PDA

View Full Version : Къдрава коса - Къса прическа?



psychedelix
11-22-2011, 15:49
Ок, косата ми е къдрава, не афро, но не е и чуплива, така че средно едри къдрици, също е и сравнително гъста. Много ми се иска да я пострижа късо, с голям бретон. За пример ми идва на ум само Джъстин Бийбър :д Хайде да кажем Риана, след като съм момиче. (Бих добавила снимка за пример, но форума не ми позволява понеже съм нов потребител)
Схващате за какво става въпрос, къса прическа. Ясно ми е, че ще трябва да се изправя постоянно. Може ли да се получи? Не мога да я трая тази моя къдрава ксоа, ако беше права досега 1000 пъти да съм я постригала така без да му мисля толкова. Ако някой от вас има подобен случай или пък някой разбира от тези неща... Просто някакъв съвет, нещо. Идеи, препоръки? :-|

lovefantasy
11-22-2011, 16:35
Ами без снимка е трудно да се каже, ама според мен ще е грешка щом си с чуплива коса. Ти хубаво искаш да я изправяш ама тва си е голяма занимавка всеки ден и не е гаранция, че ще си я изправяш както трябва. Ако искаш качи си снимките в някой сайт и напиши адресите в темата и може да ти ги направим на линкове.

anonymous708973
11-22-2011, 16:58
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата.

Wwwooow
11-22-2011, 17:05
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата.
абсолютно съгласна.Пък и да я изправяш -ще нацъфти ии ще стане изтощена и не добре изглеждаща ;)

r0si
11-22-2011, 17:21
Моята също е къдрава и от известно време (почти две години) е скъсена до малко след рамената 2 пласта и форма на листо. Без къс бритон съм и стои страшно добре. Моят съвет е да не си постригваш бритона, но ако си сигурна, че ще ти стои добре давай! Можеш да го изправяш и ще стои добре - бях така преди доста време, но скъсих косата малко повече :)

mynichkaTanq
11-22-2011, 17:30
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата.
абсолютно съгласна.Пък и да я изправяш -ще нацъфти ии ще стане изтощена и не добре изглеждаща ;)

сестра ми е с къса и къдрава коса и ти казвам, че ако не я изправи прилича сякаш е сложила ушанки :D

strawberry88
11-22-2011, 17:35
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата. Точно! :?

MissInd3p3nd3nt
11-22-2011, 18:01
И аз си мисля,че ще съжаляваш,ако се пострижеш късо.По-добре помисли за някакъв друг вариант прическа :)

mynichkaTanq
11-22-2011, 18:55
И аз си мисля,че ще съжаляваш,ако се пострижеш късо.По-добре помисли за някакъв друг вариант прическа :)

psychedelix
11-23-2011, 12:22
Охх. Тези всичките неща и аз си ги мислех ама се надявах някой да ме обнадежди :D Явно няма да я бъде тая прическа. Благодаря ви все пак за отговорите :)

xxxbrokenhearthxxx
11-23-2011, 12:34
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата.
абсолютно съгласна.Пък и да я изправяш -ще нацъфти ии ще стане изтощена и не добре изглеждаща ;)
Пълни глупости. И моята коса е къса и чуплива. Изправям я и я боядисвам от 7-ми клас, а сега съм 12-ти. Абсолютно нищо и няма и е супер здрава и блестяща въпреки, че всеки ден използвам преса и лак за коса. Аре спрете се с тея шибани коментари "не се изправяй, че ще си съсипеш косата". Пълни глупости! :?

titinkaa
11-23-2011, 13:13
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата.
абсолютно съгласна.Пък и да я изправяш -ще нацъфти ии ще стане изтощена и не добре изглеждаща ;)
+

mine
11-23-2011, 13:13
Ще съжаляваш. Късо и къдраво - не е добра политика. Ще пропуснеш да я изправиш, ще ти омръзне или пък няма да ти държи във влажно време и ще приличаш на гнездо в главата.
абсолютно съгласна.Пък и да я изправяш -ще нацъфти ии ще стане изтощена и не добре изглеждаща ;)
Пълни глупости. И моята коса е къса и чуплива. Изправям я и я боядисвам от 7-ми клас, а сега съм 12-ти. Абсолютно нищо и няма и е супер здрава и блестяща въпреки, че всеки ден използвам преса и лак за коса. Аре спрете се с тея шибани коментари "не се изправяй, че ще си съсипеш косата". Пълни глупости! :?


На всеки човек косата е различна ! Това че твоята коса не се е изтощила е в плюс за тебе :)

nepowtorima
11-23-2011, 14:57
Ще ти харесва известно време късата кога, ще ти писне да се изправяш.. ще ти омръзне да се гледаш така.. и какво ще правиш тогава?
Сега вече ти е омръзнала прическата ти.. ами подкъси я мъничко, но не се прави така.. според мен ще е по-добре да останеш със дълга коса..

Amellia
11-23-2011, 15:17
Може да идеш в някой фризьорски салон да ти я изправят трайно,
но е много вредно за косата. А за пресата - аз започнах да си
изправям косата почти всеки ден когато бях 7 клас и така до
началото на 10 някъде. И от около година и нещо (сега съм 11
клас) косата ми пада, не много, но преди беше много по-гъста.
Всичко зависи от това колко е здрава косата. А за прическата
ти - може първо да пробваш нещо не толкова късо (до рамената
например) и да видиш как ще стои и ще си прецениш дали да
я скъсиш още.

Guitar`s Inspiration
09-16-2012, 18:42
Недей. Само това ще ти кажа. Ако искаш пострижи я, ама малко под раменете и на пластове. Косата ти е къдрава, ясно е, че като я изправиш пак ще се накъдря. Бях решила и аз така да я изправям, не стана. Предполагам и, ти се къдри главно в краищата. Затова по-добре на пластове, че ако ти омъръзне да я изправяш неуспешно, да не прилича на гнездо.

cookie78
09-16-2012, 19:20
Аз много се кефя на рошави главици :-)
..ама прави са хората

strawberry88
09-16-2012, 19:49
Темата е от 2011!!!

malko_pisi
09-16-2012, 19:57
1-во ще съжаляваш... остави го да ти мине... това е просто желание
2-ро дори и да я подстрижеш от постоянно изправяне скоро време от гъстата ти косичка ще остане 1 перушинка- личен опит!!!
3-то погледни го от тази страна- с дълга коса/дори и къдрава/ можеш да си правиш много и различни прически... а така всеки ден... ще издивееш сигурна съм...

Amore-Mio*
09-16-2012, 20:20
Някак - къса и къдрава, не ми изглежда и звучи добре.

Това с постоянното изправене - ще си проличи, когато видиш косата си изтощена и ще се чудиш как да я възстановиш. Най - добре не пипай, за да не съжаляваш после.

JuStElly
09-16-2012, 23:07
Защо просто не си изправяш дългата коса,вместо да я острижеш и после да се чудиш как да я караш да расте по - бързо.. ??

Dark_Vampire23
09-17-2012, 01:05
стара тема....