PDA

View Full Version : low self-esteem



headhunters
11-23-2011, 11:45
Здравейте, малко странна тема пиша, но вече се чудя какво ми става.. не знам дали е от психиката .. примерно когато бях на 14-15-16 от много малко неща ми пукаше, не бях някакъв как да го кажа .. да дам пример най простия, примерно 2 момичета или 1 ви зяпат и ти си мислиш че те гледа примерно да ти се смее нещо, особено варианта с 2 почти всеки го знае като минеш покрай тях и нещо като се изсмеят става супер странно, а иначе като цяло това е най малкия проблем.. но и той донякъде оказва влияние. Другите 2 неща са ниско.. не ниско .. прекалено ниско самочуствие което не знам на какво се дължи и последното нещо е когато почнеш да губиш нещо да речем работа , приятели , дори близки хора и пак се изправяш и продължаваш обаче продължават да се случват още и още неща и почваш да се чудиш какво и защо става.. А иначе от 1-2 години не знам за какво се промених така.. в смисъл забелязвам най дребните детайли и на всичкото отгоре с това ниско самочуствие почват да избиват комплекси от вида ( ама аз съм най зле и т.н ) . Особено пък това с момичета до преди 1 година нищо ми нямаше, сега не знам какво ми става. Както дадох по горния пример .. не можеш да разбереш симпатичен ли си им или се смеят и на какво.. но като цяло ако нямаш никакво самочуствие влияе почти на всяко едно нещо което правиш.. нямаш ли самочуствие не си и уверен и почти всеки път стигаш до провал.

error92
11-23-2011, 11:59
Да, абсолютно си прав ! Една жена, която е ухажвана има високо самочувствие, тя го черпи от обществото (от тъпаците, който са решили да я зарибяват, а дори нямат правилен подход :D ), докато при нас мъжете всичко идва от вътре, така да го кажа и съм се уверил в това не един път ! Отговорът е някъде в теб, според мен опитай да кумуникираш с повечко хора, да излизаш по-често, когато имаш време и ей такива дребни неща [след време би трябвало да почнеш да правиш всичко това с кеф]. Има дни, в които и аз сък като теб. Иначе като цяло и аз забелязвам детайлите, просто отдавна не ми пука :grin:

[П.П. адски ми се спи и не съм се старал да чета темата - писах по това, което съм разбрал, така че ако съм разбрал нещо по грешно, извини ме ^^] :)

headhunters
11-23-2011, 12:03
Да, абсолютно си прав ! Една жена, която е ухажвана има високо самочувствие, тя го черпи от обществото (от тъпаците, който са решили да я зарибяват, а дори нямат правилен подход :D ), докато при нас мъжете всичко идва от вътре, така да го кажа и съм се уверил в това не един път ! Отговорът е някъде в теб, според мен опитай да кумуникираш с повечко хора, да излизаш по-често, когато имаш време и ей такива дребни неща [след време би трябвало да почнеш да правиш всичко това с кеф]. Има дни, в които и аз сък като теб. Иначе като цяло и аз забелязвам детайлите, просто отдавна не ми пука :grin:

[П.П. адски ми се спи и не съм се старал да чета темата - писах по това, което съм разбрал, така че ако съм разбрал нещо по грешно, извини ме ^^] :)

Е то там е работата , че до преди 1-2 години сякаш не ми пукаше да речем коя ме харесва, с коя ще съм и т.н обаче напоследък много странно почна да ми се струва всичко.. особено днес 2 момичета минаха покрай мене, но ни го познавах само ги погледнах ония минаха 5-6 метра едната сръчка другата и тя се обърна.. а въври разбирай защо и то не 1 път ми поне 2-3.. странна работа или става нещо с мене :Д или няма как да стана като преди.

error92
11-23-2011, 12:21
Ами това ти обяснявам, че трябва да се поотпуснеш, а това не става от самосебе си...иии да, ако отреагираш правилно на проблема, разбира се че ще станеш както преди :o

headhunters
11-23-2011, 12:38
Ами това ти обяснявам, че трябва да се поотпуснеш, а това не става от самосебе си...иии да, ако отреагираш правилно на проблема, разбира се че ще станеш както преди :o

Е как да отреагирам на проблема като дори не знам какъв е , а това с момичета трудно може да разбереш дали те харесват или нещо се смеят ( всъщност не ми беше трудно, докато не се промених до неузнаваемост ). По големия проблем е че не знам кое и как да променя, за да съм си като преди.

error92
11-23-2011, 19:30
Прекалено много мислиш по тези въпроси, аз като се замисля ставам същия, просто се отпусни...не е трудно ! :)