PDA

View Full Version : С каква карта?



SunnyKG
11-20-2011, 17:47
Искам да попитам с каква карта мога да пазарувам онлайн? Имам 18 мога ли да извадя някаква карта на мое име, в която да си вкарвам пари и чрез нея да пазарувам, тъй като не искам да пазарувам с картите на родителите ми..

missg79
11-20-2011, 18:14
Щом си на/над 18 можеш да си вземеш квато карта искаш, но първо трябва да проучиш къде ти е най-изгоднно(ако ще е кредитна) и дали ще те одобрят, защото за кредитна карта ти трябва редовен доход който до представиш на банката, а от там да те одобрят, да откриеш сметка и чак тогава карта. С дебитна е по лесно, пък и като нямаш пари не харчиш и това е, докато с кредитна може да се изкушиш и после... какви лихви!!!
Иначе за онлайн пазарувdне почти навсякъде е VISA или MasterCard

SunnyKG
11-20-2011, 18:27
мерси за отговора :) дебитна ще е може ли да ми обясниш специално за дебитната какво трябва да направя, че си нямам и на идея :(

missg79
11-21-2011, 08:06
Коя банка си избрала?
Като цяло можеш да отидеш в най-близкия клон на банката и казваш че искаш дебитна карта. Те ще ти обяснат най-добре какви документи(искане за откриване на сметка, спесимен на подписите и т.н.)и такси трябва да дадеш. Най-добре е да отидеш в клона и да разговаряш с банков служител, те ще ти помогнат най-много. От мен като съвет е тази карта http://www.ccb.bg/bg/debit_card_visa не е задължително да е на ЦКБ и др банки я предлагат.
П.П. Разгледай офертите на всички банки предлагащи картата на която си се спряла, съветвам те да обърнеш внимание на таксите, който да заплатиш(защото могат много яки такси да ти натресът и повечето го правят) и за всяка допълнителна услуга взимат пари( например смс известия за наличноста и др)

shadowcrew
11-21-2011, 08:48
SunnyKG силно ти препоръчвам не пазарувай през интернет и не използвай кредитна или дебитна карта.

SunnyKG
11-21-2011, 14:01
благодаря много за отговорите :)

machoka
11-21-2011, 14:24
Направи си т.нар гарантирана карта. Това е пълноправна кредитна карта, само без опцията за кредит. Винаги можеш да си направиш, не е нуждно нищо повече от лична карта и тази карта спокойно можеш да я наричаш кредитна с всичките и функции, само не можеш да пазаруваш на кредит (т.е. с пари, които няма в нея) .. по принцип в повечето банки (може би във всички) искат 100лв да внесеш в картата, които нямаш право да използваш ,един вид като гаранция.. и един ден като изтече картата (издава се за период от 2 години) или се откажеш от нея, сумата се възстановява. Наскоро имаше промоции за такава карта без такса обслужване, а иначе не трябва да е повече от 2лв/месец (които автоматично си се дърпат от нея). Можеш да практикуваш интернет банкиране, пазаруваш в цял свят с нея, да правиш резерваци и плащане на хотели, коли под наем и квото се сетиш навсякъде по света. Когато минава през пос терминал (през машинката) НЯМА такса за това, т.е. където и да пазаруваш в бг и навън с нея няма да ти дърпа пари за транзакцията. А ако теглиш пари в чужбина от банкомат има различни тарифи, но това е при всяка карта. По принцип е около 5-10 евро + 1-3% от стойността на изтегленото. Картите са MASTERCARD и VISA )