PDA

View Full Version : Някой знае ли откъде е този цитат ?



Auriss
11-20-2011, 20:55
"Аз съм просто пътешественик, загубил страха да се изгуби.Знам, че не съм съвършена.Може да ме наречете луда.Може да се присмивате на идеите ми.Няма значение.Важното е, че аз съм пътешественик, който продава мечти на минувачите.Нямам компас, нито карта.Нямам нищо, но имам всичко.Аз съм просто пътешественик, който търси себе си.
"

Постнат е на едно човече от ФБ-то ми. Доколкото разбрах от коментарите е от някаква книга ,но пфф ... идея нямам от коя ,а точно от това човече да искам информация не желая 8-)

Някой да има представа ?

shadow4e
11-20-2011, 21:02
Потърсих в гуугъл с различни части, но нищо не ми излезна. Ако се намери твоето, и аз ще пусна три цитата, които търся и са ми за тест в четвъртък. Дори имам възможните отговори и пак не знам от коя от книгите са.

domain
11-20-2011, 21:03
потърсих, преведох - нищо не найдох...
*сад - звучеше обещаващо...
Айде питай го, бе - 2 ташака са нужни... на заем, ако трябва ще ти дам.

ledenakrasota
11-20-2011, 21:07
Що не питаш там?


Да не е "Галактическият стопаджия"? Въпреки, че се съмнявам. :-o

domain
11-20-2011, 21:16
Лили - чакам твойте...


Защото в таблиците им за светоописание е съществувал друг запис: онзи, който пада от голяма височина, винаги загива. В дадения случай храбростта не помага. Такъв човек скача в пропастта и крещи е всичка сила: „Вярвам!" Но вътрешният му глас отговаря: „Аз пък не вярвам!" Чудесата са възможни само когато си готов за тях.
- По тази логика излиза, че аз трябва просто да убедя сам себе си, че порталите са възможни?
- Ти не можеш просто така да убедиш сам себе си. Там е целият проблем. Както капката пробива камъка, така и таблиците за светоописанието се променят само след продължителен труд. В случая с порталите трябва да се започне от осъзнаването на строежа на света - да се разбере как е устроен, какви закони го управляват. Това ще те насочи най-общо към начини за преминаване през портала. Ще получиш някакви намеци, които ще ти позволят да търсиш варианти за практическо достигане на тези възможности. Накрая действително ще успееш да отвориш портала, но това няма да е щастлива случайност, а резултат от дълга и упорита работа.
- Добре, но каква роля играе вниманието във всичко това? Рада поклати глава с престорен укор:
- Има един стар виц. В началото на автомобилната ера изнасят лекция за устройството на автомобила. Всички слушат, радват се, клатят одобрително глави. Лекцията завършва и лекторът пита: „Има ли въпроси?" Една дама вдига ръка и пита: „Всичко беше много интересно, но аз не разбрах само едно: къде се впряга конят?"
Знам от къде е, просто да не е типичен пост...

shadow4e
11-20-2011, 21:26
Аурис да казва, ако трябва, ще се изместя в отделна тема.
Въпросите не са засягани на лекции, нито ги има в учебника, явно това са му любимите книги и повечето въпроси по тях ги намерих, но тези не успях. Книгата на Хенри Форд и тази на Левит не съм чела, а другите отдавна и вече не помня така добре съдържанието.

1. За да се работи дружно, "ръка за ръка" - няма нужда от любов един към друг. Твърде близкото другаруване може да стане зло за производството.
а - мечо пух
б - параграф 22
в - моят живот и моите успехи - Хенри Форд
г - никое от изброените

2. Съвсем не е нужно... на един отдел да знае какво става в другия отдел. Всеки, който е зает сериозно с работата си, няма време да изпълнява друга.
а - мечо пух
б - параграф 22
в - алиса
г - никое от изброените

3. Всякакви събрания и заседания за постигане връзката между отделните лица или отдели са съвсем излишни.
а -мечо пух
б - Тиодор Левит в "Размисли за мениджмънта"
в - моят живот и моите успехи - Хенри Форд
г - никое от изброените

Auriss
11-20-2011, 21:45
^Нямаш проблем ,употребявай си темата по твое усмотрение :) Иначе аз й драснах на въпросната и чакаме отговор - дано не се окаже единственото стойностно от 600 страници

domain
11-20-2011, 21:46
1- мечо пух и параграф 22 не е 100%, звучи като форд но не съм го чел...
2- г 99.9%
3- звучи еврейско като за мениджмънт, но пак може да е форд или г

пп каква е тая лекция, бахти интересния тест :-o

shadow4e
11-20-2011, 21:58
И аз мисля така, по метода на изключването, но пак остават колебанията между 2 отговора. Лекцията е по Организационно поведение, повечето от другите въпроси не са такива, както и на лекции не се засягат литературни произведения, но явно са му любимите книжки и е решил да ги включи.

domain
11-20-2011, 22:11
ще те правим отговорник пропаганда, а? :D