PDA

View Full Version : Как се грижите за вътрешния си свят ?



KumchoValcho
11-22-2011, 20:49
Медитирате ли, молите ли се, работите ли върху мислтие и емоциите си някак, как се грижите за духа си?
Аз съм занемарил отдавна тая работа като цяло, само седя пред компа и се оплаквам, а не се сещам да се погрижа малко за душичката си, а е крайно време вече.

Сега отивам да правя ТЕС + малко Мета медитация с пращане на любов :3

ShtrudeL
11-22-2011, 20:50
После ще пиша.*

NqkfaNikakva21
11-22-2011, 20:52
ох, не съм се занимавала с ТЕС от мноого отдавна
то аз само 1 път сериозно съм се де
ама някак .. хем осъзнавам, че е бързо, и може би ефикасно и пак не го правя
не ме привлича някак си
а аз не правя неща, които не ме привличат 8-)

KumchoValcho
11-22-2011, 20:54
ох, не съм се занимавала с ТЕС от мноого отдавна
то аз само 1 път сериозно съм се де
ама някак .. хем осъзнавам, че е бързо, и може би ефикасно и пак не го правя
не ме привлича някак си
а аз не правя неща, които не ме привличат 8-)Мен ме привлича мноого, но пак не се навивам да го правя, постоянно отлагам и нямам никаква воля
мързел, мързел
и трябва да правя тес за мързела, иронично.
Остави тес, поне да медитирах, ала-бала. Тотално съм спрял да правя каквото и да е, а имам хем огромна нужда от това, хем адски мн свободно време

Discard
11-22-2011, 20:56
Грижа се да съм в максимално добро настроение и си правя квото искам, общо взето 8-)

NqkfaNikakva21
11-22-2011, 20:56
щом те привлича е жалко да не го правиш 8-)

HapkoMaH
11-22-2011, 21:01
Грижа се да съм в максимално добро настроение и си правя квото искам, общо взето 8-)

Concussion
11-22-2011, 21:02
Не знам дали може да се нарече грижа, но... де да знам, аз нито медитирам, нито се моля... но мечтая. МНОГО.

Greennight
11-22-2011, 21:04
Аз 1 път се пробвах да медитирам и на 2рата минута ми стана скучно :lol: Иначе за душата като ми е мъчно примерно слушам музика или излизам с някой приятел да се разсея 8-)

HotLife
11-22-2011, 21:06
Опитвам се да съм оптимист и да привличам добри неща към себе си, ако това се нарича грижа :-o

fUcKsMiLe
11-22-2011, 21:16
Не мога да медитирам. Не мога да седя Х минути на едно място и да дишам ии.. абе не мога.
Не контролирам чувствата си. Единствено, когато се наложи слагам маска, за да не ми проличи настроението, ако не е достатъчно добро, за да го "покажа".
Мечтател съм, това ми помага да си подредя емоциите, чувствата, мислите, желанията и всичко като цяло. Обичам да съм сама в стаята и да си мисля за моите си неща, да се оттърся от всичко и да се пренеса в коренно различен свят.. и това продължава, докато някой не се натресе в стаята ми и не ми развали прекрасното спокойствие.
Единствено не знам как да се справя с агресията, но и за това ще намеря решение.

darkPaladin
11-22-2011, 21:18
няма човек който да не понесе злобата във вътрешното ми аз :D

pitfall
11-22-2011, 21:28
мда, грижа се - не се ядосвам, гледам да съм в добро настроение винаги, ииии когато съм влюбена ми е мноооооого хубаво, с едни пеперуди в корема ... оххх :oops:

ShtrudeL
11-22-2011, 22:07
Стоя на видно място в облаците.

Joc
11-22-2011, 22:12
я съм мъж нямам вътрешен свят 8)

Neon
11-22-2011, 22:44
С яко музика в ушите!

KumchoValcho
11-23-2011, 15:59
Не мога да медитирам. Не мога да седя Х минути на едно място и да дишам ии.. абе не могаАбе в един момент става приятно и сякаш се намираш в ново поле, в което можеш да експериментираш и изследваш тялото си, интересно е.
Не е нужно само да следиш дишането си, аз обичам да си сканирам тялото (опитваш се да усетиш всяка част от тялото си като започнеш от краката и бавно се фокусираш на всяка част нагоре по тялото, примерно) или пък визуализираш разни работи, мдам

KumchoValcho
11-23-2011, 16:02
днес беше стресиращ ден -.-

ElinoOor
11-23-2011, 16:46
Не си създавам проблеми и се обграждам с хора,които харесвам и считам за интелигентни. Problem solved.

WaterLilly
11-23-2011, 16:47
Нищо не правя и затова съм умряла вътрешно. 8-)

xxxbrokenhearthxxx
11-23-2011, 16:52
ох, не съм се занимавала с ТЕС от мноого отдавна
то аз само 1 път сериозно съм се де
ама някак .. хем осъзнавам, че е бързо, и може би ефикасно и пак не го правя
не ме привлича някак си
а аз не правя неща, които не ме привличат 8-)
може ли да ми обясниш какво означава съкращението ТЕС, и какво представлява, че ми е любопитно.. :-o

xxxbrokenhearthxxx
11-23-2011, 16:53
ох, не съм се занимавала с ТЕС от мноого отдавна
то аз само 1 път сериозно съм се де
ама някак .. хем осъзнавам, че е бързо, и може би ефикасно и пак не го правя
не ме привлича някак си
а аз не правя неща, които не ме привличат 8-)

KumchoValcho
11-23-2011, 16:58
ох, не съм се занимавала с ТЕС от мноого отдавна
то аз само 1 път сериозно съм се де
ама някак .. хем осъзнавам, че е бързо, и може би ефикасно и пак не го правя
не ме привлича някак си
а аз не правя неща, които не ме привличат 8-)
може ли да ми обясниш какво означава съкращението ТЕС, и какво представлява, че ми е любопитно.. :-oТехника за емоционална свобода
Много мощна акупресурна техника, с която много хора разрешават дълбоки емоционални проблеми. посредством потупването на няколко точки докато си фокусиран върху дадена емоция, нивото на емоцията спада и изчезва впоследствие

ledenakrasota
11-23-2011, 16:59
От 11-годишна какво ли не съм правила. 8-) Първо прочетох "Тибетска книга за живота и смъртта" на Ринпоче и още няколко. 8-) Въпреки сложната си материя ми се отдаваха повече от тогавашната българска литература в училище. :)

"Методът Силва", "Тайната", Джон Кехол, Луиз Хей, Робин Шарма, Абрахам и още много. 8-) :oops:

В момента съм на вълната за проекцията с Wishpin на Джон Соу. :-)


За съжаление нямам толкова време в момента, но винаги преди лягане когато е най-тихо си медитирам. 8)

xxxbrokenhearthxxx
11-23-2011, 17:00
ох, не съм се занимавала с ТЕС от мноого отдавна
то аз само 1 път сериозно съм се де
ама някак .. хем осъзнавам, че е бързо, и може би ефикасно и пак не го правя
не ме привлича някак си
а аз не правя неща, които не ме привличат 8-)
може ли да ми обясниш какво означава съкращението ТЕС, и какво представлява, че ми е любопитно.. :-oТехника за емоционална свобода
Много мощна акупресурна техника, с която много хора разрешават дълбоки емоционални проблеми. посредством потупването на няколко точки докато си фокусиран върху дадена емоция, нивото на емоцията спада и изчезва впоследствие
как точно се прави?..

KumchoValcho
11-23-2011, 17:11
От 11-годишна какво ли не съм правила. 8-) Първо прочетох "Тибетска книга за живота и смъртта" на Ринпоче и още няколко. 8-) Въпреки сложната си материя ми се отдаваха повече от тогавашната българска литература в училище. :)

"Методът Силва", "Тайната", Джон Кехол, Луиз Хей, Робин Шарма, Абрахам и още много. 8-) :oops:

В момента съм на вълната за проекцията с Wishpin на Джон Соу. :-)


За съжаление нямам толкова време в момента, но винаги преди лягане когато е най-тихо си медитирам. 8)И аз съм чел Абрахам + Кехоу + Луиз Хей. Всички са страхотни. И аз от 12 годишен почнах да чета тея работи :Д
"Техника за емоционална свобода" на Иван Петърнишки според мен много ще ти хареса

xxxbrokenhearthxxx, разбираш ли английски? Изгледай няколко клипчета в ютюб, на английски е EFT - Emotional Freedom Technique
http://www.youtube.com/watch?v=aQp0kA5a5OI&feature=related
Препоръчвам ти да го изпробваш за физическо неразположение по тялото ти някъде (примерно главоболие, болки в коляно и т.н.), защото най-лесно се вижда резултат след 1-2 серии. Ако разботиш за емоции не работи върху глобални проблеми, трябва да си много конкретна. При ТЕС раздробяваме проблемите на конкретни ситуации, в които проблемът се е проявил. Като изчистим достатъчно ситуации, проблемът изчезва - "Въпреки че изпитвам еди-ква си емоция, когато се сетя за еди-коя си ситуация, аз се приемам. нещо такова трябва да е. Не е нужно да вярваш, че ще има ефект, независимо дали си скептик или не, тя работи ако се приложи правилно де.
ТЕС е супер гъвкава и не е задължително алгоритъма да се спазва перфектно, ако те заинтригува си купи някоя книжка, защото самия аз трудно го обяснявам.

baronet
11-23-2011, 17:12
никак

xxxbrokenhearthxxx
11-23-2011, 17:24
От 11-годишна какво ли не съм правила. 8-) Първо прочетох "Тибетска книга за живота и смъртта" на Ринпоче и още няколко. 8-) Въпреки сложната си материя ми се отдаваха повече от тогавашната българска литература в училище. :)

"Методът Силва", "Тайната", Джон Кехол, Луиз Хей, Робин Шарма, Абрахам и още много. 8-) :oops:

В момента съм на вълната за проекцията с Wishpin на Джон Соу. :-)


За съжаление нямам толкова време в момента, но винаги преди лягане когато е най-тихо си медитирам. 8)И аз съм чел Абрахам + Кехоу + Луиз Хей. Всички са страхотни. И аз от 12 годишен почнах да чета тея работи :Д
"Техника за емоционална свобода" на Иван Петърнишки според мен много ще ти хареса

xxxbrokenhearthxxx, разбираш ли английски? Изгледай няколко клипчета в ютюб, на английски е EFT - Emotional Freedom Technique
http://www.youtube.com/watch?v=aQp0kA5a5OI&feature=related
Препоръчвам ти да го изпробваш за физическо неразположение по тялото ти някъде (примерно главоболие, болки в коляно и т.н.), защото най-лесно се вижда резултат след 1-2 серии. Ако разботиш за емоции не работи върху глобални проблеми, трябва да си много конкретна. При ТЕС раздробяваме проблемите на конкретни ситуации, в които проблемът се е проявил. Като изчистим достатъчно ситуации, проблемът изчезва - "Въпреки че изпитвам еди-ква си емоция, когато се сетя за еди-коя си ситуация, аз се приемам. нещо такова трябва да е. Не е нужно да вярваш, че ще има ефект, независимо дали си скептик или не, тя работи ако се приложи правилно де.
ТЕС е супер гъвкава и не е задължително алгоритъма да се спазва перфектно, ако те заинтригува си купи някоя книжка, защото самия аз трудно го обяснявам.
мерси :-)

FuckedUp
11-23-2011, 17:40
смени дилъра.