PDA

View Full Version : Как се прави музикална картичка?



SuperEminem
11-21-2011, 15:36
Ако някой знае как се прави музикална картичка
(ама истинска:smt018) (от онези дето като ги отвориш почват да пеят, а като ги затвориш спират).Моля ви бързо, спешно ми трябва отговор. :?: :neutral: 8-[

bratignat
11-22-2011, 10:15
Ще ти обясня механизма, така ще разбереш как да я направиш.

Картичката се състои от хартиена част (самата картичка) и малко високоговорителче. Това високоговорителче има кодирана мелодия в себе си, също така има и батерия в него. За да се задейства, при отваряне на картичката, хартиено езиче във високоговорителчето, се измъква от пролука. В тази пролука са двата контакта, които включват мелодията. Когато хартиеното езиче се измъкне от там, то спира да пречи на двата контакта да се свържат и картичката започва да свири.

Единият ти вариант е да купиш готова свиреща картичка, да измъкнеш от нея високоговорителчето и да направиш своя картичка. Само, че тогава не можеш да избираш мелодията. Другият ти вариант е да измислиш някакв хитрост с тънък телефон в картичката (тогава може да избереш мелодията).

Втория вариант ми се вижда далеч по-сложен.

SuperEminem
11-28-2011, 17:17
Още преди да ми отговорите се сетих за първия вариант и вече имам готова картичка \:D/ , но все пак много благодаря! ;-)