PDA

View Full Version : Ревността, която ме изяжда..Как да я преодолея?



soinlove
11-20-2011, 12:04
Заедно сме от 2 години почти.Минахме през много неща заедно.Една наистина тежка раздяла, сериозна криза в отношенията ни, през която, слава богу преминахме , продължихме заедно ръка за ръка, обичайки се.Той учи в Англия, аз в София, идва си на всеки 2-3 месеца , за да сме заедно.Аз ще отида за повече време скоро.(това е за хората , които ще ми бълват глупости, че връзка от разстояние няма.Аз съм си взела това решение да я имам и да я пазя, така че .. Please..)

Проблемът е следният.Живее на две пресечки от едно момиче,българка, неговата специалност и очевидно тя непрестанно търси компанията й.Досега не се е случвало да ме пренебрегва заради нея, което е дорбе.Винаги (надявам се) ми казва кога ще се вижда с нея и то не като да излизат само двамата, а например тия дни щели да пишат курсова работа заедно в библиотеката...Аз просто побеснях!Не..чакайте!Направ о откачих...Щяха да се срещнат на 18-ти- имахме годишнина и той го отложи , за да се чуем и да прекараме повече време заедно, макар чрез скайп...Е да ама това момиче, не спира да ме трови..Дразня се само и единствено от нея.Извикала го онази вечер:Ела да ми видиш интернета, че нещо не ми тръгва модема..Друг нямаше ли на кого да се обади?Той се среща и с други свои колежки, на лекции, на обяд и тн.., но никоя не ме впечатлява толкова колкото точна тази... :(

Вече се усещам , че на него започва леко да му писва, като му буча и го ревнувам.Казва ми:"Обичам те и е крайно време да го осъзнаеш.Спри да ми говориш за нея.Толкова много мрънкаш за нея, че като затворя очи само нейното име виждам и чувам.Побърквам се и аз вече."

Проблемът е, че не вярвам на нея..Тя разби 3 годишна, смея да кажа стабилна, връзка на наши познати..Мисля, че и на нашата е вдигнала мерника..Полудявам.Не се държа адекватно.Искам и приятелство във facebook.Моите приятелки също и искат (Ако ме питате каква ми е целта не знам).Тя му се обадила и го питала:Какво става?Защо приятелките на приятелката ти ми искат приятелство? И той се ядосал и ми каза: Не ми е приятно да ми задават такива въпроси и да изглежда така , че ми нямаш доверие. Прав е.. Но полудявам.Постоянно мисля някакви схеми за саботаж срещу нея..Какво да й кажа?Изобщо да и казвам ли нещо?

Приятелят ми е принципен човек.Доказвал го е неведнъж.За изневярата казва:"Аз дори ако усетя минимално привличане към друга жена, ще дойда ,ще ти споделя, ще се разделим, и чак тогава ще почна да работя за връзка с нея."ДО тук ОК..ама преди него имах уж сериозна връзка, която беше по-скоро агония..Накрая го хванах с другата де..И го преживявах две години.Бях стигнала и до антидепресанти.

Как да постъпя.Не ми дава покой тази мисъл, че той ми изневерява с нея....

svodnika
11-20-2011, 12:13
чрез преодоляване

nepowtorima
11-20-2011, 12:20
Ами.. няма как да спреш да го ревнуваш.. Ти си обсебена.. и цялата работа е от това, че ти нямаш вяра в себе си .. и явно мислиш, че тя е нещо повече от теб. ОК.. подценявай си се... ти ще загубиш и то не защото момичето е нещо повече от теб, а защото скоро ще му писне и ще ти изневери на пук!!

djipsito
11-20-2011, 13:26
Много момчета са ми се оплаквали от такава ревност и често съм чувала от тяхната уста да казват "Да го бях направил, поне да знам за кво ми мрънка"...

Просто се укроти бе, момиче. Накрая сама ще го подтикнеш да направи някоя глупост с нея. И остави тия глупости да я добавяш, ти или твойте приятелки, защото тя ако е гадна кучка, тва само ще я нахъса да продължава да те дразни и ще ти се смее зад гърба. Излагаш и себе си и приятеля си.

Разбирам те, защото и аз съм минавала през почти същото и чак след като скъсахме разбрах как съм изглеждала и колко е грозно и смешно отстрани.

SisiStrange
11-20-2011, 14:12
Да бе, сигурно тя е виновна, че гаджето и не реагира адекватно. Като вижда, че въпросната го сваля толкова нахално и очеизвадно, да не и отвръща. Какви са тия работи иначе? Ще ходи да и оправя модеми, да и помага с курсовите работи... На всичко се басирам, че онази приема тези действия за знаци, че има шанс. Някой след няколко поста ще каже, че авторката няма право да му избира приятелите. Да, това е така. Но той би следвало достатъчно да се интересува от чувствата и, че да не и създава нерви щом и без това вижда, че онази не очаква приятелство, а нещо повече. От поста се разбира, че авторката не скача при всяко женско име, няма против той да си има приятелки от женски пол. Не го е вързала. Само, че всичко си има граници.

Audiophile
11-20-2011, 14:29
От мъжка гледна точка, девойке, ще ти кажа, че няма мъж, който да не харесва женското внимание.

Твоят 100% не осъзнава, че тази ти прави толкова голям проблем. Виж сега, ако той я харесва и има нещо към нея, няма как да не станат нещата, все пак ти си тук, а тя е там при него. Явно не я иска, щом поддържа отношения с теб, по-спокойно, кофти е, ама ако му надуваш постоянно главата с тези твои мисли и сама ще го предизвикаш. Отделно може да му писне и да те одреже.

purplerainn
11-20-2011, 14:55
След като не ти е приятно присъствието й в неговото ежедневие,би следвало той,да ограничи контактите си с нея.До някъде нямаш право,да преценяваш кой да са приятелите му,но от друга .. точно тя?Поговори с него,кажи му,че не ти е приятно той да й "оправя модема" сякаш е някакъв интернет доставчик!Постави картите на масата,иначе рискуваш да се побъркаш.Достатъчно нерви си изхабила...Или-или.Глупаво е да избира,но в случая да предпочете "някакво" момиче,пред половинката си е абсурдно.Още повече,че сте разделени в момента.Успех! :-)

VaMpiRKaTaaa
11-20-2011, 18:08
Ревността се преодолява чрез непукизъм.
Лично съм го изпитала.
В даден момент просто се уморяваш,предаваш се,и спира да ти пука.
Изтриваш го напълно от живота си и ти става много по-добре.

sasha_90
11-20-2011, 18:27
Това е един от недостатъците на връзката от разстояние.Спестявам си/спестявам ти коментарите,касаещи мнението ми за нея,пожеже това беше молбата ти.Не знам какво точно да те посъветвам,знам какво е да ревнуваш.Но ти казвам-или продължаваш връзката си и потискаш ревността си или рискуваш да го загубиш.И тази загуба почти сигурно ще е заради голямото ти недоверие към него.Колкото и търпелив да е той,това търпение си има своите граница.Успокой се,щом се държи мило с теб и не се е отдръпнал,нямаш поводи за притеснение.Ако ти беше изневерил,щеше да разбереш по-различното му поведение т.е. все някак щеше да се издаде.
Дано съм успяла да ти помогна,поне малко.

LeprikonA
11-20-2011, 18:47
от поста виждам, че вече си опитвала не веднъж да говориш с него по темата. и се чудя как, при положене, че знае, че не ти е приятно продължава да откликва на нейните закачки. не казвам, че ревността ти е сто процента оправдана или нещо такова, но всяко нещо НАИСТИНА си има границите.

MaLkaTa_LaDy
11-21-2011, 05:37
Ревността се преодолява чрез непукизъм.
Лично съм го изпитала.

Съгласна съм, но непукизма към ревността провокира апатия към приятеля ти. Та връзката се разпада.

Към авторката: Това няма да го преодолееш с примирение, напротив. Честно казано в случаи когато изревнувам, правя нещо напук на него. Дори без да разбира какво съм направила, чувствам личното одовлетворение. Една от вечерите, когато той ти каже, че ще ходи да и оправя интернета [примерно], направи си прическа, облечи се хубаво, покажи му се по скайп и му кажи, че няма проблем, защото и без това отиваш на дискотека или на бар. Следващия път когато въпростана мацка не може сама да си сложи някоя крушка и пак го викне, измисли пак подобна ситуация. Та мисля, че ще го държи занапред и след това сам ще и откаже да и закове някой пирон.

fenkaaa
11-21-2011, 11:08
Момичето с право се ядосва.Ако някоя така досажда на приятеля ми,ще реагирам по същия начин.. но тези схеми за съботаж са малко крайни 8-) Вземи вместо да и искаш само приятелство,да и обесниш някои работи,че не са ти приятни и т.н.. ти най-добре си знаеш,какво можеш да и кажеш.Но в добрия случай да не прозвучиш като "вманиачената ревнива приятелка" ;д

LadyDi
11-21-2011, 13:39
Ще го изгубиш.
Да нямаш доверие на нея е едно, но да не вярваш на него е съвсем друго. И е нормално да ти се сърди. И е нормално в един момент да си каже "Абе аз къв го дърва с тая параноичка" и да си обере крушите.
Направи си сметка кое е по-важно за теб - драмата или връзката ви. И спри да се психираш, защото ако той ти изневери някога, сама ще си си виновна.

marin4itu
11-21-2011, 13:54
Колкото повече му пилиш на главата, той в един момент ще спре да ти казва, че отива при нея с цел да избегне караници и нерви. Ще почне да ти казва само "Излизам." без обяснения, а ти още повече ще се дразниш. Общо взето като излиза той, излизай и ти. Както ти казаха по-горе. Недей да стоиш и да се чудиш къде е, какво прави, дали е с нея, просто излизаш и ти с приятели и ти се забавлявай. Не се оставяй на ревността. И аз имах връзка от разстояние и ние минахме през много кризисен период именно заради ревността, но вече живеем заедно и ни е добре. Просто не се оставяй да бъдеш параноичка, повярвай ми и ти да се погледнеш отстрани и ти няма да се понасяш. Той ако иска да ти изневери ще го направи и ти няма да можеш да го спреш, за това просто подхождай с повече спокойствие.

BrainlessROCKBABY
11-21-2011, 13:56
Ами.. няма как да спреш да го ревнуваш.. Ти си обсебена.. и цялата работа е от това, че ти нямаш вяра в себе си .. и явно мислиш, че тя е нещо повече от теб. ОК.. подценявай си се... ти ще загубиш и то не защото момичето е нещо повече от теб, а защото скоро ще му писне и ще ти изневери на пук!!

точно, точно! имай повече самоуважение и не се унижавай така пред нея ;д

mimzchet0
11-22-2011, 07:06
Мм....Ревността убива човека... бившия ми приятел,с когото бях почти 2 години много ревнуваше... и то нямаше от какво ... мен ме задушаваше и правех всичко напук...така че успокой се .. ако не ти е давал повод за ревност по-добре недей! най -много да го загубиш..защото ще дойде ден и ще му писне... и ще отиде при въпросната девойка,и те тогава ще си блъскаш главата !

bitchwolf
11-22-2011, 07:31
"Ако е решил да изневери ходи го спри". Като ревнуваш само себе си тормозиш.

a1a2b3v
11-22-2011, 08:15
Ревността се преодолява чрез непукизъм.
Лично съм го изпитала.

Съгласна съм, но непукизма към ревността провокира апатия към приятеля ти. Та връзката се разпада.

Към авторката: Това няма да го преодолееш с примирение, напротив. Честно казано в случаи когато изревнувам, правя нещо напук на него. Дори без да разбира какво съм направила, чувствам личното одовлетворение. Една от вечерите, когато той ти каже, че ще ходи да и оправя интернета [примерно], направи си прическа, облечи се хубаво, покажи му се по скайп и му кажи, че няма проблем, защото и без това отиваш на дискотека или на бар. Следващия път когато въпростана мацка не може сама да си сложи някоя крушка и пак го викне, измисли пак подобна ситуация. Та мисля, че ще го държи занапред и след това сам ще и откаже да и закове някой пирон.

Напълно съгласна! Във всяка връзка единия ревнува повече, но защо това да си ти? Започни да излизаш повече с приятели, ходи по дискотеки, забавлявай се! Покажи му, че не ти е нужен за да се забавляваш и че света не се върти около него... веднага ще започне да ти обръща внимание.
Успех! :*

SisiStrange
11-22-2011, 14:56
Ще ме убиете направо понякога. :-o
И така ли ще спаси връзката си? Като му покаже, че не и е нужен и обикаля дискотеките? Вие, ако така си представяте нормалната сериозна връзка, здраве да е.
Те трябва да говорят. Но без сръдни, викове, истерии и прочие. Трябва да си поговорят спокойно и да се изяснят кое как и защо.
"Еди кой си, на мен така и така не ми е приятно някаква да ти се натиска с все сила. Имам ти пълно доверие, но ми е трудно и ужасно ме изнервя мисълта, че някакво момиче някъде си, докато сме толкова далече един от друг, ти се сваля..."
"Ама аз не съм виновен, нищо не съм направил."
"Да, така е, за което много се радвам и наистина го оценявам, но не разбирам защо тогава, знаейки че ми е неприятно, продължаваш да и отговаряш на номерата..."
И тн, и тн...
Или вие такива съвсем нормални разговори не водите с приятелите си?
Това да му доказва, че не и дреме за него и може да си живее и без него, нищо няма да оправи, а напротив. Аз в такова положение, ако бях момчето, щях да си кажа: "Ем, като не ти дреме, хубаво. И на мен няма да ми дреме."

VaMpiRKaTaaa
11-22-2011, 17:02
Ще ме убиете направо понякога. :-o
И така ли ще спаси връзката си? ..
Ще я спаси като спре да ревнува.
Ревността е напълно излишно бреме.
И да ревнуваш и да не ревнуваш,гаджето ти ще намери начин да ти изневери,ако го иска.
Ревността ти създава само излишни главоболия.
Вредиш само на себе си.

anonymous708973
11-22-2011, 17:07
Номерът е в начина, по който ще спре да ревнува. Дали ще е с разговор, както се очаква да е в сериозна връзка, или ще е с "авеее, кво ми пука" и сваляне на случайни по дискотеките с цел вдигане на самочувствието, както се постъпва, когато не ти пука за човека отсреща.

SisiStrange
11-22-2011, 17:35
Номерът е в начина, по който ще спре да ревнува. Дали ще е с разговор, както се очаква да е в сериозна връзка, или ще е с "авеее, кво ми пука" и сваляне на случайни по дискотеките с цел вдигане на самочувствието, както се постъпва, когато не ти пука за човека отсреща.
Именно.
Ако се изяснят като хората с един по-хубав разговор, хем ще се сближат пак, защото са искрени един към друг, хем вероятно ще се разберат по въпроса и тя няма да ревнува повече.
Тая простотия с: "Ми аз мога и без тебе, е виж: забих се с петима в дискотеката." най-много да го накара и той да иска да си върне. И край.

a1a2b3v
11-24-2011, 08:56
Номерът е в начина, по който ще спре да ревнува. Дали ще е с разговор, както се очаква да е в сериозна връзка, или ще е с "авеее, кво ми пука" и сваляне на случайни по дискотеките с цел вдигане на самочувствието, както се постъпва, когато не ти пука за човека отсреща.
Именно.
Ако се изяснят като хората с един по-хубав разговор, хем ще се сближат пак, защото са искрени един към друг, хем вероятно ще се разберат по въпроса и тя няма да ревнува повече.
Тая простотия с: "Ми аз мога и без тебе, е виж: забих се с петима в дискотеката." най-много да го накара и той да иска да си върне. И край.
Aма чакай малко, аз амам в предвид просто да отделя време за себе си, а не да му изневерява има разлика. Мислиш ли,че тя не му е казала, че онова момиче не и е приятно? Казала му е и не е помогнало. Тогава няма голям избор- или ще остави нещата така и ще продължава да му пили на главата(което очевидно няма да има ефект и може да доведе до това да и изневери на пук), или просто ще смени тактиката като го накара малко да ревнува и не го задушава (разбира се НИТО МУ ИЗНЕВЕРЯВА НИТО СЕ ЗАБИВА С НЯКАКВИ ПИЧОВЕ- Явно трябва да се уточнявам, за да не ми прииначавате думите.)

NoMore
11-24-2011, 09:15
Това ми е много познато... най-добрият ми приятел е момче и постоянно виси в нас! Приятелят ми много се дразни и постоянно ме ревнува и ми говори глупости и това ме дразни! Просто трябва да разбереш, че може да са просто приятели! Щом ти казва кога ще се виждат значи нищо не крие ( никога не можеш да си 100% сигурен, но не мисля!) просто свикни с мисълта, че ще се виждат :) И наистина е дразнещо когато те ревнуват постоянно така показваш, че му нямаш доверие... а в така дълга връзка това много боли.. особено ако не е направил нищо за да заслужи съмненията ти :)

nohuty
11-24-2011, 09:21
Смени мъжа.ПРи продължителна раздяла или връзка от разтояние всички му отпускаме края.... *той/тя е далеч, няма да разбере* и ще го издухаш... интереса клати феса...една специалност, близо са... намери си нов

VaMpiRKaTaaa
11-24-2011, 09:40
a1a2b3v
Мани я пантерата,прави се на голяма многознайка всъщност нищичко не разбира.

SisiStrange
11-24-2011, 11:24
a1a2b3v
Мани я пантерата,прави се на голяма многознайка всъщност нищичко не разбира.
От нея съм чувала бая по-точни коментари, отколкото от теб.

a1a2b3v, това което написах не беше специално към твоя коментар. Беше спрямо изредилите се няколко в този дух. Да не го задушава... да. Това е добър вариант. Но да му демонстрира колко и е добре без него, както предложиха няколко човека, няма да помогне с нищо.