PDA

View Full Version : Питане



kostov1111
11-20-2011, 12:17
Здравейте,искам да ви попитам нещо.Положението е такова,че от февруари или март забелязах,че поддържам температура около 37 градуса.Преди мисля,че се вдигаше около 4-5 часа следобед,но сега забелязвам,че и към 1-2 часа пак я поддържам понякога.Преди около 3 месеца ходих при личната и и казах за проблема.Прати ме на кръвни изследвания и когато видя резултатите каза,че всичко е наред хемоглобина е много добре,утайката е идеална ...Знам,че когато бях малък може би до 4-5 клас температурата си ми беше нормална 36,6,но сега забелязах,че поддържам тази температура.Пратиха ме на изследване за синузит и нямах.Пратиха ме да ми вземат секрет от гърлото и от носа.И когато отидох да си взема изследванията,жената която ми ги даде ми каза ,че имам някаква бактерия в гърлото и,че може би температурата е от нея,но така го каза сякаш го каза колкото да има причина за температурата.Отидох при личната и дадох лисчето,където пишеше каква е тази бактерия и тя миизписа лекарство за пръскане в носа и в устата.Но температурата така и си остана.В гърлото си усещам понякога като киселини,едно такова странно нещо.Когато си меря температурата с електронен термометър тя варира от 36,1 до 36,6 ,а с живачен е около 37.Когато ходих при личната тя ме и пита дали ми има нещо и т.н.,но ми няма нищо,в смисъл чувствам се отпаднал понякога,но аз спа по 4-5 часа на нощ много пъти ... ям по 2 пъти на ден.Иначе не се чувствам по различно.Температурата я усещам като си сложа ръката в горния ляв или десен край на челото(точно до там от където почва косата).Страх ме е да не е нещо злокачествено.Мисля,че съм нещо като хипохондрик...винаги се притеснявам да не ми има нещо :? :( .Също така пак от някъдето около февруари забелязах такива като жълти или жълтеникави топчета в спермата ми.Понякога приличат на сополи(с извинение).Понякога са много малко ... Понякога са повече като желе ... Незнам дали това трябва да ме притеснява.Момче съм на 17 години.Та въпросът ми е може ли да е нещо злокачествено?Или просто трябва да спра да се притеснявам и ако ми имаше нещо до сега щеше да се е проявило?Благодаря предварително.

Mi6inka
11-20-2011, 17:52
Сигурен ли си, че живачния ти термометър не е развален? Защото нали другия ти показва нормална температура?

kostov1111
11-20-2011, 21:44
Ами незнам.Възможно ли е живачен термометър да се развали :shock: .Усещам понякога,че съм леко топъл сякаш,но може и да си въобразявам.А иначе съм чувал,че на някои електронни термометри трябвало да се прибавя 0,5 градуса,но на моя не пише такова нещо.Добре,но тогава нормално ли е точно сега да имам 35,8 температура(с електронен термометър) :-o .Докато,ако прибавя наистина половин градус се получава нещо по-нормално.Но не знам каква е истината :? .А между другото,когато усещам,че съм леко топъл(това го усещам само като се пипна по челото) и казвам на майка ми или на приятелката ми да ме пипнат дали съм топъл и те казват,че не съм.Електронният термометър е на има-няма 6 месеца,а другият е на предполагам поне 7-8 години,ако не и повече. :?
С живачния термометър пък сега имам температура 36,1 ...нормално ли е това?Вярно,че е 1 часа,но ...

kostov1111
11-20-2011, 21:53
А Пък сега като си пипна челото мисля,че е топло...Но термометрите(и 2та) показват друго както казах в горния пост.На какво се дължи тази разлика и нормална ли е ? :( Между другото незнам дали има значение,но се занимавам сериозно с физика и постоянно чета нещо,но най вече решавам ... това е поне по 4-5 часа на ден..едва ли има значение,но ...
Не помня обаче дали тази температура не я е имало преди да почна да се занимавам сериозно с физиката.