PDA

View Full Version : притеснявам се за майка си



someonelikeyou
11-22-2011, 11:28
Майка ми пуши по 2-3 кутии цигари на ден от доста години.Кашли,има хроничен бтонхит,астма и не ги спира.Притеснява се да няма рак,ама пак не ги спира.Само се оплаква.Колко съм и говорила да ги откаже,е не не ги отказва трябвало и воля.Пробвала се е да ги спре веднъж-два пъти,но без полза ядоса ли се за нещо още на първия ден пропушва.Лепенки,електронн и цигари и табекс не препоръчвайте.

baronet
11-22-2011, 11:40
еми ша издаде багажа по някое време

antineutral
11-22-2011, 12:22
Сички, дето познавам и са ги отказали, са го направили по различен начин. Единия приятел се е без пари и като няма- не пуши. Не познавам друг човек дето да му е все тая има ли цигари или няма. Друг ги отказа с наргилета с гаден тютюн. Изпушил 5-6 нарочно и така... На един приятел дядо му пък ги отказал, докато му станало лошо в колата, която шофирал в едни завои. Станало му лошо, хвърлил цигарата през прозореца и от тогава 40 години не пуши и до днес. Чувал съм и за хора с иглотерапия и т.н. При всеки е различно, до самия човек е. Но решението трябва да си дойде от него/нея. Дали в гората ше седи далеч от тютюн или де да знам и аз, дали ше се стиска и няма да пуши и т.н.. Можеш да предложиш на майка си да ги спре за малко време, десетина дни, седмица, колкото може. Да успее да си повярва, че може и за повече :)

LipSy
11-22-2011, 13:06
Така както гледам на майка ти наистина й трябва помощ. Щом електронните цигари, лепенките и медикаментите не помагат, явно ще трябва да й изчетеш една лекция, че ако продължава така скоро състоянието й може да се влуши ужасно много. Кажи й, че не искаш да останеш сама, защото тя е най-скъпото нещо за теб и т.н. Накарай я да почувства болката, която ти изпитваш чрез притесненията си. Просто явно ще трябма да я поразстроиш малко, за да види тя самата как се чувства детето й.

fenkaaa
11-22-2011, 19:43
еми ша издаде багажа по някое време

Без да се замислям ти казвам,че си адски прост :?

По темата: Майка ти щом се съмнява да няма рак,защо просто не отиде да се прегледа?Друг вариант освен да потърси сериозна помощ не виждам.

VaMpiRKaTaaa
11-23-2011, 04:44
Ако и се налага няма да ги спре ли?
Или ще предпочете да умре от рак?
Да ходи поне да се изследва.

lubovvv
11-23-2011, 07:56
Много е грозно една жена да пуши толкова много. И на истина си е за притеснение. Сега може нищо да й няма но след някоя друга годинка ще се чувства като развалина. Цигарите съсипват човека и кожата му, състаряват го по бързо.

lolabunny7
11-23-2011, 08:32
И моята майка преди пушеше, но никога не е надвишавала 1 кутия на ден, както и да е... спря ги, когато й откриха камъни в жлъчката и се наложи операция, за да ги махнат, тогава ги спря от раз и така вече 4-5 години. Мисълта ми е друга, че човек не се замисля и не предприема сериозни действия, докато не му се случи нещо лошо и докато не си изпати. Кажи на майка си как се чувстваш и нека да отиде на преглед. :))

vesinka899
11-23-2011, 11:42
Кажи й,че ако иска да е здрава,трябва да спре да пуши.

BuBzzz
11-23-2011, 13:32
Кашлицата е лоша!Казвай и веднага да ходи на доктор :(

VaMpiRKaTaaa
11-23-2011, 13:41
Кажи и следното:
Ако не мислиш за себе си,то поне мисли за мене.
А аз неискам да оставам без майка.