PDA

View Full Version : Допитване за музика и филми. Къде е изкуството?



kadishona
11-21-2011, 20:25
Здравейте. Тук ще разгледам един странен въпрос, който касае кино и музикалната индустрия + вашите вкусове. Моля да простите моето несистематизирано изложение на проблема, но толкова ми позволяват възможностите.

Забелязвам, че повечето ми връстници слушат чалга, поп, рап, RnB или метъл.
Моето лично виждане за тези стилове музика е, че са елементарни, семпли и на моменти грозни. Смятам, че се правят за да забавляват и затъпяват масите. Както е казал Ювенал - Panem et circenses Айде приятна разходка до Чичо Гугъл .
От друга страна са филмите и шоутата - Листопад, Трансформърс, Стани богат, Големия брат, дори безмозъчните комедии като Two and a Half Men, където дори ти казват къде да се смееш като добавят смях на забавните моменти.
За мен това всичко са продукции на поп индустрията
всяко едно обобщение е погрешно, (включително и това xD)
и в крайна сметка в нашите мозъци непрекъснато бива наливана информация как някой ден ще станем богати или известни, като всичко това се залива с поредната огромна доза силиконов бюст.

Опровержения:
Разбира се много от вас ще се обидят, че съм имам различно гледище към вашият стил, но моля ви, разберете, че това е мое лично мнение и не го налагам никому - просто правя проучване

Много е трудно трудно да се направи обобщение на такъв широк спектър от видове и стилове, за това имайте предвид, че отговорите в анкетата са само ориентировъчни.

Анкета

Отговор (1)Аз харесвам
Филми като:
Transformers,
Аvatar

Шоута като
Big Brother,
Стани богат

Музика като
Miley Cyrus,
Justin Bieber
Алисия


Отговор (2)Аз харесвам
Филми като:
The Godfather,
American Beauty
Zeitgeist
Fight Club

Музика като
Eric Clapton
Sting
U2
(за да отговорите с 2 трябва да сте добре запознат с изпълнителите и филмите, които съм написал горе)
Отговор (3)
Аз харесвам неща и от отговор (1) и от отговор (2). Не смятам, че всичко е чисто черно и бяло.

Oldschool
11-22-2011, 06:43
По-ограничено нещо не бях виждал скоро...


А ако харесвам филми като The seventh seal или Forest Gump, а музика от сорта на Blacklisted, Ceremony и Casey Jones?


M?

Blab
11-22-2011, 06:48
:lol:
//по филми (2) има какво да се каже:Д

Oldschool
11-22-2011, 06:53
Според автора U2 трябва да бъдат възприемани като еталон за "непроста" музика...

Blab
11-22-2011, 07:05
и непопулярна

psychopath
11-22-2011, 08:35
Как може да си писал Алисия, а да не си написал Галена?! :-x
Е;бати тъпата анкета...

psych0
11-22-2011, 12:09
Много ограничено мислиш.

lightcameraction
11-22-2011, 15:26
Много ограничено мислиш.

jghgh
11-22-2011, 19:16
Присъединявам се към тесногръдието ти :Д
Дори да не си дал най-удачните примери за филми/музика или каквото и да е, хващам смисъла на темата ти и те подкрепям.

Подобно тесногръдие, както се вижда по реакциите тук, се смята за нещо лошо, а аз пък доста адмирирам по-затворените хора. Особено по-затворени спрямо ИНДУСТРИЯТА, както ти каза. Не виждам нищо лошо да си "елитарен", да се отдръпваш от масовото, ако щеш дори - да се извисяваш, четейки/гледайки/слушайки неща, които само ти и още шепа хора разбирате. Пък дори и в очите на другите да си надут, "ти за кого се мислиш" и т.н.

Аз също много се чудя на хората, които харесват масовите кинопродукции - странно ми е какво може човек да намери във филмите за пуканки, особено в съвременните американски комерсиални комедии (не засягам арт киното и "ъндърграунд" филмите), изпълнени със садизъм, вулгарност, плосък и много посредствен хумор. И това е една пропаганда, набива ни се в канчетата да се смеем на подобни неща. Заляти сме от псевдокултура, псевдомузика и псевдокино. Наскоро бях на кино и се ужасих от трейлърите, които ми представяха най-новите продукции, които да очаквам с нетърпение. :lol:
Трябва ли да се смееш на сцена, в която пони сплесква краката си, защото дебела жена е седнала върху него? Или на това, че някой е паднал и се е ударил лошо? Или на това, че няк'ва женка чупи купата на някакъв си там треньор и се оказва, че това е единствената му награда в материална форма. О, въй, тя му счупила купата.
Направо ми се повръща от тази посредственост и липса на всякаква духовитост, затова и те подкрепям.
Не харесвам шаблоните, и не знам в поп-култура ли сме, в моп-култура ли сме (не съм запозната с теченията), но личните ми предпочитания определено отричат шаблонните форми от всякакъв род.
Или ако ще е шаблон, да е интересно представен поне. А не по изтъркан, банален, напълно предвидим от малко по-умния зрител начин.


За музиката, която си изброил не знам какво да кажа, понеже не слушам никой един от изброените. Предполагам ти ще бъдеш по-отворен към всяко нещо, което мислиш, че може да крие в себе си смисъл, идея, или поне някаква плътност като емоционален заряд и т.н. Това би включвало дори метъл и рнб, които ти смяташ за "грозни" стилове, защото може би си по-запознат само с най-комерсиалното им проявление.

Принципно съм против крайните обобщения - например, че няма хубава метъл музика, или че няма никакво стойностно американско кино (а то има), но с позицията ти относно продукциите, индустрията, "касовите" "творби" съм напълно съгласна. Искам да те опровергая за метъла, но няма да ти давам каквито и да е доказателства, понеже смятам, че всъщност не си тесногръд човек, а по-скоро си се изприщил от шаблони.


пп. "Двама мъже и половина" е духовита комедия : ) Не е празна и мехурена. И актьорите поне играят добре.
пп2. Дори аз от време на време гледам от тия тъпни за пуканките за разтоварване - не може винаги претенциозни филми, или пък тежки. Но определено не мога да твърдя, че имат някаква художествена стойност. 0.0

Nikolcheto24
11-22-2011, 19:56
Защо реши, че метълът е глупава и елементарна музика?Разбира се има песни, които не са добри.Сигурна съм, че си изслушала една, две песни.Има страхотни рок и метъл песни.А и не можеш да направиш такова кратко обощение на толкова много стилове и филми.Хората които не харесват Кръстникът са прости и нямат собствено мнение?Но за някой неща съм съгласна.Но моля те не се прави на големия филмов и музикален експерт. :) ;)

Oldschool
11-23-2011, 09:41
Веднага някой, където си мисли, че слуша метъл се бътхъртна и почва да се обяснява.


jghgh,

някои хора предпочитат безсмислените филми, защото ги разсейват и са идеалната времегубка и средство за разтоварване.

Ако искам някакъв стимул за мозъка ще прочета книга - уважавам кино-изкуството и съм гледал доста филми от "сериозните" (просто не обичам да ги разделям на такива) и просто никога не са успявали да засегнат толкова надълбоко, както го може литературата. Параграф 22 (любимо произведение) няма как да бъде филмирано, а ако някой филмира "Махалото на Фуко" ще се получи един средняшко тъп филм, който дори няма да е трилър или каквото и да е.
Затова и търся интересни филми, които да спечелят вниманието ми и да ме забавляват - ест. не мога да се изкажа ласкаво за поредната бедняшка комедия за хора оперирани от чувство за хумор, но все пак...

jghgh
11-23-2011, 13:11
Разбира се, всеки гледа "времегубки" (яка дума!), но имам предвид, че е проява на лош вкус да харесваш само такива, и/или да отричаш по-различното кино, защото е "странно" и "няма никакъв смисъл". Все едно всичките ти разговори през цялото време да са smalltalk.
А за някакви песни от сорта на "кръв и черва" пак ги намирам за по-стойностни от музика, която дори не е вдъхновена от нищо, а изкуствено създаденакато "хит" и продукт, който трябва да разбие класациите.

Пиша повторно мнение с цел да изясня, че нямам чак толкова :д крайна позиция. Не може всичко да е смислено и съответно натоварващо, но би било хубаво зад него все пак да стои някакъв дух, идея, а не просто пластмаса, с цел "да има". Изкуството не трябва да е обект на консумация и едва ли не да се води по някакви "моди", а да идва от сърце. :-o

Oldschool
11-23-2011, 13:30
Ама ти горе подкрепяше тесногърдието...

На мен честно казано ми е писнало от хора с претенции, били те реални или изкуствени. Седя си аз и си тъпея в заведението, където съм постоянно присъствие и слушам на съседната маса как са седнали някакви артъ хора. И си говорят за европейско кино и звучаха толкова смешно отстрани, защото явно европейско кино е някакъв жанр наравно с драма, комедия и трилър. И продукта се съди по опаковката, а не по съдържанието - американски независим филм обикновено е простотия, докато европейска мейджър продукция е нещо величествено.

А тъпата истина е, че едните хора правят филми, за да ти/си доставят кеф. Това не е кино, което се прави за приходи, но не е и кино с някаква арт претенция. Затова аз ще си гледам за n-ти път филми като Reservoir dogs, а те ще са по-извисени защото гледат увисналите цици на 45+ годишна актриса, която пуши гола.

jghgh
11-23-2011, 13:48
Подкрепила съм тесногръдието спрямо индустрията, поясних го в 3-4то изречение, защото мисля, че разбрах добре автора, вместо бързо да го окатегоризирам като "ограничен". Пп-то също имаше за цел да покаже, че не хейтвам всичко, което не е натоварващо, смислено и тн. Просто по-рядко си пускам непретенциозни филми и твърдо ме дразнят касовите филми, чиито трейлъри гледам в Арената. То самият трейлър те губи като зрител, дето трябва да те заинтригува, вместо отегчи или направо раздразни. Не понасям тъпия хумор, като моите дефиниции за тъп хумор са зададени в 1вото ми мнение в темата.

Колкото до това всичко що е американско да се поставя под критика по презумпция, ограничено е, но не е ли също ограничено да хейтваш по европейското претенциозно кино? То си има кино и кино. Някои идеи са въздушни, или трудносмилаеми, или откровено откачени, което искрено досажда на голяма част от публиката, но си има и ценители, които ще открият стойност в идеята, дори да е шантава и претенциозна.
Не познавам подобни арт хора като описаните от теб, но пък знам за такива, които едва ли не гледат само масс продукции, в които според мен грам стойност няма - забравяш ги, както си ги гледал преди час-два. Изяждаш ги и ги изсираш.

Не претендирам да съм киноман, но пък мисля, че истинските такива няма да са като тея, които описваш. Те би трябвало да харесват хубавото кино, включително и независимото кино. Което не значи че трябва да гледат одобрително към абсолютно всичко,което излиза - комерсиалните шитни

Azoria
11-23-2011, 21:07
Много ограничено мислиш.

Тъкмо тръгнах да го пиша. :-D

Хубаво е човек да бъде широко скроен. :)

BrainlessROCKBABY
11-24-2011, 15:20
и непопулярна

XD 360 world tour нищо не беше ;д


по темата: мисля, че има пряка зависимост между изпростяването и чалгата, тъй като човек е това, което харесва, нали? е, джаз, соул & rock няма да те направят по-прост, но и по-умен няма да станеш :D

Nikolcheto24
11-24-2011, 15:46
[quote="Oldschool"]Веднага някой, където си мисли, че слуша метъл се бътхъртна и почва да се обяснява.


Боже!И на мен ми е писнало от глупави комплексарчета като теб."О вижте ме!Аз съм най-умния на света."Много знаеш ти какво слушам и какво не слушам аз.Смешен си бе човек.Аз ще си обяснявам и ще си пиша каквото си искам. :-x

Mirage3
11-24-2011, 18:20
И аз разбирам целта на темата ти, но на (2) е много тесен кръга. Голям почитател на сериозните и ценностните филми съм.
Филми като: The Godfather, American Beauty Zeitgeist Fight Club
Музика като Eric Clapton Sting U2
От музиката нищо не харесвам. И да ми ги пуснат, просто не мога да ги усетя със сърцето си. Но вече, виж, филмите са друго нещо. На колко човека от България на моите години им е любим филма ''Американски прелести''? The Godfather е класика. Учудвам се, че го няма филмът на всички времена - "The Shawshank Redemption". Ами "The Green mile''? Къде са?
Музика като Miley Cyrus. Why not? И нея слушам.
Като качествена музика харесвам транс и рок. Даже рокът ми е много по-ценен. Не съм отцяло посветена на метъла, но има песни, които ми харесват. Kings of lion, Coldplay... не ги знам какъв жанр са, но също ми харесват. One Republic са от малкото банди, които си свирят сами песните, с истински инструменти.
Е, мога да кажа, че аз се различават от сегашното поколение с интересите си, но и не се ограничавам. Това, което ме дразни в другите е, че нямат собствени интереси. Просто слушат чалга и гледат някой мега якичък адски брутален маняшки филм, който дават по БТВ.

Oldschool
11-25-2011, 06:01
[quote=Oldschool]Веднага някой, където си мисли, че слуша метъл се бътхъртна и почва да се обяснява.


Боже!И на мен ми е писнало от глупави комплексарчета като теб."О вижте ме!Аз съм най-умния на света."Много знаеш ти какво слушам и какво не слушам аз.Смешен си бе човек.Аз ще си обяснявам и ще си пиша каквото си искам. :-x

Е, то се вижда бе...

Яко ли е да си извисен, бунтар и по-интелигентен от другите?

LadyDaisy
11-25-2011, 06:52
Не знам какво сте се впрегнали толкова за качетсвената музика и кино и не знам си какво....
Обичам хубави филми - Американски прелести не е моя критерий за хубав филм ;) И това значи , че съм тъпа и не разбирам от стойностно кино ли? А я ми кажете какво е това стойностно и как го нарекохте там кино? За мен един филм е сериозен ако след края му те накара да се замислиш и да пожелаеш да бъдеш по-добър човек! Всички се опитваме да избягаме от шаблона и си създаваме друг шаблон, защото отдавна вече не е новаторско да се правиш на разбирач и т.н. ;)
Съгласна съм мнението на Oldschool за книгите и киното - винаги между книга и филм бих избрала книгата.

Относно твърдението на г-н Автора, че метъла е елементарна музика - съвет - чуй един - два албума на Haggard и ела ми говори за елементарна музика - 16 човека, 14 музикални инструмента, повече от 4 езика на които пеят. Елементарно било - ха! Излагаш се и то много сериозно!!!!
Във всеки комерсиален , масов и според вас ненужен продукт на обществото човек може да намери нещо полезно за себе си - ти го намираш в U2 - една от най-комерсиалните банди в днешно време ;) Мисълта ми е - не е толкова оригинално да се правиш на оригинален ;)

Blab
11-25-2011, 07:05
^киното и литературата разчитат на различни системи на възприемане.
при четене е необходимо въображение и богат вътрешен живот, а при визуалните изкуства - око за детайла, асоциативна мисъл, начетеност.

//и клише - всеки вижда това, което носи в себе си, което може да си раз/припознае, разбере.

ПП: уви, що се отнася до вторичен продукт, никой не може да бъде оригинален;

jghgh
11-25-2011, 07:57
За мен един филм е сериозен ако след края му те накара да се замислиш и да пожелаеш да бъдеш по-добър човек! Всички се опитваме да избягаме от шаблона и си създаваме друг шаблон, защото отдавна вече не е новаторско да се правиш на разбирач и т.н. ;)
Не е новаторско, тъй както няма нищо новаторско по тоя свят. Винаги нещо повтаряш.
А за стойностните филми - yep, sure. Само дето не знам как филм като Jack and Jill (http://www.youtube.com/watch?v=ICxB77bWXNg&ob=av3n) (който дори още не е излязъл де, хах) може да ме накара да се замисля над каквото и да е било, камо ли да поискам да стана по-добър човек. Това направо е повърня, адски много се дразня на такива филми.

Определено се правя на разбирач, дам. 8-)

Mirage3
11-25-2011, 08:00
Не знам какво сте се впрегнали толкова за качетсвената музика и кино и не знам си какво....
Обичам хубави филми - Американски прелести не е моя критерий за хубав филм ;) И това значи , че съм тъпа и не разбирам от стойностно кино ли? А я ми кажете какво е това стойностно и как го нарекохте там кино? За мен един филм е сериозен ако след края му те накара да се замислиш и да пожелаеш да бъдеш по-добър човек! Всички се опитваме да избягаме от шаблона и си създаваме друг шаблон, защото отдавна вече не е новаторско да се правиш на разбирач и т.н. ;)

Всеки сам възприема нещата според силата на мисълта си. Като си гледал/а повече филми, чел/а книги, слушал/а различна музика вече нямаш толкова ограничено съзнание. Готов си да възприемеш нещата от друга гледна точка. Американски прелести ме научи да ценя всичко, да преоктривам добра страна във всяко едно нещо от живота. Толкова много плаках на него. Наистина има много красота по света, но на много малко хора сърцето им не е отворено към нея. :)
п.п. ако смятате това за някакъв отговор за спор, не е така. нали е форум все пак, искам да си изкажа мнението.

Предполагам, че трябва да съм малко ядосан за това, което стана с мен, но е трудно да си ядосан, когато има толкова красота по света. Понякога се чувствам така все едно я виждам всичката на едно място. Сърцето ми се надува като балон, който ще се пръсне. И тогава си спомням, че трябва да се отпусна, и да спра да се опитвам да го държа. Тогава той излита през мен като дъжд. А аз не чувствам нищо, освен благодарност... за всеки един момент... от тъпият ми живот. Сигурен съм, че и представа си нямате за това за което говоря. Но не се претиснявайте. Ще имате някой ден.

LadyDaisy
11-25-2011, 08:35
Blab - Значи аз предпочитам да разчитам на собственото си въображение вместо на нечие друго, което ми представя дадено нещо по даден начин ;)
Съгласна съм, че всеки разбира нещата по совй си начин - това е клише, но това клише ни отличава един от друг и поражда теми за разговор, като тази ;)
jghgh - Щом смяташ, че този филм няма да те накара да се замислиш, значи не е стойностен ЗА ТЕБ. На друг човек може да въздейства по друг начин, според мен. Другият вариант е да гледаш филм, който просто те разсмива, разтоварва - тогава може и да не го наречеш стойностен, но поне ще ти е донесъл някоя кратка приятна емоция - пак би следвало да спадне към твоята колекция - Филми, които стават ;)
Не съм искала никой да обвинявам, че се прави на разбирач, в крайна сметка всички сме разбирачи - просто всеки разбира нещата на база своя опит, своя мироглед и своите принципи :)
Mirage3 - Супер, радвам се, че този филм те е накарал да погледнеш на света с други очи - мен не ми повлия по никакъв начин. просто щом свърши си казах - най-сетне, сега ми се пие кола! И това беше. Но пък мен ме е карал да се замисля филм, който вероятно ти дори не би си пуснал. И това е хубаво - защото, ако всички харесвахме едно и също колкото и стойнопстно да е то - пак ще бъде категоризирано, като комерсиално....
Загубих си мисълта, надявам се не съм ви объркала с опита си да изразя какво имам в предвид....

Blab
11-25-2011, 08:59
Blab - Значи аз предпочитам да разчитам на собственото си въображение вместо на нечие друго, което ми представя дадено нещо по даден начин ;)
Съгласна съм, че всеки разбира нещата по совй си начин - това е клише, но това клише ни отличава един от друг и поражда теми за разговор, като тази ;)
според Толстой, изкуството е средство за общуване.
//по-ясно не мога да го изразя;

Oldschool
11-25-2011, 09:01
Не знам какво сте се впрегнали толкова за качетсвената музика и кино и не знам си какво....
Обичам хубави филми - Американски прелести не е моя критерий за хубав филм ;) И това значи , че съм тъпа и не разбирам от стойностно кино ли? А я ми кажете какво е това стойностно и как го нарекохте там кино? За мен един филм е сериозен ако след края му те накара да се замислиш и да пожелаеш да бъдеш по-добър човек! Всички се опитваме да избягаме от шаблона и си създаваме друг шаблон, защото отдавна вече не е новаторско да се правиш на разбирач и т.н. ;)

Всеки сам възприема нещата според силата на мисълта си. Като си гледал/а повече филми, чел/а книги, слушал/а различна музика вече нямаш толкова ограничено съзнание. Готов си да възприемеш нещата от друга гледна точка. Американски прелести ме научи да ценя всичко, да преоктривам добра страна във всяко едно нещо от живота. Толкова много плаках на него. Наистина има много красота по света, но на много малко хора сърцето им не е отворено към нея. :)
п.п. ако смятате това за някакъв отговор за спор, не е така. нали е форум все пак, искам да си изкажа мнението.

Предполагам, че трябва да съм малко ядосан за това, което стана с мен, но е трудно да си ядосан, когато има толкова красота по света. Понякога се чувствам така все едно я виждам всичката на едно място. Сърцето ми се надува като балон, който ще се пръсне. И тогава си спомням, че трябва да се отпусна, и да спра да се опитвам да го държа. Тогава той излита през мен като дъжд. А аз не чувствам нищо, освен благодарност... за всеки един момент... от тъпият ми живот. Сигурен съм, че и представа си нямате за това за което говоря. Но не се претиснявайте. Ще имате някой ден.

Тогава гледай Предай нататък.

Всъщност е малко странно един филм да влияе чак толкова много на един изграден характер и да има силата да го променя. Да, изкуството има сила, ама тук по-скоро виждам силни думи, а не нещо друго.

И пак всичко опира до относителността на възприятието и перспективата на гледащия. Различните хора виждат различни неща в изкуството и мнението им е меродавно единствено и само когато е лично, но започнат ли да го налагат като общовалидно - фейла е голям.

Например в Кръстинкът едни хора виждат цял епос за мафията и връзките на хората от двете страни на закона, други хора пък виждат една семейна драма, а трети го възприемат като притча за възход и падение. Във всеки един филм, колкото и умопомрачително тъп, плосък и скучен да е, може да се намери нещо, което да разтърси някой човек и да го накара да има епифания. Въпрос на перспектива, ситуация, контекст..

Nikolcheto24
11-26-2011, 13:30
[quote=Oldschool]Веднага някой, където си мисли, че слуша метъл се бътхъртна и почва да се обяснява.


Боже!И на мен ми е писнало от глупави комплексарчета като теб."О вижте ме!Аз съм най-умния на света."Много знаеш ти какво слушам и какво не слушам аз.Смешен си бе човек.Аз ще си обяснявам и ще си пиша каквото си искам. :-x

Е, то се вижда бе...

Яко ли е да си извисен, бунтар и по-интелигентен от другите?

Ха-ха.Да, яко е.
Може би проблемът ти е там, че преценяваш хората по това, каква музика слушат и какви филми харесват.Слушам еди какъв си стил и това значи, че харесвам Трансформъс и други простотии от рода, така ли?

Oldschool
11-28-2011, 07:35
Всъщност преценявам хората по това как яростно тръгват да се правят на велики, защото слушат/гледат/четат еди какво си.
:)

D12Respect
12-01-2011, 19:07
Изкуството е различно през очите на всеки. На един обикновен средностатистически българин чалгар да му пуснеш Бетовен или Моцарт няма как да стане, сещате се кво имам предвид. Главно зависи от характера и компанията на човек.
С развитие на личността всеки си определя какви неща да харесва, да слуша и да гледа. Не мога да виня, че някой точи лиги на Здрач или jonas brothers, да си без грам вкус не е лесно.

BloodyDreamer
12-02-2011, 20:14
В днешно време горяма част от хората са безлични. Те нямат собствено мнение, не знаят какво харесват... Ако попитам почти всичките си съученички/съученици защо харесват дадена музика или даден филм, няма да могат да ми отговорят(говоря от личен опит). И защо? Защото да си като всички останали е по-лесно. Защото в ХХІ век, време на масовата индустрия, шаблоните и предразсъдъците, е трудно да си различен. Едно, че е трудно сам да изграждаш характер, и друго, че ако си различен, всички те съдят, сочат с пръст, обсъждат, гледат странно(отново говаря от личен опит). Ето ТОВА ме дразни. Дразни ме, че е почти невъзможно човек да запази собствената си индивидуалност.

Иначе да, и аз съм съгласна с автора. Мразя музика, която е просто за кълчене или за фон(точно тия комерсиалните парчета). Музиката е ЕМОЦИЯ! Музиката е ИЗКУСТВО! А съвременните звезди отнемат магията й и я превръщат в бизнес. Всяка нова песен прилича на останалите.
Със филмите е абсолютно същото. Всичките са еднакви, направени просто ей-така, "да бъде", както се беше изразил някой преди мен. Вече за филми не мога да говоря, защото не съм гледала толкова много, но примерно един филм като "Mary and Max", който е страшно смислен, в началото доста забавен, далеч не е тежък и с удоволствие бих го изгледала за разпускане. Съгласна съм, че не винаги си в настроение за тежки филми, но ако искаш да се отпуснеш и да избягаш от реалността, един филм, направен с въображение, красиви картини и думи, който те въвлича в разказа и те кара да седиш долепен до екрана до последната секунда, забравил за всичко останало, филм, който се гледа на един дъх, върши много по-добра работа. Тези простотии, които са направени точно за масата, са просто една "фирма" за правене на пари!

Също така се говореше, че книгите винаги са много по-добри от филмите. Така е, сещам се само за две изключения - Чарли и шоколадовата фабрика, Алиса в страната на чудесата (на Тим Бъртън са, предполагам знаете). Алиса не чак толкова, защото накрая стана чист екшън и нещо не ме израдва, но и двата филма са направени със страшно много въображение и особено Чарли ми хареса милион пъти повече от книгата. Също така не ми харесва, че покрай тези вампири, същата тенденция да се шаблонизира, уеднаквява и лишава от смисъл и красота, започва да се прокрадва и в книгите. И това никак, ама НИКАК не ми харесва!

blader
12-06-2011, 15:32
Нека и аз се похваля кво слушам и гледам...
...мнеее...няма...
ама според критериите в темата аз съм един АДСКИ духовно извисен простак...