PDA

View Full Version : ПС3 или Хбох 360.



Sapunji
11-22-2011, 19:43
Скоро идват празници и с парите които ще събера мисля да си зема ПС3 или Хбох 360. Някой може ли да ми каже плюсовете и минусите на двете? :)

JuStIc3
11-22-2011, 20:20
http://lmgtfy.com/?q=ps3+vs+xbox360

Oldschool
11-23-2011, 09:14
Аз мисля да бъда по-полезен и да напиша мнение:

1. Най-важният въпрос, който ще ти задам е дали искаш да пиратстваш или ще си купуваш игрите, респективно ще цъкаш мултиплеър и ще ползваш всички онлайн features, DLC-та (платени добавки към игрите като карти, мисии и т.н. - малки експанжъни)??

Това е определящо и съответно:

1. Ако ще си сваляш игри и ще пиратстваш - Xbox
2. Ако ще играеш оригинални - PS3

Аз лично имам комбинацията от хакнат ексбокс, където разцъквам някакви заглавия, но основно играя на PS-а, където имам мулти и по-интересни ексклузиви.


Важно е да се спомене, че ако ще ползваш Live (онлайн услугите на ексбокса), то те се заплащат допълнително на абонаментен принцип. Т.е. ако искаш да играеш в мултиплеър, освен по 120 кинта за игра - трябва да кихнеш още стотина на година за Live абонамент.


Игрите - PS3 има доста по-интересни и качествени ексклузиви по мое мнение - Uncharted, Gran Turismo, God of War, Killzone, Infamous, Little Big Planet, Resistance и Yakuza срещу Forza, Fable, Halo, Gears of war и Alan Wake за xbox.
При мултиплатформените заглавия една конзола се представя по-добре от друга, като зависи вече от кадърността на разработчика - Bayonetta e очевидно по-зле на PS3, а пък Castlevania-та е в пъти по-добра на PS отколкото на xbox.

За игри като Мортал Комбат и Теккен - PS-а е по-добър, заради джойстика си. За шуутъри xbox контролера е по-удобен.


Ако имаш други въпроси - питай.

Sapunji
11-23-2011, 16:05
По принцип играя шоотъри като MW2, Black ops, но не знаех че трябва да плащам за тоя лайв абонамент, може ли да ми обясниш за какво става въпрос?

ЕДИТ: За да играя мултиплеяр-а на игрите предполагам че трябва да ги купувам? ( Ако купя Хбох )

Sapunji
11-23-2011, 20:16
Говорих с доста приятели и всички ми препоръчаха ПС3, няма да го хаквам за да си играя мулти. Интересува ме, ще мога ли да го свържа към wireless-а в къщи и да си цъкам?

Oldschool
11-24-2011, 06:10
Връзването на PS3-ката към wireless-а е елементарно.

Но за шутери и най-добре да си с PC.

За Live - трябва да си взимаш едни като ваучери с код, които активират услугата.

Norty
11-24-2011, 11:22
Вземи си еКСвокс + кинетек сензор + 2 3 игри и се радвай на невороятната забава за цялоро семейство