PDA

View Full Version : Харесвам ли го или просто ми е приятен..?



DevilLady158
11-21-2011, 15:20
Здравейте. Дълго мислих над това, но не мога да намеря отговор или поне не съм сигурна в него.Знам, че не може да ми кажете какво чувствам аз, но може би някой е попадал в такава ситуация и ще ме посъветва...
8 клас съм.Тази година се преместих в друго училище и както се досещате в новия ми клас има едно момче.По-различен е от другите.За 2 месеца, от които го познавам мога да твърдя, че е мил, внимателен в думите си и не е някой интригант или нещо такова (аз го изкарах светец :D). Още от първият ни разговор разбрах, че не е някой , който гледа да тръгне с момиче само за да се целуват...даже бих казала мляскат.Търси истинските чувства - като мен :) Проблема е, че ми е симпатичен, имаме доста общи неща, но...може би е само това.Нямам много опит с гаджетата защото все търся принца на бял кон...мил и внимателен като него, но винаги го има това "но"..нещо ме кара да се чувствам несигурна в чувствата си...ако му призная може да си развалим и приятелството...не знам какво да правя..Ще помисля още малко и се надявам най-сетне да измисля, а до тогава давайте съвети :(

п.п Съжалявам, ако има друга подобна тема или не е в правилния раздел.

Starless
11-21-2011, 15:25
Ами щом не си сигурна, не бързай..
Може би са само симпатии, изчакай да видиш как ще се развият нещата. Има ли признаци на интерес от негова страна?

DevilLady158
11-21-2011, 15:40
Ами..говорим си, шегуваме се, но като съм около него се държа като напушена...Искам да се държа нормално, да покажа каква съм и така да си изгражда мнение за мен, а вместо това блокирам и понякога като ме попита нещо давам адски тъпи отговори :? Направо ми идва да се присмея сама на себе си колко съм зле, а за него няма да предполагам.Не знам как се сдържа... :lol:
Така че от негова страна, засега, долавям само приятелски чувства.

Starless
11-21-2011, 15:49
В такъв случай недей засега, за да не се изплаши и да не си развалите и приятелството. Ако в даден момент усетиш, че проявява интерес към теб и ти все още имаш такъв, а може би и ще си го опознала по-добре и вече ще си разбрала какво чувстваш, тогава действай!

DevilLady158
11-21-2011, 15:53
И аз така мисля...а и без това едва ли ще събера смелост със моето плашещо състояние около него...
Благодаря, че ми отдели време :)

mimzchet0
11-22-2011, 07:08
Мм .. според мен изчакай.. не се знае със сигурност какво има от негова страна,а и също така долавям,че и ти не си много сигурна в това,какво чувстваш... аз като бях 8-ми клас..(сега съм 1ви курс студентка) .. ходих с едно момче..доста време...но имаше един от моето уч-ще,беше много симпатичен..и си мислех,че дори мога да си оставя приятеля,заради него..Нооооооо .... потърпях.. и видях,че не всичко е така както си го мислиш...ами трябва да мине малко време..за да разбереш,че не всичко което лети се яде... ;)

cigarettekisses
11-22-2011, 08:29
Да го харесваш и да ти приятен не е ли едно и също?
Тръгнете,пък каквото стане.

groznotopate
11-22-2011, 13:00
Ако наистина го харесваше нямаше да се колебаеш дали го имаш за повече от приятел .. Усеща се когато някой значи повече за теб и има разлика между това да ти е симпатичен и да го харесваш. Когато харесваш някои не спираш да мислиш за него, когато го видиш настръхваш и корема ти пърха ;д , а когато не го виждаш ти липсва страшно много. Ако при теб не е така по-добре не се залъгвай, защото така е възможно да загубиш приятелството му, а ако решиш да му признаеш .. няма как да си сигурна дали ще ти отвърне със същото. Аз лично държа на старите традиции момчето да прави първата крачка, но това си е въпрос на личен избор. Може да опиташ да захванеш темата и да видиш как ще реагира .. :)

error92
11-22-2011, 13:13
Като си наясно, че не знаем какво чувстваш, тогава какви теми си тръгнала да пишеш, да се влияеш от чуждото мнение, накрая може сама да се прецакаш, особено ако разчиташ на резултатите от анкетата. Някои могат да гласуват просто колкото да има :D

VaMpiRKaTaaa
11-22-2011, 16:53
Да го харесваш и да ти приятен не е ли едно и също?
HE!
ОТ харесването идва захласването,от там влюбването и накрая любовта.

GotToLoveYou
11-22-2011, 16:57
По-добре изчакай да видиш как ще се развият нещата . Не е хубаво да бързаш , защото после може и да съжеляваш. Първо се увери хубаво какво точно изпитваш към него.. помисли си,защото иначе рискуваш да развалиш приятелските ви отношения и после да съжеляваш.

Razor93
11-22-2011, 20:26
Изчакай да се опознаете още. Той, ако ще се захласва по друга, това ще стане без значение дали имате някакви по-сериозни отношения или не, предвид възрастта ви. ;)

Seattle
11-22-2011, 22:21
Питай го така че той даже да не разбере кво го питаш. Ся ще кажеш ма кво имаш в предвид? Отг: Така и така ръсиш глупости кат си говорите там ващи разни работи, подхварли нещо шеговито за вас 2-мата като двойка. Виш как реагира, и ето ти отговора ;)

cigarettekisses
11-23-2011, 18:04
Да го харесваш и да ти приятен не е ли едно и също?
HE!
ОТ харесването идва захласването,от там влюбването и накрая любовта.
Еми да. Първо го харесваш,тоест-приятен ти е и след това захласване и любов. 8-)

sasha_90
11-23-2011, 19:06
Не ми се вярва да е нещо повече от привличане.Не бързай,за да не си развалите отношенията,че какво ще правиш до 12-ти клас?

RisingStar
11-23-2011, 19:36
Щом не си сигурна в чувствата си недей да прибързваш , че после да не съжеляваш.. Изчакай малко за да разбереш дали наистина го харесваш или както каза ти просто ти е симпатичен и вече ако си сигурна че го харесваш може да му подхвърлиш нещо или да му направиш някой намек и така :)