PDA

View Full Version : Начини за по-обемна и бухнала коса..



nepowtorima
11-20-2011, 15:02
.. косата ми не е чак толкова сплескана, но искам да има някакъв обем.
Какви начини има.. какви продукти има относно това?

xhellokittyx
11-20-2011, 15:05
плитки в корените,вафлички,тупиране ..

purplerainn
11-20-2011, 15:18
Преди ползвах "Nivea Volume Sensation" , но не останах много доволна.Иначе фризьорката ми,горещо препоръча "пудра" за обем на Taft.Пробвах я само веднъж.Страхувах се,че косата ще се омазни,но не :grin: Иначе предполагам,не е толкова безобидна.Иначе,преси,тупи ане ... :)

musS
11-20-2011, 16:52
Преди ползвах "Nivea Volume Sensation" , но не останах много доволна.Иначе фризьорката ми,горещо препоръча "пудра" за обем на Taft.Пробвах я само веднъж.Страхувах се,че косата ще се омазни,но не :grin: Иначе предполагам,не е толкова безобидна.Иначе,преси,тупи ане ... :)
а как става обема, личи ли си много, аз много мразя да ми е сплескана косата,не ми отива на лицето..

kukli4kata001
11-20-2011, 16:56
Преди ползвах "Nivea Volume Sensation" , но не останах много доволна.Иначе фризьорката ми,горещо препоръча "пудра" за обем на Taft.Пробвах я само веднъж.Страхувах се,че косата ще се омазни,но не :grin: Иначе предполагам,не е толкова безобидна.Иначе,преси,тупи ане ... :)
а как става обема, личи ли си много, аз много мразя да ми е сплескана косата,не ми отива на лицето..
И аз искам да разбера повече за тази пудра.
Тя и моята коса няма обем и тогава само изправям горния пласт и по-стърчащите косъмчета и я топирам. Използвам лак за коса на Syoss-розов.

mariqanastasova
11-20-2011, 16:58
Може да се пострижеш така ,че косата ти постоянно да има обем-т.е отгоре кичурите да са по къси ,а отдолу по дълги....и ги тупираш и така....има шампоани за обем...вършат работа ...изобщо има много начини -избери си един ... :) :)

zlatit0o
11-20-2011, 17:50
Със четка и сешоар във корените. Става страхотно :) и не изтощава чааак толкова много косата.

strawberry88
11-20-2011, 18:16
С ролки също става. :)

musicbaby
11-21-2011, 05:10
и аз със сешоар

InsatiableTemptation
11-21-2011, 12:30
Мдам, чувала съм също и за някаква пудра за коса, която придава обем, но не ти гарантирам, че действа, не съм я ползвала.

mynichkaTanq
11-21-2011, 12:59
плитки в корените,вафлички,тупиране ..

LipSy
11-21-2011, 13:32
Аз ползвам лак за коса на SYOSS. Има най-различни, моя е със синя лентичка и пише VOLUME на него. Ужасно съм доволна... :grin: :) :-)

BoCupycake
11-21-2011, 13:41
Тези пудри са пълен боклук и омазняват бързо,особено ако си с по - тънък косъм.С тях седи по - скоро рошаво от колкото обемно.
Е разбира се,ако фризьор те направи с тази пудра ще стане,но преди това ще ти е направил още 100 други неща за да се получи.
Със сешоар се получава най - добре,но трябва да можеш,а и не щади кой знае колко косата...общо взето(тъй като и аз съм с тънка и без обемна коса) нищо освен топирането няма траен ефект.

Wwwooow
11-21-2011, 13:41
плитки в корените,вафлички,тупиране ..
+ или след като се изкъпеш навеждаш си главата надолу и я изсушаваш така и после си я връзваш като ,кукуригу' и така става по обемна.

BoCupycake
11-21-2011, 13:45
А тези "вафлички" как не ви омръзнаха и как можете да продължавате да си ги правите,говоря за нескопосано направените в корените на косата,които се виждат от километри и 80% от момичетата ги правят по този начин.
Прави се на долните пластове,леко се топират и отгоре се слага коса.

purplerainn
11-23-2011, 11:18
Относно пудрата.Поръсва се в корените и се втрива хубаво.Косата "бухва" така да се каже.Ако по някое време усетите,че косата е загубила обема си,просто с пръсти я "повдигате".Ефекта е невероятен..Лично аз съм я ползвала веднъж,но останах доволна от ефекта. :-)

RisingStar
11-24-2011, 18:08
Моята коса също е много сплескана... и просто не става да се топирва. Аз сама определено не се справям добре , приятелките ми също са опитвали , но нямаше успех.. Но ще пробвам някои от предложенията ви :)

hotxxmess
11-24-2011, 19:01
А тези "вафлички" как не ви омръзнаха и как можете да продължавате да си ги правите,говоря за нескопосано направените в корените на косата,които се виждат от километри и 80% от момичетата ги правят по този начин.
Прави се на долните пластове,леко се топират и отгоре се слага коса.

bebzgirl
11-24-2011, 19:25
Суши си косата с главата надолу. :D

taamara
11-24-2011, 20:56
^ Определено, ефектът е повече от "Wow!"

strawberry88
11-24-2011, 21:15
^ Определено, ефектът е повече от "Wow!" Това в добрия смисъл ли е :D ..??И аз мисля да пробвам така ама ме е страх да не стане много бухнала. 8-)

musS
11-25-2011, 08:18
^ Определено, ефектът е повече от "Wow!" Това в добрия смисъл ли е :D ..??И аз мисля да пробвам така ама ме е страх да не стане много бухнала. 8-)
при мене става мнооооого бухнала а и косата ми не е права.. а като я изправя никъв обем не остава..

BikerGirl
11-25-2011, 08:31
Според мен е до коса. Но има някои фактори, които влияят. Когато косата ми беше до рамото имаше страхотен обем, но сега когато е до дупето натежава и стои по - сплескана. Мисля, че ако се прави косата на плитки - така да изсъхне и после да се разпуснат ще придаде известен обем. Има и други начини - като лак за коса, teasing... обаче много вредят...Има нещо и че като е права косата има по - малко обем.

taamara
11-26-2011, 10:25
^ Определено, ефектът е повече от "Wow!" Това в добрия смисъл ли е :D ..??И аз мисля да пробвам така ама ме е страх да не стане много бухнала. 8-)
при мене става мнооооого бухнала а и косата ми не е права.. а като я изправя никъв обем не остава..
Ммм, в положителния смисъл : )) Моята коса като я суша със сешоар и гребен с главата надолу става мнооого обемна и права, но не идеално. Като спя малко от обема се губи и на другата сутрин правя вафли. Ето, снимка, след сушене със сешоар - http://prikachi.com/images/773/4079773j.jpg снимката е изрязана, затова е толкова размазана. .

sladur4etyYy
11-26-2011, 12:59
на издухване при фризьор хем ще имаш обем в корените, хем надолу ще е гладка. поне при мен е така. можеш да идеш веднъж, да видиш дали ти харесва как седи и какви продукти ползва фризьорката ти, и да си го правиш сама после. :) но наистина стилизиращите продукти играят голяма роля.

sapphire5
11-26-2011, 13:16
вафлички или тупиране