PDA

View Full Version : Непостоянна температура.



kristiqnnchou
11-20-2011, 19:21
Така миналата седмица бях болен е беше ми истинала главата бях отпаднал и има температура 39. Свалих я всичко се оправи, но досега гърлото постоянно ме боли гледам имам 3 налепа на сливиците боли ме гърлото понякога(на моменти) и кашлям отвреме на време.Сега меря температурата вече 3-4 часа и тя постоянно се променя.От 36,3 до 37,5 и обратно 36,5 ,36 ,7 37,3 37,4 и така. Та въпроса ми е на какво се дължи, а не ми се ходи на доктор защото ще ме освободи от училище, а аз съм 9 клас и учим здраво, и не искам да губя материал. Вече 2-3 дена пия сироп за кашлица Вентолин и пръскам хексорал спрей(хексореалетен). Може ли малко помощ ?[/u]

needle
11-20-2011, 20:20
В 9-ти клас не се учи нищо важно, отиди си на лекар, защото разнасяш бацили, а като не си добре въобще не ти е до учене.

flower757
11-20-2011, 21:59
И аз съм била така .. не знам на какво се дължи , но може би налепите ти предизвикват болките в гърлото=>кашлица=>температура=>не си напълно излекуван :? Така че отивай на лекар- като се върши една работа-свърши я докрай ;), а като имаш такъв мерак за даскало и се чувстваш добре, той лекаря няма откъде да разбере ходил ли си - не си ли! :)

Monte
11-21-2011, 19:44
Такааа...
Взимаш марля намазана с мед и караш роднина,приятел,майка,баща ... Който и да е свестен човек да ти изчисти налепите като това става с навита около показалеца марля. Температурата се дължи именно на тези "налепи" :smt023

DisappointedDreamer
11-23-2011, 16:22
Такааа...
Взимаш марля намазана с мед и караш роднина,приятел,майка,баща ... Който и да е свестен човек да ти изчисти налепите като това става с навита около показалеца марля. Температурата се дължи именно на тези "налепи" :smt023
+1
Или пък клечки за уши, като ги намокряш и потапяш в сода. И пак така по налепите, като някои ти помогне от семейството.

batkodoki
11-24-2011, 00:27
Така миналата седмица бях болен е беше ми истинала главата бях отпаднал и има температура 39. Свалих я всичко се оправи, но досега гърлото постоянно ме боли гледам имам 3 налепа на сливиците боли ме гърлото понякога(на моменти) и кашлям отвреме на време.Сега меря температурата вече 3-4 часа и тя постоянно се променя.От 36,3 до 37,5 и обратно 36,5 ,36 ,7 37,3 37,4 и така. Та въпроса ми е на какво се дължи, а не ми се ходи на доктор защото ще ме освободи от училище, а аз съм 9 клас и учим здраво, и не искам да губя материал. Вече 2-3 дена пия сироп за кашлица Вентолин и пръскам хексорал спрей(хексореалетен). Може ли малко помощ ?[/u]

спри спрея.

НЕ вземай антипирептици.

ако за два-три дни нещата не ескалират - нищо ти няма! имун. ти система се е справила с проблема.

ако ескалират - лекар - лечение.

от описаното: ти ЛЕЧЕНИЕ НЕ си прилагал, а само палиативи, купиращи определен симпом, но НЕ лекуващи причината за него.

Shturrrche88
11-24-2011, 09:20
Такааа...
Взимаш марля намазана с мед и караш роднина,приятел,майка,баща ... Който и да е свестен човек да ти изчисти налепите като това става с навита около показалеца марля. Температурата се дължи именно на тези "налепи" :smt023
Само една поправка-хубаво е, след като се сложи марлята и се потопи в мед, после да се потопи и в сода (не газирана вода :x ), за да се изчисти по-добре гърлото. Малко е неприятно, но за сметка на това е адски ефикасно.

kristiqnnchou
11-25-2011, 19:31
Всичко е ок, ходих на доктор и тези бели неща в устата ми са се образували, защото като малък съм имал много ангини. И така са се образували джобчета и някой път попада храна в тях :).