PDA

View Full Version : Валериан



Hayashi
11-22-2011, 19:20
Абе от няколко седмици имам проблеми със съня, като в последните дни беше станало много зле. И реших да си купя валериан, и според мен ми помогна.

Та възможно е и да си въобразявам. То и самият ми проблем със съня идваше от там.

Искам да попитам вредно ли е приемането на валериан? Знам, че щом се предлага без рецепта не можеш да се дрогираш с него, но има ли все пак някакви странични вредни ефекти?

terry2
11-22-2011, 19:41
като всяко нещо в прекомерни количества е вредно.. ходила ли си на лекар? не ти препоръчвам да ти става навик да го пиеш. при проблем със съня (но не постоянен) съм пила валидол и ми действаше добре, но при продължителна употреба прочетох някъде, че дори и " безопасните" успокоителни водят до пристрастяване, в тва число и валериана

Hayashi
11-22-2011, 20:27
Е аз не го пия в промишлени количества, но от няколко дена го пия преди лягане.

Просто се чудех дали помагайки на едно не вреди на друго, както много лекарства.

С лекар говорих и ми каза да си почивам повече, и да не се притеснявам за нищо.

Chemical
11-22-2011, 20:39
Аз за нервите пия всеки ден по 3. (нямам време през деня и ги пия наведнъж) Взимала съм и по повече, не вреди, стига да не прекаляваш редовно.
Действа за нервите добре, не съм имала проблеми.
Иначе преди имах малко проблеми, заспивах трудно,
сега нямам. Може би действа. Искат се две седмици, за да подейства, изчакай.

shell
11-22-2011, 20:42
Аз имам валериан на таблетки.Това принципно се води за натурален продукт и не води до пристрастяване,но аз гледам да пия,само когато съм много нервна и няма как иначе.

xxxbrokenhearthxxx
11-23-2011, 11:09
Защо не заместиш валериана с чай от мента или лайка :lol:
аз изпия ли една чаша чай от мента заспивам на момента 8-) много ме успокоява.

SwEeTMuFFiN
11-26-2011, 11:39
да споделя и аз, че и аз имах и още има проблеми със съня и стреса ама ваче спрях да го пия. да ти кажа аз не осещам разлика. преди го пиех като успокоителни и като приспивателно, многоо леко аз нищо не усещам. ама ако ти помага, ама има шанс всичко да е в главата ти :wink: