PDA

View Full Version : Депресия и психолог



ALetterFromTheSky
11-23-2011, 12:50
Здравейте :) Имам един проблем и бих искала тези, които могат да помогнат да пишат :)

Та тази година съм студентка за 1ва година, преместих се в друг град и проблемът е че не мога да свикна . От октомври съм тук и постоянно ми е супер сдухано, мрачно, спя почти през цялото време. Другият проблем е , че имам един приятел , с когото се виждахме постоянно, а сега няма как и това допълнително ме потиска ужасно много. Ако можете да дадете съветчета или да препоръчате психолог в Русе/Търново ще съм ви много задължена :)))

Claymore
11-23-2011, 14:04
Не ти трябва психолог. Хората се адаптират към средата на живот рано или късно. Бъди по-общителна, ако това е проблема потърси начин да повишиш самооценката си. Намери хора със сходни интереси и прекарвай времето си с тях.

ALetterFromTheSky
11-23-2011, 14:10
Ммм, нещо никой не ме грабва- смисъл имам някакви приятели, но не мога да си говоря с тях , както с останалите ми стари приятели . Просто аз съм интроверт и не мога да се отпусна. Правила съм 538483 опита



Мерси за съвета :)

Red_Hair
11-23-2011, 15:34
Намери си гадже. :)

DisappointedDreamer
11-23-2011, 16:09
Като начало спри да спиш толкова. Намери си хоби, занимание, спорт. Даже просто излизай навън, събирай светлина и слънце.

Срещай се с нови хора, прави това, което ти харесва. Угоди си примерно с някои нова дрешка, или книга, ако обичаш да четеш.

Rebirthing
11-23-2011, 20:43
За адаптогенни мислила ли си ?!

batkodoki
11-24-2011, 00:16
Здравейте :) Имам един проблем и бих искала тези, които могат да помогнат да пишат :)

Та тази година съм студентка за 1ва година, преместих се в друг град и проблемът е че не мога да свикна . От октомври съм тук и постоянно ми е супер сдухано, мрачно, спя почти през цялото време. Другият проблем е , че имам един приятел , с когото се виждахме постоянно, а сега няма как и това допълнително ме потиска ужасно много. Ако можете да дадете съветчета или да препоръчате психолог в Русе/Търново ще съм ви много задължена :)))

здр :)

не е проблем за психолог.
щом съквартирантките ти по общежитие/квартира не са решили проблема.

потърси психиатър. не, НЕ си луда, съвсем нормална млада жена си явно!
псигиатърът просто ще изпише една опаковка нещо просто и след месец всичко ще си дойде по местата на които и трябва да бъде.
психиатърът познава финната мозъчна механика и разполага с огромен медикаментозен аресенал за нейната настройка. а има и правта за това.
психолога - не.

ALetterFromTheSky
11-24-2011, 05:39
Мерси за отговорите :) Ще потърся психиатър, когато се прибера .

Всъщност проблемът е, не толкова в липсата на приятели, а в това, че има един човек, който наистина много ми липсва и когато не съм " у дома" ми става много тегаво както казах . :)

Mi6inka
11-24-2011, 09:05
Абе я стига глупости. Психиатъри, лекарства... това е период, който трябва да си изживееш и да се справиш! Колкото и да е гадно и трудно си казваш, че не може така ... младо момиче, в нов град..имаш толкова възможности, пред това да стоиш затворена и да спичаш. Стегни се и всичко ще си дойде на мястото. Всяко начало е трудно. Не може при всяка изникнала трудност да бягаме при психолози и да се тъпчем с успокоителни.

VaMpiRKaTaaa
11-24-2011, 09:57
Мерси за отговорите :) Ще потърся психиатър, :)
Психолог,не психиятър.
При психиятъра водят лудите,или така наречените душевно-мозъчно болни.

Rebirthing
11-24-2011, 10:44
Пробвай с адаптогенни билки, няма смисъл да се тровиш с химии :shock: !!!

Blab
11-24-2011, 10:52
Пробвай с адаптогенни билки, няма смисъл да се тровиш с химии :shock: !!!
да!
//и аз съм емоционално създание, и на мен депресивните състояния не са ми чужди. пожелавам ти да срещнеш споделеността, от която се нуждаеш, възможно по-скоро. а до тогава, просто не се давай.

ПП: и не слушай баткодоки;

ALetterFromTheSky
11-24-2011, 11:35
хм, не знам вече- преди личната ми беше изписала седатиф, обаче от тях освен да ми се спи нищо друго не се случва, най-много да отида и да й кажа да пробва с нещо друго... или там някакви чайове успокоителни

Bloodlust
11-25-2011, 12:00
Ако смяташ, че имаш нужда от професионална помощ потърси психолог. За предпочитане в градът, в който учиш.

Изумена съм от повечето мнения... По добре да пие хапчета, отколкото да се консултира със специалист? batkodoki очевидно нямаш никаква представа за характера на работата на психолога. По-добре не се изказвай, когато не си наясно, защото може да навредиш на някой със съветите си от рода "просто ще изпише една опаковка нещо просто и след месец всичко ще си дойде по местата".

Boyman
11-25-2011, 15:10
Тцтцтц...

Я по-сериозно! Оправи си дневния и нощния режим. Недей да спиш по цял ден. Явно ти е доста скучно там, където си... Излизай повече със съквартирантките, с колегите, забавлявай се, ходи на лекции... Запиши се дори на спорт, кръжок или пък си намери хоби. Какво като ти липсва този човек, има телефони, интернет - отделяй му по половин час на ден и готово. Въобще не ти е нужен психолог, а само малко повече да се стегнеш.

batkodoki
11-25-2011, 21:59
Ако смяташ, че имаш нужда от професионална помощ потърси психолог. За предпочитане в градът, в който учиш.

Изумена съм от повечето мнения... По добре да пие хапчета, отколкото да се консултира със специалист? batkodoki очевидно нямаш никаква представа за характера на работата на психолога. По-добре не се изказвай, когато не си наясно, защото може да навредиш на някой със съветите си от рода "просто ще изпише една опаковка нещо просто и след месец всичко ще си дойде по местата".

хайде да НЕ започваме отначало на тема професионален опит!

понеже моят е равен на твоите години + тези на твоят Тате вероятно, като минимум!

а ТИ от колко години си Лекар, че с такъв апломб ме апострофираш?

поддържам това, което съм написал - ПСИХИАТЪР е медицинското решение,
а не "психолог", мотивите са очевадни!
поне за тези имащи елементарна представа от невромедиатори!

Rebirthing
11-25-2011, 22:25
хм, не знам вече- преди личната ми беше изписала седатиф, обаче от тях освен да ми се спи нищо друго не се случва, най-много да отида и да й кажа да пробва с нещо друго... или там някакви чайове успокоителни

Седатиф всъщност е хомеопатичен продукт, може би не е подходящ за теб. Обърни се към класически хомеопат за компетентно мнение.