радост, но винаги трябва да се мисли и за другия, дори да е в по-малък план. Вземи си фотоапарата, пък дай и два лева, на дядото, който проси.. това може да е яденето, което ще го спаси от гладна смърт... или ще му помогне да си купи лекарство... или цигари или пиене, но няма как да го знаеш. Благотворителността не трябва да е единичен случай нито пък повод за гордост, това е нещо, което по принцип трябва като човек да правиш и може да не се изразява в пари.. според мен може да се изрази дори в един съвет или някоя мисъл която си дарил на другите. (=

burpp
11-24-2011, 21:47
Ами надали повечето хора ще разберат тези, които си купуват скъпи фотоапарати, не за друго, ами просто защото не се интересуват от това и за тях това е излишен лукс. На мен лично също ми се струва излишно, но аз не се занимавам с това.. Да, щраквам по някоя снимка тук и там, забавлявам се, страшно много ми харесва да снимам, но не ми е страст. Причината, хората със скъпи фотоапарати да хранят други такива хора, които си взимат подобни апарати е, че ги е яд, че вече няма да се открояват толкова от "тълпата" или пък просто наистина не им харесва тази пост-модерна тенденция голяма част от хората да се занимават с едно и също нещо. Но мисля, че дори да си вземеш фотоапарата от гъзария, това може да се превърне в едно от най-прекрасните неща, които си правил за себе си, откриваш нещо, което наистина обичаш. Понякога да си купиш фотоапарата не е въпрос на търсене на реализация или популярност и т.н., а желание за някакво духовно преживяване, защото изкуството не е нищо друго освен това. (= Щом имат пари и желание, нека си купуват... Аз лично, ако имах парите бих ги дала за музика, за уроци по китара, защото на мен това ми носи радост. Колкото до бедните и гладуващите... Колкото и пари да даваме, а аз съм за това да се помага по какъвто и да е начин, ситуацията няма да се промерни докато не се промени устройството на икономиката и някои политики. Аз не мисля, че трябва да се лишаваме от нещата, които ни даряват радост, но винаги трябва да се мисли и за другия, дори да е в по-малък план. Вземи си фотоапарата, пък дай и два лева, на дядото, който проси.. това може да е яденето, което ще го спаси от гладна смърт... или ще му помогне да си купи лекарство... или цигари или пиене, но няма как да го знаеш. Благотворителността не трябва да е единичен случай нито пък повод за гордост, това е нещо, което по принцип трябва като човек да правиш и може да не се изразява в пари.. според мен може да се изрази дори в един съвет или някоя мисъл която си дарил на другите. (=

Слънчице, дадох ти мнение :*

torVPN
11-24-2011, 22:10
Аз чакам момента, в който ще видя някоя 14-годишна пикла да се снима в огледалото на тоалетната с Leica S2...
С тоя фотоапарат като направи някоя снимка на цвете, като зуумне сигурно ще може да му вижда рибозомите в клетката :shock:

Ммм, хич да не е , това е професионален фотоапарат от най-висок клас...
И да, детайлите са поразителни. Ето една снимка, за непросветената част от форума, само да види за какво иде реч.
http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2010/02/fullsizeuntouchedbubble.jpg
Ако ви зарежда твърде дълго - не се чудете - снимката е 7 мегабайтово .jpg... Този фотоапарат има три пъти повече мегапиксели, отколкото е средната възраст във форума ;х

Ако бях видял поне един да напише нещо, с което да ми покаже, че разбира щях да си направя труда да ви образовам, но сега само ще ви дам да погледнете нещо, а след това се обяснявайте.Гледайте го на original качеството, но само ако сте със силен нет и машина, защото това е 4К резолюция по стандарта на you tube, който е доста изкривен
http://www.youtube.com/watch?v=rdQ0i3v_KVY

FuckedUp
11-24-2011, 22:16
не се правя на философ
просто отричаш цяло едно изкуство/професия
това че не се занимаваш с това,значи ли че е ненужно и не знам си какво?


ти занимаваш ли се ве, мангал?