PDA

View Full Version : Проблем..



kpuuucu
11-23-2011, 15:27
1. Не ме мислете за трол, защото не съм и проблема ми е сериозен!
2. Много ще се радвам ако някой ми помогне :(
А ето го и проблема ми:
Аз съм някъде в средата на пубертета - на 15 години .. и се занимавам от 10 години с пеене, но откакто влязох в пубертета гласът ми започна много да преграква, да изчезва .. общо взето > неща които не са нормални за гласа на човек, който се занимава с пеене от толкова време. Наскоро личната ми лекарка ме наплаши, че през пубертета не трябвало да се пее, защото тогава бил периода на най - много промени - и психически, и физически... и тогава гласът можел да се загуби завинаги. Моля ви, кажете ми някой попадал ли е в същата/подобна ситуация и .. като цяло някой ако може да ми помогне, нека пише. :( Много съм притеснена ... Благодаря ви предварително! :? :)

sweetxstar
11-23-2011, 16:14
[b] Наскоро личната ми лекарка ме наплаши, че през пубертета не трябвало да се пее, защото тогава бил периода на най - много промени - и психически, и физически... и тогава гласът можел да се загуби завинаги. Moля?! :shock: Ама кажи на лекарката ти, че е много проста, честно! :lol:
То тогава и Богомил от xfactor не трябва да пее. #-o
И си в пубертета.Нормално е да ти мутира гласа. :wink:

Amellia
11-23-2011, 16:29
Не, че съм много компетентна, но защо пък да не са нормални
такива неща за човек, занимаващ се с пеене от дълго време?

lubovvv
11-23-2011, 17:23
:lol: Кви са тея глупости дето е казала тая "лекарка" с кавички на четвърта стенен??? Веднага я сменяй, не ти трябва такава. Че тя може и някой ден да ти каже че си за операция и да те оперират, а ти да си абсолютно здрава, пфффффффф

TykaSePisheNick
11-23-2011, 19:22
Не, че съм много компетентна, но защо пък да не са нормални
такива неща за човек, занимаващ се с пеене от дълго време?
+1, дори и да не се занимаваш с пеене са нормални такива неща в пубертета...Все пак, това е периода на най-много промени - и психически, и физически... 8-)

imamkrasivouho
11-23-2011, 19:37
1. Не ме мислете за трол, защото не съм и проблема ми е сериозен!
2. Много ще се радвам ако някой ми помогне :(
А ето го и проблема ми:
Аз съм някъде в средата на пубертета - на 15 години .. и се занимавам от 10 години с пеене, но откакто влязох в пубертета гласът ми започна много да преграква, да изчезва .. общо взето > неща които не са нормални за гласа на човек, който се занимава с пеене от толкова време. Наскоро личната ми лекарка ме наплаши, че през пубертета не трябвало да се пее, защото тогава бил периода на най - много промени - и психически, и физически... и тогава гласът можел да се загуби завинаги. Моля ви, кажете ми някой попадал ли е в същата/подобна ситуация и .. като цяло някой ако може да ми помогне, нека пише. :( Много съм притеснена ... Благодаря ви предварително! :? :)
Най-добрите и гениални певци са започнали да пеят от малки. Включително небеизвестните Майкъл Джексън, Кристина Агилера, Бионсе, Анна Нетребко, Таря Турунен. Главно жени, защото просто не слушам много мъжки гласове.

Rebirthing
11-23-2011, 20:42
Гласа ти мутира, ти какво очакваш, да остане винаги детски ли ?!

batkodoki
11-23-2011, 23:58
1. Не ме мислете за трол, защото не съм и проблема ми е сериозен!
2. Много ще се радвам ако някой ми помогне :(
А ето го и проблема ми:
Аз съм някъде в средата на пубертета - на 15 години .. и се занимавам от 10 години с пеене, но откакто влязох в пубертета гласът ми започна много да преграква, да изчезва .. общо взето > неща които не са нормални за гласа на човек, който се занимава с пеене от толкова време. Наскоро личната ми лекарка ме наплаши, че през пубертета не трябвало да се пее, защото тогава бил периода на най - много промени - и психически, и физически... и тогава гласът можел да се загуби завинаги. Моля ви, кажете ми някой попадал ли е в същата/подобна ситуация и .. като цяло някой ако може да ми помогне, нека пише. :( Много съм притеснена ... Благодаря ви предварително! :? :)

ОПЛ е права дотолкова, доколкото промените в пубертета са драматични и изискван крайно повишено внимание, ако желаеш да се занимаваш проф с пеене.

цялата истина е в ТЕХНИКАТА на звукоизвличане.
а тя е РАЗЛИЧНА при детският дискаунт и при зрелият гласов апарат.

добър вокален педагог!
иначе просто ще съсипеш умението си да пееш вярно (което е продукт на мозъка) и умението си да пееш красиво (което е продукт на апарата).