PDA

View Full Version : Проблем



dolly
11-23-2011, 12:58
Здравейте..
На 15 съм и имам менструация от година и половина.Цикълът ми е нередовен.Миналата година през лятото не ми идваше(юли,август септември).Октомври месец (края) ми дойде и всичко си беше ок.Тази година през лятото пак същото.Само че сега сме ноември,а на мен не ми е дошло и съм страшно притеснена ... :( През април съм имала полов контакт.Дойде си ми през април,май и юни.Юли,август септември и октомври го няма :( ...Не знам какво да правя...Имам бяло течение..гъсто.Иска ми се да отида на гинеколог обаче знам,че трябва да бъда с родител ...а ако майка ми разбере че не съм девствена ...:( :( :( :Х
Мисля си,че не ми идва заради смяната на сезоните и заради напрежението(имам доста задачи на главата и непрекъснато съм под напрежение)Преди около 3-4 дни ми се отвори страшен апетит(имало е случаи в които преди да ми дойде ми се прияжда страшно много).Имах главоболие,болки в стомаха,сега имам леки болки в кръста.Както обикновено (преди да ми дойде) ми се появиха доста пъпки по лицето.Но резултат...никакъв..:( :( :( Ще се побъркам.Непрекъснато мисля за това :( ... Знам че като отида на гинеколог ще ме попитат дали водя полов живот и така ще преценят как да ме прегледат.Ако им кажа не т.е. че съм девствена дали има шанс майка ми да разбере че не съм ?? :( Охх..:( Моля ви...Дайте съвет..Нямам нужда от злобни коментари и нападки...

Claymore
11-23-2011, 14:08
Забавянето на менструацията може да се дължи на напрежение и промяна в климата.
Имала ли си скорошни полови контакти?

Прегледа при гинеколог не изисква присъствието на родител/настойник. Няма нужда да ѝ казваш, но по-добре сподели с майка си. Тя е човека, който трябва да те упъти и да ти помогне.

dolly
11-23-2011, 14:13
Не нямала съм скорошни полови контакти.Първия и последния беше през април и то в началото.
Знам че като отида на гинеколог ще ме попитат дали водя полов живот и така ще преценят как да ме прегледат.Ако им кажа не т.е. че съм девствена дали има шанс майка ми да разбере че не съм ??..??

Mi6inka
11-23-2011, 14:17
1во - прегледа при гинеколог не изисква родителско лице. Майка ти може да дойде с теб, но ще стои отвън.
2ро - такива паузи в цикъла доста често са причинени от кистички в яйчниците, които трябва да се лекуват. Не знам дали при теб е това, но няма да е лошо да те погледнат. Няма нищо страшно, а и на теб ще ти олекне. Разбира се тези паузи може да са причинени от още много неща, но пак ..всичко това може да ти го каже лекар.

Mi6inka
11-23-2011, 14:20
Не нямала съм скорошни полови контакти.Първия и последния беше през април и то в началото.
Знам че като отида на гинеколог ще ме попитат дали водя полов живот и така ще преценят как да ме прегледат.Ако им кажа не т.е. че съм девствена дали има шанс майка ми да разбере че не съм ??..??

Не би трябвало. Това е лекар, а не приятелка на майка ти. Сподели на майка си, че се притесняваш от това, че ти е толкова нередовен и искаш за всеки случай преглед. Тя няма да влиза с теб в кабинета, предполагам..

lubovvv
11-23-2011, 14:23
Абе недейте да плашите момичето с тея кисти. Големи глупости, това е много сериозно нещо, не се пише, нито казва ей така. Сигурна съм че й няма нищо и ще й дойде. Просто още не се е нормализирал, нормално е, при всеки различно.

Mi6inka
11-23-2011, 14:29
Абе недейте да плашите момичето с тея кисти. Големи глупости, това е много сериозно нещо, не се пише, нито казва ей така. Сигурна съм че й няма нищо и ще й дойде. Просто още не се е нормализирал, нормално е, при всеки различно.

А добре, щом си сигурна, че и няма нищо могат да заключат темата. И не я плаша, да съм казала, че ТЯ ИМА кисти? Просто за нейно успокоение да си иди на гинеколог, той да и каже, че нищо и няма и всичко ще е наред.

dolly
11-23-2011, 14:30
Охх..:Х Дано..Някой който е посещавал гинеколог искам да ми обясни в какво се състой прегледа и предполагам,че после се издаванякакъв документ.Нещото от което най много ме е страх е майка ми да не научи че не съм девствена :(

lubovvv
11-23-2011, 14:33
Глупости, какъв документ да се издава...??? А и да се издаде, ти не си длъжна да го показваш на майка си.
Ако кажеш че не си девствена е твърде вероятно да те прегледа отдолу, а аз на твое място бих казала че СЪМ :D и тя ще те прегледа на видеозона и ще ти каже дали си си наред. Може и някакви хапчета да ти предпише

dolly
11-23-2011, 14:34
Значи ако кажа че съм девствена въобще няма да ме пипат отдолу ?

lubovvv
11-23-2011, 14:37
Значи ако кажа че съм девствена въобще няма да ме пипат отдолу ?
Е разбира се, макар че на мен гинеколожката ми е казвала че е пипала и девствени отдоло, но предполагам че техния проблем е бил доста дълбок, смисъл, сериозен, а аз не мисля че на теб ще ти има нещо сериозно. Малка си още

mon4eto
11-23-2011, 14:50
Не лъжи лекаря , защото майка ти няма как да разбере дали си девствена или не. Спокойно и да разбере какво , няма да те пребие я ?? Но задължително отиди на гинеколог. Няма как да минеп без него и да чакаш проблемът да се разреши сам.

Mi6inka
11-23-2011, 14:57
Ако има нужда, ще те прегледа отдолу дори и да си девствена, за това когато отидеш тя първо ще те попита какви са ти оплакванията. Най-вероятно бъркането отдолу ще ти се размине, сиг, ще те прегледа само на видеозон, но дори и да има същински преглед майка ти няма от къде да разбере дали си била девствена или не преди прегледа, освен ако ти не и кажеш.

VaMpiRKaTaaa
11-23-2011, 15:27
Циклонорм.~Др.Тошков

Rebirthing
11-23-2011, 20:59
Боже, какви глупости прочетох до тук.

Първо, имаш аменорея /вторична липса на менструация/. За това може да прочетеш повече тук /както и в гугъл/ - http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p14121.html.

Второ, имаш бяло течение, причините за него прочети тук: http://bialotechenie.net/prichini-za-byaloto-techenie/

Трето, имаш и други симптоми, но за тях нищо не може да се каже със сигурност.

На гинеколог може да отидеш сама с направление от личния ти лекар. Майка ти няма как да разбере, това е тайна между лекар и пациент. НЕ е в твой интерес да лъжеш лекаря ! При бяло течение се взима влагалищен секрет независимо девствена ли си или не. В крайна сметка трябва да се установи причината за това течение, в това няма нищо страшно, но НЕ лъжи лекаря, защото по този начин го затрудняваш да ти окаже адекватна помощ !

Biskfitka
11-23-2011, 22:53
Дори и майка ти да дойде с теб,й кажи да те изчака отвън,ако толкова се притесняваш кажи на лекаря да не казва на майка ти ;х Не мисля,че в какъвто и да е документ лекарят ще напише дали си девствена или не...

Dagichka
11-24-2011, 06:34
Ооо боже, това са пълни глупости! Ходила съм на гинеколог заради проблеми с цикъла - първо, че абсолютно НИЩО не ми направиха, само ме разпитаха, казаха ми, че било нормално за възрастта да е нередовен (ха-ха само че ми идваше през 2 седмици, ама кво им пука..) Докато чаках отвън имаше друго момиче, с което се заговорих и тя имаше подобен проблем и каза, че единственото което и правят е ехограф. Това дали си девствена или не няма никакво значение, не отиваш там за преглед на в. болести, че да те преглеждат по гадния начин.. ;)

dolly
11-24-2011, 11:55
Gadichka надявам се да е само ехограф..:(
Искам да попитам Rebirthing...спомена за други симптоми,но за тях нищо не може да се каже със сигурност..кажи какво имаше предвид?


И друг път ми се е случвало същото нещо както споменах по-горе.Но след това всичко си беше ок.През ноември,декември,януари,фе руари,март,април,май и юни си имах цикъл, от там нататък липсва ...:( знам че е нормално да е нередовен но...тва което ми се случва сега не мисля че е нормално ..:( :( :( .Побърквам се ...